Krótkie „ informacyjne podsumowanie” wydarzeń na Ukrainie, na dzień 2 marca 2022 r.

Sobór_Słowiański_Ukraina

Przygotowany przez „Związek Oficerów” i Ruch Słowiański

Na froncie południowym w okolicach Mikołajewa nie było żadnych zmian w ciągu ostatniego dnia.
Na północny – wschód od Mikołajowa, niedaleko Wozniesieńska ( patrz poprzednia informacja) do którego jednostki Federacji Rosyjskiej wyszły 1 marca – rozpoczęły się walki i są kontynuowane.

Południowo -ukraińska elektrownia jądrowa w Zaporożu nie została jeszcze opanowana.

Na froncie donieckim, 2 marca, było wyzwolone szereg miejscowości (łącznie już 37), m.in. Wołnowacha. Dobiega końca oczyszczanie miejscowości. Zdobyczą NM[ Ludowej Milicji -PZ] stał się, porzucony przez ukraińskie wojsko, najnowszy transporter opancerzony Sił Zbrojnych Ukrainy „Warta”, z pełną dokumentacją.

W wyzwolonym Chersoniu trwało oczyszczanie miasta.

W Mariupolu od wieczora 1 marca do popołudnia 2 marca trwały walki, trwa oczyszczanie miasta. Miasto jest w nieustannej blokadzie. Informacja o zaminowaniu obiektów w mieście jest potwierdzona jak także próby wykorzystania ludności jako żywych tarcz.

W Wasiljewce, po walkach i negocjacjach z dowódcami, złożył broń personel Sił Zbrojnych Ukrainy.

Rozdęty przez ukraińskie media, podobno najpotężniejszy kontratak pod Gorłowką okazał się kolejną fałszywą. Kompanie 1 batalionu 95. brygady powietrzno-desantowej korzystając z osłony artyleryjskiej próbowały zająć pozycje w rejonie osady Bessarabka, nawiązując walkę w zwarciu. Atak został odparty. Potwierdzona strata wroga: 4 zabitych i 3 rannych spośród personelu wojskowego. Reszta strat nie jest znana. Przy odpieraniu atak, dwóch żołnierzy Milicji Ludowej DNR zostało zabitych, kilku zostało wziętych do niewoli.

NM ŁNR, przesunęła się do ranka 2 marca z poprzedniej linii frontu na odległość do 75 km, wyzwalając 32 miejscowości.

W nocy 2 marca Rosyjskie Siły Powietrzne i Kosmiczne zaatakowały szkołę czołgów w Charkowie, gdzie byli obrońcy i sprzęt wojskowy. Trwały walki w mieście całą noc i dzień 2 marca. Kontrola nad miastem nie została jeszcze przejęta. Ukraińscy wojskowi i bojownicy batalionów nazistowskich trzymają ludność praktycznie jako zakładników, nie pozwalając na opuszczenie miasta, strzelają do samochodów z całymi rodzinami. Cudzoziemcy nie mogą opuszczać miasta w tym studenci z Indii. Straty nazistowskiego pułku „Azow” i innych części Sił Zbrojnych Ukrainy sięgają 300 osób. Od skutków działań wojennych w mieście, śmierć poniosło 21 cywilów, a 112 zostało rannych.

Na północ od Charkowa wojska rosyjskie wkroczyły do miasta Trostjaniec. Ogólnie powstał front od Charkowa do Czernihowa i dalej do Kijowa.

Według napływających informacji rosyjskie wojska nie zastosowały jeszcze blokady Czernihowa.

W nocy z 1-2 marca i po południu Rosyjskie Siły Powietrzne i Kosmiczne zaatakowały szereg obiektów wojskowych Ukrainy: bazę paliw i smarów w mieście Biełaja, Kościół, szkołę Sił Powietrznych Ukrainy, bazę 95. samodzielnej powietrznodesantowej brygady szturmowej w Żytomierzu, szkołę artylerii w Sumach.

Na Wołyniu w obwodzie Żytomierza następowała ofensywa Sił Zbrojnych RF, okupowane linie frontu są uzgadniane.

Pod Kijowem na froncie nie było żadnych specjalnych zmian.

Według Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej od 24 lutego do 2 marca 498 zginęło, a 1597 zostało rannych, ze wszystkich rosyjskich organów siłowych uczestniczących w akcji specjalnej. Niech będzie błogosławiona pamięć zmarłych.

W szpitalach na Białorusi przebywa około 170 rannych i chorych z personelu wojskowy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (według danych otrzymanych z republiki). Podziękowania dla białoruskich braci za braterską pomoc w ratowaniu życia rosyjskiego wojska.

Siły Zbrojne Ukrainy według Ministerstwa Obrony FR” od 24 lutego do 2 marca straciły: 2870 zabitych, 3700 rannych i 572 wziętych do niewoli. Razem 7140 niepełnosprawnych żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy (co ogólnie zgadza się z naszymi danymi opublikowanymi w podsumowanie na 1 marca). Zniszczono: 47 samolotów na ziemi i 11 w powietrzu, 46 dronów na ziemi i w powietrzu. 1502 obiektów infrastruktury wojskowej Ukrainy, w tym 51 punktów centrów kierowania i łączności Sił Zbrojnych Ukrainy, 38 systemów obrony przeciwlotniczej S-300, Buk M-1, „Osa”, 51 stacji radarowych, 472 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, 336 specjalnych jednostek pojazdów wojskowych, 206 dział artylerii polowej i moździerzy, 62 systemy wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej podało pierwsze przykłady bohaterstwa rosyjskich wojskowych. Załoga czołgu starszego sierżanta Nimczenko w bitwie zniszczyła 6 czołgów i 3 BTR-80, a załoga dowódcy czołgu st. porucznik Starostina zniszczony 8 transporterów opancerzonych BTR-80 i co najmniej 100 żołnierzy wroga. Nie pozwalając im przebić się do przeprawy. W tym samym czasie załoga otrzymała uderzenie pociskiem przeciwpancernym Javelin, nie ustąpiła jednak z walki i zniszczyła jeszcze 2 kolejne czołgi.

Według danych z Kijowa ponad 1000 zagranicznych najemników z 16 krajów już przybyło na Ukrainę, aby wziąć udział w działaniach wojennych przeciwko Siłom Zbrojnym Federacji Rosyjskiej, DRL i ŁRL.

Około 70 wolontariuszy z Japonii zdecydowało się dołączyć do szeregów „Zagranicznego Legionu Ukrainy”, którego utworzenie niedawno potwierdził Zełenski . Obawiam się, że oni nie zdążą przyjechać na Ukrainę, gdyż specjalna operacja będzie już zakończona.

Ukraińską granicę do Europy przekroczyło już powyżej 453 000 uchodźców. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin 93 tys. opuściło kraj.

Władimir Sadkow

56 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

56 responses to “Krótkie „ informacyjne podsumowanie” wydarzeń na Ukrainie, na dzień 2 marca 2022 r.

 1. Janka

  ——- jak to jest naprawdę z tą wojną ?!. Nieprawdziwe informacje zalały masmedia , kłamstwo i oszustwo królują , w nich, wojenni gracze się śmieją , a zwykli ludzie płaczą prawdziwymi łzami nad fałszywymi tragediami.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Janka

  ——— jakby wyjaśnienie ukraińskiej zadymy.

  Polubione przez 1 osoba

  • Arkaim

   No to mozemy sie domyslic o czyich rakietkach z atomem mowil Zelenski. A jesli mowil to moze znaczyc ze one juz tam sa. Zakladam ze to samo pomysleli Rosjanie i teraz ich goraczkowo szukaja. A gdzie mozna ukryc rakietki, ktore jednak jakas radioaktywnosc do srodowiska emituja? Jak sadzicie? Chyba nie bez rzyczyny powylaczano wszystkie „on line” liczniki geigera tam i w „okolicy”. Nasza PAA ciagle podaje ze nie ma podwyzszonego promieniowania… A co rusz na tych pojedynczych prawdziwych prywatnych stacjach (w Europie i Rosji) widac co sie dzieje. To wprawdzie leci z kosmosu ale bez wzgledu na to czy na nas czy nie to wiatr roznosi..no ale wierzcie w co chcecie.
   W Morzu Martwym tez ponoc woda radioaktywna. Ponoc naturalnie… Z tym ze kilka miesiecy temu byl sobie taki opis atrakcji turystycznych tego Morza i opisano dziwne zapadajace sie leje u brzegu. Sa niebezpieczne i przewodnicy ostrzegaja by uwazac bo, nie wiadomo gdzie sie dno zapadnie… byla tam dyskusja czy przypadkiem to nie leje w ktorych chlodzono rakietki kiedys…

   Polubienie

 3. Bazyli

  KAMIL KLIMCZAK (KRD): STOP NIENAWIŚCI I NIE-NASZEJ WOJNIE, NEUTRALNOŚĆ W POLSKIM INTERESIE NARODOWYM

  https://www.bitchute.com/video/7mbOuAs9mmS1/

  Polubienie

  • Kojak

   Duda zwykla zenujaca miernota i ograniczony umyslowo tuman Ten cep zupelnie nie potrafi sie nawet ubrac ani przemawiac ! Te jego ciasnawe marynareczki przypominaja niekiedy CHaplina ! Pokrzykuje blazen jak jakis przyglup na wiejskiej zabawie w remizie strazackiej .Zre tyle ze ta jego geba przpominac zaczyna pilke ! Glupek nawet nie zdaje sobie z tego sprawy ! Ktos rozgarniety na jego miejscu mialyby szefa protokolu ktory powinien znac zasady dyplomacji i tego starannie pilnowac

   Polubienie

 4. Pingback: Sytuacja na Ukrainie na dzień 2 marca 2022 r. | WIERNI POLSCE

 5. paziem

  Bardzo dobry materiał dokumentujący obecną sytuację działań militarnych na Ukrainie oraz pewne prognozy na przyszłość

  Polubienie

 6. paziem

  Ostatecznie druga tura rozmów rosyjsko-ukraińskich rozpocznie się najprawdopodobniej o godz. 15:00 czasu miejscowego, w twierdzy brzeskiej w Brześciu.

  Polubienie

 7. Powszechne żydowskie media IIIRP pieją o pomocowych akcjach urządzanych spontanicznie przez Polaków dla mieszkańców Ukrainy stawiających dzielny opór „bandycie Putinowi”, jak mówią i piszą o prezydencie FR żydo-media.
  Coś jednak z ta pomocą i poparciem dla Ukraińców pod żydowskim reżimem jest chyba nie tak, skoro wszystkie teksty na żydowskich internetowych portalach są pozbawione możliwości komentowania. Czego obawia się żydowski reżim IIIRP?

  Polubione przez 2 ludzi

  • Dałem 5* w ankiecie na Neon24.info (na Neon24.info nie mam już wstępu).

   Żydowskie zbrojne bojówki (JDL) już działają w Polsce oficjalnie i legalnie od 2015r. Teraz dołączą do nich pogrobowcy banderowców (żydo-banderowców). Istnieje także antypolski RAŚ, co prawda na razie nie jest uzbrojony. A polskich narodowych organizacji nie ma i nie będzie – żydowski reżim IIIRP nie pozwoli im działać.

   Polubione przez 1 osoba

 8. McGregor

  Reżim niczego się nie obawia, wręcz przeciwnie, w wystąpieniu Bidena wyraźnie stwierdził Go Get Him.
  Łukaszenka najwyraźniej siedzi w schronie i ma żadko w majtach. Putin też nieobecny.

  Polubienie

 9. Janka

  ————— a jakby spojrzeć na konflikt jeszcze z tej strony ?!.

  Polubienie

 10. wyzwolicielski pochod

  Polubienie

 11. paziem

  Przykład dewiacji psychola spod Zamościa. Trzeba docenić jego ” twórcze schorzenie”. Ile ten troll wkłada energii w próby przeszkadzania na WPS

  Kabitunba
  Rr@onet.pl
  185.54.59.47

  Abundakaramba
  Rr@onet.pl
  185.54.59.47

  Jeśli mu za to płacą, to jeszcze to mogę zrozumieć ( niech sobie troll dorobi na koszyk w Biedronce) , w innym wypadku, to przypadek chorobowy wart konsultacji, a może nawet badań socjologiczno-psychologicznych :))))

  Chyba ,że to jest syndrom niedopchnięcia i trzeba mu baby ? :))))

  Polubienie

  • paziem

   A nie możesz ty psycholu kupić sobie kota. Sam prezes osiąga ekstazę przy głaskaniu kociego ogona, to i tobie może to pomóc rozładować stres!

   Polubienie

 12. markglogg

  Dzisiaj oglądałem Dziennik TVP1 o godz. 19.30. Taki „odlot” od łatwo sprawdzalnej rzeczywistości znamionuje, że w „wychowanym na wzorcach z USA” Zachodzie, jesteśmy świadkami KOMPLETNEGO SKRETYNIENIA GŁÓWNYCH MEDIÓW.

  A za nimi i chyba DEMOKRATYCZNEJ WIKSZOŚCI wychowywanych, przez te media, narodów.

  Akurat pokazywano, jak Trybunał w Hadze pokarał serbskich przywódców, którzy ŚMIELI SIĘ PRZECIWSTAWIĆ albańskim i bośniackim muzułmanom-głoworezom”: broniący przed nimi generał Ratko Mladić do dziś gnije w haskim więzieniu, prezydent Jugosławii, Slobodan Miloszevic, który wiosną 1999 odważył się podjąć, trwającą przez prawie 3 miesiące, w sumie BEZNADZIEJNĄ walkę z NATOwskimi „bombardirowszczykami” Jugosławii, skonał w Haskim więzieniu.

  No i oczywiście, wg. TVP1, morał z tej NATOwskiej operacji „Miłosierny Anioł” wskazuje, że podobny los MA SPOTKAĆ Putina i jego „ferajnę”, w postaci 400 członków rosyjskiej DUMY, która aktualną „wojskową operację ANTYBANDEROWSKĄ” przed 10 dniami zaakceptowała.

  SŁAWA ROSSII! ŚMIERĆ USA w Europie!

  (Ponoć w ostatnich dniach rosyjska DUMA zadecydowała o RENACJONALIZACJI swych głównych przemysłów – to podaje http://www.km.ru )

  A najbardziej mnie ucieszyła wiadomość TVP1, że w RAMACH SANKCJI, JADLODAJNIA MCDONALD ZAMIERZA SIĘI WYCOFAĆ Z ROSJI! To jest to i należy o to walczyć w CAŁEJ EUROPIE! Razem z „Kentucky Fried Chicken” i im podobnymi osiągnięciami GASTRONOMICZNYMI Stanów Zjednoczonych.

  Polubione przez 1 osoba

  • Basia

   Rosjanie kochaja macDonald.

   Polubienie

   • paziem

    Ale nikt nie kocha psychola z Zamościa

    Basia
    Rt@onet.pl
    185.54.59.47

    i dlatego on sam siebie musi kochać, a skutki tej dewiacji są opłakane

    Polubienie

   • andrzej

    Pocieszające jest jedno, że w tych przepychankach z wyszczepionym całkowicie, a teraz rusofobem spod Zamościa lub Krasnegostawu nie jest Pan sam, panie Pawle. U mnie od rana do prawie północy każdego dnia załatwia się pod notkami i wciąż muszę tracić czas, by po nim sprzątać.

    Polubienie

 13. Pingback: Konflikt Rosja Ukraina, a sprawa Polska - Iluminata Blog

 14. paziem

  Bardzo dobra analiza wydarzeń

  Polubienie

 15. paziem

  Najemnicy

  Polubienie

 16. paziem

  Podsumowane drugiej rundy rozmów rosyjsko-ukraińskich i zapowiedź 3 rundy

  Polubienie

 17. Arkaim

  Slowacy na pravda. Sk podaja ze palil sie 5 kondygnacyjny budynek treningowy w poblizu elektrowni atomowej w Zaporozu. Pozar ugaszono zadnej podwyzszonej radiacji nie ma. Powoluja sie na Reutera, dyrektora elektrowni i amerykanska minister energetyki.

  Polubienie

  • Paweł

   Rosjanie zajęli już Elektrownię Atomową w Zaporożu, a Zełenski i media , w tym idioci i dziennikarskie kundle w Polsce, starają się propagować strach ” atomowy”, to jest nowa linia propagandowa.

   Polubienie

 18. Paweł

  Komik Zełenski

  ( od 23:40 szczególnie)

  Polubienie

  • Putin do piachu

   Komik Zelenski w odróżnieniu od ciebie ruska onuco jest bohaterem narodowym Ukrainy o wielkiej odwadze. Lada chwila wasz Putin ruskie onuce stanie w Hadze przed trybunałem i odpowie za wszystkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

   Polubienie

   • paziem

    Jak to żydo-banderowskie szczury zaczynają wychodzić z nory:

    Putin do piachu
    A45@onet.pl
    185.54.59.47

    Ruska onuco milcz
    Rr@onet.pl
    185.54.59.47

    Trzeba w trybie pilnym rozpocząć deratyzację Polski korzystając z najlepszych, sprawdzonych sposobów:

    Polubienie

  • Ruska onuco milcz

   Ten komik jest bohaterem narodowym ruska onuco .

   Polubienie

 19. Janka

  ———— jak nie wiadomo o co chodzi , to ?? nie ! nie chodzi o pieniądze .
  https://globalna.info/2022/03/04/nowa-chazaria-na-terenach-krainy-u-tajny-plan-czarnoglowych/

  Polubienie

 20. markglogg

  Bardzo ciekawy AKTUALNY Sołowiow (jewrejskiego pochodzenia!)

  O Ostatecznej Likwidacji PROBLEMU ROSYJSKIEGO

  Polubienie

 21. paziem

  Żydowski prowokator Wołodymyr Zełenski

  Polubienie

 22. paziem

  Analiza sytuacji na 3 marca 2022 r.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.