Ukraina bez prądu

kijow-ciemno

.

W Kijowie i największych miastach Ukrainy po środowych, rosyjskich atakach rakietowych odcięto prąd.

.

Jak poinformował Ukrenergo, w całym kraju zaczęły się awaryjne przerwy w dostawie prądu. W Kijowie nie tylko nie ma prądu, ale i wody, w Charkowie przestało działać metro, we Lwowie całkowicie odcięto prąd.
W Kijowie po nowych uderzeniach zarejestrowano trafienie w obiekt infrastrukturalny, powiedział burmistrz miasta Witalij Kliczko w kanale telegramu.

Później Kliczko ogłosił kilka kolejnych eksplozji w różnych częściach Kijowa i potwierdził, że miasto straciło elektryczność w niektórych obszarach. Zgłosił 4 poszkodowanych mieszkańców miasta.
Burmistrz dodał, że w Kijowie odcięto również dostawy wody. „Strana” pisze też o problemach z komunikacją mobilną. „Suspilne” poinformowało o wprowadzeniu ograniczeń w kursowaniu metra.

Ukrenergo poinformował na Telegramie, że w całym kraju wprowadzane są awaryjne przerwy w dostawie prądu. Firma obiecała rozpocząć naprawy po zakończeniu alarmu lotniczego, ale powiedziała, że ​​mogą one zostać opóźnione z powodu złej pogody.

Według Kliczko po atakach rakietowych w Kijowie zginęły trzy osoby, w tym 17-letnia dziewczyna. Kolejnych 11 osób zostało rannych.

Trafienia w różne obiekty, wybuchy i obronę powietrzną odnotowano także w innych regionach Ukrainy:

w obwodzie lwowskim rozległy się wybuchy, mer Lwowa Andriej Sadowy poinformował, że w całym mieście nie ma prądu;

w Winnickiej Obwodowej Administracji Wojskowej ogłoszono trafienie w obiekt infrastruktury krytycznej, pisze Strana;
w obwodzie kijowskim uderzono w infrastrukturę krytyczną i sektor mieszkaniowy, powiedział szef administracji wojskowej Ołeksij Kuleba.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Kiriłł Tymoszenko na swoim kanale Telegram poinformował, że do uderzenia w budynek mieszkalny doszło w Wyszgorodzie;

w Odessie słychać było eksplozje, szef regionalnej administracji wojskowej Maksym Marczenko powiedział, że w regionie nie ma dostaw energii elektrycznej;

obrona powietrzna działała w obwodzie mikołajewskim, potem zaczęły się tam awaryjne przerwy w dostawie prądu, powiedział szef administracji regionalnej Witalij Kim;

metro i transport elektryczny zatrzymały się w Charkowie, pisał Strana, odnosząc się do burmistrza Igora Tieriechowa;

UNIAN informował o działaniach obrony powietrznej w Dnieprze i w kontrolowanej przez  i Kijów części obwodu zaporoskiego.

Po Ukrainie przerwy w dostawie prądu, przerwy w dostawie wody i komunikacji odnotowano w Mołdawii i Naddniestrzu. Wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju regionalnego Mołdawii Andriej Spinu powiedział, że w kraju powtórzyła się sytuacja z 15 listopada, kiedy po atakach rakietowych na Ukrainę również odcięto prąd.

Tego dnia, jak powiedział ukraiński minister energetyki Herman Gałuszczenko, doszło do największego ostrzału terytorium kraju od początku operacji specjalnej.

Kancelaria Prezydenta Ukrainy podała, że ​​w tym czasie bez prądu pozostało 20 mln Ukraińców (według Ukrstatu na dzień 1 stycznia 2022 r. w kraju mieszkało łącznie 41 mln osób). 22 listopada Ukrenergo ogłosiło, że po atakach w kraju nie pozostały żadne nieuszkodzone elektrownie.

za: https://news.mail.ru/incident/54003607/?frommail=1

( tłum.własne-PZ)

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “Ukraina bez prądu

 1. „według Ukrstatu na dzień 1 stycznia 2022 r. w kraju mieszkało łącznie 41 mln osób” muszą dużo wódy tam pić by stwierdzić, że w banderstacie 41 mln jeszcze jest.

  Ja ubolewam nad tym, bo kolejne miliony już się szykują na III Żydo-RP… Syjoniści przy współpracy z upadającym kościołem żydo-katolickim (pod względem religijnym) podmieniają strukturę etniczną Polski. Kościołowi zostaną wpływy typu… ziemie rolne itp.

  Bez takich akcji liczbę nachodźców na dłuższą metę by zmniejszył do 5 milionów (razem z tymi sprzed 24.02.2022), czyli ilość do opanowania. Ale bez polskiego rządu nie ma na to szans.

  Polubione przez 1 osoba

 2. mleko z nosa

  22.11.22 zmarł syn Romana Jurij Suchewycz który powiedział z 10 lat temu Ukraińcy nie mieli wyboru musieli nie było innej drogi musieli zabijać Polakow Jest mi osobiście bardzo trudno to zrozumieć i zaakceptować jajko mieszkaniec Polesia będąc w połowie Czarno Rusinek w połowie Ukraińcem powiedzmy socjalista i kulakiem w ówczesnej terminologii po akcji Wisła którzy mimo kar pieniężnych ze strony władz powrocili. Na swoja ziemię
  dla historii i zmarłych dla których mam szacunek

  Polubienie

 3. Aculeus

  Globalizm za fasadą neoliberalnej „demokracji” wyhodował bydło wyborcze, urabiane przez komercyjno-satanistyczne media. Bydło „wybiera” podsuwane mu korupcyjnie przywództwo polityczne, które służy globalistycznym prokurentom konsekwentnie zaprowadzającym nowy ład światowy (polski ład jest jego integralną częścią).

  Cały Zachód jest opanowany przez kakistokrację zgniłych moralnie elit politycznych, które prowadzić mają wojnę z własnymi narodami aż do ich wyniszczenia.

  Rosja stanęła na przeszkodzie projektowi nowego porządku świata więc stała się obiektem agresji, w której wykorzystywany jest zindoktrynowany lud ukraiński coraz bardziej upodlony biedą i zniewolony w chaosie bratobójczej wojny z Rosjanami. Polacy nie mniej ogłupieni rusofobią są też już są utylizowani przez globalizm za pośrednictwem najbardziej zdradzieckich rządów w historii naszej Ojczyzny, sprzedawanej przez kompradorskie „jelity” degeneratów. Jeżeli się społeczeństwo pogrążone w letargu się nie ocknie i we własnym interesie nie zorganizuje we wspólnoty obywatelskie, to czeka je los niewolników w globalnym obozie koncentracyjnym.

  Polubione przez 4 ludzi

  • KAKISTOKRACJA – (z języka greckiego: kakistos – najgorszy, kratos – władza); sprawowanie władzy przez ludzi najgorszych, najmniej kompetentnych.
   ___________________

   Przykład z ostanich kilku dni

   Władze Niemiec zaproponowały władzom IIIRP/Polin użyczenie swoich przeciwlotniczych systemów Patriot do ochrony obszaru Polski.
   Minister MON, Błaszczak, odpowiedział Niemcom, żeby baterie Patriot przekazali Ukraińcom. – https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37474631-rzad-chce-by-niemieckie-patrioty-nie-trafily-do-polski-a-na-ukraine

   Ci kretyni nawet nie skonsultowali tego z wojskowymi specjalistami. Okazuje się, że system Patriot nie jest kompatybilny z ukraińskim systemem obrony, natomiast może być stosowany w państwach należących do NATO, np. w Polsce.

   I taki prymitywny element tworzy w IIIRP/Polin władze każdego niemal szczebla – niestety, jak w każdej bananowej republice i w IIIRP/Polin obowiązuje selekcja negatywna. Nic zatem dziwnego, że rozmawiają z rosyjskimi internautami w przekonaniu, że to prezydent Francji do nich telefonuje. Może nawet poczuli się wyróżnieni telefonem od „prezydenta Francji”, bo na codzień nic tylko rutyna – ciagłe wysłuchiwanie telefonicznych dyspozycji z ambasad USraela, Wlk.Brytanii, Izraela. Nuda jak cholera. Stąd w Przewodowie chcieli zorganizować sobie jakąś atrakcję i urządzili hucpę z „ruską” rakietą, ale i z tego też im nic nie wyszło. Ambasada USraela poinstruowała ich, że rakieta na pewno musiała być ukraińska.

   I czy normalny człowiek, nawet tylko po ukończonej podstawówce, może spokojnie patrzeć na facjaty głąbów i kanalii „elity” IIIRP/Polin?

   Polubione przez 2 ludzi

   • nana

    „Władze Niemiec zaproponowały władzom IIIRP/Polin użyczenie swoich przeciwlotniczych systemów Patriot do ochrony obszaru Polski.
    Minister MON, Błaszczak, odpowiedział Niemcom, żeby baterie Patriot przekazali Ukraińcom.”
    – cwane te władze Niemiec. Chciały się wywinąć, bo przecież nie mogło im chodzić o rzeczywistą ochronę obszaru Polski. Ale widzimy, że minister Błaszczak nie dał się nabrać na ten numer i skierował Niemców z ich darowizną na ukrainę.
    „Ci kretyni nawet nie skonsultowali tego z wojskowymi specjalistami. Okazuje się, że system Patriot nie jest kompatybilny z ukraińskim systemem obrony”
    – a może właśnie skonsultowali? I to dlatego tak?
    „natomiast może być stosowany w państwach należących do NATO, np. w Polsce”
    – i my gdzie mielibyśmy zastosować te ussmańskie patrioty? Przeciw komu, no? Czy nie przeciw Rosji? To przecież lepiej, że ich minister Błaszczyk od Niemców nie wziął.

    „I taki prymitywny element tworzy w IIIRP/Polin władze każdego niemal szczebla – niestety, jak w każdej bananowej republice i w IIIRP/Polin obowiązuje selekcja negatywna. Nic zatem dziwnego, że rozmawiają z rosyjskimi internautami w przekonaniu, że to prezydent Francji do nich telefonuje”
    – po pierwsze, to musiały być zhakowane łącza, a Duda nie jest jasnowidzem i nie mógł wiedzieć z kim rozmawia nie widząc go.
    Po drugie, jeżeli Duda rzeczywiście powiedział, co powiedział no to my dowiedzieliśmy się, że on wojny z Rosją nie chce. Dużo więcej nie można od niego wymagać.

    „I czy normalny człowiek, nawet tylko po ukończonej podstawówce, może spokojnie patrzeć na facjaty głąbów i kanalii „elity” IIIRP/Polin?”
    – normalny człowiek nie tylko może, ale wręcz powinien spokojnie na wszystko patrzeć, ponieważ zorganizowanie u nas „drugiej Syrii” czy „drugiej ukrainy” to może być kwestia paru minut. Jeżeli udało by się odpowiednią sytuację stworzyć, Polacy nie mieliby już żadnego wyjścia i musieli by reagować, z czego nic dobrego by dla nas nie wynikło. Więc podstawówka czy nowoczesne bachelory, zachować spokój i nie dawać się wciągać w rozpierduchy.

    Polubienie

   • mleko z nosa

    Twórca Patriotów jest Polak Starostecki
    Balistyki który w kampanii wrześniowej po rozbiciu oddziału dołączył do gen Kleeberga będąc w ścisłym dowództwie przy artylerii służył bezpośrednio pod gen Epplerem i jego haubicami ciągniętymi wówczas przez pięknie wojskowe konie wraz z jadszczami on korygował ich strzelanie pod Kockiem
    W bitwie po Jabloniem z Sovietami nie pozwolił użyć haubic tj amunicji jako zbyt cennej i w tym boju jej użycie nieopłacalne. Dlatego użyto tylko działka polowe które były bardzo skuteczne.Jego wielu kolegów po kapitulacji pomordowali właśnie Ukraińcy właściwie czerwoni Ukraińcy żołnierzy którzy wracali do domów
    i pochodzili z IX okręgu wojskowego znad Buga.Niewielu zdecydowało się iść za Bug większość miala dzień dwa trzy do domu nie doszli.Niemcy postąpili dobrze a niegodziwcy zPisdu pójdą i tak w pisdu.Z jak zakała.

    Polubienie

   • mleko z nosa

    Niemieckie tankowce z Hamburga tankują rosyjska ropę wiozą nią do Tunezji tam ja wypompowują następnie po 24 godzinach ponownie ja pompują i wiozą już jako tunezyjsksla do kontrahenta i tak to się odbywa podobnież jak z nawozami etc. Wszystko podobnież transport tirami

    Polubienie

 4. Ukronaziole bez prądu, ciepła i wody. A klaun w koszulce polo występuje, przed kamerami TV? Ciepło tam ma. Swój Naród olewa? A może nadaje, z enklawy spod Palestyny ?

  Polubienie

  • nana

   „Ukronaziole bez prądu, ciepła i wody.”
   – nie tylko ukronaziole są na ukrainie, bo większość to zwykli ludzie wciągnięci w wydarzenia, na które nie mają wpływu.
   Wygląda na to, że niszczenie elektrowni i przesyłu prądu jest najbardziej humanitarną formą prowadzenia tej Operacji Specjalnej przez Federację Rosyjską.
   Jak wiemy, ludzie średnio i poniżej sytuowani – czyli tak zwani zwykli ludzie – są w mniejszym stopniu uzależnieni od dostaw prądu.

   Bo to i lodówki mają starsze i mniejsze, i nie tak wyładowane jak u bogatszych. No i nie siedzą ci ludzie przed telewizorami od świtu do nocy, nie mają „aleksy” co im światło włącza i wyłącza, wodę na kawkę gotuje reagując na rozkaz głosem, no i mieszkają ci zwykli ludzie w domach raczej bez wind, i o mniejszych kubaturach.

   Czyli dla nich dyskomfort jest, ale nie aż taki, jak dla bogatszych. Biedniejsi mają zapasy w słoikach, czy to ogórków koszonych, czy smalcu. A chleb można sobie upiec nawet na małym ognisku, na patyku, jeżeli ma się jakąś mąkę.
   Dlatego „ukraińscy uchodźcy” przyjeżdżali do nas nowymi brykami, z potężnymi bagażami i nawet z kilkoma pieskami na rodzinę. I wszyscy bardzo porządnie ubrani, w tzw. markowe ciuchy.

   „A klaun w koszulce polo występuje, przed kamerami TV? Ciepło tam ma. Swój Naród olewa? A może nadaje, z enklawy spod Palestyny ?”
   – to nie jest naród tego klauna – pianisty penisisty. Można wątpić, czy on w ogóle wie, co mówi. To jest żałosna kreatura, choć szkodzić może.

   Polubione przez 1 osoba

 5. Paweł

  MOSKWA, 24 listopada – RIA Nowosti. Rosyjskie wojsko podczas wczorajszego zmasowanego ostrzału obiektów wojskowego systemu dowodzenia Ukrainy i związanej z nim infrastruktury energetycznej trafiło we wszystkie wyznaczone cele – poinformowało Ministerstwo Obrony.
  „Uderzenia zakłóciły transport koleją ukraińskich rezerw wojskowych, zagranicznej broni, sprzętu wojskowego i amunicji na tereny działań wojennych” – czytamy w komunikacie resortu.

  Dodano, że „nie zadano ani jednego ataku w cele w granicach Kijowa”. Rosyjskie Ministerstwo Obrony nazwało wszystkie ogłoszone przez władze zniszczenia „konsekwencją ataku zagranicznych i ukraińskich pocisków obrony powietrznej rozmieszczonych w rejonach mieszkalnych”.
  Dzień wcześniej odbyło się pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, zwołane na wniosek Kijowa po kolejnym uderzeniu w ukraińską infrastrukturę. W kilku miastach, w tym w Kijowie, Odessie i Lwowie, całkowicie odcięto elektryczność. W wielu rejonach wstrzymano również dostawy wody, zatrzymano bloki energetyczne w elektrowni jądrowej na południu Ukrainy, a elektrownię jądrową w Równem przestawiono do pracy awaryjnej. Ministerstwo Energii Ukrainy poinformowało, że wszystkie elektrownie jądrowe w kraju oraz większość elektrowni cieplnych i wodnych została czasowo pozbawiona energii, a zdecydowana większość odbiorców energii elektrycznej została pozbawiona prądu.

  Stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Wasilij Niebienzia powiedział, że działania Moskwy są „odpowiedzią na pompowanie Ukrainy zachodnią bronią i lekkomyślne wezwania Kijowa do zwycięstwa militarnego”.

  Obwinił także ukraińską obronę powietrzną za ofiary cywilne i uszkodzenia infrastruktury cywilnej podczas ostrzału, przypominając o rozmieszczeniu ukraińskich systemów obrony powietrznej w rejonach mieszkalnych. Według dyplomaty w rezultacie fragmenty pocisków lub „zbłąkane ukraińskie pociski trafiły w obiekty, w które Rosja nawet nie celowała”.

  za: https://news.mail.ru/incident/54018395/?frommail=1

  Polubienie

 6. Sławobor


  Нашей верхушке грозят Гаагским трибуналом. Константин Сивков
  День ТВ
  1,5 mln subskrybentów

  Polubienie

 7. mleko z nosa

  Brak prądu to jeszcze da się żyć brak wody to już zmartwienie brak pitnej wody to powolna śmierć brak do tego kanalizacji w miastach to dla mieszczuchow armagedon Czy FR włączyła swojego Harpa w tym konkretnym przypadku wiatrów czy jest to okres naturalnych wiatrów że wschodu na Ukrainie Mi to wygląda że FR podjęła decyzję o totalnej likwidacji Ukraińców w sumie to już nie mają wyboru mi to wygląda ich cofanie się na ściągnięcie jak największej siły żywej u i NATO w kocioł i czymś ich jakąś bronią wysusza nie wierzę w ten ich niby odwrót.

  Polubienie

 8. Pingback: WIG 20 w przedzimowym zawieszeniu - Iluminata Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.