Jasnogórskie gusła z „Polskim Ruchem Antywojennym” w tle

PRA_1  B1

Tym artykułem zapowiadamy cykl publikacji omawiających rozpoczynającą się polityczno-medialną „sraczkę wyborczą” sezonu 2023.

Początek sezonu wyborczego, a więc Polacy (głównie ci o krótkiej pamięci politycznej lub zbyt młodego wieku) dają się kolejny raz nabierać karierowiczom prącym do parlamentarnego żłobu.

Rozpoczynamy od „jasnogórskich” bajerów pod chwytliwą nazwą „Polski Ruch Antywojenny”.

Jak Wałęsa z Matką Boską w klapie w 1981 r., tak samo, grając na emocjach, góral spod samiuśkich Tater, Sebastian Pitoń w góralskim kapelusicku, miłośnik politycznie sprostytuowanej Konfederacji, – 40 lat po KORowsko – Solidarnościowej ściemie, ponownie prowadzi naiwnych Polaków w „patriotyczne” maliny. Sekunduje mu Leszek Sykulski, komediant wychowany przy PiSowskim żłobie (praktykował w syjonistycznym mateczniku, czyli w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego), potem miłośnik Nowoczesnej (startował w 2015 z list tej partii), a teraz twórca „sieciowej inicjatywy antywojennej” rzucający sloganami, że „do każdego patrioty wyciąga dłoń”, i który za chwilę… odbiera mikrofon uniemożliwiając zadawanie „niewygodnych politycznie pytań”.

Czy Polakom znowu, odebrało rozum – ?!

Sykulski powiedział przecież wprost na sabacie w Częstochowie, że „ich inicjatywa obliczona jest na pół roku”, czyli… do wyborów, gdyż właściwy plan i cel inicjującego duetu, to – na nośnym obecnie hasełkach „To nie nasza wojna”, „Stop amerykanizacji Polski”, – dostać się w wyborach do żłobu na Wiejskiej (najprawdopodobniej z list Konfederacji, a jak nie to z jakiejś Nowej Nadziei, Polska Jest Jedna lub nawet od Hołowni, wszystko jedno, byle do żłobu !).

W uproszczeniu obowiązujący slogan środowiskowy brzmi : to My, to My – „W-O-L-N-O-Ś-C-I-O-W-C-Y”, czyli w większości bękarty stojącego nad grobem JKM, piewcy prywatnej przedsiębiorczości, wolnego rynku, „minimalnego państwa” i jak najmniejszych podatków, który to nierób od ponad 30 lat żyje z diet poselskich (do Sejmu lub Parlamentu Europejskiego), czyli z pieniędzy podatników oraz z intryg politycznych.

JKM i jego przydupasy, zaczadzili w swoim czasie naiwne głowy liberalno-wolnorynkowymi bzdurami, „ideami” ustroju, którego nigdy nie było i prowadzą od 30 lat młodych, naiwnych (do niedawna Kolibrów, a obecnie w średnim wieku zagubionych korpoludków albo zbankrutowanych mikroprzedsiębiorców) w łapska korporacji i finansowej oligarchii, wywodzącej się z „narodu wybranego”….przez ich plemiennego boga Mamona.

PoKorwinowe bękarty kokietują także rozmodlonych „Polaków-katolików”, czyli ludzi, którym wydaje się, że są solą ziemi polskiej, rycerzami walczącymi w okopach przedmurza „ cywilizacji łacińskiej”.

Zmanipulowani „polako-katolicy” raz walczą w okopach skierowanych na Zachód (to wmawiano im, gdy za sprawą unijnej indoktrynacji „naszego papieża” JP II, ponoć mieli dawać świadectwo wiary i ewangelizować Europę Zachodnią – a jak się okazało większość skończyła jako ekonomiczni emigranci, pomywacze, opiekunowie starców schyłkowej Europy, a w najlepszym razie jako hydraulicy, kierowcy, robotnicy magazynowi lub rolno-ogrodniczy), ale przede wszystkim walczą w okopach skierowanych na Wschód – przeciwko potopowi sowieckiemu, przeciwko „bezbożnictwu”, „komunizmowi” i antycywilizacji.

Jak się jednak okazało z kierunku wschodniego przywiało nie sowietów, ale zagorzałych banderowców lub zmanipulowanych obywateli Ukrainy, okradanych przez tychże samych, jakże nam znajomych przedstawicieli „ narodu wybranego”…przez ich plemiennego boga Mamona.

Elity „narodu wybranego” przez boga Mamona realizują dwa scenariusze.

Główny, nadrzędny – polegający w pierwszym etapie na pozbyciu się „nadmiarowej”, nieprodukcyjnej części światowej populacji drogą ludobójczego eksperymentu medycznego nazwanego eufemistycznie „pandemią”, w drugim etapie na skatalogowaniu roboczo-konsumpcyjnego stada i wydzieleniu mu w drodze cyfrowego nadzoru pola „wolności” skorelowanego z reglamentowanym- gwarantowanym dochodem oraz ze stopniem uległości wobec narzuconych standardów polityczno-cywilizacyjnych. W skrócie jest to soft wersja cyfrowego obozu koncentracyjnego i współczesnego feudalizmu.

Cel o drugim stopniu ważności, podrzędny – polegający na etapowej, ale konsekwentnej depopulacji najliczniejszej etniczno-cywilizacyjnej grupy białej rasy człowieka, jaką stanowią rdzenne ludy słowiańskie, zamieszkujące Europe Środkowo-Wschodnią. Osłabienie populacji tych ludów w wyniku wojen najeźdźczych, rewolucji, wojen i konfliktów regionalnych ma stworzyć warunki do przejęcia władzy nad zamieszkałymi przez te ludy terytoriami i ich zasobami naturalnymi. Temu służy m.in. trwająca wojna domowa ruskiej ludności na terenach tzw. Ukrainy, która ma przerodzić się – w wyniku wciągnięcia w nią Polaków, Białorusinów, a być może także Słowaków, Serbów, Bułgarów itd. – w regionalną wojnę wewnątrzsłowiańską.

Dla odwrócenia uwagi od rzeczywistych inicjatorów i zaplanowanych beneficjentów wspomnianej wojny regionalnej, czyli „ psychopatycznych panów świata” z narodu wybranego … przez boga Mamona inicjowane są wprowadzające chaos inicjatywy na wzór omawianego tu „Polskiego Ruchu Antywojennego”. Głoszącego oprócz połowicznie słusznego skądinąd hasła „To nie jest nasza wojna” ( gdyż sedno tkwi w tym, kogo uważamy za „ naszego”?) także drugie, ogólnikowe i kłamliwe hasło: „ Stop amerykanizacji Polski”, które właściwe winno brzmieć „ Stop judaizacji Polski”.

Warto bowiem przypomnieć panom Sykulskiemu i Pitoniowi, że 13 grudnia 2023 r. przypada 110 rocznica powołania do życia w USA, w wyniku spisku kilku rodzin żydowskich finansistów, Banku Rezerwy Federalnej. Powołanie tego banku było skutecznym zamachem na republikańsko-wolnościowe ideały państwa amerykańskiego, a zarazem odebraniem Amerykanom praw obywatelskich i podstaw suwerenności państwowej.

Hasło „Stop amerykanizacji Polski” podobnie jak rozgrzebane i zarazem pogrzebane hasło „ Stop ustawie Just 447” przez fałszywy, gdyż w swych strukturach przywódczych niepolski tzw. Ruch Narodowy – jest odwracaniem uwagi Polaków od zasadniczego zagrożenia ich bytu państwowego i rodzinnego przez agresywne, grabieżcze i destrukcyjne środowiska żydowskie.

Właściwy duet haseł antywojennych, precyzujący niebezpieczeństwo, winien brzmieć:

Właściwy duet haseł antywojennych, precyzujący niebezpieczeństwo, winien brzmieć:

To nie nasza wojna ! , Stop judaizacji Polski !

Dodatek edukacyjny:

Około 1:06:42 przykład ” wolnościowych reakcji „

PZ

______________________________________

PS

Z pewnością u wielu z Państwa czytających powyższy tekst wywoła on reakcję niezgody na zawarte w nim refleksje, dotyczące panów L.Sykulskiego i S.Pitonia. Bo jakże tak można atakować przyzwoitych Polaków, którzy dzielą się z nami swoimi politycznymi spostrzeżeniami i przemyśleniami, które podzielają świadomi Polacy -? Czy tylko Autor tych refleksji posiada placet na jedynie słuszną PRAWDĘ i tylko On może być jedynym jej głosicielem?

Otóż, nikt tu nie kwestionuje poglądów panów L.Sykulskiego i S.Pitonia, ich antycowidowych opinii, a zwłaszcza antywojennych postulatów. Rzecz leży w zupełnie innym miejscu. Zawiadowcy syjonistycznego, żydowskiego reżimu IIIRP/Polin doszli do wniosku, że wojna z Rosją na Ukrainie i angażowanie w nią Polaków poprzez militarną i gospodarczą pomoc żydowskiemu reżimowi Ukrainy, a być może i przyszłe zaangażowanie w działaniach militarnych przeciw Rosji, nie cieszą się aprobatą polskiego społeczeństwa. Wojna Zachodu z Rosją pozwoliła Polakom dostrzec, że między bandą rządzących w IIIRP/Polin syjonistów i bandą syjonistycznej opozycji nie istnieją praktycznie jakiekolwiek różnice polityczne – jedna i druga banda syjonistów opowiada się za wojną przeciw Rosji pod dyktando Waszyngtonu i Londynu, a może i Tel Awiwu. A to może odbić się negatywnie na wyborczej frekwencji. 

Niewielu już pamięta jak reżim IIIRP/Polin przygotowywał się do referendum akcesyjnego do UE. Media o.T.Rydzyka udzielały swojej propagandowej tuby przeciwnikom wejścia do UE. W 2001r. powstała partia LPR pod przywództwem R.Giertycha, która organizowała nas do referendum akcesyjnego – to było jej główne zadanie zlecone przez założycielską agenturę – organizowała nas w proteście „NIE dla UE”. Autor tekstu i ja angażowaliśmy się w „NIE dla UE” – młodsi o dwadzieścia lat i niestety, także o brak doświadczenia politycznego z syjonistycznym reżimem -, daliśmy się ograć jak dzieci. Poszliśmy do referendum akcesyjnego głosując na NIE dla UE. Syjonistycznemu reżimowi IIIRP/Polin właśnie o to chodziło – chodziło wyłącznie o frekwencję, resztę reżimowi specjaliści załatwili już sami i wyniki referendum sfałszowali. Czy można to sprawdzić? – NIE, ponieważ cała dokumentacja referendalna decyzją sejmu IIIRP/Polin została zniszczona 30 dni po referendalnym przekręcie (! – ?). Nie istnieje zatem żaden dowód, że tego dziejowego wyboru dokonali Polacy i że sami są twórcami historycznej akcesji do UE, której znaczenie żydo-media przyrównywały do chrztu Polski z 966r. – przyrównywały słusznie, bowiem 966r. to podbój słowiańskiej Polski przez Rzym i narzucenie Polakom żydowskiej religii chrześcijańskiej i zależności politycznej od Rzymu (a dzisiaj od Zachodu), a rok 2004 to podbój Polski i włączenie jej do UE, do obozu państw Europy zorganizowanego przez syjonistów z Waszyngtonu i Londynu. 

Dzisiaj panowie L.Sykulski i S.Pitoń, lansujący bardzo słuszne hasła antywojenne, organizują tym sposobem frekwencję na wybory parlamentarne, w których ich Ruch, a może i oni sami oni sami, wezmą udział. Grają więc – i nie powinny istnieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości ! -, po stronie syjonistycznego, żydowskiego, reżimu IIIRP/Polin, który boi się niskiej frekwencji i który tym prostym sposobem kolejny raz ogra politycznie nieświadomych Polaków. I wyłącznie o to w tej imprezie chodzi. A to czy dzięki temu panowie L.Sykulski i S.Pitoń znajdą się w sejmie, nie stanowi dla nich kwestii pierwszoplanowej. 

___

L.Skulski był także członkiem komisji weryfikacyjnej A.Macierewicza.

D.Kosiur

120 Komentarzy

Filed under Polityka

120 responses to “Jasnogórskie gusła z „Polskim Ruchem Antywojennym” w tle

 1. zbyszek4747

  Pełna niezgoda co do oceny działalności Pana Leszka Sykulskiego i Pana Pitonia !!! Wielu Polakom otworzyli oczy na otaczającą nas rzeczywistość. Miejmy umiar w krytykowaniu tych ludzi…

  Polubione przez 1 osoba

 2. paziem

  Sedno inicjatywy Polski Ruch Antywojenny zawarte jest w tej informacji:

  Jeśli chcesz być moim patronem :
  Sebastian Pitoń 77 1140 2004 0000 3602 8084 9185
  IBAN mBank PL 77 1140 2004 0000 3602 8084 9185

  Polubione przez 1 osoba

 3. „Mowia obeznani
  w Temacie, ze
  gorole kochaja
  mamone”.

  Polubienie

 4. Człowiek Radziecki

  Siedzę sobie i czekam pod biesronka, a tu nagle wybiega jakiś chlopaczyna z czymś w łapach, zdziwiła mnie tylko reakcja ochroniarza starszego faceta i kasjerki, no biegli za nim jakby ich życie od tego zależało, a ten ochroniarz po tym jak mu chłopak uciekł to jeszcze splunal i coś tam wykrzykiwal na niego.Tak se myślę PO CO? DLA KOGO oni to czynia? W sumie to żal mi całej trojki.

  Polubienie

 5. Człowiek Radziecki

  Wolny rynek. Gadałem z takim kretynem, bardzo narzekał na „patologię” z osiedli po PGR, mówię mu ale to tez wolny rynek zbudował, w PRL wszyscy tam mieli zajecie😄 Jak w tym filmie „aż chciało się żyć”

  Polubione przez 1 osoba

 6. Nastroje trzeba systemowo organizować, zanim zaczną się organiczne procesy kulturotwórcze w konsekwencji czego mogłoby powstać coś autentycznego i oddolnego.

  Polubione przez 3 ludzi

 7. „Nie ma grobu wielkiego rzeźbiarza, jego prochy zostały rozrzucone na Wyspie Wielkanocnej

  Pełnometrażowy film dokumentalny o uśmierconym milczeniem w Polsce i za granicą rzeźbiarzu Stanisławie Szukalskim „Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego” („Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski”) to największy i dotychczas najdroższy film opowiadający o jakimkolwiek polskim artyście. Wyświetlany jest na platformie Netflix w 160 krajach, w 60 wersjach językowych, dla prawie 200 mln subskrybentów. Producentami filmu o szaleńczym samouku, synu kowala z Warty koło Sieradza, porównywanym do Michała Anioła i Rodina, przed którym chylili głowę najwięksi polscy rzeźbiarze z Xawerym Dunikowskim na czele, są właśnie Netflix i aktor Leonardo DiCaprio, a całość wyreżyserował dokumentalista Irek Dobrowolski. (…)”

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/szukalski-koniec-niewaznosci/

  Polubienie

 8. Jasna Góra nie tylko w gusłach prym wiedzie.
  W jsnogórskim sankturium chór dziecięcy z Ukrainy śpiewa banderowskie pieśni.

  Jasna Góra jak widać na każdą syjonistyczną inicjatywę jest otwarta, także na zachętę do udziału w wyborach i do wspierania zachodniej demokracji w IIIRP/Polin, a choćby i pod hasłem „To nie nasza wojna”. – Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, a prowadzi nas przewodnia gwiazda betlejemska.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Świadomy chrześcijanin

   Jasną Górę trzeba odbić z rąk papieskich heretyków, kryptomasonów i kolegów żydostwa, żeby nie plugawili wizerunku Matki Bożej.

   Polubienie

  • Człowiek Radziecki

   A co to jest taka gwiazda? To jest kapitalizm, czyli sprzeczność interesów, wieczny konflikt społeczny, chora rywalizacja, patologia, wysoka przestępczość, kłócenie się o rzeczy nieistotne, walcz o wszystko byle tylko nie zmieniać systemu, który powoduję że musisz z czymś walczyć 🙂 chęć poprawienia sobie kosztem wyzysku innych itd.. itd… W krajach Socjalistycznych to wszystko jest stłumione prawie do zera. Że do Polaków socjalizm nie pasuję to już wujek Stalin powiedział, o krowie, siodle i Polakach 🙂 Promowanie komunizmu w Polsce jest zakazane przez prawo. Uchodźcy Z KRLD idący na południe po „lepsze życie” najczęściej przyłączają się do jednej z wielu sekt, dlaczego? Bo są zaszokowani egoizmem jaki panuje na południu. Im mniej socjalizmu tym większa patologia. Nadzieja w CHRL.

   Polubienie

 9. S.Piotoń (w Częstochowie): „Nie popieramy agresji rosyjskiej wobec Ukrainy, ale stanowczo podkreślamy: to nie nasza wojna!”
  _______________________

  Spotkanie odbyło się w siedzibie Wydawnictwa 3DOM, Częstochowa, Ul. Bolesława Limanowskiego 98

  https://aleo.com/pl/firma/wydawnictwo-3dom-sp-z-oo-czestochowa

  A oto, co można znaleźć w powyższym linku:

  POWIĄZANIA
  wydawnictwo 3DOM jest zwiazane z Instytutem Badań nad Antysemityzmem.
  – ? –

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Świadomy chrześcijanin

  „966r. to podbój słowiańskiej Polski przez Rzym i narzucenie Polakom żydowskiej religii chrześcijańskiej” — Wiesz że dzwoni, ale nie wiesz gdzie. Proszę nie mylić korporacji zwanej „kościołem rzymskokatolickim” z wiarą Chrześcijańską, którą do Polski przynieśli Bułgarscy i Morawscy uczniowie św. Metodego, która przetrwała tylko na prawosławnym wschodzie i która jest współcześnie zajadle atakowana przez światowe żydostwo. Tak, mieliśmy własny niezależny Kościół z autokefalicznym biskupem krakowskim. Okres 966-1138 był okresem niszczenia Chrześcijaństwa przez niemiecko-rzymskich bandytów z „kościoła” katolickiego.

  Polubienie

  • @ Świadomy chrześcijanin

   Każdy wierzyć może w bajki, które lubi. Osobiscie preferuję „Czerwonego Kapturka” Charles’a Perraulta.
   W przeciwieństwie do żydowskiego chrześcijaństwa bajka o „Czerwonym Kapturku” nie ma nic wspólnego z horrorem.

   À propos horrorów, polecam Stary Testament, który również zalecali uczniowie św. Metodego. I z całą pewnością światowe żydostwo nie walczy z religią swego autorstwa, która ustawia Żydów na piedestale.

   Polubione przez 1 osoba

   • mleko z nosa

    Za mało widocznie Pan przeżył życia i dymania przez jaśnie Polaków Lachów trzeba żyć na dole lub czasami w dole by poznać kim i czym są Polacy to grobowiec wszelkich zasad ,by nie nazwac tego brutalniej.Narod pisze i pisze już się wyrodzil innymi słowy bez KK jego bogiem jest mamona i głupota tak Jeżeli już komuś ufam to Bogu a Panu polecam oddać się w opiekę swojemu Aniołowi Stróżowi .Proszę kiedy będzie ciężko poprosić go o wszelką pomoc a najpierw mój przybędzie do Pana Wielokrotnie go prosiłem by tak zrobił dla innych i wziął do pomocy odpowiedzialnego danej osoby.Kiedy ktoś przedobrzy wysyłam A.Smierci lub zniszczenia .Możecie to nazwać klątwa lub pofizolofowac sobie innymi słowami.Ns koniec proszę sobie dać spokój z naiwnością i wiarę w ten Naród który odwrócił się plecami od Boga.Powtarzam zabrałem Market Boża w 2014 z Częstochowy jej tam już nie ma Nie pisałem tego i nikomu nie mówiłem był to dzień kiedy zakonnik przechadzał się z Piłsudskim po dziedzińcu oczywiście był to jego w rocznicę tylko klon w mundurze jednak to był symbol i jest to dla was wiadomość BM jest tam gdzie zawsze była by chroniła Naprazdiennaja Ruś i was Lachy.

    Polubienie

   • @ mleko z nosa – 9 lutego 2023

    „Za mało widocznie Pan przeżył życia i dymania przez jaśnie Polaków (…)”
    ______________________

    Ale w zupełności wystarczająco i na tyle dużo, żeby nie dać się dymać cywilnym i sukienkowym propagatorom barbarzyńskiej, żydowskiej religii chrześcijańskiej oraz wszelkiej maści syjonistycznym aparatczykom i agentom IIIRP/Polin.

    Polubione przez 1 osoba

 11. paziem

  Czynnik izraelski w globalnej wojnie hybrydowej Zachodu z Rosją i w SOW. Rozmowa z rosyjskim dyplomatą, politologiem, orientalistą Wiaczesławem Matuzowem

  Polubienie

 12. markglogg

  Odnośnie „Górale kochają mamonę”

  Przez wiele 1980 a nawet i początkowych 1990 lat na murze oporowym PKP między Warszawą Zachodnią a Ochotą, był wymalowany, wysokimi na 2 metry literami napis GÓRALE TO ŻYDZI.

  Sam jestem w ‚żeńskiej połowie’ z tego podhalańskiego Narodu (niem. Volku) i osobiście mi się ten napis bardzo podobał. Co tu zatem BAJAĆ o jakimś, zachowanym jeszcze z czasów stalinowskich „antysyjonizmie”, propagowanym przez AUTORA (AUTORÓW) powyższego tekstu, jednocześnie próbując dezawuować jak najbardziej aktualne, niezbędne do realizacji hasło „STOP AMRYKANIZACJI POLSKI!”?

  (Przypominam „Amerykanizm to Czwarta Ogromna (BIG) Religia Zachodu” wg. Dawida Gelertnera, którego usiłował zabić Ted Kaczynski w 1993 roku. Reczony Gelertner, były doradca prez. Trumpa, utrzymuje, że „liberalno-demokratyczny” ustrój USA został zbudowany na receptach zaczerpniętych ze Starego Testamentu)

  Pod jaką „publiczkę” autor (autorzy) napisali powyższe opracowanie spod Jasnej Góry, na której króluje sprowadzona gdzieś z Haliczyny ikona Matki Boskiej z dzieciątkiem BOGA o nazwie Jezus?

  Przypominam, że ta ikona jest co pewien czas odsłaniana z fanfarami publiczności, przez pracowników rezydującego na Jasnej Górze Zakonu Paulinów, który – sądząc po ZŁOCENIACH Jasnogórskiej Katedry – przy pomocy MAGII tego pomalowanego kawałka starej deski realizuje całkiem wymierne pekuniarne profity.

  Przypominam, że na pomalowane kawałki deski w przeszłości ani żydzi, ani muzułmanie, ani do niedawna marksiści nie dawali się nabierać.

  Polubione przez 3 ludzi

  • paziem

   Mógłbyś Marku wyjaśnić ten akapit, bo nie pojąłem swoim ceperskim rozumem?!

   ” Pod jaką „publiczkę” autor (autorzy) napisali powyższe opracowanie spod Jasnej Góry, na której króluje sprowadzona gdzieś z Haliczyny ikona Matki Boskiej z dzieciątkiem BOGA o nazwie Jezus?”

   Polubienie

 13. Jędrzej

  Oto ten, który obalił „KOMUNĘ” w Bloku Wschodnim.

  Polubione przez 1 osoba

 14. Cokolwiek nie robili wczesniej, uswiadamiaja spiacych Polakow i za to im chwala! Wy zawsze chcecie uwalac kazda inicjatywe ,ktora nie wychodzi od was. Co z tego ,ze mieliscie racje z Winnickim, uwalanie ludzi ,ktorzy uswiadamiaja Polakow jest – dla mnie- popieranie tych ,co niby zwalczacie. Ziemiski tez probowal zepsuc spotkanie Z Sykulskim. Wy jestescie destrukcyjni, a przeciez wasz kolega tez chcial sie dostac do Sejmu z list PIS-u. Dajcie Sykulskiemu szanse , niech tam wejdzie i… zobaczymy co z tego wyjdzie.

  Polubienie

 15. Carlos

  Nikt mi nie powie, ze Lucyna Kulinska tez chce sie dostac do Sejmu.

  Polubienie

 16. osoba prywatna

  Polubienie

 17. adnovumtotchorz

  Mamy pytanie do osób jeżdżących po Kofederacji, JKM i Sykulskim, NA KOGO WY GŁOSUJE CIE OD LAT? Krytykować jest łatwo, samemu coś konstruktywnego zrobić, już nie. Słucham.

  Polubienie

  • adnovumtotchorz

   Konfederaci są prożydowscy? Ciekawe, bo Grzegorz Braun, twarz tej partii juz dawno apelował o pełną ekshumację w Jedwabnem, by położyć kres żydowskim oszczerstwom.
   Więc Panowie z całym szacunkiem, ale majaczycie.

   Polubienie

   • @ adnovumtotchorz

    A hasło G.Brauna „Kościół, szkoła, strzelnica” Komentator zna?

    Jeśli według G.Brauna Kościół postawimy na pierwszym miejscu, to znaczy, że winniśmy słuchać głosu jego hierarchów, a oni drogowskazy polityczne dla owieczek sformułowali jednoznaczne: wspieranie integracji w ramach UE, w ramach NATO, ewangelizacja Rosji (ten program ma co najmniej 1000 lat), poparcie dla walczącej Ukrainy.

    A więc, jak się Komentator nie obróci, to d… zawsze będzie z tyłu.

    Polecam:
    Metody manipulacji Polakami – Grzegorz Braun jako przykładhttps://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/26/metody-manipulacji-polakami-grzegorz-braun-jako-przyklad/

    Polubione przez 1 osoba

   • Adelajda

    Pan hm.. Braun 1. swego czasu wyprodukował film Inkwizycja kłócący katolików i protestantów 2. uważa, że Polska ma być hm….rycerzem Watykanu 3. trudno poważnie traktować człowieka, który uważa że Jezus jest królem Polski. 4. głosował za sprzedażą polskiej miedzi na dołku

    Polubione przez 1 osoba

   • adnovumtotchorz

    @Adelajda Czy Grzegorz Braun jest prożydowski, co mu się tutaj przyklepuje? Ludzie… co z wami? Atakujecie tych, którzy chcą Żydzi byście atakowali, na pewno tego chcecie, szukać to, co dziel, a nie to ci łączy?
    Soros i spółka będzie zachwycony.

    Polubienie

  • Braliśmy udział w referendum akcesyjnym – jest o tym w tekście.

   W wyborach parlamentarnych nie uczestniczymy z powodów jak w powyższym tekście, które wielokrotnie tu omawialiśmy.

   Polubione przez 1 osoba

   • adnovumtotchorz

    Aha, nie głosujący, ale krytykujący, czy to nie jest szczucie Polaków na Polaków jak stosują środowiska żydowskie, które, rzekomo, tępicie?
    Nie wojenek polsko-polskich nam trzeba, ale jedności, to oczywiste dla tych, którzy chcą dobra Polski i Polaków. Szukać tego, co nas łączy, a nie dzieli, od dzielenia Polaków są nasi wrogowie. Pod rozwagę polecam.

    Polubienie

 18. markglogg

  Coś, co mnie uderzyło w programie 60 min na kanale „Rossija 1” Uczestniczył w nim znany nam Konstantin Sivkov, który powiedział, że ROSJA – będąc praktycznie w stanie wojny z NATO, realizuje PRYWATYZACJĘ SWEGO PRZEMYSŁU ZBROJENIOWEGO. A przecież NAJBOGATSI ROSJANIE – którzy zazwyczaj mają po dwa paszporty – mogą posiadane przez ich firmy tajemnice bez przeszkód przekazywać tym drugim krajom, których paszporty posiadają.

  Co za OHYDNA SYTUCJA ROSYJSCY PRYWACIARZE też na obecnej SWO się nienajgorzej WZBOGACIĆ zamierzają.

  Polubione przez 1 osoba

 19. Pozwolę, że sprostuję, bo trochę to ma się nijak do tego, co jest w rzeczywistości.
  KŁÓCENIE SIĘ ŚRODOWISK GRAJĄCYCH DO TEJ SAMEJ BRAMKI NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU. Skupiłbym się na waleniu w politykę idiotów prących do wojny. Do nich nie zalicza się Konfederacja, ale barany z partii Wolnościowcy (A.Dziambor, D.Sośnierz, J.Kulesza) oraz cześć Ruchu Narodowego. Nowej Nadziei (dawny KORWiN) albo Konfederacji Korony Polskiej do wojny się nie spieszy, wręcz przeciwnie.
  1) Konfederacja chce właśnie niskiej frekwencji. Im wyższa, tym więcej głosów na 1-2 PiS i PO.
  2) Działacze Ruchu Narodowego i Wolnościowców Artura Dziambora krytykują Polski Ruch Antywojenny. Oskarżają PRA o „prorosyjskość”. Konserwatywno-liberalny wróg demokracji Janusz Korwin-Mikke nie prowadzi do żadnej banksterki (bo byłby demokratą, a nie jest) ani jakiegoś tam kapitału (bo nie jest demokratą), chce aby Polacy trzymali kapitał własny, i nie byli dziadami na pasku banków i państwa. A państwo nie służy obywatelom, tylko partii rządzącej – to ono ma profity z tzw. „majątku narodowego” – na którym obsadza swojaków. JKM chce, aby jak dawniej, ludzie bogacili się sami bez łaski. W łapy banksterki prowadzą nas demokratyczni turboliberałowie Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz manipulowani przez Marka Kułakowskiego. A wiecie kto to Marek Kułakowski chociaż? A no realna szumowina proamerykańska rozbijająca Konfederację od środka i nakreślająca kierunek antyrosyjski.
  3) Uwagi zawarte w tym artykule mają się nijak do całej Konfederacji. To uwagi skierowane do wyżej wymienionych podmiotów.
  4) W Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna jest mnóstwo zwolenników pracy tego portalu. Zrażanie do siebie wzajemne nie przyniesie nikomu korzyści.
  5) UE poparło posoborowie, nie tradycyjny katolicyzm. Tamten popierał ideę narodowych państw europejskich i był monarchistyczny. Judeochrześcijaństwo to zbitek amerykańskich protestantów. Za taki zbitek w Hiszpanii czy Austrii Habsburgów miało się baty albo rozmowę z Inkwizycją.
  6) Leszek Sykulski ma startować jako kandydat z 1 miejsca z okręgu Częstochowy Konfederacji. To żadne „byle do żłobu”, bo to najmniejszy okręg, z którego mandat można zdobyć dopiero przy poparciu 9% dla komitetu, i maksymalnym dzieleniu mandatów z 5 komitetami. Sebatian Pitoń został w ogóle wycięty w prawyborach o 1 miejsce, wystawiono tam jakiegoś anonimowego prezeska. Dostanie jakieś ostatnie miejsce, czyli szansę na walkę o drugi wynik w okręgu niebiorącym. Okręg Nowosądecki nie łapie mandatu przy obecnym poparciu sondażowym.
  7) Teraz drodzy antysystemowcy. Deklaracje. Ja nigdy nie kandydowałem z list PiS, PO, PSL, SLD i innych systemowych – czytaj demokratycznych partiach popierających NATO-UE-Izrael i porozumienia okrągłego stołu. Proszę się uderzyć w piersi, kto ile razy startował z PiS w wyborach samorządowych… ja ANI RAZU, a mnóstwo „antysystemowców” robiło to, tak „byle do żłobu”, bo Janusz Korwin-Mikke nie dawał nigdy mandatu (o zachowaniu pojedynczych oddziałów i ich aliansach z PO mogę dać osobny rozdział), i uwiarygodniło tę partię obecnie do poziomu trzymania władzy.

  Polubione przez 1 osoba

  • @ Piotr Marek

   Panie Piotrze,
   mam nadzieję, że nie zalicza Pan WPS do „towarzystwa grającego do tej samej bramki”.

   Ocena politycznej wartości osoby, organizacji, dokonywana tylko przy użyciu antywojennego probierza jest wielce niedokładna i daleko niewystarczająca.

   Proszę rzucić okiem:

   Zdjęcie Stefana Kisielewskiego nie jest przypadkowe. Był jednym z założycieli Ruchu Polityki Realnej w 1987 oraz Unii Polityki Realnej w 1989. Rodzoną siostrą matki popularnego „Kisiela” była Hanna Sawicka, właściwe nazwisko: Hanna Krystyna Szapiro (Żydówka), czołowa żydo-komunistka w Polsce.

   więcej tu: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/21/bajka-dla-liberalnie-niedorozwinietych/

   Żydo-reżim skryty za „antysystemowym” parawanem

   Czy naprawdę nie dostrzega Pan, że „Polski Ruch Antywojenny” jest kolejną manipulacją inżynierów od socjotechniki żydowskiego reżimu IIIRP/Polin?
   Czy wie Pan ile kosztuje uliczny baner „To nie nasza wojna” – a pana Sykulskiego na to stać, mało tego, władze popierajace wojnę dają mu pozwolenie na ustawianie baneru?
   Dziwnym zbiegiem okiliczności dr L.Sykulski swoją antywojenną retoryką zdobył na YT ogromną popularność, gdy w tym samym czasie wiele stron internetowych, krytycznych względem tej wojny, decyzją MSWiA znikneło z Internetu (np. Myśl Polska) – nie zastanawia to Pana?

   Oczywiście to dobrze, że takie banery się pojawią, dobrze, że mówi się o tej wojnie inaczej niż w żydo-mediach – i to jest nasza autentyczna korzyść, rośnie nasza świadomość. Ale nie wolno na fali uniesienia i ekscytacji „Polskim Ruchem Antywojennym” dać się zapędzić do urn wyborczych, bo tu przegrywamy – legitymizujemy syjonistyczny, żydowski reżim IIIRP/Polin niczego w zamian nie osiągając. Bo jeśli nawet „Polski Ruch Antywojenny” wejdzie do sejmu, to będzie formacją bez znaczenia politycznego.

   A kwestią o znaczeniu strategicznym jest suwerenność finansowa (art. 220, 227 Konstytucji RP), o której nie wspomina żadna organizacja polityczna posiadająca lub aspirujaca do sejmowych mandatów.

   Przypomnę:

   Do podpisania traktatu lizbońskiego L.Kaczyński był przynaglany przez prymas H.Muszyńskiego (żydo-katolicy winni to sobie zapamietać) – https://www.ekai.pl/abp-muszynski-brak-ratyfikacji-traktatu-lizbonskiego-bylby-szkoda-dla-polski/

   Polubione przez 1 osoba

   • adnovumtotchorz

    I dalej to samo… jad, nienawiść, doszukiwanie sie wszystkiego co złe… jak by wyglądała Polska, gdyby w 1918r Dmowski, Piłsudski, Korfanty, Paderewski skakali sobie do oczu jak wy to robicie? Nie byłoby Polski, o to wam chodzi?
    Kubełek zimnej wody na rozpalone łepetynki polecam, bo N I K T nie ma monopolu na bycie patriotą.
    Żydzi, Żydzi, wszędzie Żydzi, a czy to nie Żydom zależy, by Polacy miedzy sobą walczyli, tak jak wy to robicie? Więć kogo stajecie sie narzędziem?
    Myślenie nie boli… polecam.

    Polubienie

   • @ adnovumtotchorz

    To wiaderko z wodą Komentator wyleje na swoją żydo-katolicką – a kto wie, czy i nie syjonistyczną -, i niestety politycznie bezmyślną głowę.

    „jak by wyglądała Polska, gdyby w 1918r Dmowski, Piłsudski, Korfanty, Paderewski skakali sobie do oczu jak wy to robicie?”

    Komentator chyba jesze nie doszedł w historii do momentu z 1926r., gdy Polska Dmowskiego, Korfantego, Paderewskiego przestała istnieć na rzecz Polski Piłsudskiego, a miała nawet skończyć się wcześniej, bo w 1922r. – ponieważ niestety, nie wyeliminowano elementu syjonistycznego i wpływów żydo-katolickiego Kościoła. Zresztą i ta Polska Piłsudskiego zniknęła w 1939r.

    Dla jakiej Polski Komentator opowiada się za udziałem w wyborach, dla IIIRP/Polin?

    Polubienie

   • paziem

    Pan Piotr Marek ostatnio się ” trochę zagubił” i zaczął wierzyć w bajdurzenia ” WOLNOŚĆIOWCÓW”

    Polubienie

   • paziem

    A propos tego pierwszego miliona, który znalazł się ” przypadkiem” w rękach pasożytującego ponad 30 lat na budżecie, czyli na podatkach Polaków- JKM, piewcy ” przedsiębiorczości” i ” wolnego rynku”.

    Przypomina mi się takie powiedzenie D.Rockefellera, że potrafi się wytłumaczyć i rozliczyć z każdego miliona…oprócz pierwszego !

    Polubienie

  • Piotr Marek

   @Dariusz Kosiur
   1) Panie Darku, bo dobrze się znamy, niewielki baner można było w czasie kampanii samorządowej wynająć za 800 złotych na miesiąc na przedmieściach Lublina.
   Większe banery w centrum mogły kosztować jakieś 5000 złotych za miesiąc – jednak to w trakcie kampanii. To nie są wielkie koszty dla ruchu politycznego. Taki za 800 to sam chciałem sobie sprawić, a zarabiałem tyle, ile inżynier w Lublinie.
   2) Bajki o milionowych kosztach rzuca POPiS, aby zniechęcić konkurencję. Jednak sprawa dotyczy tego, czy ktoś jest gramotny i przed 2-3 dni ogarnie wynajęcie tablicy+ wydrukowanie bilbordu + montaż. Z tym bywa problem.
   3) Leszek Sykulski lata temu pamiętam promował mocno osobę, która w 95% miała moje poglądy. Był to doktor Arkadiusz Meller, i o ile pamiętam, dobrze się o was wypowiadał. Leszek Sykulski był szefem towarzystwa geopolitycznego, a Arkadiusz Meller zastępcą jego i przed jakiś czas naczelnym konserwatyzm.pl – tak więc od początku otaczał się gronem osób antysystemowych. Z Nowoczesnej startowała część, która się nabrała na jej antysystemowy charakter, tak samo jak Kukiz’15, a teraz mamy takich ludzi w Polsce 2050. Ja w Lublinie znam jedną osobę z otoczenia senatora Polski 2050, która też mi mówi o żydokomunie i okrągłym stole, ale bez wywalania tego na zewnątrz.
   4) Banery nie związane z kampanią przed nią nie będą drogie, więc teraz trzeba kuć żelazo póki gorące. Leszka Sykulskiego poznałem osobiście na kilku konferencjach o energetyce jądrowej, w których brałem udział w biurze Konfederacji. To jest rozsądny człowiek i daleko mu od bycia człowiekiem systemu.
   5) W Konfederacji nie ma samych liberałów, a tych „najbardziej turbo” nie skupia Janusz Korwin-Mikke, ani Sławomir Mentzen, tylko partia Wolnościowcy, czyli ci którzy od nich uciekli: Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz – ten ostatni jednak został trochę przez nich zmanipulowany, jest najprzyzwoitszy. Szacunek za walkę o prawa mężczyzn i demaskowanie kłamstw pseudo-uczelnianego hollywoodzkiego pseudo-feminizmu. Dyrektor biura Jakuba Kuleszy – Małgorzata Tylus – otwarcie się przyznaje, że Słowianką nie jest, ale ma ponoć litewskie korzenie (słowo „tylus” po litewsku znaczy spokojnie, cicho), chociaż jej zwierzęca nienawiść do Niemców, nos oraz mściwy charakter sugerują mi (i nie tylko mi) inne pochodzenie. Tych proamerykańskich turboliberałów Sławomir Mentzen chce wylać z Konfederacji, a więc może kurs się zmieni – Robert Winnicki już zaczyna gadać inaczej pod wpływem Grzegorza Brauna i KORWiN/Nowa Nadzieja.

   Na zakończenie – nie zmieniłem poglądów i cenię pracę ideową tego portalu. Uświadamian innych, że on istnieje, ale mam mniej czasu na siedzenie w sieci. Walczę z lobbystami o reelekcję do Rady Dzielnicy Wrotków – bo lobbyści cały kapitał planują przejąć na klub sportowy a nic nie będzie na potrzebne remonty infrastruktury.

   8 Marca zapraszam na 12:00 do sejmu – będzie konferencja o energii jądrowej i wypowiadam się o składowaniu odpadów radioaktywnych.
   Pozdrawiam!

   Polubione przez 1 osoba

 20. Carlos

  no i co krytyka zabroniona?

  Polubienie

  • Nie zabroniona, wręcz przeciwnie, mile widziana – szkoda tylko, że nie poparta wcześniej przemyślaną, analizą politycznej rzeczywistości.

   Polubione przez 1 osoba

   • adnovumtotchorz

    A jaka jest ta polityczna rzeczywistość? Że autor artykułu szczuje na tych, którzy jako jedyni jeszcze bronią interesów Polski, a nie obcych? Czy takie zachowanie podchodzi tylko pod bycie pożytecznym idiotą, czy też to obca agentura? PODKREŚLAM, obecnie powinniśmy szukać tego, co Polaków łączy, a nie dzieli, autor pojechał z taką propagandą, ze Goebbels wymyki z zazdrości w grobie robi.
    Niestety, ale to autor popełniając ten tekst wykazał się całkowitym brakiem analizy politycznej rzeczywistości…

    Polubienie

 21. Jacek Miarka

  Banderowiec to jeszcze slowianin? Paziem stawia tezę o walce ras, gdy tymczasem chodzi o prawdę. To nie kolor skóry mówi kim jesteś. Dobrym przykładem tego może być Jaruzelski, lub moderowanie wpisów na tej stronie.

  Polubienie

  • @ Jacek Miarka

   1. „Paziem stawia tezę o walce ras”
   2. „Dobrym przykładem tego może być Jaruzelski”
   ___________
   Ad.:
   1. Nik takiej tezy nie stawia, co najwyżej stwierdza fakt.
   2. Przykładem na co?

   Polubienie

  • Emilian58

   Czego przykładem jest żydło Jaruzelski? Sprzedania Polski w 1988 roku kiedy paktował z Rockefellerem?

   Polubienie

  • paziem

   Jaką to ja niby stawiam tezę?….o walce ras? Proszę to poprzeć faktami. Trudno natomiast zaprzeczyć, że Słowianie zaliczają się do białej rasy.

   Na stronie WPS moderujemy jedynie trolli , wulgaryzmy i upierdliwych „ewangelizatorów” ( różnych wyznań !), którzy od 14 lat próbują zwalczać nasz portal i program WPS.

   Polubienie

 22. adnovumtotchorz

  Ach ta zła Konfederacja… ach ten zły Braun, jak on śmiał apelować o ponowną ekshumację w Jedwabnem, jak on mógł ścigać samorządy za wieszanie nielegalnych ukraińskich flag (także w Sejmie), jak on mógł proponować, by Polska wyszła z amerykańskiego zadka, co on sobie myślał postulując powrót do dobrosąsiedzkich stosunków z Rosja… itp.
  A czym się wykazali Ci, którzy tutaj jego mieszają z błotem?
  Niczym.
  No właśnie… to jest wasz prawdziwy patriotyzm, uderzać w tych, którzy REALNIE walczą o dobro Polski, a nie obcych? POPiS+SLD jest cacy? Brak słów.

  Polubienie

  • mleko z nosa

   Podobnież było z Kukizem mieli od razu odczarować i zaczrowac źle siły Inter inacjonalne potem zaś wyczarowac coś czego nie jest nikt w Polsce tego zrobić włącznie zBraunem czy WPS Polecam wszystkim jak i pisze jak mantra coś na kształt konwentów studenckich.Ponownie niemieckich w ilości ponad 900komunisci piją srają jedzą bawią się razem ze sobą do końca swoich dni jedynie jeżeli jakiś ma ewidentnie antynarodowe to specjalnie jest organizowana wielką popijawa i delikwent spada powiedzmy sam ze schodów jak przeżyje skręca mu się głowę spadł przecież ze schodów znam osobiście sprzed lat dwa takie przykłady lekarz stwierdza tylko zgon gdzie w De jest min 16narodow do tego wolne miasta Taki Bavarczyk nie czuje się Niemcem jest Bavarczykiem Może kiedyś opiszę likwidację z okresu PRLu 7 antynarodowych księży Jestem za KK ale narodowym Amen.
   Shalom

   Polubienie

  • paziem

   A propos Grzegorza Brauna i jego ” antyatlantyzmu” i ” antyżydowskości” mała reminiscencja dla co bardziej otumanionych „braunolubców”

   tak od ok 11:00 , a potem od ok. 29:00

   Na tym spotkaniu również otumanieni Polacy, i bardzo jak zawsze aktywni Żydzi udający Polaków, stosują sprawdzony scenariusz, że nie dopuszczają do polemiki z ” nietykalnymi świętymi” typu, Macierewicz, Kaczyński, Morawiecki, a w wydaniu ” narodowo-patriotycznym” – Braun, Bosak, Winnicki, Kukiz itd. i w najnowszym wydaniu nie pozwalają na polemikę z nowymi ” gwiazdami” wyświęcanymi na ” nietykalnych” Sykulski, Pitoń, Płaczek itd.

   Dla przypomnienia:

   Polubienie

   • adnovumtotchorz

    I dalej to samo, jad, nienawiść, zaślepienie, czy w swoim zacietrzewieniu nie rozumiecie jednego faktu, iz wy z tą swoją jawną nienawiścią do Konfederacji wpisujecie się w mokry sen tych, których rzekomo tępcie, czyli Żydów?
    Dlaczego nie atakujecie POPiSu i lewactwa, utożsamiacie sie z nimi? Aaa… chodzi o elektorat, Konfa zagospodarowała tę cześć Polaków, która mogła by zagłosować na was i stąd ten jad i nienawiść. Tylko to nie ma nic wspólnego z patriotyzmem, drodzy państwo, wręcz odwrotnie, to jest granie w prożydowskiej drużynie, która własnie marzy o tym, by Polacy sie miedzy sobą kłócili, a nie dogadywali. WSTYD, by pod płaszczykiem „patriotyzmu” robić takie rzeczy.

    Polubienie

  • hulsz

   Jak judasz braun walczy o Polske pokazal w debacie o polskich zlozach.

   Polubione przez 1 osoba

 23. Carlos

  adnovumtotchorz— 100% popieram

  Polubione przez 1 osoba

 24. Jędrzej

  Właśnie się zaczęło. Rosja idzie z pięciu kierunków.

  Co najmniej trzy duże dywizje wojsk rosyjskich rozpoczęły ofensywę w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy. Właśnie się zaczęło – alarmują ukraińskie władze. Eksperci ostrzegają, że rosyjska ofensywa może zakończyć się dla Ukrainy tragicznie.

  https://wiadomosci.wp.pl/wlasnie-sie-zaczelo-od-tego-zaleza-losy-wojny-6864691843422752a

  Polubione przez 1 osoba

  • paziem

   Trzy dywizje to tylko nieco ponad 30.000 żołnierzy, jak na ” pokonanie Ukrainy” to niewystarczające siły. Dlatego proszę o rozwagę.

   Polubione przez 1 osoba

   • adnovumtotchorz

    „Co najmniej trzy dywizje” to nie tylko 30tyś, ale co najmniej 30 tyś. Na początek, jak najbardziej wystarczy, szczególnie iż to dotyczy obwodu ługańskiego, a nie całego frontu.

    Polubienie

 25. Jędrzej

  Zanim rosyjskie dywizje staną na Sanie warto poznać niekończącą się historię głupoty Polaków. Otóż pierdolec u rozmodlonych polskich żydo-katolików mamy pierwszej wody. Oni w swoim rusofobicznym żywiole są bardziej niebezpieczni jak obie bomby atomowe zrzucone w Japonii. Jedyne wyjście to w kaftany ich ubierać i w miejsca odosobnienia wysyłać, bo sprowadzą na nas uczciwych Polaków zagładę. Należy ich separować niezwłocznie zanim judeo-chazarzy doprowadzą ich do prowojennego amoku.

  Polubione przez 2 ludzi

  • paziem

   Trzymając się faktów, kilka uwag Striełkowa o ” wcześniejszych sukcesach” rosyjskich:

   ” Ponieważ porażka pod Ugledarem jest już powszechnie znana (w sieci pojawiło się wiele filmów nakręconych dronami partnerów z Kijowa), będę musiał skomentować osobno (nie chciałem tego robić wcześniej, podobnie jak ogłaszać straty).

   Jest takie wrażenie, że wszystkie wydarzenia minionego roku przeszły obok naszych generałów. Jednakże część z nich jest (przynajmniej od momentu wstąpienia do szkół wojskowych) wydaje się być kompletnymi kretynami, wszystkie błędy popełnione wcześniej wzorowo się powtarzają. Posuwanie się kolumn czołgów i zmotoryzowanych wąskimi drogami wzdłuż rzadkich leśnych zagajników na idealnie płaskim terenie (po bokach znajdują się pola minowe), nie osłoniętymi od powietrza i sił radioelektronicznej walki , zakończyło się klęską. Część sprzętu została zniszczona przez uderzenia kierowanych pocisków przeciwpancernych (wystrzeliwane z wieżowców Ugledaru), część została ostrzelana przez artylerię wroga, która strzelała niezwykle celnie. Stracono ponad 30 jednostek pojazdów opancerzonych (podziału na typy nie podam), straty „dwusetne” tylko wśród czołgistów – kilkadziesiąt. Żołnierzy morskiej piechoty, sił specjalnych i strzelców zmotoryzowanych zginęło jeszcze więcej. I – co najważniejsze – wszystkie te straty okazały się „jednostronne” – ukry strzelali do napastników „jak na strzelnicy”, nasi żołnierze nie mogli zadać im przeciwnych strat. Nieprzyjaciel ponownie bez większych trudności utrzymał pozycje w ufortyfikowanym rejonie, który już wiosną i latem ubiegłego roku (również „czołowo”) próbowano zająć.

   W tym samym czasie nasi dowódcy wojskowi (aby nie „wstawać dwa razy”) zwykle wysyłali na rzeź w znajomym obszarze w „kompleksie przemysłowym” Doniecka ( tam szturmowano dziesiątki razy) w kierunku Awdiejewki „przemianowane na Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej” bataliony byłe Milicji Ludowej DRL i jednostki ochotnicze. Bez wsparcia ich ani normalnym ogniem artyleryjskim (który był wyjątkowo niecelny), ani pojazdami opancerzonymi (które były „chronione przed minami”, a oczyszczenie terenu nie było możliwe ze względów technicznych). Pogrzebali jeszcze dwie kompanie piechoty szturmowej z takim samym skutkiem jak poprzednio, czyli bezskutecznie.

   Ogólnie rzecz biorąc, był to koniec „ofensywy armii rosyjskiej na całym froncie donieckim”, szeroko ogłoszonej w sieci przez „korespondentów wojennych”. Dopełnione buntem (odmową zajęcia pozycji) przez batalion koczowników tuwińskich i nie tylko (ze względów zasadniczych nic o tego typu wydarzeniach nie relacjonuję, dopóki za sprawą kogoś przez kogoś nie „wyciekną” do sieci i staną się publicznie dostępne) .

   I to wszystko na teraz.”

   https://t.me/strelkovii/3925

   tłum. PZ

   Polubienie

   • adnovumtotchorz

    Fakty… ? Wystarczy porównać mapy ukrainy przed 24 lutego 2022 do obecnych by wiedzieć, iż negowanie sukcesów Rosjan to mijanie sie z prawdą i zaklinanie rzeczywistości.

    Polubienie

   • paziem

    A propos Ugledaru, tekst otrzymany na prywatną pocztę od znajomego Rosjanina:

    „Gdzie was jeszcze uderzyć,
    skoro mnożycie przestępstwa?
    Cała głowa chora, całe serce osłabłe” ( Izajasz 1:5)

    — Bóg zwraca się do ludzi w Starym Testamencie przez proroka Izajasza. Jeśli naród zboczy z prawdziwej ścieżki, to podlega biczowaniu z góry. Wojny, głód, trzęsienia ziemi są dopuszczalne. Do szczególnych niegodziwców skierowane są straszne słowa: „Rozdzielę was i zniszczę jednego za pomocą drugiego”. Nie wiem, kto dowodził operacją pod Ugledarem, ale sądząc po wynikach, jasne jest, o czym myśleli niefortunni dowódcy.

    I najprawdopodobniej myśleli, jak ich pozyskał parweniusz Prigożyn, który nie wycierał spodni w akademiach wojskowych, zgromadził w swoim PKW nie wiadomo kogo, a na polu bitwy jego formacja wykazuje lepsze wyniki niż regularna armia.

    Teraz weźmiemy elitę armii rosyjskiej – piechotę morską, zmielimy ukrów pod Ugledarem, zdobędziemy laury zwycięzców i wszyscy zapomną o postępach w Bachmucie.

    Ale wojna, to nie rywalizacja. Tutaj wszyscy są nagradzani za wszystko, łącznie z pomysłami. Naiwny i ślepy jest człowiek, który sądzi, że myśli mózgiem. Ojcowie Święci wiedzą, że człowiek myśli sercem. Mózg reaguje na stan umysłu i w zależności od stanu umysłu, spośród różnych myśli, wybiera tę, która w danej chwili uważa za właściwą.
    Zwycięstwo, – to konsekwencją właściwych postaw, właściwej motywacji! To jest miłosierdzie Boże dla tych, którzy powrócili na prawidłową ścieżkę, powrócili do prawdziwego rozumu. Zwycięstwo otwiera drogę do dalszego życia i ułożenia życia na ideałach i zasadach zwycięzców.
    Sekret niezwyciężoności Suworowa, Uszakowa tkwi przede wszystkim w ich prawidłowych postawach wewnętrznych. W osobistej prawości. Generał musi wejść w stan świadomości duchowej. Duch Święty daje umysłowi algorytm właściwego działania i wyczucie momentu, w którym należy to działanie wykonać. To jest geniusz dowódcy. Przeciętniak potrafi postępować zgodnie z podręcznikiem, ale to nie podręcznik daje poczucie chwili, ale Pan Bóg. I tylko temu, kto jest tego godny.
    Ogólnie rzecz biorąc, dzisiejsza wojna między Rosją a Ukrainą jest bezpośrednią konsekwencją duchowego upadku narodu rosyjskiego w otchłań bolszewickiej rewolucyjnej wrzawy z 1917 roku. To bolszewicy podzielili naród rosyjski na Rosjan, Białorusinów i Ukraińców. I dzisiejsi spadkobiercy bolszewików z uporem trzymają się tego paradygmatu.
    Armia Czerwona, wbrew mantrze – „Armia Czerwona jest najsilniejsza!”, poniosła haniebne klęski ze strony faszystów, a nasi dowódcy popełnili rażące błędy w kalkulacjach, aż Armia Czerwona znów stała się rosyjska. Stalin już w 1945 roku był zmuszony przyznać się do tego, czego nie chciał widzieć w 1941 roku.
    I wzniósł toast za zwycięstwo nie za Armię Czerwoną, nie za naród radziecki, ale za NARÓD RUSKI!
    Co powinno się teraz stać, aby dla budowniczych rosyjskiego, pięciobazowego ZSRR-2 (zagorzali budowniczowie Siergiej Kirijenko, Władimir Sołowiow) stało się oczywiste, że PODSTAWĄ ROSYJSKIEGO KODU KULTUROWEGO JEST PRAWOSŁAWIE!
    Że wyzwolone, pierwotnie rosyjskie miasto, założone przez wojewodę Worotyńskiego w 1571 roku przez wojewodę Michaiła Worotyńskiego, powinno nosić pierwotną nazwę BACHMUT, a nie bolszewicką zachciankę – Artiemowsk. A w Melitopolu powinna być ulica SOBORNAJA, a nie Ciurupy. Kiedy ci u władzy zrozumieją, że naród rosyjski nie jest przymiotnikiem, nie tylko zaprawą cementującą inne narody, ale kamieniem węgielnym odrębnej cywilizacji zwanej Światem Ruskim ( Ruskim MIrem -PZ), wtedy i zwycięstwo będzie podarowane przez Boga!
    Jezus mówi do nich: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach.? (Mt 21:42)
    A póki co nadal obowiązuje nas formuła – podzielę was i zniszczę jednego za pomocą drugiego.

    A jednak teraz, w krwawej bitwie, naród południoworuski zaczyna wyraźnie w mękach przeglądać na oczy, lecząc się z ukrainizmu, a naród wielkoruski z rosyjskości. Tygiel wojny odsłania, oczyszcza z nadbudówek prawdziwy fundament cywilizacyjny Rusi, na tym fundamencie ponownie zostanie zbudowany wspólny dom od Kurylów po Karpaty, w którym znajdzie się miejsce dla cierpliwego, państwotwórczego ruskiego narodu.

    Siergiej Moisiejew,
    przewodniczący społecznej organizacji
    „Rus Trójjedyna”

    Polubienie

 26. markglogg

  Ot, został powyżej przytoczony artykuł mego kolegi Leszka Konarskiego z „Przeglądu”, o CAŁKOWICIE ZAPOMNIANYM w Polsce rzeźbiarzu i ideologu Słowiaństwa STANISŁAWIE SZKALSKIM.

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/szukalski-koniec-niewaznosci/

  Otóż przypomniałem sobie, że już przed 17 laty wygłosiłem – po słowacko-polsku – cały wykład na konferencji w Nitrze na Słowacji, o tym polsko-amerykańskim przedstawicielu ROZUMNEGO MYŚLENIA – i wyraźnie PRZECIWENTROPICZNEGO – się zachowania:

  (Coś w tym wykładzie mówię o Nowym Bogu CUL-Capita, (ŻOPO-GŁAWIE) rządzącym promieniującą z USA, TPD lumperkulturą Zachodu.)

  Warto posłuchać tej mej, 20 minutowej, wtedy wypowiedzi.

  Polubione przez 3 ludzi

  • markglogg

   Oczywiście nie 17 lat temu, ale tylko 7. Zorientowałem się po tym, ze 17 lat temu nie nosiłem okularów. Cóż, na starość wydarzenia z przeszłości zaczynają się sklejać w swej mnogości.

   Polubione przez 1 osoba

 27. Jędrzej

  Globalne ludobójstwo przez króla Żydów – Izrael-Abraham Burla.

  https://aim4truth.org/2022/01/26/global-genocide-by-jew-israel-abraham-burla/

  Polubienie

 28. Jędrzej

  Albert Bourla, oryginalnie Israel-Abraham Burla jest brytyjskim pielgrzymim syjonistycznym oszustem, który został umieszczony na szczycie Pfizer, Inc. aby wcisnąć bio-warfare na światową opinię publiczną i jego własny sefardyjski naród żydowski w Izraelu.

  Dlaczego? Ponieważ demon, który go opętał, nienawidzi ludzkości.

  Żądamy, aby ten demon Burla / Pfizer nazwał się, publicznie.

  https://aim4truth.org/2022/01/26/global-genocide-by-jew-israel-abraham-burla/

  Polubienie

 29. Sławobor

  Wiktor Głagolew
  Striełkow o obietnicy Prigożyna o zaprzestaniu rekrutacji więźniów w koloniach

  Komentarz do wypowiedzi Striełkowa
  Czy ludzie zareagowali bardzo negatywnie? Poza hohloblogerami nikt nie zareagował negatywnie. Rekrutację przestali miesiąc temu, kiedy Wagner w pełni wykorzystał ich w Soledarze i na pewno wtedy nikt nie miał negatywnego nastawienia. Po prostu nikt nie spodziewał się, że straty więźniów będą tak małe i że większość z nich wróci do domów. Oczywiście wszyscy mieszkańcy więzień zgłaszają się teraz, gdy rozumieją, że nie zostaną rzuceni na pewną śmierć i faktycznie zostaną ułaskawieni.

  Polubienie

 30. markglogg

  No i prosta przyczyna dlaczego Orban nie chciał uścisnąć ręki Zełeńskiego na spotkaniu władców U w Brukseli.

  Orban ponoć wyrzucił z węgierskiego wojskaaż 200 oficerów w ostatnich dekadach przeszkolonych w USA.

  Skąd taka śmiałość małego europejskiego państewka?

  Otóż w Budapeszcie rezyduje AMERYKAŃSKA OPOZYCJA pod wodzą ex prezydenta Trumpa. Jej szefem jest Steve Bannon, nienawidzący agentów najrozmaitszych „Fundacji” pozakładanych (przez pochodzącego z Węgier) George Sorosa-Schwarza.

  Czytać więcej https://wprawo.pl/p-szymanski-zakarpacie-potencjalnym-zarzewiem-wojny-w-calej-europie/

  Polubione przez 3 ludzi

  • Ani wojskowy mundur, ani hełm, czy kuloodporna kamizelka, a nawet czołg, nie są w stanie uchronić przed debilizmem – niestety.

   Polubienie

   • Carlos

    I tu sie z panem totalnie zgadzam. Tym bardziej trzeba naglasniac Sykulskiego, by grzmial na cala Polske: Nie idzmy na ta wojne!

    Polubienie

   • @ Carlos

    Zależy jak patrzymy na problem. Czy priorytetem mają być słuszne hasła i zamierzenia, czy raczej roztropne działania polityczne -?
    Usiłujemy wykazać, że udział w wyborach „Polskiego Ruchu Antywojennego” ze słusznym hasłem antywojennym nie przyniesie sukcesu wyborczego temu „Ruchowi” i objęcia władzy, a więc nie zablokuje on wojennej polityki syjonistycznego reżimu IIIRP/Polin. Stanie się odwrotnie, zostanie zaktywizowany elektorat PiS (obawa utraty różnego rodzaju rekompensat) oraz PO – KO (niechęć do kościelenej dyktatury, nadzieja na pozyskanie środków z UE).

    „Ruch” winien działać poza sejmem i postulować także eliminację z polityki syjonistycznych, pookrągłostołowych elit oraz bojkot wyborów, które nie wyłonią polskiej reprezentacji, jeśli wspomniane elity bedą u władzy. Jednak „Ruch” takich postulatów nie ma – dlaczego?
    A udany bojkot wyborów może być dopiero początkiem drogi do odzyskiwania władzy w Polsce przez Polaków.

    Paralela historyczna
    W 1939r. polskie podziemie planowało zamach na A.Hitlera w Warszawie. Na szczęście ktoś powstrzymał ten plan (powody nie są znane). Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że zmiana na stanowisku kanclerza IIIRzeszy mogłaby utrwalić stan z 1939r. na długie lata.
    A więc nie ekscytacja i poryw serc, ale roztropne działania są potrzebne w polityce.

    Polubione przez 1 osoba

  • Scott Ritter i Andrew Napolitano: Wysadzenie gazociągu Nord stream przez USA to atak na sojusznika jakim są Niemcy. To casus belli wobec Rosji i Niemiec. To złamanie konstytucji USA i podstawa to oskarżenia prezydenta Bidena, który wg doniesień dziennikarza Seymoura Hersha o wszystkim wiedział i dał rozkaz do przeprowadzenia tego terrorystycznego aktu.

   Polubienie

  • Wstawiałem tu wczoraj komentarz i poszedł od razu do kosza.

   Polubienie

 31. markglogg

  Jaką „publiczkę?” Każdy sądzi według siebie, na pewno nie pod moją. 14 stycznia w Krakowie, w jakiejś wynajętej na ten cel sali konferencyjnej lokalnego hotelu w Dębnikach, z 500 osób, w tym moi znajomi z Gdańska, przez pół dnia (od 14 do 19) przesłuchiwało się wypowiedziom zaproszonych gości, w tym nielubianego przez Pawła, Sykulskiego z Częstochowy (i Kulińskiej z Krakowa też?)

  Polubienie

  • paziem

   Rozpatrywanie działań osób takich jak Sykulski, Pitoń, Braun, Kołodziejczak, Kukiz, Płaczek, Winnicki, Bosak, Menzen itd. w kategoriach ” lubią nie lubię”, to jakieś kompletne nieporozumienie i prymitywizacja problemu. Rzecz bowiem należy rozpatrywać nie w kontekście jakichś osobistych odczuć, ale z nieemocjonalnego, pozaosobistego punktu widzenia, tzn. odnosząc to do politycznych mocodawców tych panów oraz pozytywnego programu, jaki ci panowie mają do zaproponowania Polakom.

   Polityczne zaklęcia, hasełka i socjotechniczne szablony tych panów muszą być zestawiane : 1) z dotychczasową przeszłością polityczną tych osób, 2) z merytoryczną zawartością społeczno-polityczną i gospodarczą ich publicznych wystąpień, 3) z źródłami finansowego wsparcia ich ” kampanii medialnych”.

   Ciągle mam nadzieję, że Polacy to nie zupełne durnie, którzy kolejny raz dadzą się zbałamucić pustosłownym ” złotoustym” karierowiczom wiodacym Polaków na manowce i wytracającym ich polityczny zapał.

   Polubienie

 32. mleko z nosa

  Czy Pan wie co, to jest Duch Świety, czy ten Pan Misiejew wei kim jest Duch Święty.To jest jego własna interpretacja , ot zwykla kolrowanka.
  Czy ten moisiejew wychowal sie w omu przepełnionym modlitwą . wie co to jest cywliona odwaga lub zaośćuczynienei, Znając zycie z góry traktuję to jako herezja, wrecz kłamstwo.
  Troche inaczej, czyz ten Pan ma kontakt uchowy z Bogiem jest w swego rodzaju wg ludzkich uogolnień powiedzmy nawiedzony .

  Jak wygra PIS IDZIECIE na wojnę, PIS jak i inne partie to to moralny koltun bez Ducha Świętego, to prowadzi tylko do upadkowi państwa.Nic innego nie jest i nie będzie poważnie traktowane , tylko wszelki syf luzie juz nie rozumieją prawości i traktują to jak szalbierstwo coś nienormalnego.
  Powtarzam Wam, nic nie widzicie jesteście ślepcami, wizicie y gory to co chcecie widziec, aw rzeczywsitości to zaschnieta skorupa nad lawą . I nic nie da porównywanie tego do motta
  Naród nasz jak lawa/ z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa/ Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi/ Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.

  To naród jest już bez ducha i wyrodzony.
  Wy nie rozumeicie nikt nie rozumie co oznacza oszust , Polska to kraj oszustów, naród oszustów i komformistów, to patologia wspierana bezideowymi, bezduchowymi urzędnikami, którzy swoje zycie opierają nie wg ducha lecz martwych przepisów.
  zycie zaś banalnie proste opiera sie na prostych zasadach .Szkoły uczą nie bycie człowiekiem lecz pasożytem, wszelkie filozofie, to koryto pomyj /

  Polubienie

  • markglogg

   „wszelkie filozofie, to koryto pomyj” – OJ NIE.

   Wyraźnie osoba taką opinię wypowiadająca ma w głowie WIADRO POMYJ zamiast LOGOSU pitagorejsko-platońsko-arystotelesowsko-epikurejskiego. Może nam opowie gdzie, w jakich szkołach, tych „pomyj umysłowych” się ona nałykała?

   (WG. Arystotelesa, „autentyczna mądrość wieku dorosłego zaczyna się od SAMOPOZNANIA).

   Przypominam, Karol Marks w swym, stworzonym wspólnie z Fryderykiem Engelsem LOGOSIE marksistowskim wzorował się na Epikurze, z którego pomysłów na życie zrobił pracę doktorską.

   A stalinizm – którego praktyczne skutki pamiętam z czasów mej szkoły podstawowej, to wg. filozofa Kotarbińskiego to była jedyna, trwająca całych lat 30+, realizacja projektu zawartego w Państwie Platona, spisanym w Atenach przed 24 stuleciami.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Nie ma znaczenia czy to będzie Karol Marks, Platon z Aten , czy Jezus z Nazaretu.

    Raz – jeśli uznajemy, że Ktoś wie lepiej niż my sami to rezygnujemy z własnej podmiotowości.

    Dwa – jest to postrzeganie w perspektywie Jednostki, a wiec całkowicie abstrakcyjne rozważanie. Utopia. Bo każdy z wyżej wymienionych opisuje to co sam jest w stanie zrozumieć, sformułować i przekazać innym, bo jak genialnie zauważył kiedyś Roman Ingarden, słowo jest tylko odwołaniem do rzeczywistości. A więc to nie słowo było na początku, tylko obiektywnie istniejąca rzeczywistość, a nasza percepcja jest jej emanacją. I w tym sensie każdy z nas „ma rację”. Swoją rację.

    Podmiotem jest wyłącznie Wspólnota. A Prawdą (rozumianą jako prawda obiektywna, ponadczasowa) jest suma Prawd Jednostykowych Na Przestrzeni Dziejów.

    Każda realnie istniejąca Wspólnota (posiadająca ukształtowaną na przestrzeni dziejów tożsamość etniczna i kulturową) ma swoją Prawdę. I tylko ta Prawda (wspólnotowa) istnieje.

    Polubienie

 33. Carlos

  @Rzeczpospolita „„Ruch” winien działać poza sejmem i postulować także eliminację z polityki syjonistycznych, pookrągłostołowych elit oraz bojkot wyborów, które nie wyłonią polskiej reprezentacji, jeśli wspomniane elity bedą u władzy. Jednak „Ruch” takich postulatów nie ma – dlaczego?
  A udany bojkot wyborów może być dopiero początkiem drogi do odzyskiwania władzy w Polsce przez Polaków.” Ruch dziala poza Sejmem, gani Kosciol za zdrade i wyraza duza dezaprobate wobec elit pookraglostolowych, mowi o pozbyciu sie tych parchow, wiec….? A dla mnie najwiekszym plusem jest uswiadamianie Polakow, bo – z mego doswiadczenia- 95% ludzi wogole nie widzi zagrozenia wojna. No i oczywiscie popieraja NATO! To jest tragedia narodowa, wiec dajmy Sykulskiemu fory…

  Polubienie

 34. markglogg

  kademiihttps://oko.press/uwaga-na-niby-pacyfistyczna-narracje-sykulski

  Ot, co o nim wypisuje OKO press:

  (…) Niby-pacyfistyczna narracja wybiela agresywną Rosję, atakuje NATO i USA oraz wzywa do zmniejszenia pomocy państwu, które zostało zaatakowane. Na takim przekazie nie korzysta nikt poza Kremlem.

  Niestety, podobne pozornie pokojowe inicjatywy zainaugurowano też w innych państwach, między innymi na Słowacji i w Niemczech. Może to oznaczać, że mamy do czynienia z kolejnym etapem rosyjskiej wojny informacyjnej, adresowanej do obywateli państw zachodnich.

  Tym bardziej istotne jest przyjrzenie się liderom tej kampanii w Polsce. Z tego powodu prześledziliśmy dotychczasową aktywność Leszka Sykulskiego. Okazuje się, że od lat utrzymywał on intensywne kontakty z Rosjanami. Wszystkie wyjaśniał swoimi zainteresowaniami akademickimi – Sykulski wydał kilka publikacji dotyczących rosyjskiej geopolityki. Jednak niektóre jego kontakty były wyjątkowo kontrowersyjne.

  Cykl „SOBOTA PRAWDĘ CI POWIE” to propozycja OKO.press na pierwszy dzień weekendu. Znajdziecie tu fact-checkingi (z OKO-wym fałszometrem) zarówno z polityki polskiej, jak i ze świata, bo nie tylko u nas politycy i polityczki kłamią, kręcą, konfabulują. Cofniemy się też w przeszłość, bo kłamstwo towarzyszyło całym dziejom. Rozbrajamy mity i popularne złudzenia krążące po sieci i ludzkich umysłach. I piszemy o błędach poznawczych, które sprawiają, że jesteśmy bezbronni wobec kłamstw. Tylko czy naprawdę jesteśmy? Nad tym też się zastanowimy.

  Pitoń: Nie ma naszej zgody!
  3 lutego Sykulski wraz z Sebastianem Pitoniem, kontrowersyjnym góralem, który w pandemii namawiał przedsiębiorców do lekceważenia obostrzeń sanitarnych, zainaugurowali działalność Komitetu Społecznego Polski Ruch Antywojenny (PRA). Z ich wystąpień wynikało, że celem organizacji jest promowanie pokoju, minimalizowanie polskiego zaangażowania w wojnę rosyjsko-ukraińską oraz sprzeciwianie się „prowojennej polityce” polskiego rządu.

  Pitoń z jednej strony mówił, że nie popiera rosyjskiej agresji na Ukrainę, ale z drugiej krytykował Ukraińców oraz udzielane im w Polsce wsparcie. „Władze Ukrainy wciąż nie przeprosiły Polski za ludobójstwo w czasie II wojny światowej” – mówił. – „Nie ma naszej zgody na rozdawnictwo publicznych pieniędzy na pomoc socjalną dla obywateli Ukrainy ani na przesiedleńczą akcję na terytorium Polski”.

  Już w tej wypowiedzi widać powtarzanie fałszywych narracji – nie ma bowiem żadnej akcji przesiedleńczej Ukraińców do Polski. To zmanipulowana interpretacja faktu, iż Ukraińcy schronili się w naszym kraju przed rosyjską agresją. Tę manipulację często powtarzają prorosyjskie kanały informacyjne w Polsce.

  Jeszcze przed inauguracją ruchu Sykulski na swoich kanałach w mediach społecznościowych poinformował, że za chwilę w całym kraju pojawią się billboardy z hasłem „To nie nasza wojna”. Zaprezentował ich wizualizację w taki sposób, jak gdyby plakaty już wisiały w Polsce. 3 lutego okazało się, że politolog dopiero zamierza zebrać na nie pieniądze. Podobnie jak na inne działania wizerunkowe, które nazwał „kampanią edukacyjno-informacyjną”, adresowaną do wszystkich Polaków, zwłaszcza do… rodziców.

  Zrzut ekranu
  Próba przestraszenia rodziców
  Warto zwrócić na to uwagę: zniechęcanie do wspierania Ukrainy polega tu między innymi na straszeniu rodziców, że za chwilę Polska włączy się do wojny w Ukrainie, a wtedy młodzi Polacy będą ginąć na froncie. „A skoro ty, rodzicu, boisz się, że twoje dziecko może zginąć, dołącz do nas, zaprotestuj przeciwko zaangażowaniu Polski w wojnę” – zdaje się mówić Sykulski, powtarzając co chwilę: „Zapraszam matki i ojców, którzy chcą chronić swoje dzieci”.

  Strach byłby uzasadniony, gdyby Polska zamierzała wysłać na Ukrainę swoje wojsko. Ale nie zamierza. Udział polskich żołnierzy w walkach na ukraińskim froncie oznaczałby włączenie się NATO w konflikt. Zaś przez cały rok NATO bardzo pilnowało, by do tego rodzaju bezpośredniego zaangażowania nie doszło ze strony żadnego z jego państw członkowskich.

  To Kreml usiłował wykreować przeświadczenie, że polskie wojska już są obecne w Ukrainie. W tym celu rosyjscy dezinformatorzy wielokrotnie w ciągu ostatniego roku fałszowali oficjalne dokumenty i rozpowszechniali je w sieci. Polska za każdym razem dementowała nieprawdziwe informacje.

  Teraz ta narracja wraca w Polskim Ruchu Antywojennym. Jego założyciele próbują poruszyć głębokie rodzicielskie emocje, bo do takich należy instynktowna potrzeba chronienia swoich dzieci, aby przekonać Polaków do tez PRA.

  To także działanie typowe dla rosyjskiej wojny informacyjnej – jej mechanizmy opierają się właśnie na oddziaływaniu na emocje odbiorców.

  Zrzut ekranu
  W czasie inauguracji ruchu Sykulski zapowiedział, że złoży do odpowiedniego ministerstwa formalny wniosek o uruchomienie kwesty publicznej. Zgoda dałaby mu możliwość rozprowadzania odpłatnych cegiełek, a zebrane pieniądze przeznaczałby właśnie na kampanię „To nie nasza wojna”. Dopiero, jeśli ministerstwo odmówi, ma ruszyć zbiórka internetowa.

  Wydaje się, że Sykulski z góry nastawia się na odmowę. Prawdopodobnie potrzebuje oficjalnych decyzji władz, by mieć pretekst do atakowania polskiego rządu. To z kolei da mu paliwo potrzebne do wzbudzenia zainteresowania jego raczkującym komitetem.

  Zaskakujący incydent w 2018 roku
  Powołanie Polskiego Ruchu Antywojennego to nie pierwsze kontrowersyjne działanie Sykulskiego od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie. Przyjrzyjmy się bliżej tej postaci. Leszek Sykulski to nauczyciel akademicki, politolog i prezes Polskiego Towarzystwa Geostrategicznego.

  Do 24 lutego 2022 roku postrzegany był jako dość umiarkowany naukowiec o prawicowych poglądach. Pracował w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, był członkiem Komisji Weryfikacyjnej WSI, z nominacji prezydenta Kaczyńskiego właśnie. Ale w 2015 roku kandydował do Sejmu z listy liberalnej partii .Nowoczesna.

  W 2021 roku prezydent Andrzej Duda przyznał mu Brązowy Krzyż Zasługi. I to pomimo że w 2018 roku doszło do zaskakującego incydentu. Prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego miało nie zgodzić się na udział w konferencji rzeszowskiego IPN pięciu naukowców, w tym Sykulskiego właśnie. Do braku zgody nie przedstawiono publicznie żadnego uzasadnienia, a sprawę nagłośnił sam Sykulski. Ostatecznie BBN wycofało się z organizacji wydarzenia, a naukowcy bez problemu zabrali głos na konferencji. Do dziś nie wiadomo, jakie zarzuty wobec konkretnych osób miało BBN.

  Moskwa, Dugin i Sykulski
  Sykulski od lat interesował się Rosją, zwłaszcza jej polityką międzynarodową oraz wojną informacyjną. Swoje zainteresowania wyjaśniał pracą akademicką – wykładał między innymi na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie oraz Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecnie – według bazy danych portalu Nauka Polska – nie jest zatrudniony na żadnej uczelni.

  W ramach wymiany akademickiej pojechał do Moskwy między innymi w lutym 2019 roku. Jak sam później opowiadał, przeprowadził kilkadziesiąt rozmów z Rosjanami. Spotkał się z filozofem Aleksandrem Duginem, nazywanym wówczas głównym ideologiem Kremla. Napisał potem książkę o jego myśli filozoficznej.

  Zrzut ekranu
  Kiedy po wizycie w Moskwie prezentował na YouTube swoje refleksje, był krytyczny wobec Dugina. Podkreślał, że długo starał się o rozmowę z nim, a pomogła mu między innymi córka filozofa, Daria. Ta sama, która w sierpniu 2022 roku zginęła w wybuchu samochodu na autostradzie. Wiele wskazuje, że był to zamach, być może ofiarą miał być jej ojciec. Dugina była rosyjską dziennikarką, jej poglądy były pokrewne do poglądów ojca, a po wybuchu wojny w Ukrainie jednoznacznie popierała Kreml.

  W 2019 roku, po rozmowie z rosyjskim filozofem, Sykulski stwierdził, że jego zdaniem Dugin to „projekt od A do Z wyreżyserowany przez rosyjskie służby specjalne”. I to wyreżyserowany w specyficzny sposób. „On o 180 stopni zmienił swoje nastawienie do Polski. Powiedział, że lubi, a nawet kocha Polskę” – raportował Sykulski. – „Ale tak naprawdę z tego wywiadu wynika jedna rzecz: że tym bardziej Aleksander Dugin kocha Polskę, im bardziej Polska jest poza Unią Europejską”.

  Sykulski wielokrotnie jeździł do Rosji
  Politolog zwracał też uwagę, że nikt z Rosjan, z którymi rozmawiał, nie krytykował polskiego rządu – z Duginem na czele. „To jest bardzo charakterystyczne. Jak sobie porównam rozmowy z Rosjanami z 2012 roku, nawet z 2008 roku, a rozmowy dziś, to tak naprawdę nikt dziś nie krytykuje rządu w Warszawie. (…) Odpowiedź jest bardzo prosta, dlaczego tego nie robili. Ponieważ ta polityka PiS jest absolutnie po myśli Rosji”.

  Z tej wypowiedzi politologa, poza powiązaniem PiS-u z Rosją, wynika także, że on sam w 2019 roku był Moskwie nie po raz pierwszy. Prawdopodobnie jeździł do Rosji także w 2008 i 2012 roku.

  Sykulski miał kontakty także z tymi Rosjanami, którzy byli mocno osadzeni w kremlowskim systemie. Nie ukrywał tego, wręcz przeciwnie – chwalił się tym na Facebooku. W 2019 roku spotkał się między innymi z Dmitrijem Jegorczenkowem – dyrektorem Instytutu Studiów Strategicznych i Prognoz Rosyjskiego Uniwersytetu Przyjaźni Narodów.

  Jegorczenkow w latach 2008-2012 pracował na Kremlu, był doradcą w Biurze Polityki Zagranicznej Prezydenta Rosji. Jest stałym członkiem Klubu Izborskiego – konserwatywnej organizacji, zrzeszającej wpływowych intelektualistów rosyjskich, z silnymi koneksjami wśród najwyższych rosyjskich polityków. W spotkaniach Klubu Izborskiego uczestniczą ministrowie, gubernatorzy regionów czy prezydenci republik narodowych.

  Jegorczenkow jest obecnie częstym gościem rosyjskich mediów. Uczestniczy jako ekspert w najpopularniejszych programach kremlowskich propagandystów. Właśnie za rozpowszechnianie przez niego narracji usprawiedliwiających działania Rosji w Ukrainie podczas trwającej wojny władze ukraińskie w styczniu 2023 roku objęły go sankcjami.

  Zrzuty ekranu
  Kontakt Sykulskiego: ppłk Popow ze specnazu
  W 2019 roku Sykulski rozmawiał z podpułkownikiem rezerwy Andriejem Popowem. To były żołnierz rosyjskiego specnazu – jednostki „Alfa”, podległej bezpośrednio pod dyrektora Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Popow służył w jednostce w latach 1992 -2002, tuż przed odejściem do rezerwy dowodził jednostką kynologiczną w „Alfie”. Teraz jest członkiem Stowarzyszenia Weteranów Grupy Antyterrorystycznej „Alfa”, a także ekspertem do spraw bezpieczeństwa, regularnie występującym w rosyjskich mediach.

  Zrzut ekranu

  W grudniu 2022 roku w rozmowie z portalem Lenta.ru wyjaśniał, w jaki sposób w czasie wojny z Ukrainą rosyjskie służby specjalne identyfikują ukraińskich szpiegów. W innej audycji informował, że zna ochotników z krajów NATO, którzy walczą za Rosję:

  „Nie mogę wymienić stanów, żeby nikogo nie wystawiać i nie narażać na niebezpieczeństwo, ale tacy ludzie istnieją. (…) Ludzie z krajów zachodnich, w tym Sojuszu, obiektywnie oceniają sytuację, jaka obecnie rozwija się na świecie. Adekwatnie oceniają negatywną rolę Stanów Zjednoczonych w konflikcie z Ukrainą. (…) Zwykli obywatele, ludzie Zachodu, w osobistych rozmowach ze mną wyrażają najbardziej radykalne propozycje zakończenia konfliktu z Ukrainą. Są całkowicie po naszej stronie, a konkretni ludzie są gotowi zgłosić się na ochotnika nawet w przypadku konfliktu z państwami NATO. Nie boją się nawet napisać, że staną po stronie Rosji”.

  W 2019 roku Sykulski miał z nim rozmawiać o tym, co FSB sądzi o Duginie oraz pytać, jak wygląda tworzenie filii rosyjskich organizacji pozarządowych na Zachodzie. Wydaje się, że Andriej Popow, choć oficjalnie rezerwista i weteran, był i jest doskonale zorientowany w bieżących działaniach rosyjskich służb specjalnych.

  Nie ma mowy o nieświadomym rozpowszechnianiu
  Po wybuchu wojny w Ukrainie krytyczne podejście Sykulskiego wobec Rosji nagle wyparowało. A przynajmniej zdominował je rosnący z miesiąca na miesiąc sprzeciw wobec angażowania się Polski w wojnę z Ukrainą. Nawet jeśli angażowanie się było jedynie pomaganiem Ukrainie i Ukraińcom.

  Choć sprzeciw wyrażany przez Sykulskiego może brzmieć niewinnie, w rzeczywistości jest zgodny z interesami Rosji. Ukraina potrzebuje wsparcia ze strony sprzymierzeńców, by nie ulec agresorowi. Wycofanie się z pomocy przez Polskę, która odgrywa rolę logistycznego zaplecza walczącego sąsiada, znacznie osłabiłoby Ukraińców.

  Sykulski zapewne doskonale to rozumie. Wszak jest ekspertem z dziedziny geopolityki. Zna też mechanizmy rosyjskiej wojny informacyjnej. Musi więc być dla niego jasne, co naprawdę oznaczają hasła, które głosi: „Stop amerykanizacji Polski” czy „To nie nasza wojna”, wskazujące na winę Stanów Zjednoczonych w trwającym konflikcie militarnym.

  Hasła te są spójne z rosyjską narracją. W przypadku Sykulskiego nie może być mowy o nieświadomym jej rozpowszechnianiu. Zwłaszcza że to niejedyne działania tego rodzaju, które podejmuje od rozpoczęcia konfliktu w Ukrainie. (itd)

  I tak należy trzymać – MG

  Polubienie

 35. Carlos

  Tylko idiota nie widzi , ze Jankesy pchaja nas do wojny, a PIS-owcy zawsze chetnie ,nawet nadgorliwie wykonaja ich rozkazy. Tu nie ma co filozofowac, IDZIEMY NA WOJNE , bo mieso armatnie na Ukrainie sie konczy, trzeba do pieca dolozyc. Kazdy trzezwo myslacy wie ,ze w interesie USA jest rozszerzenie wojny na Polske. Po to ” pieluszka ” przyjezdza w tym miesiacu do nas, by nas namowic i poklepac po plecach.

  Polubienie

  • paziem

   To, czego chce USA w stosunku do Polski, to wszyscy rozumni ludzie w Polsce wiedzą ( albo właściwiej byłoby powiedzieć : winni wiedzieć), ale co to ma wspólnego z ruchem antywojennym, na czele którego ” niewidzialne ręce” starają się postawić takich elastycznych karierowiczów jak Sykulski i Pitoń ?!

   Polubienie

 36. Carlos

  PROGRAM KAŻDEGO POLAKA NA KOLEJNE LATA: STOP ZAŻYDZANIU POLSKI!

  https://moto.media.pl/program-kazdego-polaka-na-kolejne-lata/

  Polubione przez 1 osoba

  • „(…) po zakończeniu putinowsko-zelenskiej ustawki (pod światłym nadzorem USrAelskiego kahału), mającej na celu oczyszczenie Ukrainy z resztek Słowian (…)”
   ____________________

   Jednak powyższą opinię przytoczoną przez pana H.Jezierskiego uważam za całkowicie błędną. Niestety pojawia się ona dość często w sieci. Opinia ta jest produktem propagandy syjonistycznych zbirów stojacych za wojną przeciwko Rosji i służy do szerzenia rusofobi.

   Jest to opinia całkowicie pozbawiona logiki. Gdyby prezydentowi Rosji przyświecał cel oczyszczania Ukrainy ze Słowian nie musiałby od 2014r. wspomagać DRL i ŁRL i później realizować Wosjkowej Operacji Specjalnej. Pozwoliłby bandyckiemu żydowsko-banderowskiemu reżimowi Ukrainy (sterowanemu z Waszyngtonu, Londynu i Tel Awiwu) wybić, zmusić do ucieczki, mieszkających tam Rosjan, którzy stanowią ok. 30% ludności (14 mln) Ukrainy.

   Polubienie

 37. Carlos

  Dlaczego zablokowaliscie link Henryka Jezierskiego?

  Polubienie

 38. markglogg

  Odnośnie uwagi „paziem” że, cytuję;

  ” niewidzialne ręce” starają się postawić takich elastycznych karierowiczów jak Sykulski i Pitoń ?!, to o Pitoniu (tym „z miasta” bo ten starszy, zakopiański, jest 9był) całkiem sprawny fizycznie (na zawodach na Kalatówkach o „wielkanocne jajo”) a w dodatku całkiem dobrze wygadany, łącznie z jego śpiewkami.

  A jeśli chodzi o dra politologii Sykulskiego, to już gdzieś mignęła mi informacja, że go właśnie „niewidzialna ręka” wywaliła z pracy na uniwersytecie Częstochowskim.

  A tak ogólnie w co „gra” dr ekonomii „paziem”?

  Czy przypadkiem nie w „OKO” – patrz powyżej.

  Polubienie

  • markglogg

   Ot, a tutaj szczegóły ZWOLNIENIA – znanego mi przelotnie z jakiegoś Zjazdu politologów w sali konferencyjnej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni – dra Leszka Sykulskiego z pracy w prywatnej uczelni w woj. świetokrzyskim:

   O prokremlowskim politologu Leszku Sykulskim zrobiło się głośno, kiedy założył Polski Ruch Antywojenny, który wbrew nazwie nie potępia rosyjską inwazję na Ukrainę, tylko sprzeciwia się wsparciu udzielanemu przez Polskę stronie zaatakowanej. Sykulski pracował na prywatnej uczelni w woj. świętokrzyskim i ma medal od prezydenta Andrzeja Dudy.

   Politolog Leszek Sykulski, który związany był z Akademią Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, na początku lutego powołał tzw. Polskiego Ruchu Antywojennego, który ma sprzeciwiać się pomocy Ukrainie w wojnie z Rosją.

   Wspierał propagandę Kremla
   Prokremlowski naukowiec zapowiedział kampanię billboardową „To nie nasza wojna”, twierdząc w mediach społecznościowych, że wysyłając Ukraińcom broń „narażamy nasze dzieci na kalectwo lub śmierć”. Jego zdaniem, wpierając Ukrainę Polacy „ryzykują odwetem na terytorium Polski”. Zapomniał wskazać agresora oraz wspomnieć, że w przeciwieństwie do Ukrainy Polska jest członkiem NATO. A to oznaczaj, że perspektywa konfrontacji zbrojnej m.in. ze Stanami Zjednoczonymi skutecznie zniechęca Rosję do otwartych zbrojnych działań odwetowych.

   Rektor uczelni, na której pracował kontrowersyjny politolog, odcina się od jego działań na rzecz prokremlowskiej propagandy. W rozmowie z Radiem Ostrowiec dr Paweł Gotowiecki zapewnił, że od 1 lutego doktor Leszek Sykulski nie świadczy pracy i nie pełni żadnych funkcji – Cofnięta mu została także afiliacja naszej uczelni – powiedział.

   Żałuję, że doktor Leszek Sykulski, niewątpliwie uzdolniony dydaktyk, wysoko oceniany przez studentów postanowił de facto porzucić działalność naukowo-dydaktyczną na rzecz działalności, aktywności społeczno-politycznej, i to w takim wymiarze – dodał dr Gotowiecki.

   Polubienie

  • A tak ogólnie w co „gra” dr ekonomii „paziem”?Czy przypadkiem nie w „OKO” – patrz powyżej.

   Niewątpliwie dr ekonomii P. Ziemiński atakując Pitonia i Sykulskiego w takim momencie i w taki sposób popełnił błąd polityczny. Można by zrozumieć postępowanie P. Ziemińskiego, gdyby zorganizował ogólnopolską akcję billboardową „Precz z nieoficjalnym wysyłaniem polskiego wojska jako najemników na Ukrainę. Precz z finansowaniem banderowców przez polskiego podatnika. Precz z wykorzystywaniem w wojnach USA państwa polskiego przez zdrajców u władzy”. I gdyby w środku tej wielkiej kampanii Sykulski i Pitoń zorganizowali mu taką „dywersję”, odciągając uwagę Polaków od jego inicjatywy. Prawda jest taka, że dr P. Ziemiński sam niczego nie zorganizowawszy – atakuje inicjatywę, która wypełnia lukę w polskiej przestrzeni publicznej – lukę zrobioną przez wszystkie ugrupowania „poityczne” POLIN. Mądry polityk z tej inicjatywy , z popularności Pitonia i Sykulskiego zrobiłby NARZĘDZIE, TRAMPOLINĘ dla popularyzacji idei WPS. Pan dr Ziemiński zadowolił się nieskuteczną próbą dyskredytacji inicjatywy.

   Problem polega na tym, że inicjatywa Pitonia i Sykulskiego jest po prostu na tym etapie potrzebna narodowi polskiemu. I trzeba się było głowić, jak od niej, na jej fali, przejść do kolejnych celów narodu polskiego, zamiast iść na konferencję i publicznie „narobić na wycieraczkę”. Ale w POLIN każdy goj niestety działa zgodnie z profesjonalnymi „kwalifikacjami” i „odruchami serca”.

   Polubienie

   • paziem

    @Światowid coraz bardziej demaskuje swoją ograniczoność polityczną i prawdziwą ” naturę”. Probując ubierać mnie w michnikowskie szatki sam ujawnia własną ” mądrość polityczną” na wzór solidarnościowo-korowskich manipulantów. Tylko czekać jak ” mędrzec” Światowid, ekspert od spraw Rosji, odkryje rewolucyjno-patriotyczną rolę Nawalnego.

    Polubienie

   • Przecież w „michnikowskie szatki” ubrał Pana dr Głogoczowski.
    Ja tylko wskazałem na to, że Pański atak na Pitonia i Sykulskiego jest błędem politycznym, w ogóle nie komentując sprawy Pańskiego – niefortunnego „braterstwa broni” z Oko.press.

    Proponuję Panu przemyśleć żydowską mądrość, polegającą na tym, że do każdego nośnego politycznie ruchu pchają swoich ludzi po to, by go przechwycić. Pan, zgodnie z „mądrością” gojów – konfrontuje się z każdą inicjatywą, przez co posiada Pan ZEROWĄ zdolność koalicyjną i reputację, ujmijmy to delikatnie – „ekscentrycznego” „kłótnika”.

    Trochę mądrzejszym podejściem byłoby wchodzenie do różnych inicjatyw, popularyzowanie siebie i swoich idei za ich pomocą, a w odpowiednim momencie, gdy staje się jasne, że dany ruch to kolejna żydowska prowokacja – zaś dalsze możliwości popularyzacji Pana linii i Pana osoby są już wyczerpane – GRZECZNE ich opuszczanie, po podaniu – optymalnych politycznie – przyczyn (nie trzeba od razu walić na odlew „maczugą Ż***”). Jeśli Pana uzasadnienie byłoby sensowne, to przy okazji zgromadziłby Pan wokół siebie Polaków wnerwionych tym, że zostali oszukani – i wdzięcznych Panu za zdemaskowanie prowokatorów.

    Przykro mi, że muszę ujawniać moją elementarną mądrość polityczną na tle takich Pańskich dokonań, jak wyżej. Przy tym – z nas dwóch – to nie ja nie jestem politykiem i kiedy mam za co kogoś skrytykować z pozycji nacjonalistycznych – robię to bez oglądania się na to, ile mi to zamknie drzwi … Polityk niestety musi działać bardziej dyplomatycznie, nawet jeśli dyplom „kupił na bazarze Różyckiego”.

    Polubienie

   • paziem

    Panie @Światowid, niemal wzruszył mnie pan swoją ” troską i dobrymi radami”. Proponuję stosować je do siebie i osiągać własne sukcesy polityczne. O moje niech pana głowa nie boli.

    Polubienie

   • @ Światowid – 20 lutego 2023; 13:07

    Z pańskiego komentarza wynika jeden smutny wniosek.
    Otóż, tak jak zanakomitą wiekszością polskiego społeczeństwa, tak i Panem, inżynierowie od socjotechniki w IIIRP/Polin mogą manipulować do woli przez następne 30 lat.

    Zanakomita większość polskiego społeczeństwa i Pan niestety również, nie jesteście w stanie zrozumieć, że osoby spoza politycznego układu (kontrolowanbego przez syjonistów) nigdy nie zostaną dopuszczone do polityki w IIIRP/Polin, nigdy też nie stworzą koalicji z ugrupowaniem, ruchem, partią, koncesjonowaną przez system. Paweł Ziemiński i ja testowaliśmy ten system osobiście, mamy praktyczne doświadczenia.

    Pełniejsze uzasadnienie w tekście artykułu, w PS (kolor zielony) oraz tu: „Być albo nie być” – wyborcą – „oto jest pytanie”https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/02/16/byc-albo-nie-byc-wyborca-oto-jest-pytanie/

    Polubienie

   • Pnie Dariuszu, sugeruję najpierw doczytać (lub przeczytać) i dogłębnie przemyśleć co napisałem, zanim Pan zacznie komentować:

    .https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/02/08/jasnogorskie-gusla-z-polskim-ruchem-antywojennym-w-tle/comment-page-1/#comment-227445
    .https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/02/08/jasnogorskie-gusla-z-polskim-ruchem-antywojennym-w-tle/comment-page-1/#comment-227498

    I finalnie – fragment tego komentarza od słów „Napiszę więc Panu czarno na białym”:
    .https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/02/18/a-syjonistyczna-banda-jak-zwykle-zieje-nienawiscia/#comment-227528

    Po lekturze i przemyśleniu – chętnie przeczytam Pana odpowiedź na mój niniejszy komentarz. Nie ma po co zgrywać się na „ostatni bastion polskości”, jak – bezmyślnie i w sposób krzywdzący – opluwa się absolutnie każdego, kto – w wyobrażeniach panów – zagraża temu waszemu uzurpowanemu monopolowi na „ostatni bastion”. Poznałem w latach 89-97 sporo środowisk politycznych, nawet niektórych polityków pokazywanych potem w polińskiej TV (co rzecz jasna dowodzi, że należę do żydowskiej mafii III RPolin), znam mentalność katolickich oszołomów „patriotycznych”, którzy zniszczą innego narodowca – czy nawet zwykłego patriotę, który chce coś dla Polaków zrobić – tylko za to, że nie wierzy w ich ukochanego Jahwe z „trójosobowymi”+Maryja przyległościami.

    Znam i cyników i karierowiczów, spotykałem i kompletne ludzkie ścierwa. Nie mam złudzeń co do jakości materiału ludzkiego po stronie „patriotyczno”-„narodowej”. Ale w tym całym bagnie nie da się pójść dokądkolwiek bez innych ludzi, a pracując na opinię warchoła i rozwalacza, topiącego w zarzutach agenturalno-syjonistycznych każdą – nawet pożyteczną inicjatywę innych Polaków – tylko ogranicza się sobie pole politycznego manewru. Nie wszyscy na spotkaniu w Częstochowie byli agentami bądź syjonistami. A ilu z gości, wysłuchawszy wystąpienia pana Ziemińskiego zgłosiło chęć przyłączenia się do WPS? Odpowiem, choć mnie tam nie było. Całe ZERO.

    Pora spojrzeć w lusterko – zacząć MYŚLEĆ, jak naucza K. Rękas. Ja, jako agresywny publicysta mam LUKSUS zadzierania i z mafią prowadzącą neon24 (obecnie, po utracie dochodu z reklam, neon24 jest już jawnie na kroplówce specsłużb FR – ale ludzie w zarządzie ewidentnie mają gaże nie tylko z FR) ) i z gawnojedami Solowiowa-Simonian przemieszanymi z ćwierćinteligentną agenturą prowadzącą stronki putinologiczne (bucodyslogia, blog baruszka, adabsurdum itp.). Mogę wbijać szpile Wielomskim, Bartyzelom, błogosławionemu Michalkiewiczom, a nawet świętemu Engelgardowi.
    Ja mam takie prawo – nie taplać się w szambie, bo nie jestem politykiem. Ale polityk nie może sobie pozwalać na luksus zamykania sobie wszystkich drzwi, jak ja to robię. Polityk musi negocjować z takimi ludźmi, jacy są – i w taki sposób, w jaki można do nich dotrzeć. Musi mówić to, co w danym momencie jest ROZSĄDNE POLITYCZNIE. Można oczywiście chodzić po różnych inicjatywach i „robić na wycieraczkę” na złość ich organizatorom, tylko dokąd to doprowadzi? Do takich „sukcesów” jak z „Ruchem Narodowym”? Ze stop447? Czy takich, jak z Sykulskim i Pitoniem? Ile macie Panowie lat, że gracie Kmicica z jego dialogu z Januszem Radziwiłłem o porywaniu się na tysiące, by zginąć, kiedy trzeba tak się porwać, by NIE ZGINĄĆ? Nie wiem, czy odwołanie literackie i metafora zostaną prawidłowo odczytane, więc w razie problemów z rozszyfrowaniem, co mam na myśli – proszę zapytać.
    Sam jestem pesymistą, ale z fajdania na każdą pożyteczną narodowo inicjatywę i publicznego oskarżania jej organizatorów o najgorsze POLITYCZNIE nic się nie urodzi. A czas leci – i z wiekiem coraz trudniej będzie zebrać te parę sensownych zdań do kupy, gdy i O ILE dadzą komuś z Panów dorwać się do mikrofonu.

    Polubienie

   • paziem

    Pan @Światowid, jest niestety tym przypadkiem, że on ” wszystko wie najlepiej”, że wie jak było w Częstochowie, choć sam tam nie był. Propaguje także takie polityczne określenie wytrych jak ” czyjaś konferencja” w odniesieniu do otwartego, publicznego spotkania. Przeżyłem już kilka takich ” czyichś konferencji” z udziałem Brauna, Pająka, R. Czarneckiego, St. Michalkiewicza, A. Macierewicza itd.., zawsze ten sam schemat: czy pana ktoś zapraszał ?!, czy to pana konferencja ?!, proszę o pytanie a nie dyskusję?! itd. itp.
    Spotkanie w Częstochowie nie było ” czyjeś” tylko było otwartym spotkaniem, na którym zadałem dwa proste pytania, każdemu z ” bohaterów spotkania” – absolutnie nie był to żaden atak, ani próba wprowadzenia chaosu. Jakie były reakcje? Różne. W większości niechęć i wrogość wg. scenariusza jw., ale tę niechęć głosili orędownicy W-O-L-N-O-Ś-C-I, czyli ” bękarty pokorwinowskie” oraz „neo-krzyżowcy”. Była jednak mniejszość obecnych, którym moje pytania się spodobały, czego miałem dowody w rozmowach. A zatem panie Światowid pana ZERO jest strzałem kulą w płot.
    Spotkanie w Częstochowie przypomniało mi jak żywo pewne spotkanie sprzed lat z udziałem Kukiza i podobnego środowiska ogłupiałych, naiwnych ” wolnościowców”

    Dla przypomnienia i edukacji politycznej ” wszystkowiedzących” zapis sprzed lat. Kukiz w roli ” wodzireja jego konferencji”, a jak się skończyło to wiadomo po latach, ” niepolityczny bład” WPS polegał na tym, że my wiedzieliśmy jak to się skończy już na początku ” kariery politycznej” Kukiza

    Polubienie

   • Pan @Światowid, jest niestety tym przypadkiem, że on ” wszystko wie najlepiej”, że wie jak było w Częstochowie, choć sam tam nie był.

    Po prostu potrafię dedukować na podstawie publicznie dostępnego zapisu z tej konferencji. Oczywiście MOGŁEM się mylić, ale Pan sam potwierdził, że do WPS nikt z audytorium zapisać się nie zechciał.
    Przypominam, że moja HIPOTEZA brzmiała: „A ilu z gości, wysłuchawszy wystąpienia pana Ziemińskiego zgłosiło chęć przyłączenia się do WPS? Odpowiem, choć mnie tam nie było. Całe ZERO.”
    Dlatego, Panie Pawle – proszę nie mącić wody, zmieniając TEMAT ROZMOWY

    Była jednak mniejszość obecnych, którym moje pytania się spodobały, czego miałem dowody w rozmowach. A zatem panie Światowid pana ZERO jest strzałem kulą w płot.

    Propaguje także takie polityczne określenie wytrych jak ” czyjaś konferencja” w odniesieniu do otwartego, publicznego spotkania. Przeżyłem już kilka takich ” czyichś konferencji” z udziałem Brauna, Pająka, R. Czarneckiego, St. Michalkiewicza, A. Macierewicza itd.., zawsze ten sam schemat: czy pana ktoś zapraszał ?!, czy to pana konferencja ?!, proszę o pytanie a nie dyskusję?! itd. itp.

    Do Pana dotąd nie dotarło, że próbował Pan, jak to mówi młodzież „STROLLOWAĆ” to spotkanie, zmienić jego temat względem tego, co zostało ogłoszone przez organizatorów? Że ludzie, którzy tam przyszli, nie przyszli do Pana, tylko do Sykulskiego i Pitonia (a innym razem – do Kukiza, Michalkiewicza itd.)? Że sala nie jest wynajęta na tydzień, co pozwoliłoby się Panu i innym Panu podobnym osobom „nagadać do syta”, tylko na kilka godzin (a i goście nie mają tygodnia czasu – tylko właśnie kilka godzin)? Ludzie nie są debilami (szczególnie organizatorzy) i bez problemu rozumieją, co Pan robi i dokąd sytuacja zmierza. I będą Pana wycinać, kiedy Pan zaczyna „robić swoje”. ZAWSZE. Bo trzeba wiedzieć CO, KIEDY, ILE, JAK DŁUGO i DO KOGO mówić.

    Spotkanie w Częstochowie nie było ” czyjeś” tylko było otwartym spotkaniem, na którym zadałem dwa proste pytania, każdemu z ” bohaterów spotkania” – absolutnie nie był to żaden atak, ani próba wprowadzenia chaosu.

    Była to próba podważenia wiarygodności organizatorów (czy też głównych prelegentów). I próba zmiany tematu konferencji. A spotkanie BYŁO CZYJEŚ. Było organizatorów, którzy je ogłosili i zorganizowali – anonsując USTALONĄ TEMATYKĘ. I przyszli ludzie po to, by wysłuchać co PRELEGENCI mają do powiedzenia NA ZAANONSOWANY TEMAT. A Pan przyszedł uświadamiać (zasadnie lub nie), że prelegenci to osoby PODEJRZANE, „UMOCZONE” w III RP i sympatyzujące z siłami antypolskimi. Oraz ZMIENIĆ temat (w Pana rozumieniu – „doprecyzować”, ale z boku to tak nie wygląda).

    Spotkanie w Częstochowie przypomniało mi jak żywo pewne spotkanie sprzed lat z udziałem Kukiza i podobnego środowiska ogłupiałych, naiwnych ” wolnościowców”

    Dla przypomnienia i edukacji politycznej ” wszystkowiedzących” zapis sprzed lat. Kukiz w roli ” wodzireja jego konferencji”, a jak się skończyło to wiadomo po latach, ” niepolityczny bład” WPS polegał na tym, że my wiedzieliśmy jak to się skończy już na początku ” kariery politycznej” Kukiza

    Błąd pana Kosiura na konferencji Kukiza był niemal identyczny jak Pański – on poszedł na konferencję Kukiza tłumaczyć mu (SŁUSZNIE), że JOWy niczego nie zmienią, dobrze to uzasadnił, że potrzeba DIAGNOZY SYTUACJI, znalezienia ŹRÓDEŁ PROBLEMÓW i OPRACOWANIA PROGRAMU POLITYCZNEGO. Wszystko pięknie, ale na konferencję przyszli ludzie, by ZORGANIZOWAĆ SIĘ W CELU WPROWADZENIA JOW. Więc p. Kosiur mówił SŁUSZNE rzeczy audytorium NIE ZAINTERESOWANEMU, które przyszło się zorganizować się na rzecz wprowadzania JOW i paru innych pomysłów Kukiza (o ile pamiętam ze dwa miały sens – to była likwidacja progu frekwencji wymaganego dla ważności referendum – plus było coś o tym, by wynik referendum był WIĄŻĄCY dla władzy, czyli by istniał PRZYMUS PRAWNY realizacji tego, co przegłosowano w referendum).

    Niech Pan sobie jeszcze doczyta fragment tego komentarza od słów „Napiszę więc Panu czarno na białym”:
    .https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/02/18/a-syjonistyczna-banda-jak-zwykle-zieje-nienawiscia/#comment-227528

    Nie twierdzę, że macie Panowie szerokie pole manewru – jakoś musicie próbować zaistnieć i zwrócić na siebie uwagę. Można to robić i poprzez – powiedzmy – „skandale”. Ale można także działając OSTROŻNIEJ, bardziej DYPLOMATYCZNIE i bardziej TAKTOWNIE.

    Wszystko powyżej robi się i tak jałowym gadaniem, skoro nie stawiacie sobie Panowie celów politycznych, przestawiając się na publicystykę.

    Sugeruję też rzut okiem na ten komentarz:
    .https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/02/08/jasnogorskie-gusla-z-polskim-ruchem-antywojennym-w-tle/#comment-227607

    Polubienie

   • @ Światowid – 21 lutego 2023 o 14:41

    „A ilu z gości, wysłuchawszy wystąpienia pana Ziemińskiego zgłosiło chęć przyłączenia się do WPS? Odpowiem, choć mnie tam nie było. Całe ZERO.”

    Można to ująć jeszcze prościej i krócej:
    czy ktokolwiek kiedykolwiek słyszał o WPS? Chyba nigdy nikt.

    Mimo, iż WPS błąka się po Internecie już dobrych kilkanaście lat i w kwestiach covid-19 oraz polityki wobec Rosji wyrażało podobne, jeśli nie identyczne opinie, co panowie Sykulski i Pitoń.

    I otóż to. A o panach Sykulskim i Pitoniu jest w Internecie dość głośno, choć pojawili się w nim zaledwie jakiś rok temu. O panu Sykulskim wspominał ostatnio – nie szkodzi, że negatywnie – nawet rzecznik rządu d/s bezpieczeństwa, na twitterze, a powieliły to papierowe żydo-media.

    Czy zaczyna Pan już chwytać w czym rzecz? Jeśli nie, to najwyższa „Pora spojrzeć w lusterko – zacząć MYŚLEĆ, jak naucza K. Rękas.”.

    A wydawało mi się, że wszzystko Panu dość dokładnie objaśniłem w poprzednim komentarzu, ale proszę się nie załamywać, repetitio est mater studiorum.

    Polubienie

   • I otóż to. A o panach Skulskim i Pitoniu jest w Internecie dość głośno, choć pojawili się w nim zaledwie jakiś rok temu. O panu Skulskim wspominał ostatnio – nieszkodzi, że negatywnie – nawet rzecznik rządu d/s bezpieczeństwa, na twitterze, a powieliły to papierowe żydo-media.

    Czy zaczyna Pan już chwytać w czym rzecz? Jeśli nie, to najwyższa “Pora spojrzeć w lusterko – zacząć MYŚLEĆ, jak naucza K. Rękas.”.

    Chce Pan wyjaśnień tego fenomenu? Ci ludzie są sprawniejsi od WPS w budowaniu sobie „kręgu wielbicieli” – czy to przez media społecznościowe, Youtube czy co tam jeszcze.
    Pitoń jest „człowiekiem z niczego”, przypadkowym. Sykulski – niekoniecznie. Ale różnią się tym, że POTRAFILI PRZEJĄĆ LUKĘ W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ w momencie, w którym istniał popyt Polaków na pojawienie się KOGOŚ w tej luce. Może to robota specsłużb, może nie. Ale ani Pan, ani pan Ziemiński NIE ZROBILIŚCIE NICZEGO, by zacząć JAKIKOLWIEK ruch antywojenny – i NIE POTRAFICIE SURFOWAĆ na fali, którą zrobił ktoś inny. Potraficie tylko fajdać zamiast – jak Żydzi – dołączyć do FALI i się PROMOWAĆ na tej fali.
    I na koniec mogą Pana zacytować:

    A wydawało mi się, że wszystko Panu dość dokładnie objaśniłem w poprzednim komentarzu, ale proszę się nie załamywać, repetitio est mater studiorum.

    Dokładnie – opisałem Panu wszystko dokładnie a nawet powtórzyłem. Proszę ćwiczyć dalej, w końcu Pan załapie. JA jestem PUBLICYSTĄ. Pan i P. Ziemiński jesteście POLITYKAMI. Ale zachowujecie się nie jak politycy, tylko jak publicyści. BYĆ MOŻE Sykulski czy tam Pitoń w Częstochowie TRAFNIE określił problem, w który pcha Panów natura PUBLICYSTÓW jako SEKCIARSTWO. W polityce trzeba iść na kompromis z tym co jest, Mi osobiście POBOŻNOŚĆ Pitonia i Sykulskiego nie odpowiada, rozumiem że powiązania Sykulskiego ze świtą Lecha Kalksteina mogą się nie podobać – ale NA TEN MOMENT tylko współpraca z nimi dawała WPS szansę na „wylansowanie się”. Tylko trzeba było pójść na to spotkanie z lepiej przemyślanym i mądrzejszym POLITYCZNIE przemówieniem.

    No, ale co ja mogę takim krynicom ROZUMU doradzić, ja nędzny agent, Żyd i syjonista …

    Polubienie

   • @ Światowid – 21 lutego 2023 o 20:04

    Widzę, że się Pan zabetonował i zamknął na logiczne argumenty.
    Nie wiem, może jakieś pomocnicze pytanie pomoże panu się otworzyć na logiczne myślenie, np.:

    – ilu jest niezależnych kongresmenów w USA?
    – dlaczego prezydentami USA zostają wyłącznie republikanie albo demokraci?
    – a historię niezależnego kandydata na prezydenta, Lyndona LaRouche, Pan zna?

    W polityce nie ma przypadków – wiedzą o tym od dawna i o tym także mówią sami Żydzi:

    O panu Pitoniu nic nie wiem, ale np. pan L.Sykulski był członkiem komisji weryfikacyjnej A.Macierewicza – do tej komisji z całą pewnością przypadkowa osoba trafić nie mogła.

    Mnie usunęli nawet z Neon24.pl.
    Syjonistyczne żydostwo IIIRP/Polin dobrze wie z kim ma do czynienia w osobach z WPS – oto tekst z gadzinówki michnika z 2011r.:

    „Polskie wtyczki Łukaszenki”https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/09/03/polskie-wtyczki-lukaszenki/

    Polubienie

   • Czyli Sykulski jest człowiekiem specsłużb, może zaoceanicznych nawet. Tak, jak Chodakowski. „geostrateg” Bartosiak i masa innych wystruganych z banana „ałtorytetuf” mediów społecznościowych. Nie ma sprawy – i nie o tym Panom piszę. Piszę o tym, że panowie, mogąc się podłączyć pod jakiś „prąd wznoszący”, sprawdzić, na ile pozwolą się Panom wylansować u boku Sykulskiego i Pitonia, może CZEGOŚ się przy okazji nauczyć (od wroga też można się uczyć) – co wolicie robić? Prewencyjnie zaatakować obu ludzi, zamiast ich CHOĆ SPRÓBOWAĆ wykorzystać. Może by się udało? A panowie wybrali „genialną strategię”, gwarantującą, że się wam niczego na tym ogniu upiec NIE UDA. „Okopy Świętej Trójcy” to mały pikuś przy waszej DWUOSOBOWYM OSTATNIM BASTIONIE POLSKOŚCI. I ja nie piszę tego, żeby Panom dokopać. Ileś lat stoicie w miejscu, kierując się pewną „filozofią”, bliźniaczo podobną do KANAPY TEJKOWSKIEGO w ostatnim stadium, parę lat po tym, jak Lech Kalkstein odebrał PWN-PSN lokal i ludzie z partii rozpierzchli się jak stadko wróbli. Byli tam potem już tylko ludzie absolutnie nie zainteresowani żadną działalnością – z wyjątkiem Teklowskiego, który – mimo wieku autentycznie, jak na swój stan zdrowia i wiek robił swoje. Pisał przyzwoite teksty i odezwy praktycznie do śmierci. Nawet umieszczał je na stronie internetowej pwn.info.pl. Wiecie Panowie, jaki był jedyny problem? Tej strony nikt nie czytał, bo NIKT w całym gronie współpracowników Tejkowskiego nie chciał ruszyć tyłka, by tą stronę popularyzować. Za to chętnie uprawiali „turystykę” po zjazdach Soboru Wszechsłowiańskiego. Samotny lider, bez współpraconików roznoszących jego treści po Internecie NIE ZNACZY JUŻ NIC. A was jest DWÓCH LIDERÓW z ZEREM współpracowników. Zajdziecie dalej od Tejkowskiego waszymi metodami?

    Tak na marginesie – współpracownicy Tejkowskiego nie uznali nawet za stosowne zakomunikować na stronie pwn.info.pl zakomunikować o …. śmierci szefa partii. Kto z takim środowiskiem będzie chciał mieć cokolwiek wspólnego? Ludzie IDĄ TAM< GDZIE COŚ SIĘ DZIEJE< GDZIE COŚ MOGĄ ROBIĆ NA MIARĘ SWOICH MOŻLIWOŚCI. Sykulski i Pitoń DALI ENERGII LUDZI POŻYTECZNE NARODOWO UJŚCIE robiąc tą akcję antywojenną.
    A PANOWIE CO ZROBILI?

    Sądzę, że czasem warto poszukać biblijnej belki we własnym oku …

    Polubienie

   • @ Światowid – 21 lutego 2023 o 21:30

    Z racji wieku i ograniczonych możliwości finansowych (np. nie stać nas na uliczne banery) zrezygnowaliśmy z prób uczestnictwa w czynnej polityce na rzecz skromnej publicystyki. Próby wdrapywania się na polityczną scenę zostawiamy młodszym i ambitniejszym osobnikom. Jeśli wiek pozwala może Pan spróbuje sił własnych w skoku na polityczną scenę, obiecujemy trzymać kciuki.

    Poza tym, jak Pan zauważył, nasz „DWUOSOBOWY OSTATNI BASTION POLSKOŚCI” nie tylko nie wyraża akceptacji dla udziału „Ruchu antywojennego” w wyborach, ale i nie zamierza zgłaszać do takiego „Ruchu” akcesu, zresztą – co chyba oczywiste – bez straty dla tegoż „Ruchu” i jego zaplanowanego braku programowego. Dlatego nie pojmuję pańskiego zaangażowania w agitowanie „DWUOSOBOWEGO BASTIONU” na rzecz uczestnictwa w „Ruchu” i w wyborach chyba, że wynika to z dbałości o wyborczą frekwencję jako wyraz poparcia dla systemu demokracji (?).

    Zdumiewa mnie także pańska przenikliwość. Z jednej strony zauważa Pan, że Putin to nie Putin tylko sobowtór (fakt, żydo-media również tak twierdzą) i to tylko przy wykorzystaniu obrazu z monitora, a z drugiej w ogóle nie wyciąga Pan wniosku z dość bolesnego osobistego doświadczenia M.Piskorskiego i także jego niezarejestrowanej partii, których demokratyczny system brutalnie wyeliminował z prób uczestnictwa w czynnej polityce. Jak Pan wie żydowski reżim przetrzymywał M.Piskorskiego kilka lat w więzieniu bez zarzutów i bez wyroku, a przecież M.Piskorski nie agitował przeciwko świętej wojnie światowego syjonizmu z Rosją, jak czynią to panowie Sykulski i Pitoń tylko optował za polityką korzystnej dla obydwu stron współpracy (?).

    Na koniec mam skromną propozycję, że zanim zacznie Pan nas, „DWUOSOBOWY BASTION”, rozliczać z braku politycznych osiągnięć, może najpierw zaprezentuje swoje własne, zapewne godne naśladowania choćby tylko w sferze intelektualnej.

    Polubienie

   • Czyli nie jesteście już Panowie czynnymi politykami (a przynajmniej Pan tak twierdzi w imieniu swoim i P. Ziemińskiego) i przeszliście na etap swoistego krytykanctwa-awanturnictwa. Mogę powiedzieć – nie mam więcej pytań.

    Uczestnictwo „RA” w wyborach jest rozsądną decyzją od strony finansowej (szansa na dotacje) i od strony politycznej – zagospodarowuje część społeczeństwa, którą post-magdalenkowy PO-PIS-Lew-PSL i nowsze produkty socjoiniżynierii, jak Konfederacja czy Kukiz pozostawiły BEZ REPREZENTACJI POLITYCZNEJ. Nawet jeśli próg nie zostanie przekroczony – pojawią się pieniądze na działalność.
    Ale Panowie wiecie lepiej – nie iść na wybory. Przy tej filozofii i za 1000 lat nic się tu nie zmieni.

    Zdumiewa mnie także pańska przenikliwość. Z jednej strony zauważa Pan, że Putin to nie Putin tylko sobowtór (fakt, żydo-media również tak twierdzą) i to tylko przy wykorzystaniu obrazu z monitora,

    O tym, że coś dawno nikt nie widział Putina, a jedynie sobowtórów mówią w FR od dawna sami Rosjanie. Ja dałem tylko odsyłacze do ich materiałów:
    Россию уничтожают двойники Путина?

    СССР методичка и информация для тех, кто считает, что они граждане РФ: двойники Путина

    Od tamtego czasu nawet I. GIrkin, wielki putinoliz powiedział publicznie, że „Jeśli nie byłoby Putina, to musielibyśmy ukrywać ten fakt przed społeczeństwem” – i przywołał przykład książki „Król Maciuś Pierwszy”, w której gdy młody monarcha uciekł na jakiś czas na front, by ukryć jego nieobecność po stolicy obwożono LAKLĘ udającą go – po to, by nie załamało się morale ludności.
    Jeden z gości Girkina, z kręgu liberastów Nawalnegom też ostatnio mówił, że Ukraina może łatwo zdestabilizować Rosję, nadając non stop, że Putina nie ma, że jakaś mafia oszukuje naród pokazując AKTORÓW udających Putina. Poszlaki na to są dość mocne – od braków podpisów „Putina” na dokumentach, przez RÓŻNE charaktery pisma, po różne wyglądy twarzy i różne cechy mowy. Dla mnie ważną poszlaką jest ewidentny BEZRZĄD w FR, który do czasu SWO nie kłuł aż tak w oczy, teraz zaś trudno go nie zawuważać.

    a z drugiej w ogóle nie wyciąga Pan wniosku z dość bolesnego osobistego doświadczenia M.Piskorskiego i także jego niezarejestrowanej partii, których demokratyczny system brutalnie wyeliminował z prób uczestnictwa w czynnej polityce.

    A Panowie jakoś tak trzaskacie te teksty na WPS NIE Z WIĘZIENIA. I nie siedzieliście w żadnym areszcie za szpiegostwo, o ile mi wiadomo. Pitoń jeszcze nie siedzi, a jak sądzę pana Sykulskiego raczej nie posadzą, choć bliskość A. Macierwicza nie uratowała np. pana Misiewicza.

    Na koniec mam skromną propozycję, że zanim zacznie Pan nas, „DWUOSOBOWY BASTION”, rozliczać z braku politycznych osiągnięć, może najpierw zaprezentuje swoje własne, zapewne godne naśladowania choćby tylko w sferze intelektualnej.

    Ja komentuję dorobek Panów jedynie pod kątem – powiedzmy delikatnie – waszych „antykompetencji interpersonalno-dyplomatycznych”. Z całym szacunkiem dla Panów, ale wasze występy wyglądają nie najlepiej na tle wystąpień B. Tejkowskiego na różnych forach. Widzę tu braki, które owocują tym odbieraniem mikrofonu. Oprócz tego, że się ma rację, jeszcze trzeba ROZUMIEĆ ILE z tej racji DANE AUDYTORIUM może W DANEJ CHWILI (danym roku, danej dekadzie) przyjąć. Z resztą o tym pisał nawet nie lubiany przez dr Głogoczowskieco Noam Chomsky (aj waj, ŻYD!) – który jest kompetentnym krytykiem systemu władzy w USA, ale przeciętny USrAelita uważa go za komucha-oszołoma.

    Co do mnie – jak pójdę na jakieś spotkanie „nabroić”, zyskać sobie reputację awanturnika i zafundować sobie „sławę” taką, że na kolejnych spotkaniach nikt mi mikrofonu nie da, po czym wrzucę filmik z tego zajścia do sieci – będziecie Panowie mogli mnie ocenić. Póki co – mamy sytuację odwrotną.

    Mój dług narodowi polskiemu spłaciłem materialnie, organizacyjnie i własnym zdrowiem w latach 1991-1997 wspomagając organizację mocno przerastającą osiągnięcia Panów i człowieka o kalibrze – także mierzonym umiejętnościami dyplomatycznymi – męża stanu. A dziś, mimo stanu zdrowia – jeszcze czasem coś napiszę, może nawet nie gorszego niż się Panom udaje. Choćby tylko w sferze intelektualnej.

    I ja nie chcę tego mordobicia, które się tu zaczyna dzięki Panów niezdolności do autorefleksji i braku woli wyciągania wniosków z porażek. Ale skoro jesteście publicystami to serio – nie mam tu o co kruszyć kopii – ważne, byście Panowie czerpali maksymalną satysfakcję z wystąpień na „sabatach” różnych Kukizów, Winnickich, Bosaków, Pitoniów, Sykulskich i kogo tam jeszcze. To TEŻ jest jakoś tam narodowo użyteczne, choć MNIEJ, niż poważna działalność polityczna.

    Polubienie

   • paziem

    Panie @Swiatowid, im dalej w las, tym gorzej z pana ” przenikliwością polityczną”. Dziwi mnie to tym bardziej, że informuje pan o swoim doświadczeniu politycznym z lat 1991-97, które to ponoć były okresem działania ” mężów stanu” w polskiej polityce narodowej. W związku z tym, że ja takich nie za bardzo sobie przypominam, to byłbym wdzięczny za ” oświecenie” mnie i zapewne wielu tutejszych czytelników.
    Pisząc o tej groteskowej ” przenikliwości politycznej” mam na myśli pana wiarę w przerodzenie się Polskiego Ruchu Antywojennego pod kierownictwem Sykulskiego i Pitonia w komitet wyborczy o istotnym znaczeniu, a nawet prawdopodobnych sukcesach – owocujących dotacjami. Muszę pana rozczarować i wyjaśnić, jeśli pan jeszcze tego nie wie, że cały, PR-owy hałas obu wymienionych panów ma jedynie na celu próbę podniesienia ich ” ceny rynkowej” na dosyć płytkim i słabym jakościowo rynku „patriotyczno-narodowym”. Co zgodnie z ofertą tych dwóch panów miałoby zachęcić inne partie do przytulenia panów Sykulskiego i Pitonia i obsadzenia na tzw. ” miejscach biorących na listach wyborczych” ( przy czym nazwa i program komitetu jest dosyć umowna i nie najważniejsza, byleby to brzmiało ” wolnościowo” lub „narodowo” i było jakąś ” nową nadzieją” lub kolejnym ” nowym otwarciem” itp. ). Na bezrybiu i rak ryba, ale tych leszczy, które udają obecnie rekiny jest tak dużo, że wzajemne pożeranie jest nieuchronne, gdyż u nich chodzi jedynie o apetyt i chęć nażarcia się z parlamentarnego żłobu, a nie o jakiś program narodowy dla polski i o tak „niemodne” szczegóły etyczno-moralne.

    Polubienie

   • informuje pan o swoim doświadczeniu politycznym z lat 1991-97, które to ponoć były okresem działania ” mężów stanu” w polskiej polityce narodowej. W związku z tym, że ja takich nie za bardzo sobie przypominam, to byłbym wdzięczny za ” oświecenie” mnie i zapewne wielu tutejszych czytelników.

    Być może z moją przenikliwością nie wszystko jest w porządku, za to z Pana umiejętnością czytania ze zrozumieniem i zdolnością referowania tego co Pan przeczytał NA PEWNO jest coś nie w porządku. Ponieważ napisałem o DOKŁADNIE JEDNYM „człowieku o kalibrze – także mierzonym umiejętnościami dyplomatycznymi – męża stanu”. To jeśli chodzi o umiejętność REFEROWANIA. Gdyby Pan zrozumiał mój komentarz, wiedziałby Pan kim ów człowiek był. Zatem – odsyłam do lektury. Podpowiedź – ani Pan, ani pan Dariusz niestety NIE jesteście tą osobą. Choć próbowaliście IMITOWAĆ jedno z przedsięwzięć tej osoby, zamiast DOŁĄCZYĆ SIĘ do jej gotowej inicjatywy. Może, sądząc po zapisach wideo, które wkleił Pan powyżej, było to z pożytkiem dla tej pierwotnej inicjatywy.

    Pisząc o tej groteskowej ” przenikliwości politycznej” mam na myśli pana wiarę w przerodzenie się Polskiego Ruchu Antywojennego pod kierownictwem Sykulskiego i Pitonia w komitet wyborczy o istotnym znaczeniu, a nawet prawdopodobnych sukcesach – owocujących dotacjami.

    To nie jest „groteskowa przenikliwość”, tylko znajomość najnowszej historii politycznej III RP. Kukiz i Konfederacja to przykłady „kanalizacji” oburzonego elektoratu, które zakończyły się wejściem jakichś środowisk do Sejmu. Zupełnie abstrakcyjna dla Polaków inicjatywa Zandberga nie weszła do parlamentu, ale dostała wynik kwalifikujący do dotacji (to była kanalizacja ekonomicznego elektoratu lewicy, zniechęconego do kawiorowo-LGBTo-feministycznego SLD). Samoobrona, wyrotowana poza parlament i zmarginalizowana – mimo wszystko na bazie niezadowolonego elektoratu szukającego alternatywy dla „Magdalenki”- również była poniżej progu, ale trwała dzięki dotacjom.

    Niemniej, dyskusja z Panem i panem Dariuszem uświadomiła mi, że dla Panów nie znajdzie się miejsce w żadnej konfiguracji politycznej poza WPS. Nawet najbardziej oddolnej, antymagdalenkowej, nieagenturalnej, antysjonistycznej, polsko-nacjonalistycznej bądź narodowo-komunistycznej.

    Sądzę, dzięki naszej dyskusji że dotarłem do „jądra problemu”, zrozumiałem coś, czego wcześniej nie pojmowałem. Co oznacza, że mimo objętości – nie była ona stratą czasu. Przynajmniej dla mnie, bo dowiedziałem się już wszystkiego, czego potrzebowałem i nie będę Panów więcej niepokoił „nieprzenikliwymi” uwagami odnośnie Panów strategii.

    Polubienie

   • paziem

    Panie @Światowid, jestem panu szczerze wdzięczny za deklarację zakończenia tej naszej, jak się okazało beznadziejnej i bezsensownej, ” próby dialogu”. Przez dłuższy czas myślałem, że trudność w merytoryczności tej dyskusji polega na tym głównie, że trudno nam ustalić właściwe, akceptowane przez obie strony, pojęcia, a do tego w grę wchodzą pewne cechy charakterologiczne. Te dwie ostatnie pana wypowiedzi świadczą jednak o tym, że tu chodzi o diametralnie różną ocenę realnej rzeczywistości politycznej. Nadzieje jakie wiąże pan z osobami takimi jak Sykulski i Pitoń zapaliły u mnie czerwone światło, ale pana pogląd na ” źródła sukcesu” Zandberga utwierdził mnie w przekonaniu, że pan albo zupełnie nic nie zrozumiał z tego według jakiego scenariusza odbywa się gra pomagdalenkowa ( w co trudno mi uwierzyć, bo jest pan jednak osobą ponad przeciętnie inteligentną). A zatem wniosek jest jeden, że pan świadomie uprawia dezinformację i to według żydowskiego schematu ?! Dlatego również ja z ulgą żegnam się z panem. Mam jednak na koniec ostatnią prośbę: proszę mnie, ciemniakowi politycznemu, który nie dorósł do tego, aby odczytać pana wyrafinowane analizy polityczno-ekonomiczne, uświadomić jakiego to ” męża stanu z lat 1991-97, o nieprzeciętnych umiejętnościach dyplomatycznych” nie zauważyłem, a do tego WPS próbowało niepotrzebnie otwierać bramy już dawno otwarte przez tegoż męża opatrznościowego polskiej polityki narodowej ?!

    P.S. Na koniec i na pożegnanie niejako zauważę, że nie ma pan racji twierdząc, że gdziekolwiek ktoś z ” Dwuosobowego Bastionu WPS” się pojawiał, to zawsze ” próbował mącić”, gdyż WPS to grupa „frustratów”, ” mąciwodów”, ” pieniaczy”, a nawet aj, waj, i w imię ojca i syna… grono antysemitów i wrogów Jezusa Chrystusa.

    Polubienie

   • Nie chcę się rozwodzić na próżno, więc napiszę coś, co MOŻE się Panu przyda. Takie małe ćwiczenie praktyczne.

    Załóżmy, że byłby Pan w tej dyskusji mną, czyli – nieskromnie – człowiekiem, który ma pewna wiedzę, jakieś tam (mocno przeterminowane) doświadczenie polityczne, jakiś tam „akademicki” poziom intelektu i trochę się szanuje. No i rozumie, co i dlaczego jest do niego pisane (potrafi „wejść w Pana buty”, dzięki zapoznaniu się z dostateczną ilością „dokumentacji” wideo i wywiadowi bezpośredniemu z Panem – tak, nieskromnie napiszę, że ja Pana – zaskakująco dla mnie samego dobrze – rozumiem na poziomie psychologicznym). Proszę się – baaaaaardzo dłuuuuuuugo – zastanowić, co by Pan sam sobie odpisał na ten Pana ostatni komentarz, gdyby był Pan mną (szczególnie w kontekście trwających tu w ostatnich dniach polemik, w których zaprezentował mi Pan swój „warsztat” – powiedzmy – „retoryczny”). I sugeruję wziąć przy tym pod uwagę, że startowałem ze stanowiska bardzo przychylnego Panom na poziomie personalnym, a nawet teraz – nie uważam się za Panów wroga – ani na poziomie politycznym, ani na poziomie osobistym (a nie każdy na Panów drodze startuje/startował/będzie z takiego poziomu przychylności i jest/był/bądzie na tyle wyrozumiały/cierpliwy) – i nie zamierzam prowadzić żadnej wojny z Panami ani WPS (sugeruję wyobrazić sobie, co zrobiłby dr Bein …).

    A zagadkę „męża stanu” pozostawiam Pana zdolnościom analitycznym.

    Kończąc – więcej w tym „wątku” już nie zareaguję, więc może Pan odpisać cokolwiek, czego Pan potrzebuje dla „pełnego zwycięstwa”.

    Polubienie

 39. Carlos

  Jestem tez zdziwiony tym wpisem o ustawce putinowsko- zelenskiej. Jezierski zje. al kiedys mocno Radio Maryja za rusofobie i falszowanie faktow.

  Polubienie

 40. Carlos

  https://www.youtube.com/watch?v=6nYAtAa05n4 tak wyrzucili go wlasnie wskutek dzialalnosci antywojennej, a nie odwrotnie

  Polubione przez 1 osoba

 41. Carlos

  Slusznie Swiatowid

  Polubienie

 42. Carlos

  Sykulski dzieki temu ,ze byl w komisji weryfikacyjnej Macierewicza, wie i o tym mowi jawnie ,ze wszystkie sluzby sa pod agenda CIA. Poszedl tam w dobrej wierze , jak wielu Polakow , ktorzy chca cos dla Polski zrobic. Zobaczyl i …. odszedl . Nikt go nie wyrzucil. To jest odwaga to co robi i mowi.

  Polubienie

  • To teraz proszę się zastanowić, dlaczego M.Pikorskiemu nie pozwolono już nawet nie tyle na ogromną odwagę mówienia o służbach (po prawdzie to tajemnica poliszynela), ale na zwykłą działalność polityczną w ramach partii „Zmiana” -?

   Polubienie

 43. dyl

  Światowid napisał:
  // Ludzie IDĄ TAM< GDZIE COŚ SIĘ DZIEJE< GDZIE COŚ MOGĄ ROBIĆ NA MIARĘ SWOICH MOŻLIWOŚCI. //

  Ależ tenże "światowid" tu bęcwali, niby taki mądry – a taki głupi.
  To już w starożytności Arystoteles słusznie zauważył, że 'demokracja to taki system polityczno-społeczny, w którym hieny sprawują rządy nad osłami…'
  INŻYNIEROWIE (duszpasterze dawniej) doskonale orientują się w "MOŻLIWOŚCIACH" asocjacyjnych mas ludzkich; wiedzą o ich sporych OGRANICZENIACH; i o tym, że zwykły one myśleć wyłącznie po pozorach.

  Stąd od dziesiątek lat, w całej tej zabawie w "demokrację", chodzi wyłącznie o to, kto tych wyborców jeszcze bardziej zbajeruje.

  Z całym szacunkiem do panów Kosiura i Ziemińskiego, ale nie wydaje mnie się, aby byli oni zdolni (nawet gdyby chcieli) jeszcze bardziej OBNIŻYĆ dziś POPRZECZKĘ

  Mamy dno dna i kilometr mułu

  Polubienie

 44. Carlos

  Maverick said
  2023-02-22 (Środa) @ 17:56:47
  Rosja zmieni trockistowski układ banksterski jaki sobie stworzyli masoni pod dyktat Rothschild and jego banksterskiej instytucji City of London.
  Anglosasski sytem kolonialny nie zmienił się od roku 1601 gdy Elisabeth ! powołała East India Trading Company, podbijał i użalezniał kraje mordował podbitą ludność na miliony 16 000 000 Indian i kto wie ile abororydzinów??

  Powstaje nowy porządek świata niezależny od Deep Sate Rothschild-a. 80% świata to popiera, tylko w Polin trockiści pod dyktat tyranów i despotów jak Biden wierzą w brednie i bzdury lucyferiańskich doktrynerów, co chcą ich zniewolić. Te ciemne masy w Polsce mimo ze wszem i wobec trockiści wieszczą co z nimi zrobią, jak ich wyszczepią lucyferiadą, będą karmić owadami, zabronią samochodów spalinowych i zniszczą przemysł i rolnictwo. Onuce się ślinią i pomawiają, gdy naprawdę Ukraina od 2014 roku jest kolonią tych banksterów.

  Co więksi sługasy lucyfera nawet zwolnili z pracy Leszka Sekulskiego, bo stał się orędownikiem pokoju, którego Bóg będzie błogosławił, gdy podrzegacze wojenni będą w wiecznym ogniu piekieł, będzie tam miejsce dla Bidena i wszystkich jego wasali.

  Polubienie

 45. Carlos

  Postulaty R16P.

  „1. Zaprzestania; polityki zadłużania Polaków, ukrywaniu długu poza budżetem, drukowania pieniędzy bez pokrycia. Wycofania przepisów tak zwanego Nowego Ładu, które wprowadziły nowe, drastyczne obciążenia, niszczące polską przedsiębiorczość.

  2. Zaprzestania likwidacji i przywrócenia do pracy polskich kopalń, uwolnienia cen energii od działań spekulacyjnych i sztucznych opłat w całym łańcuchu od producenta surowca do końcowego odbiorcy.

  3. Zachowania polskiej waluty jako gwarancji suwerenności oraz zaprzestania ograniczania swobody użycia gotówki w powszechnym obrocie.

  4. Natychmiastowego wypowiedzenia tzw. Pakietu Klimatycznego i wycofania Polski ze wszystkich wynikających z niego zobowiązań.

  5. Nieuznawania przez Polskę tak zwanej zasady warunkowości i stanowczego weta wobec jakichkolwiek ataków na suwerenność naszego kraju ze strony Unii Europejskiej, łącznie z zaprzestaniem wpłacania składek w sytuacji gdyby UE kontynuowała swoje wrogie Polsce działania.

  6. Wprowadzenia autentycznej ekologizacji polskiego rolnictwa i prawdziwej kontroli jakości żywności na polskich stołach.

  7. Odrzucenia dyktatu WHO i zawieszenia członkostwa Polski w tej organizacji do czasu jej zasadniczej naprawy i odcięcia od wpływów wielkich korporacji farmaceutycznych.

  8. Uwolnienia zawodu lekarza spod wpływów koncernów farmaceutycznych i zaprzestania represji wobec lekarzy wiernych swojemu powołaniu, którzy chcą leczyć Polaków zgodnie z nauką i doświadczeniem.

  9. Ukarania i rozliczenia winnych spowodowania katastrofy zdrowotnej w czasie tak zwanej pandemii, która skutkowała setkami tysięcy dodatkowych zgonów.

  10. Zniesienia cenzury zarówno w mediach publicznych jak i korporacyjnych.

  11. Wprowadzenia referendów, których przeprowadzenie po zebraniu wymaganej liczby podpisów byłoby obowiązkowe, a wynik wiążący dla organów państwa i samorządu.

  12. Wycofania projektu totalitarnej ustawy o tak zwanej ochronie ludności. (lex Wąsik)

  13. Zaprzestania zamachów na normalną edukację i prób zastąpienia jej zdalnym nauczaniem.

  14. Zaprzestania ukrainizacji Polski, a w szczególności ustawowego zablokowania możliwości uzyskiwania na dotychczasowych zasadach polskiego obywatelstwa i prawa głosowania w jakichkolwiek wyborach przez obecnych uchodźców z Ukrainy. Zaprzestania przekazywania pieniędzy polskich podatników na pomoc socjalną i przywileje dla Ukraińców wykraczające poza przyjęty na świecie standard pomocy uchodźcom i zdrowy rozsądek.

  15. Zaprzestania niebezpiecznej polityki prowojennej i podjęcia działań dyplomatycznych na rzecz trwałego pokoju w Europie.

  16. Umieszczenia w Konstytucji zapisów gwarantujących, że polskie złoża surowców, polskie lasy, wody i monopole naturalne pozostaną na zawsze we władaniu narodu polskiego.”

  https://www.petycjeonline.com/deklaracja_krakowska_15_pazdziernik_2022

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.