Zamknięte spotkanie z Igorem Iwanowiczem Girkinem-Striełkowem

Striełkow

28.01.2023r., w Petersburgu odbyło się zamknięte spotkanie z I.Girkinem -Striełkowem. Publikujemy filmowy zapis ze spotkania oraz skrót poruszanych tematów i treści wystąpienia I.Grirkina-Striełkowa.

.Miejscem spotkania była ksiągarnia „Listva” (Listowie), należąca do patriotycznego wydawnictwa „Czarna Sotnia”. Wydawnictwo zostało założone w 2013 roku przez rosyjskich patriotów w celu wydawania literatury, która nie jest oficjalnie wznawiana lub nie była wznawiana w czasach radzieckich. Oprócz sprzedaży książek w księgarni odbywają się spotkania z autorami oraz prelekcje i spotkania z działaczami społecznymi i politycznymi.

.

00:00:00 Wprowadzenie 

00:01:00 O Scycie-Chodakowskim („Scyt”, to wojskowy pseudonim Chodakowskiego negatywnie ocenianego przez Striełkowa, uważa go za sprzedawczyka i wroga)

00:04:45: O oświadczeniu Prigożyna (zdaniem Striełkowa, oświadczenie było zamierzenie prowokacyjnym wobec Striełkowa, aby uniemożliwić mu udział w Grupie Wagnera)

00:12:00: Jaka powinna być strategia Rosji? (brak jasnych celów wojny, w istocie to wewnątrz-ruska wojna domowa, Kreml nie ma celu zwycięstwa militarnego, Kreml przyjął scenariusz narzucony przez USA, czyli wyczerpująca wojna, która ma się zakończyć nie kapitulacją kijowskiego reżimu, a negocjacjami i „pokojem”)

00:20:35: O przegrupowaniu i zachowaniu wojskowych  urzędników (trwa inercja urzędnicza, Putin dystansuje się od podejmowania decyzji, a „lojalni” urzędnicy wysokiego szczebla dopasowują się do stylu szefa, czyli jak najdłużej utrzymywać stan zawieszenia i formułowania zasad gospodarki wojennej i scenariusza zwycięstwa; sprzyja to negatywnej polityce kadrowej, a tym samym pogarsza sytuację)

00:25:52: Czołgi, stan Sił Zbrojnych Ukrainy i Ukrainy jako państwa, perspektywy (sukcesy Ukrainy wynikają nie z talentów dowódczych, a z pasywności i głupoty rosyjskiego dowództwa i niezdecydowania władz naczelnych)

00:28:50: O starciu z blokiem NATO (NATO włączy się do wojny tylko jeśli Rosja będzie bliska klęski, póki co NATO sformułuje jedynie korpus pancerny i wzmocni siły powietrzne, Zachód nie chce zwycięstwa innego jak długotrwały konflikt na zniszczenie zasobów obu stron; niewykluczone jest użycie wojska polskiego, które jest niemal jedynym moralnie i  kadrowo + Rumunii,  narzędziem zdolnym do skutecznego udziału w wojnie; trwa proces degradacji europejskich społeczeństw i cywilizacyjnego upadku, a także zdolności i motywacji czysto wojskowych; nieefektywność działań niszczy także morale i spójność rosyjskiego społeczeństwa)

00:33:44: Jaki jest interes Europy w wojnie? Europa to jedynie satelita USA, a elity europejskie w pełni podporządkowane celom globalnej polityki amerykańskiej; ogólnie trwa kastracja cywilizacji białego człowieka zgodnie z planami globalistów

00:36:06: Czy Rosja wytrzymałaby większą mobilizację i czy jesteśmy gotowi walczyć na poważnie? Trwa od 30 lat degradacja Rosji, także 20 lat rządów Putina nie zahamowało degradacji; jeśli Rosjanie się nie opamiętają skończy się kryzysem – ocalić może ” chorą Rosję” tylko zdecydowana operacja- mobilizacja zaplecza, ogłoszenie wojny ojczyźnianej. Dotychczasowy sposób prowadzenia działań pokazuje jedynie format kadr na szczycie władzy i decyzji wojskowych

00:42:48: O nastrojach w oddziałach na froncie i dyscyplinie. Nastroje w siłach ukraińskich są nie najlepsze, ale i w rosyjskich siłach  nastroje niepokojące, brak zrozumienia celów a przez to trudno o dyscyplinę; zdyscyplinowane są jedynie oddziały Wagnera; Zrozumienie celów wojny istnieje jedynie w ludowej milicji Donbasu, ale tam większość bojowników już nie żyje.

00:47:14: Przykład z Rogozinem i Roskosmosem (Striełkow zarzuca mu kłamstwo o jego udziale w działaniach bojowych w Bośni – czym przechwala się Rogozin; Striełkow określa go wręcz jako kłamcę i konfabulanta oraz winnego za degradację badań i technologii kosmicznych, min. obecnie istnieje ok, 20 satelitów wojskowych , a było ponad 100).

00:50:14: Przykład z Szojgu i Ministerstwem Obrony (brak profesjonalizmu i odpowiedzialności za błędy- dotyczy ministra i generałów odpowiedzialnych z porażki – Kijów, Charków, Chersoń)

00:52:51: O potrzebie zmian personalnych i odpowiedzialności za podjęte decyzje Striełkow jeszcze raz b. negatywnie ocenia Szojgu, gdyż on nigdy nie służył w armii a posiada stopień generała armii; problem zmiany kadr jest uznany za najważniejszy do rozwiązania i warunek powodzenia innych działań; skompromitowany Miedwiedczuk, który został wymieniony za bandytów z Azow znowu wypływa na wierzch, a także odpowiedzialny za niszczenie armii Siurkow znowu pojawia się na politycznym horyzoncie.

00:59:00: O użyciu broni nuklearnej (strategicznej i taktycznej) Użycie broni jądrowej w wojnie domowej jaka trwa, to byłoby przestępstwo wobec ruskich ludzi i głupota czysto wojskowa, gdyż nie ma walk dużych ugrupowań. Zachód do tego prowokuje, aby natychmiast dostarczyć taktyczną broń jądrową silom ukraińskim i spowodować kataklizm słowiańskich, ruskich ludzi. I jest to także uwarunkowane tym, że formalnie nie trwa wojna. Będzie to podstawa (w przypadku użycia przez Rosję jądrowej broni taktycznej) do całkowitej izolacji politycznej i moralnej Rosji (nie podpala się własnego domu, aby pozbyć się karaluchów, które się w nim pojawiły).

01:06:30 Negocjacje i problem nie – zniszczenia   mostów. Był na to czas na początku, obecnie są one dobrze strzeżone. Poza tym technologicznie nie jest to proste ze względów konstrukcyjnych (mosty są bardzo trwałe,  budowane były w czasach ZSRR z myślą o wojnie atomowej) Istniejące rakiety jądrowe są przeznaczone do uderzeń strategicznych a nie taktycznych (brak systemów precyzyjnych uderzeń), Bombardowania lotnicze wątpliwe ze względu na niemożliwość uzyskania wymaganej precyzji uderzeń spowodowane brakiem przewagi w powietrzu, a przez to ryzyko zestrzelenia samolotów przed dotarciem do celu ich przy udziale rozpoznania NATO.

01:11:30: Czy są możliwe są prywatne zaawansowane technologicznie projekty wojskowe? Tylko wtedy jeśli zostanie ogłoszony wojenny stan całej gospodarki oraz rewolucja personalna. Jeszcze raz podkreślenie pełnej niekompetencji i braku odpowiedzialności Szojgu oraz wyższych kadr.

01:19:04: Dlaczego nie stosuje się taktyki DRG (dywersyjno-rozpoznawcze grupy)? Trzeba to było tworzyć 10 lat wcześniej (tworzy się je naturalnie, wtopione w społeczeństwo miejscowe, obecnie prawdopodobieństwo ich zniszczenia wynosi ponad 90%). Można tworzyć grupy partyzanckie, ale i to nie gwarantuje powodzenia np. niszczenia systemu transportu kolejowego. Trzeba niszczyć inne obiekty infrastruktury, m.in. stacje telewizyjne ze względu na efektywność wojny informacyjnej i propagandy.
Brak jest powszechnej mobilizacji, nie po to żeby zwiększać wyłącznie siły frontowe, ale przede wszystkim aby zabezpieczać zaplecze.

01:30:15: Czy będą zmiany personalne. Bez względu na rezultat obecnej wojny trzeba przygotowywać się do długotrwałej walki w różnych warunkach.

01:33:45: Skąd wziąć komponenty do produkcji skomplikowanych urządzeń. Obecnie ich brak w Rosji w dostatecznej ilości i jakości. Póki co trzeba także korzystać z pomocy Chin i Iranu. Równocześnie twórczo myśleć i działać z myślą o przyszłości. Striełkow przytacza przykład wojny krymskiej, którą Rosja formalnie przegrała, ale nie odniosła strat terytorialnych a politycznie za 14 lat wykorzystała konflikt prusko-francuski. W czasie wojny nie zmienia się naczelnego wodza, bez względu na jego jakość. To w odniesieniu do W. Putina.

01:40:45: Co powinien teraz zrobić mężczyzna w wieku poborowym?
Przede wszystkim powinien przygotować się pod względem sprawności fizycznej.

( skrót i tłum . PZ)

19 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

19 responses to “Zamknięte spotkanie z Igorem Iwanowiczem Girkinem-Striełkowem

 1. paziem

  Ostra ocena Putina i przebiegu SOW – przez W. Kwaczkowa

  Bardzo trafne oceny choć musi budzić niepokój nas, Polaków, pewien fragment wypowiedzi Kwaczkowa pod adresem Polski, w którym w przeciwieństwie do ” ruskiej Małorusi” dopuszcza on zniszczenie ” Polski, bardziej rusofobicznej niż Niemcy”.( słuchać: 33:06-33:33)

  ( Postaram się więcej na ten temat napisać -PZ)

  Polubienie

 2. paziem

  Josef 2 0 poniedziałek, 30 stycznia 2023, 18:17:28

  Historia współczesna i nie tylko

  jako młody człowiek (urodzony w latach 50-tych) zafascynowany USA, zachodem- popierałem ten zachód. Oczy mi się otworzyły po przemianach w Polsce, kiedy komuna niby upadła, a komuniści uwłaszczyli się na majątku narodowym. Robotnicy i szarzy ludzie zostali bez niczego. Lewandowski z Balcerowiczem tak „zreformowali” i ostudzili gospodarkę, że zostaliśmy dziadami Europy. Studiowałem w WSOW Inż. we Wrocławiu w latach 80-tych (budowa dróg i mostów). Wojsko jakie wtedy było, każdy wie. Ale bez propagandy, każda nasza drużyna piechoty zmechanizowanej miała potężną siłę ognia i dużą mobilność. Każda formacja była lepsza od natowskiej. Mieliśmy wtedy duże siły pod bronią-ok. 600 samolotów myśliwskich, mogliśmy wystawić 12000 czołgów itd.. Po ogłoszeniu ćwiczebnych (niespodziewanych) alarmów, byliśmy w ciągu godziny w miejscu zgrupowania poza koszarami. Kilka lat temu projektowałem remonty hal sportowych dla jedn. wojskowej we Wrocławiu. Rozmawiałem z naszymi obecnymi oficerami, co by było, gdyby doszło do wojny z Rosją. Uśmiechali się i stwierdzali, że Ruscy jak by chcieli to za 2 dni by byli w Warszawie. Armii prawie nie mamy, sprzętu też. Po drugie – po co walczyć? Młodzi Polacy już myślą inaczej. Od zawsze interesuje się historią. Jest tak zafałszowana przez tzw. cywilizację łacińską, że szok. Za artykuł daję 5-kę. 100% prawdy i racji. USRAEL zawsze wywoływał wojny na podstawie fałszywych flag.

  za: https://c-z06.neon24.org/post/170712,garsc-trudnych-pytan-do-oszolomow-i-zmanipulowanych

  Polubienie

 3. „W czasie wojny nie zmienia się naczelnego wodza, bez względu na jego jakość.”

  Ta konstatacja I.Girkina-Striełkowa mnie cieszy. Od dawna uważałem, że jazda po W.Putinie uczynić może Rosji więcej szkody niż pożytku – dotyczy to także polskiej publicystyki po stronie narodowej.

  Odnośnie błędów w wojskowej strategii po stronie Rosji nie mogę się wypowiadać, jest to poza moimi kompetencjami, nie pozwala na to także brak wiedzy o rzeczywistych faktach na liniach frontu.

  „brak jasnych celów wojny, Kreml nie ma celu zwycięstwa militarnego, Kreml przyjął scenariusz narzucony przez USA, czyli wyczerpująca wojna, która ma się zakończyć nie kapitulacją kijowskiego reżimu, a negocjacjami i „pokojem””

  Nie należy zapominać, że są to stwierdzenia i poglądy zawodowego wojskowego, a nie polityka. I.Girkin-Striełkow widzi cel militarny – zdobyć taki punkt w takim czasie przy najmniejszych możliwych stratach, potem następny, itd. – to wszystko. A co dalej, co po zajęciu Ukrainy i najlepiej gdyby to nastąpiło szybko? Takiej wizji nie przedstawiają krytycy W.Putina i aktualnie prowadzonej wojny (?).
  I.Girkin-Striełkow celu politycznego znacznie szerszego, o wiele bardziej skomplikowanego, już nie dostrzega, a przynajmniej nic o tym nie mówi. Załóżmy, że wojna została zakończona i to nawet na warunkach USA (!), czy wtedy Zachód zaprzestałby sankcji wobec Rosji (a może pokryłby koszty odbudowy Nord Stream?), odsunąłby swoje bazy wojskowe od granic Rosji? Zmieniłby swoją politykę z wrogiej i napastliwej na przyjazną i ugodową? Istnieją jakieś przesłanki, żeby tak sądzić?

  Wojna na Ukrainie angażuje i obciąża gospodarczo cały Zachód, także USA. Jak widać pojawiają się pęknięcia w zachodnim syjonistycznym „monolicie” (np. ostatnio na linii USA – NRF w kwestii dostarczania broni, ale i gdzie indziej także, wcześniej Francja, Węgry) – gdyby Rosja zajęła Ukrainę pół roku temu nie doszłoby do tego, natomiast ciężar uporządkowania Ukrainy spadłby na Rosję.
  Ta wojna nie może zakończyć się pokojem, po którym Ukraina nadal będzie antyrosyjskim żydo-banderowskim reżimem pod dyktatem syjonistycznych USA, bo wtedy cała Wojskowa Operacja Specjalna nie miałaby najmniejszego sensu. Niestety, Ukraina została poświęcona i będzie się wykrwawiała dotąd aż zabraknie jej żołnierza i sprzętu – podobnie jak w Syrii ISIS sponsorowany przez USA, Wlk.Brytanię i Izrael.

  Cel wojny został podany przez Kreml, a czy jest on zgodny z rzeczywistym celem, to już zupełnie inna kwestia. Kreml nie może jasno określi celu wojny, ponieważ zdradziłby wrogom swoją polityczną taktykę.

  Rosja poradziła sobie w Czeczenii, w Gruzji, w Syrii, poradzi sobie i na Ukrainie – po prostu musi, nie ma innego wyjścia.

  Polubione przez 2 ludzi

  • paziem

   W jakim sensie Rosja „poradziła sobie w Czeczenii, Gruzji i Syrii” ?! Niektórzy nawet uważają wycofanie się USA z Afganistanu za porażkę USA, co jest nieporozumieniem.

   Jaki to sukces polityczny i ekonomiczny odniosła Rosja przez ostatni rok? Bo sukces ekonomiczny i polityczny żydo-anglosasów jest bezsporny. Pęknięcie spoistości UE i osłabienie i marginalizacja Europy ( głównie ekonomicznej siły duetu Niemcy-Francja) jest właśnie celem żydowsko-anglosaskim, który jest pomyślnie realizowany.

   Rosja ( czyli CBR za zgodą Nabiuliny i bez sprzeciwu Putina) nie tylko pozwolił bezkarnie ukraść Rosji 300 mld $, ale w zeszłym roku Rosja po pewnym wstrzymaniu znowu zaczęła inwestować w ” amerykańskie obligacje”, zainwestowano coś ok. 100 mld $ USA ( swego ” śmiertelnego wroga”)

   Polubienie

   • Od końca:
    Amerykańskie obligacje podlegają wykupowi przez emitenta z określonym zyskiem dla posiadacza obligacji.
    Największym ich posiadaczem są Chiny.
    Czy to świadczy o słabości kupujacego obligacje, czy jednak ich emitenta, który potrzebuje gotówki i musi je emitować?

    Sukces polityczny Rosji w 2022r. to wejśwcie na Ukrainę i pośrednio wymuszenie na UE wszelkiego rodzaju pomocy (od militarnej po gospodarczą), co skutkuje negatywnie dla unijnej ekonomii.
    „Pęknięcie spoistości UE i osłabienie i marginalizacja Europy jest właśnie celem żydowsko-anglosaskim” – właśnie tak, ale nie wolno zapominać, że UE jest tworem żydowsko-anglosaskim, który jest degradowany przez samych jego twórców z powodu wojny USA z Rosją, co należy zapisać na konto Rosji jako pozytyw. Gdyby Rosja została w domu nie byłoby degradacji UE, a jest to cios zadany Zachodowi ich własnymi rękoma.

    Rosja „poradziła sobie w Czeczenii, Gruzji i Syrii” militarnie – tak, czy nie? Czy poniosła klęskę?
    ______________________________________

    W Rosji nie jest i nie dzieje się idealnie, jest całe mnóstwo fatalnych mankamentów i problemów, ale nie można popadać w obsesję czarnowidztwa i totalnej krytyki. Bo co niby chcemy tą krytyką osiągnąć, kogo i do czego przekonać?

    Polubienie

   • paziem

    Obligacje podlegają wykupowi, albo nie, tak jak pokazuje współczesna praktyka oraz doświadczenia historii ( przykład carskiego złota zainwestowanego w żydowskie banki w USA). Inwestowanie dochodów w obligacje wroga zamiast w rozwój własnej gospodarki uważam nie tylko za głupotę, ale wręcz za zdradę państwa ( tak należy ocenić politykę Nabiuliny – stojącej na czele CBR, i niedopuszczalny brak kontroli prezydenta Rosji).
    Jakie są symptomy powodzenia Rosji w wymienionych krajach: 1) Czeczenia jest lojalna jedynie poprzez niebotyczne dotacje państwa rosyjskiego i tylko do czasu aż Rosja nie osłabnie; 2) Gruzja coraz bardziej wiąże swoją przyszłość z Zachodem, a pozycja Rosji na Kaukazie i Zakaukaziu uległa dużemu osłabieniu, nawet Armenia szuka nowego kuratora, 3) O dawnych republikach ZSRR jak Kazachstan, Uzbekistan, Azerbejdżan już nie wspomnę, 4) Syria to głównie koszty Rosji i rozproszenie sił, które i tak nie pomogły odzyskaniu suwerenności przez Syrię, ale na pewno osłabiły militarnie Rosję i wzmocniły Turcję w regionie; USA nie utraciły tam wpływów, a w konfrontację z Rosją nigdy nie zamierzały na poważnie tam się wdawać, gdyż od dawna prowadzą z Rosją wojny proxy. Izrael nie osłabił swego wpływu w regionie, a nawet obecnie wykorzystując słabość Rosji może zdecydować się na wojnę z Iranem ( jeśli tylko USA zdecydują się poprzeć ten plan – i decydująca będzie nie reakcja Rosji, ale Chin.
    Czyli teraz odpowiedzmy sobie, kto jest wygranym póki co ?!

    Żydzi ( a na pewno ich elity ) mają zmienne sympatie i nie są stali w uczuciach, a zatem dla nich poświęcenie Europy nie jest nieszczęściem tylko elementem planu ( aktualnie projekt Niebiańskiej Jerozolimy i Nowej Chazarii – gdyż to handlowo się lepiej opłaca). Warto wysłuchać tego co w Davos powiedział Kissinger i jakie miejsce przewidział dla Rosji ( a rosyjska razwiedka przez 20 lat co robiła i czemu znowu ” dała się oszukać”?)
    Co chcemy osiągnąć? …zaprzestanie trwania w złudzeniach i w liczenie na geniusza na Kremlu oraz przemyślaną strategię obecnych ” rosyjskich elit”. Prawdopodobnie bez wstrząsu się nie obędzie, ale kto z niego wyjdzie żywy, to jest zagadką?!

    Polubienie

   • Nikt nie twierdzi, że Rosja bierze udział w tej wojennej grze z pozycji lidera, ani że jest zwycięzcą. Rosja usiłuje utrzymać stan posiadania z roku 1990 po rozbiciu ZSRR przez syjonistów i jak na razie to się w zasadzie udaje – i trzeba to docenić.
    A co będzie dalej zobaczymy (albo i nie) po zakończeniu wojny na Ukranie.

    Polubienie

 4. paziem

  Jakie rodzaje sprzętu i broni Zachód zgodził się wysłać na Wschód? Który z nich jest najniebezpieczniejszy? Czy Rosja ma odpowiedź? Mówi historyk wojskowości, dyrektor Muzeum Wojsk Obrony Powietrznej, emerytowany pułkownik Jurij Knutow

  Polubienie

 5. paziem

  W. Lepiechin o współczesnej Rosji i nie tylko

  Polubienie

 6. INNY GŁOS W DYSKUSJI – MOŻE POZWOLI DOJSC DO WŁAŚCIWYCH KONKLUZJI

  Planowe rozbrojenie Unii Europejskiej, aby została pokona przez Chiny i Rosję

  Jest ZA PÓŹNO, aby NATO wygrało wojnę z Rosją… oto dlaczego

  https://gloria.tv/post/vkH3W9YYX7oE3BqZdztLpTdha

  Mike Adams (Natural News) Podczas gdy sprostytuowane media propagandowe absurdalnie twierdzą, że Rosja się wycofuje, a siły NATO wygrywają wojnę na Ukrainie, prawda jest o wiele bardziej otrzeźwiająca: NATO już przegrało wojnę z Rosją.

  Oto skąd wiemy:
  Wojna lądowa z głównym mocarstwem militarnym to długi, przeciągający się „festyn”, który wymaga ciągłego wydatkowania ogromnych ilości amunicji: pocisków artyleryjskich, rakiet, pocisków, nabojów do broni strzeleckiej i tak dalej. Aby dostarczyć tę amunicję, siły bojowe muszą być wspierane przez silną infrastrukturę do produkcji amunicji lub mieć ogromne zapasy, które mogą podtrzymać wojnę, gdy zapasy się wyczerpią. Stany Zjednoczone jej nie mają, także mają brak wystarczająco dużych zapasów i istniejącej infrastruktury do produkcji amunicji, która mogłaby dotrzymać kroku Rosji, która czasami zużywała do 20,000 pocisków artyleryjskich dziennie.
  (Uwaga: istniejąca infrastruktura amunicji w Stanach Zjednoczonych nie jest w stanie wyprodukować nawet tylu pocisków w ciągu pełnego miesiąca produkcji…)

  Rozważmy ten niedawny artykuł z Breitbart.com: Endless Arms Flow to Ukraine Raises Worry over US Military Readiness Against China, który ostrzega, że precyzyjna amunicja USA skończy się w ciągu zaledwie jednego tygodnia:

  Niedawno opublikowana analiza „think tanku” ostrzegała, że w obecnym stanie USA skończy się precyzyjna amunicja dalekiego zasięgu, w wojnie z Chinami o Tajwan za mniej niż tydzień – problem, który autor Seth Jones nazwał jednym z „pustych koszy”. „Stany Zjednoczone powoli uzupełniały swój arsenał, a Departament Obrony zawarł kontrakty tylko na ułamek broni, którą wysłał na Ukrainę” – napisał Jones, starszy wiceprezes Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS).

  W USA brakuje surowców i zasobów siły roboczej do obsługi fabryk amunicji na dużą skalę

  Co ważniejsze, aby wyprodukować taką amunicję — nawet jeśli masz fabryki z infrastrukturą, które mogą ją produkować — musisz mieć:
  1) Surowce (metale, płytki drukowane, bawełniany linters itp.) oraz
  2) Pulę siły roboczej, która jest wystarczająco wykształconych i zmotywowanych do pracy w fabrykach. Jeśli nigdy nie słyszałeś o lintersach bawełnianych, są one kluczowym elementem potrzebnym do produkcji pocisków artyleryjskich. Głównym źródłem są Chiny, a chiński eksport lintersu bawełnianego jest obecnie opóźniony o dziewięć miesięcy , co powoduje spustoszenie w niemieckiej produkcji amunicji.

  Jak donosi Nikkei Asia:
  Niemieccy producenci amunicji podczas niedawnego sympozjum obronnego pod Monachium poinformowali, że czas realizacji zamówień bawełnianych lintersów (nitroceluloza) z Chin – kluczowego składnika ładunków napędowych zarówno do broni strzeleckiej, jak i artylerii – potroił się do dziewięciu miesięcy, niemieckojęzyczny dziennik Die Welt zgłoszone. Podczas gdy bawełniany linters jest materiałem towarowym produkowanym i sprzedawanym na całym świecie, raport cytuje anonimowe źródła branżowe, które twierdzą, że wszyscy europejscy producenci amunicji polegają na Chinach. Ogromne wąskie gardła w dostawach surowców „dotyczą zwłaszcza amunicji i stali specjalnych” – powiedział Nikkei Asia Wolfgang Hellmich

  W Stanach Zjednoczonych brakuje krajowej produkcji surowców, a także niezawodnej, wykształconej krajowej siły roboczej.

  Polubienie

 7. INNY GŁOS W DYSKUSJI – MOŻE POZWOLI DOJSC DO WŁAŚCIWYCH KONKLUZJI

  Planowe rozbrojenie Unii Europejskiej, aby została pokona przez Chiny i Rosję

  Jest ZA PÓŹNO, aby NATO wygrało wojnę z Rosją… oto dlaczego

  https://gloria.tv/post/vkH3W9YYX7oE3BqZdztLpTdha

  Mike Adams (Natural News) Podczas gdy sprostytuowane media propagandowe absurdalnie twierdzą, że Rosja się wycofuje, a siły NATO wygrywają wojnę na Ukrainie, prawda jest o wiele bardziej otrzeźwiająca: NATO już przegrało wojnę z Rosją.

  Oto skąd wiemy:
  Wojna lądowa z głównym mocarstwem militarnym to długi, przeciągający się „festyn”, który wymaga ciągłego wydatkowania ogromnych ilości amunicji: pocisków artyleryjskich, rakiet, pocisków, nabojów do broni strzeleckiej i tak dalej. Aby dostarczyć tę amunicję, siły bojowe muszą być wspierane przez silną infrastrukturę do produkcji amunicji lub mieć ogromne zapasy, które mogą podtrzymać wojnę, gdy zapasy się wyczerpią. Stany Zjednoczone jej nie mają, także mają brak wystarczająco dużych zapasów i istniejącej infrastruktury do produkcji amunicji, która mogłaby dotrzymać kroku Rosji, która czasami zużywała do 20,000 pocisków artyleryjskich dziennie.
  (Uwaga: istniejąca infrastruktura amunicji w Stanach Zjednoczonych nie jest w stanie wyprodukować nawet tylu pocisków w ciągu pełnego miesiąca produkcji…)

  Polubienie

 8. cd..
  Rozważmy ten niedawny artykuł z Breitbart.com: Endless Arms Flow to Ukraine Raises Worry over US Military Readiness Against China, który ostrzega, że precyzyjna amunicja USA skończy się w ciągu zaledwie jednego tygodnia:

  Niedawno opublikowana analiza „think tanku” ostrzegała, że w obecnym stanie USA skończy się precyzyjna amunicja dalekiego zasięgu, w wojnie z Chinami o Tajwan za mniej niż tydzień – problem, który autor Seth Jones nazwał jednym z „pustych koszy”. „Stany Zjednoczone powoli uzupełniały swój arsenał, a Departament Obrony zawarł kontrakty tylko na ułamek broni, którą wysłał na Ukrainę” – napisał Jones, starszy wiceprezes Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS).

  W USA brakuje surowców i zasobów siły roboczej do obsługi fabryk amunicji na dużą skalę

  Co ważniejsze, aby wyprodukować taką amunicję — nawet jeśli masz fabryki z infrastrukturą, które mogą ją produkować — musisz mieć:
  1) Surowce (metale, płytki drukowane, bawełniany linters itp.) oraz
  2) Pulę siły roboczej, która jest wystarczająco wykształconych i zmotywowanych do pracy w fabrykach. Jeśli nigdy nie słyszałeś o lintersach bawełnianych, są one kluczowym elementem potrzebnym do produkcji pocisków artyleryjskich. Głównym źródłem są Chiny, a chiński eksport lintersu bawełnianego jest obecnie opóźniony o dziewięć miesięcy , co powoduje spustoszenie w niemieckiej produkcji amunicji.

  Jak donosi Nikkei Asia:
  Niemieccy producenci amunicji podczas niedawnego sympozjum obronnego pod Monachium poinformowali, że czas realizacji zamówień bawełnianych lintersów (nitroceluloza) z Chin – kluczowego składnika ładunków napędowych zarówno do broni strzeleckiej, jak i artylerii – potroił się do dziewięciu miesięcy, niemieckojęzyczny dziennik Die Welt zgłoszone. Podczas gdy bawełniany linters jest materiałem towarowym produkowanym i sprzedawanym na całym świecie, raport cytuje anonimowe źródła branżowe, które twierdzą, że wszyscy europejscy producenci amunicji polegają na Chinach. Ogromne wąskie gardła w dostawach surowców „dotyczą zwłaszcza amunicji i stali specjalnych” – powiedział Nikkei Asia Wolfgang Hellmich

  W Stanach Zjednoczonych brakuje krajowej produkcji surowców, a także niezawodnej, wykształconej krajowej siły roboczej.

  Polubienie

 9. cd..
  W Stanach Zjednoczonych brakuje krajowej produkcji surowców, a także niezawodnej, wykształconej krajowej siły roboczej.

  Młodzi amerykańscy mężczyźni i kobiety, którzy tradycyjnie pracowali w fabrykach broni, nie są już w ogóle zainteresowani pracą. Etyka pracy w Ameryce została całkowicie zniszczona, a większość amerykańskiej młodzieży spodziewa się zbierać pieniądze z uniwersalnego dochodu podstawowego / pieniądze stymulacyjne i funkcjonować wyłącznie jako konsumenci w społeczeństwie, a nie jako producenci.

  Pentagon niedawno ogłosił, że zwiększy produkcję artylerii o 500% , mając nadzieję na osiągnięcie produkcji 90 000 pocisków artyleryjskich miesięcznie. Było to szeroko relacjonowane w mediach, ale to, co nie trafiło na pierwsze strony gazet,
  to fakt, że fabryki do produkcji tych pocisków nie istnieją i muszą być budowane od podstaw. Proces budowy fabryk ma podobno zająć dwa lata i to przy założeniu, że wszystko pójdzie zgodnie z planem (co nigdy się nie dzieje).

  Jakiś czas po zbudowaniu i przetestowaniu tych fabryk można by wyprodukować dodatkową amunicję. Najprawdopodobniej zacznie się to pojawiać pod koniec 2025 lub 2026 roku. Problem z tym planem polega oczywiście na tym, że Rosja prawdopodobnie pokona Ukrainę w tym roku (w 2023), ponieważ Rosja jest w stanie wyprodukować tak duże ilości amunicji już teraz.

  Innymi słowy, USA i NATO mogłyby zwiększyć produkcję amunicji do prowadzenia wojny w 2025 lub 2026 roku, ale nie w 2023 ani nawet 2024. Oznacza to, że Rosja ma ogromne możliwości pokonania Ukrainy, długo zanim NATO będzie w stanie zebrać amunicję, która mogłaby stanowić realne zagrożenie dla rosyjskich sił zbrojnych.

  Zwiększenie produkcji pocisków Javelin zajmie lata… a ich konstrukcja ma dziesiątki lat

  Pociski przeciwpancerne Javelin, których zapasy w USA zostały wyczerpane z powodu wysyłki większości z nich na Ukrainę, mają również zostać zwiększone przez Lockheed Martin. Ale dyrektor naczelny Lockheed Martin nie wydaje się mieć konkretnego pojęcia, ile czasu zajmie wyprodukowanie zaledwie 4000 sztuk rocznie – niewielki ułamek tego, co byłoby potrzebne do prowadzenia wojny lądowej z wielką potęgą militarną, taką jak Rosja.

  Jak donosi DefenseNews.com:
  Lockheed Martin zamierza prawie podwoić produkcję pocisków przeciwpancernych Javelin z 2100 do 4000 rocznie, ale według swojego dyrektora naczelnego potrzebuje łańcucha dostaw. Podczas gdy Stany Zjednoczone wysyłają własne zapasy wojskowe do walki Ukrainy z Rosją, Lockheed zwiększa produkcję? ale osiągnięcie celu może zająć nawet kilka lat, powiedział Jim Taiclet w niedzielę w programie CBS „Face the Nation”.

  „Staramy się zwiększyć tę liczbę pocisków do 4000 rocznie, a osiągnięcie tego zajmie kilka miesięcy, a może nawet kilka lat, ponieważ musimy również przyspieszyć nasz łańcuch dostaw” — powiedział Taiclet. „Uważamy, że możemy prawie podwoić pojemność w rozsądnym czasie”. Więc czy to miesiące, czy to rok? A nawet osiągnięcie tego celu 4000 rocznie nie rozwiązuje problemu, że systemy przeciwpancerne Javelin są oparte na konstrukcji sprzed dziesięcioleci, co czyni je mniej niż imponującymi w porównaniu z nowoczesnymi rosyjskimi czołgami. Innym problemem jest to, że obecne zapasy pocisków Javelin w dużej mierze się przeterminowały, przez co stały się niewypałami. Często nie odpalają swoich głównych silników odrzutowych i po prostu opadają na ziemię. To dlatego, że zawierają wewnętrzne baterie, które straciły swoje napięcie. Ostrzeżenie o wulgaryzmach w tym filmie pokazującym awarię Javelina:

  The 7 worst Javelin FAILS (7 najgorszych “AWARII” Javelin)
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZAUYgi86vWE

  Polubienie

 10. Jak podaje Defense News, każdy pocisk przeciwpancerny Javelin składa się z 250 mikroprocesorów. Wiele z nich pochodzi spoza USA, co oznacza, że prawdopodobnie pochodzą z Tajwanu lub innych krajów azjatyckich. Tajwan wkrótce stanie w obliczu ataku ze strony Chin, który prawie na pewno obejmie embargo na marynarkę wojenną przeciwko wyspiarskiemu narodowi, blokując eksport mikroczipów. Oznacza to, że amerykański łańcuch dostaw produkcji Javelin zatrzymuje się. Co zadziwiające, nikt w Pentagonie nie zadał sobie trudu zabezpieczenia krajowych źródeł krytycznych części amunicji.
  I jest już za późno, aby w najbliższej przyszłości stworzyć zupełnie nowy łańcuch dostaw, ponieważ tak gruntowne zmiany wymagają wielu lat.

  Z drugiej strony Rosja była zmuszona do rozbudowy krajowego łańcucha dostaw od co najmniej 2014 r., kiedy to na kraj nałożono surowe sankcje gospodarcze. Sankcje z 2022 r., które odcięły Rosję od systemu transakcji finansowych SWIFT, zmusiły Rosję do polegania prawie wyłącznie na krajowych dostawach rudy żelaza, stali, aluminium, miedzi, mikroczipów, prochu strzelniczego i nie tylko.

  W rezultacie Rosja wyprzedza USA co najmniej o dekadę pod względem krajowego zaopatrzenia w komponenty amunicji. Innymi słowy, Stany Zjednoczone potrzebowałyby dekady, aby ponownie skonfigurować łańcuchy dostaw wojskowych do punktu, w którym mogłyby zacząć niezawodnie produkować duże ilości amunicji w kraju. Ale zanim stałoby się to rzeczywistością, zieloni protestujący próbowaliby zamknąć kopalnie niezbędne do pozyskiwania surowców w kraju: kobaltu, miedzi, aluminium, niklu, magnezu i tak dalej.

  W rezultacie Stany Zjednoczone Ameryki nie są już w stanie produkować amunicji na skalę potrzebną do prowadzenia długotrwałej wojny z jakąkolwiek poważną potęgą militarną: Chinami, Rosją czy inną. USA i NATO już przegrały tę wojnę z Rosją, zanim doszło do pełnej eskalacji. Po prostu nie ma łańcucha dostaw i infrastruktury produkcyjnej do prowadzenia takiej wojny w prawdziwym świecie, dlatego Departament Stanu USA polega na propagandzie fałszywych wiadomości i kampaniach medialnych, aby przekonać Amerykanów, że wygrywają wojnę, którą właściwie źle przegrywamy

  Jak widzieliśmy na początku okupacji Białego Domu przez reżim Bidena, wojsko USA nie może nawet walczyć z talibami bez odwracania się i uciekania, pozostawiając sprzęt warty miliardy dolarów, który natychmiast wpadł w ręce sponsorowanych przez państwo grup terrorystycznych.
  Jeśli Ameryka nie może walczyć z talibami, jak dokładnie mamy walczyć z Rosją?

  Nic z tego, co tu napisałem, nie wchodzi nawet w szczegóły technicznie zaawansowanych rosyjskich pocisków hipersonicznych, międzykontynentalnych rakiet międzykontynentalnych wielokrotnego wejścia, światowej klasy systemów obrony przeciwlotniczej, doskonałej artylerii, dronów, wojny elektronicznej i innych.

  Nawet gdyby USA i NATO dorównały Rosji; czołg do czołgu, artyleria do artylerii, Rosja i tak by wygrała, ponieważ ich sprzęt jest po prostu bardziej skuteczny i niezawodny.

  Taki jest wynik „przebudzenia” amerykańskiego Pentagonu i skupienia się na transpłciowych żołnierzach, pompowanych stanikach dla mężczyzn i imprezach w przebierankach na wysokich obcasach, zamiast koncentrowania się na budowaniu armii, która może rzutować siłę i pokonywać wrogów geopolitycznych.

  Pod przebudzonym idiotycznym przywództwem najwyższego kierownictwa Pentagonu dzisiejsza armia USA jest cieniem tego, czym była nawet podczas Pustynnej Burzy. A wtedy Irakijczycy nie mieli broni nuklearnej, pocisków hipersonicznych, dronów kamikadze i wysokiej klasy systemów obrony przeciwlotniczej.

  Powtarzam: USA i NATO już przegrały tę wojnę z Rosją. To już jest w kartach. Teraz chodzi tylko o to, by Rosja wykonała żmudną pracę wojenną, aby osiągnąć swoje cele militarne.

  Jedynym sposobem, w jaki Rosja przegra ten konflikt, jest wycofanie się.. Taki wynik wydaje się niezwykle mało prawdopodobny.
  (***)

  Polubienie

 11. markglogg

  Ot, zaczyna być widoczna MAMONISTYCZNA TWARZ KOMERCYJNEJ WOJNY na U-krainie, jaką toczy tak zwana Wiecznotrwała (?) Rossija, od lat prawie 30 rządzona przez „ZABETONOWANĄ OLIGARCHIĘ KREMLA”, z równie ZABETONOWANĄ – gdzieś w bunkrach Apallachów już od czasów Wojny Secesyjnej w USA ze 150 lat temu – OLIGARCHIĄ STANÓW ZJEDNOCZONYCH AP.

  To bardzo wyraźnie wynika z poniższego artykułu po rosyjsku:

  https://www.km.ru/v-rossii/2023/02/04/protivostoyanie-na-ukraine/902879-zachem-prigozhin-priglashal-strelkova-v-chvk-v

  Chodzi o to, że oligarcha Prigożin to CZŁOWIEK BIZNESU który, dzieląc się trochę swymi dochodami z „kupnymi” Wagnerowcami, stara się na tej wojnie jak najwięcej zarobić, podobnie jak i cała ta, związana z aktualnym ministrem „pozorowanej obrony” Szojgu wierchuszka generalska FR.

  A taki Striełkow – jak i 3 miesiące wcześniej Kirył Stremousov na Chersońszczyźnie – po prostu marzą i robią wszystko, aby żyć w ROSSII BEZ OLIGARCHÓW. Ich NIEDOCZEKANIE, 47 letniego Stremousova, zaledwie od 10 miesięcy przebywającego na terenie FR już zlikwidowano, 50-letni Striełkov (Girkin) też szybko zbliża się do końca swej „niezasłużonej” kariery.

  Polubienie

 12. markglogg

  No to nic jak czytać, zrobione w nocy przez Paziem, tłumaczenie artykuliku na temat NAGONKI na Striełkova (Grikina) jaki dzisiaj rano zobaczyłem na WPS https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/02/05/polityczno-medialna-nagonka-na-i-girkina-strielkowa/

  Ten dłuższy artykuł, który wczoraj pojawił się na http://www.km.ru podaje dość szczegółowo „gówniane argumenty” jakimi BIZNESMENI u WŁADZY.

  > Chodzi nie tylko o Prigożyna, a w szczególności „skretyniałego komunistę” Kouriagina, na którego autorytet często się powołuje jakiś „neonowy komunista” pod ksywą Ikulkalibal, skądinąd zawzięcie zwalczający, na tym (posiadanym przez Ryszarda Oparę z Australii) portalu neon24, „stanisława” – czyli Paziem, (współ)właściciela portalu WPS.

  Ot i zawiłe są drogi tzw. OPOZYCJI zawzięcie ze sobą KONKURUJĄCEJ na tak zwanych „portalach społecznościowych”. (Ja sam, po artykule neonowego komputerowca „dżona” pt. „Czy Antarktyda istnieje?” postanowiłem o tym, opanowanym przez zaciekłych „antyszczepionkowców” portalu (patrz „Kmieciówka” także na WPS) zapomnieć.

  Polubienie

 13. paziem

  Już niemal rok trwa ustawka „zbiorowego Putina” z ” kolektywnym zachodem” , czyli przekładając z języka dyplomacji na język konkretów: kontrolowane ludobójstwo słowiańskich ruskich ludzi przy pomocy zachodnich technologii i za pieniądze wywiezione z Rosji na zachód w celu oczyszczenia przestrzeni dla żydowskiego osadnictwa – jest oczywisty.
  Umowa jest taka: my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych, natomiast tamtejszych mieszkańców tj. w Donbasie i na terenach nadnieprzańskich traktujemy jak ludzki nawóz do użyźnienia ziemi.
  Bandę żydo-anglosaskich i żydo-banderowskich psychopatów poklepywanych czule przez „zbiorowego Putina” może zatrzymać. jedynie rewolucja zdeterminowanego ludu ruskiego.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.