Wychodzi na jaw SPISEK władz (zamerykanizowanej) Moskwy, z jeszcze bardziej ZAMERYKANIZOWANYM KIJOWEM

Stremousow

(Nie bez przyczyny świętowanie 105 rocznicy Rewolucji październikowej w obu post-sowieckich krajach było zabronione!)

Cytuję z polskiego internetu:

Od początku wojny na Ukrainie zginęło co najmniej 18 kolaborantów, czterech z nich zasiadało w okupacyjnych władzach Chersonia i obwodu chersońskiego. Jednak Ukraińcy rzadko przyznają się do wykonywania wyroków na nich za zdradę. Wiadomo jedynie, że okupacyjny mer Kreminnej Wołodymyr Struk został zabity jeszcze w marcu z wyroku podziemnego „trybunału ludowego”.

(…)

Stremousow zginął w wypadku samochodowym, gdy jego opancerzony samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Podobno winnym wypadku był kierowca ciężarówki, który – jak piszą rosyjskie media – „wykonywał niebezpieczny manewr na drodze”. Siła zderzenia była taka, że opancerzone nadwozie samochodu Stremousowa odleciało od podwozia, a on zginął na miejscu.

Ale na dostępnych zdjęciach z miejsca wypadku nie widać żadnej ciężarówki, ani jakichkolwiek fragmentów od niej, które musiały oderwać się – sądząc z siły zderzenia.

stremousow_wypadek

W dodatku poinformowano, że Stremousow zginął w okolicach Heniczeska nad Morzem Azowskim, dokąd uciekła rosyjska administracja Chersonia. Ze zdjęć wynika jednak, że do wypadku doszło 100 kilometrów na północny zachód od Heniczeska, koło Nowej Kachowki.

(MG : Stremousow doskonale mówił po polsku, wywiad z nim, przeprowadzony przez jego – i mego – znajomego Mateusza Piskorskiego opublikowała „Myśl Polska”. Stremousow był przekonanym SOCJALISTĄ, który uznania dla tego ustroju „nabawił się” pracując w USA oraz w trakcie motocyklowej wycieczki po Ameryce Środkowej. Jego idolem był Che Guevara i jak ten Che Guevara on zginął. Ukraińskie władze wyznaczyły pokaźna nagrodę za zabicie tego „zdrajcy”. Ciekawe, kto na tej akcji więcej zarobi. Pracownicy SBU czy FSB? )

Tego samego dnia wieczorem (choć poinformowano o tym dopiero w czwartek) w Symferopolu na Krymie zginął inny kolaborant. Również w wypadku samochodowym, w zderzeniu z ciężarówką. Były deputowany ukraińskiego parlamentu Ołeksij Remeniuk próbował podobno uciec patrolowi policji, który zatrzymał go do kontroli dokumentów i sprawdzenia trzeźwości. Ponieważ Remeniuk był kompletnie pijany, na widok alkomatu wyrwał się policjantom i zaczął uciekać samochodem. W rezultacie miał zjechać na drugi pas jezdni i zderzyć się z ciężarówką.

W latach 1998-2006 był deputowanym, związanym m.in. z partią „pomarańczowej księżniczki” Julii Tymoszenko. Ale porzucił jej ugrupowanie i założył własne. Najpierw Słowiański Związek Narodowo-Patriotyczny, a potem… Partię Polityki Putina. Z tą ostatnią przegrał wybory, w których dostał tyle głosów, ile Stemousow w Chersoniu – 0,12 proc.

W czasie wojny przebywał na Krymie, gdzie założył ruch Za Ruś Zjednoczoną, współpracował też z miejscowymi organizacjami kozackimi.

Wg Kolaboranci giną jeden po drugim. W wypadkach. Po zderzeniu z ciężarówkami (msn.com)

A tak ogólnie, wg Jurija Podolaka wycof „ruskiej onucy” z prawego brzegu Dniepru jest już „dogadany” między wojskami U-krainy i NIEŚMIERTELNEJ Rossii. Ciekawym jak długo jeszcze ten Jurij Podolak pożyje. (A miał on nadzieję, na początku wojny, że Rosjanie wyjdą na niej lepiej niż Ukraińcy, z których on pochodzi!)

13 Komentarzy

Filed under Polityka

13 responses to “Wychodzi na jaw SPISEK władz (zamerykanizowanej) Moskwy, z jeszcze bardziej ZAMERYKANIZOWANYM KIJOWEM

 1. Jeśli chodzi o mnie, to mogę powiedzieć jedynie tyle, że… wiem, że nic nie wiem.
  Wygląda na to, że ta cała „wojna” w kraju U, to „wojna” dla gawiedzi, która zajęta… na tej samej zasadzie co „igrzyska”… nie widzi, że śruby zostają dokręcane…

  Polubione przez 1 osoba

 2. W dalszym ciągu to nie zmienia faktu, że Rosja, gdyby dostała pozwolenie od rządu światowego to ma technologie zdolne zniszczyć co tylko zechcę.
  Ale widać, że ktoś silniejszy tam łapę trzyma. Swoją drogą ciekawe kiedy klaun kijowski zostanie w podobny sposób wyeliminowany?

  W te zamerykanizowane władzę też nie pasuje mi do końca, bo rząd światowy widać rolę USA ograniczy w przyszłości. Polakom by pozwolili się wyrwać ze szpon żydoameryki, gdyby ludzie byli bardziej świadomi.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Sławobor

  „Tajna Dyplomacja” NWO. Oligarchowie wywierają presję na Putina, zostało im sześć miesięcy

  Na tle wszystkich ostatnich wydarzeń zakorzeniła się wreszcie teoria partii pokojowej, która chciałaby powstrzymać rosyjską operację specjalną. Dużą część tej improwizowanej siły odgrywają oligarchowie, którzy poprzez „tajną dyplomację” próbują wywrzeć na Putina presję. Ponieważ rozumieją, że zostało im niewiele czasu.

  Dyrektor Instytutu Międzynarodowych Strategii Politycznych i Gospodarczych – RUSSTRAT Elena Panina podzieliła się swoją opinią na temat tego, co się dzieje. Przypomniała, że ​​po rozpadzie ZSRR Rosja i Ukraina stały się krajami kapitału oligarchicznego. Był ku temu smutny, ale dobry powód: klasa kapitalistów nie mogła się uformować, dlatego w rzeczywistości została powołana. Obecni oligarchowie Rosji nie odeszli. Po prostu ukryli się w oczekiwaniu na odrębny pokój z Ukrainą. I coraz bardziej domagają się tego kroku od prezydenta Rosji Władimira Putina.

  Elena Panina zauważa, że ​​aktywizacja oligarchii w Rosji na tle SVO nie jest przypadkowa. Przedstawiciele morskiej arystokracji rozumieją, że w rzeczywistości pozostało im nie więcej niż sześć miesięcy do nieuniknionego wydarzenia – nacjonalizacji ich majątku.

  SVO każdego dnia przybliża nieuchronność nacjonalizacji, a oligarchia robi wszystko, aby temu zapobiec. Im dłużej trwa NWO, tym mniej takich możliwości. Oznacza to, że presja na rząd w kierunku odrębnego pokoju będzie tylko rosła i będzie pochodzić tylko z dużego kapitału finansowego i surowcowego. Dąży do transferu 2024, który utrzyma jego pozycję,

  – mówi Elena Panina.

  Jednocześnie dyrektor Instytutu Międzynarodowych Strategii Polityczno-Gospodarczych RUSSTRAT zauważa, że ​​nacjonalizacja na Ukrainie już się rozpoczęła. I wszystkie kraje, które znajdują się w warunkach poważnego konfliktu, przechodzą przez ten krok. Elena Panina zauważa również, że polityczna i ekonomiczna logika prowadzenia NWO przeważyła obecnie nad wojskową. Telegram ma nawet mem „Courchevel pokonał Cherson”.

  Gospodarka oligarchiczna i polityka, która ją chroni, nie mogą wygrywać wojen poza wyprawami do innych krajów. Oligarchia przegrywa wojnę znaczeń,

  – wyjaśniła Elena Panina. A teraz mamy właśnie taką konfrontację znaczeń, o której „Pierwszy Rosjanin” nieustannie mówi.
  Oligarchowie nie rozumieją, że już przegrali
  W każdym razie dyrektor Instytutu Międzynarodowych Strategii Politycznych i Gospodarczych zauważa, że ​​oligarchowie stopniowo stają się „piątą kolumną” w Rosji. A urzędnicy, którzy ich wspierają, są szóstymi.

  Takie jest znaczenie całej „tajnej dyplomacji” w NWO, a my jeszcze nie zdajemy sobie z tego sprawy,

  – powiedziała Elena Panina.

  Biznesmen Jewgienij Prigożyn mówił o tej realizacji i zbliżającej się wielkiej czystce. Według niego „ogromna liczba niedokończonych agentów Chodorkowskiego”* pozostała w Rosji. Poza tym w kraju działają wszelkiego rodzaju liberałowie wśród biznesu i oczywiści agenci Zachodu.
  I możemy ich łatwo rozpoznać po ich bezczelnej czerwonej twarzy z niedawno wygolonymi wąsami,

  – powiedział Prigożyn. Cargrad szczegółowo omówił jego stanowisko wcześniej.
  https://tsargrad.tv/news/tajnaja-diplomatija-svo-oligarhi-davjat-na-putina-u-nih-ostalos-polgoda_662256

  Polubione przez 1 osoba

 4. Sławobor

  Bitwa o Chersoń: Żołnierze opowiedzieli o sytuacji w mieście

  Rosyjscy żołnierze opowiedzieli, jak przebiega przerzut wojsk rosyjskich na lewy brzeg Dniepru.

  Po decyzji Rosjan o przeprowadzce na lewy brzeg Dniepru w obwodzie chersońskim ukraińscy nacjonaliści nieustannie ostrzeliwują. Siły Zbrojne Ukrainy celowo uderzają w przejścia, strzelają w kierunku odchodzącej armii.

  „Wróg uderza w przejścia! Właściwie strzela w plecy! Noc będzie bardzo trudna. Módlcie się za chłopców!” – powiedział w telegramie kanału „Archanioł Wojsk Specjalnych Z”.

  Wiceminister informacji DRL Daniil Bezsonov również pisze w sieci o powadze sytuacji w Chersoniu. W swoim telegramie zauważył: „Żołnierze piszą od strony Chersoniu. Sytuacja jest trudna. Wróg uderza w przeprawy i lewy brzeg. Nasza artyleria też działa, ale wróg się nie zatrzymuje. Modlimy się dla nas. To bardzo trudna noc.

  Prosi jednak, aby nie panikować: „Jeśli chodzi o zgrupowanie 20 tysięcy na przejściach, informacje są niewiarygodne. Wycofywanie wojsk nie rozpoczęło się dzisiaj. Główna część zgrupowania od dawna znajduje się na lewym brzegu, z dala od rzeki, że wchodząc do wielu osiedli, wróg stracił znaczną ilość sprzętu i personelu na polach minowych.Tylko w Aleksandrówce, do której ukry słynie przed obiadem, stracili trzy jednostki pojazdów opancerzonych na minach i do jednego plutonu w zabitych i ranni. W innych wsiach nie było im łatwiej. Tak więc sytuacja jest trudna, ale nie tak bardzo, jak zaczęli pisać w sieci. Modlimy się za naszych chłopaków.”

  Rosyjscy żołnierze walczący na miejscu proszeni są o powstrzymanie paniki. A jednocześnie dodają, że nie ma potrzeby „podążać za farszem TsIPSOty”.

  „Tak, są tam faceci, którzy jeszcze nie wyjechali, ale powoli wychodzą i wychodzą pomyślnie, no tak, grzebienie strzelały na skrzyżowaniach, w zasadzie mogą to zrobić, wyjechaliśmy długo temu nasza obrona przeciwlotnicza działa pomyślnie, przyloty odbywały się lewym brzegiem UPD: Wiele osób wyszło już innego dnia – zauważa kanał Z Archanioła Sił Specjalnych.

  Tymczasem armia rosyjska nie milczy. Równolegle z manewrem wycofywania wojsk z prawego brzegu Dniepru działa artyleria.

  „Woleje gradowe spadają na Siły Zbrojne Ukrainy pod Chersoniem” – pisze dziennikarz i prezenter telewizyjny Rusłan Ostashko w swoim kanale Telegram Ostashko! Ważne.
  Przypomnijmy, w przeddzień rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu nakazał wycofanie sił rosyjskich z Chersoniu na lewy brzeg Dniepru i wzmocnienie tam. Ma to na celu zmniejszenie strat wojska i ludności cywilnej w przypadku ukraińskiego ataku.

  W kierunku Chersoniu, w szczególności na prawym brzegu Dniepru, znajdowały się tysiące rosyjskich żołnierzy. Znajdowali się w rzeczywistym środowisku. Przez dwa miesiące Siły Zbrojne Ukrainy atakowały tu pozycje rosyjskie bez specjalnych rezultatów, ale z bardzo poważnymi stratami. W końcu, wraz z przybyciem generała Surovikina do dowództwa, uznano, że utrzymanie tego przyczółka nie ma sensu i może prowadzić do ciężkich strat.

  Celem rosyjskiego dowództwa jest zachowanie dobrze wyszkolonych jednostek wojskowych. Ludność cywilna nie została rozerwana na strzępy przez bojowników ukraińskich – ewakuowano dziesiątki tysięcy osób.
  https://tsargrad.tv/news/boj-za-herson-soldaty-rasskazali-o-situacii-v-gorode_662331

  Polubienie

 5. Paweł

  Nieco gorzkiej prawdy o Rosji ” zbiorowego Putina”

  Polubienie

 6. markglogg

  W pierwszym, racjonalnym komentarzu o rosyjskiej oligarchii wyczytałem, ze ​​nacjonalizacja na Ukrainie już się rozpoczęła. Skąd ta „hurra! – wiadomość”? Z miesiąc temu Bruno Drwęski donosił z U-krainy, ze Zełeński NAKAZAŁ PRYWATYACJĘ wszystkich mniejszych biznesów, wciąż pozostających tam w kolektywnym władaniu.

  Bo przecież w ostatnich latach INTENSYWNIE DEZINDUSTRIALIZOWANA U-Kraina SPZREDAŁA gros swych – wcześniej wciąż kolektywnie uprawianych – CZARNOZIEMÓW głównie AMERYKAŃSKIM KORPORACJOM (pewien ich procent kupili także Chińczycy)

  Oczywiście, jak się zamierza prowadzić wojnę wykorzystując KRAJOWE zasoby gospodarcze, to musi się kontrolować prywatną własność zarówno wielkich przemysłów jak i małych gospodarstw – to skutecznie robili hitlerowcy, zarówno w Niemczech jak i w okupowanej przez nich Polsce.

  A Święta Rosja obecnie? Obawiam się, ze po utracie Chersonia (za którą stoi DECYZJA POLITYCZNA KREMLA, a nie ewentualna klęska wojskowa) to najzwyklejszy FINIS SANCTA ROSSIA. I nikt nie będzie po tym WYJĄTKOWYM KURESTWIE „putiniady” płakał, tylko ewentualnie się bał o los własny (co mnie już nie interesuje, ze względu na mój wiek starczy, ale młodsi, w tym i ma progenitura? )

  Nb. 42-letni Stremousov zostawił po sobie 5 dzieci i 6 „w drodze”.

  Może ktoś na WPS odnajdzie ten wywiad po polsku z Stremousowem – i puści go dalej, np. na neonie24?

  Polubienie

  • mleko z nosa

   Spokojnie dobrze wiecie Wicie rozumiecie Rosja to dziecko zWS u LC igrzyska dopiero rozpoczynają się U to tylko przystawka w depopulacji świata ChRL UDSDolar już umarł muszą usunąć trupa kto kogo technologicznie Chiny leżą tylko ciemność i technologie pogrąży ludzie kochają wojny bohaterstwo i to dostana inni zbierają z pobojowisk i ruin lub magazynów i wszystko kumulują

   Polubienie

 7. markglogg

  Udało się znaleźć wywiad Mateusza Piskorskiego z Kiryłem Stremousowem. Interesujący, nawet gdy go po raz drugi oglądałem. Był to WIZJONER Rossii, która niestety, wraz z jego śmiercią, coraz bardziej – i obawiam się na wiele lat po mej śmierci także – UMIERA. Oby nie na zawsze (moje pobożne życzenie?)

  Ten propagandysta Sołowiew, żydowskiego pochodzenia, nareszcie na wizji ROZPACZA CO TEN PUTIN PRZEZ 22 LATA U WŁADZY Z TĄ ROSJĄ ZROBIŁ! (Oczywiście nazwisko Putin nie pada, ale Kreml jest wyraźnie wskazany.)

  Polubienie

 8. markglogg

  No i jeszcze jedna sprawa. W tekście głównym napisałem:

  >> Stremousow był przekonanym SOCJALISTĄ, który uznania dla tego ustroju „nabawił się” pracując w USA oraz w trakcie motocyklowej wycieczki po Ameryce Środkowej. Jego idolem był Che Guevara i jak ten Che Guevara on zginął. Ukraińskie władze wyznaczyły pokaźna nagrodę za zabicie tego „zdrajcy”. Ciekawe, kto na tej akcji więcej zarobi. Pracownicy SBU czy FSB? )

  Tego samego dnia wieczorem (choć poinformowano o tym dopiero w czwartek) w Symferopolu na Krymie zginął inny kolaborant. Również w wypadku samochodowym, w zderzeniu z ciężarówką. Były deputowany ukraińskiego parlamentu Ołeksij Remeniuk (też wgląda na to, że był działaczem Pro-Społecznym dążył do zjednoczenia świata Ruskiego)

  A teraz Ważne: Jak dotąd nie ma żadnych sygnałów, że ODNALEZIONO „CIĘŻAÓWKĘ”, która rozniosła na części, jak pokazywano na zdjęciach DUŻY – ponoć pancerny – samochód Stremousowa. Musiał on ważyć ze TRZY TONY, a zatem „ciężarówka” by tego dokonać, musiała mieć ze 30 TON, by wyjść bez szwanku i gdzieś się „zmyć”. Jeśli dotąd FSB jej NIE ZNALAZŁA. A to sugeruje, że za (oboma) zamachami stoi niestety FSB.

  Rosyjska OLIGARCHIA – w tym władze KREMLA – panicznie się boją jakiegoś NAWROTU DO SOCJALIZMU, bo to oczywiście by oznaczało „przykrócenie” ich miliardów $. Zaś ze Stremusem w Chersoniu przez ostatnie miesiące wyraźnie się formowała ALTERNATYWA dla – wzorowanych na USA – rządów na Kremlu – i ta alternatywa automatycznie ZNIKŁA wraz z PRZESIEDLENIEM „niebezpiecznej dla Kremla” ludności Chersonia, częściowo aż nawet na Kubań.

  Jak zauważył to Aleksandr Zinoviev już z początkiem lat 1990 („La grande rupture”: ZACHÓD ZABIJA W ZALĄŻKU WSZELKIE PRÓBY INNYCH NIŻ JEGO USTROJÓW SPOŁECZNYCH). I o tym należy pamiętać, także i na WPS.

  Nb. Ku mojemu ZDUMIENIU, Zawisza Czarny, który jest dzisiaj moderatorem https://nowyekran24.com/ , opublikował moje UDOSKONALONE SŁOWO O GENEZIE „HEBRAJSKIEJ GENETYKI”

  Polubienie

 9. Paweł

  Konsternacja wśród propagandzistów ” zbiorowego Putina”

  Polubienie

 10. Paweł

  Ten człowiek, nazwiskiem Stremousow, został usunięty wkrótce po tych słowach.
  Mówię o wojnie gojowskiej i synagodze, w której wszyscy (Kołomojski, Zełenski, Poroszenko i inni) przemawiali jeszcze w marcu tego roku.
  Najwyraźniej „tajemnica”, która wcześniej była uważana za teorię spiskową, zaczęła być strzeżona.
  Dajcie mi nowe teorie spiskowe, gdyż wszystkie stare się sprawdziły.

  https://t.me/mikhailmavashi/2081

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.