Jak Żydzi przejmują (nie tylko) warszawskie nieruchomości

wszystko-w-rekach-zydow

 

 

Tajna dyrektywa „Kaszuba” Tuska

 

 

 

Tusk nie był pierwszy, ani ostatni, który okrada Polaków na rzecz Żydów

Dnia 08.09.2006 marszałek sejmu, M. Jurek zmienił porządek obrad wprowadzając pod obrady projekt ustawy o zwrocie Żydom 15% wartości ich majątków z przed 01.09.1939 r. Tego samego dnia, 08.09.2006 Sejm RP skierował ten projekt do komisji sejmowej. Już 10.09.2006 prezydent RP, L. Kaczyński chwalił się tą ustawą u naszych najlepszych przyjaciół w Izraelu. Swoją radością z w/w ustawy podzielił się także 18.09.2006 w Nowym Yorku na śniadaniu z zaprzyjaźnioną diasporą żydowską.

Po wizycie w Polsce 27.02.2007 r. Żydów z WJC, żądających wypłaty 65 mld $ odszkodowań za utracone majątki, wśród czynników rządowych powstał projekt wypłaty 20% tej kwoty w naturze (w ziemi), ponieważ budżet RP jest biedny, a Skarb Państwa pusty.

5 października 2014r. w żydowskiej rozgłośni TOK FM (własność Agory, Polityki i Fundacji S.Batorego) w porannej audycji wystąpił szef MSZ, G.Schetyna, z poniższą propozycją.

Schetyna: Musimy raz na zawsze rozwiązać problem zwrotu majątku żydowskiego. Oddajmy co im się należy i po kłopocie. Polska jest finansowo przygotowana na zwrot nawet 60 mld $USA w 2015r. Umiejętna polityka finansowa sprawi, że wyjdziemy z twarzą wśród narodów świata a Polacy tego nie odczują. Będę popierał zatem zwrot mienia żydowskiego w walucie, ziemi i niesłusznie zabranych nieruchomościach. Ci ludzie tyle wycierpieli, że należy im się zadość …

Internet został wyczyszczony z tej informacji. Jedyny ślad istnieje tu:  http://www.wykop.pl/link/2196728/schetyna-nawet-60mln-dla-zydow-od-panstwa/

 

Dariusz Kosiur

  *                            *                          *

Poniższy tekst wart skopiowania w całości !

        Jak znikają szkolne boiska

Jak zgodnie z prawem zdobyć w Warszawie wartą miliony kamienicę? Wystarczy co pół roku ogłoszenie: „Zaginiony Nathan Zuckerman proszony jest o kontakt”. Z Marcinem Bajko rozmawia Grzegorz Sroczyński

Marcin Bajko – ur. w 1971 r., prawnik po UW. Pracował w Urzędzie Rady Ministrów, MSWiA, Rządowym Centrum Studiów Strategicznych. Z administracją Warszawy związany od 1999 roku, obecnie dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami.
 –
Marcinem Bajko:
Słyszę czasem opowieści, że hipoteki w Warszawie się spaliły i nie wiadomo do końca, kto był właścicielem. Nieprawda. Niemcy podczas ewakuacji skrupulatnie zapakowali i zabrali wszystkie księgi hipoteczne, Polska je odzyskała.
– Ciąg zdarzeń jest taki: osoba domagająca się zwrotu nieruchomości oświatowej najpierw przychodzi do nas, do ratusza. Wydajemy decyzję odmowną, bo zgodnie z planem miejscowym działka przeznaczona jest na cel oświatowy i zwrot się nie należy. Wtedy ten ktoś idzie do sądu lub tzw. organu nadzoru nad prezydentem miasta. I sąd uchyla naszą odmowę.Bo?– „Przecież szkoła może być prywatna, a co to szkodzi”.
– Kiedy upadł komunizm i ruszyły zwroty, przez pierwsze lata szkoły były względnie bezpieczne. „W obiekcie jest oświata publiczna” – informowaliśmy. I to sądom wystarczało. Aż pojawił się pierwszy odmienny wyrok, dotyczył publicznego przedszkola. Sąd stwierdził, że przecież w Polsce przedszkola mogą być również prywatne. Dziś orzekają tak wszystkie sądy: szkoła może być prywatna, boisko może być prywatne, przedszkole może być prywatne, szpital, komisariat, urząd.
– Jedyną „funkcją publiczną” wciąż uznawaną przez sądy jest droga.
– Nathan Zuckerman jako właściciel nieruchomości figuruje w przedwojennej hipotece działki. Sąd nie decyduje więc, kto jest właścicielem, lecz jedynie kto jest spadkobiercą.
Miasto zobligowane wyrokami sądów rozdaje hojne prezenty. Kamienice czynszowe przed wojną budowano najczęściej na kredyt. Większość ma w hipotekach wpisane zastawy bankowe. Ale gdy władza ludowa przejęła te nieruchomości, wykreśliła wszystkie kredyty jednym dekretem w 1951 roku. I teraz zwracamy kamienice czyste. Weźmy na przykład pewną kamienicę w Śródmieściu, która została zbudowana na kredyt w 99 procentach. Zburzona do fundamentów, odbudowana przez miasto, na co mieliśmy dokumenty – to rzadkość, zwykle miasto nie dysponuje tak mocnymi dowodami, bo nikt wtedy nie sądził, że będzie to kiedyś potrzebne. Kamienicę przejmował nie żaden dawny właściciel, tylko kolejny kurator. Przeszedł wszystkie etapy w sądach i postawił na swoim. Czysty zysk.
– kiedyś wszystko było państwowe, jednostka nie miała żadnych praw, więc teraz wahadło poszło w drugą stronę – państwo i dobro społeczne się nie liczą. Kiedy zwracamy nieruchomości oświatowe, próbujemy wpisywać do aktów notarialnych, że nowy właściciel ma obowiązek zachować funkcję oświatową w tym miejscu. Też przegrywamy, bo on idzie do samorządowego kolegium odwoławczego, a później ewentualnie do sądu administracyjnego z wnioskiem o uchylenie tych punktów naszej decyzji, które mu nie pasują. I SKO uchyla mu to błyskawicznie. Jako urzędnik reprezentujący interes społeczny czuję się w sądach z góry przegrany w starciu z prywatnym interesem.
 –
Wychodząc na przeciw żądaniom Agora S.A. usunęliśmy obszerny wywiad cytując jedynie niektóre jego fragmenty.
Prawo Autorskie isap.sejm.gov.pl

Art. 29. 1. Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości.

2. Wolno w celach dydaktycznych i naukowych zamieszczać rozpowszechnione drobne utwory lub fragmenty większych utworów w podręcznikach i wypisach.

__________________________________________________
__________________________________________________

Sądownictwo i prawo w III Żydo-RP

Moja rodzina od kilkunastu lat ubiega się o zwrot wywłaszczonej w 1974r. ziemi. Wywłaszczenia dokonano na cel budowy osiedla, przeznaczając wywłaszczony obszar na tzw. teren zielony, co oznacza, że za wywłaszczoną ziemię dokonano symbolicznej zapłaty. Władze III RP chcą ten teren sprzedać jako budowlany. W związku z naszymi roszczeniami sprawa utknęła w martwym punkcie: my nie możemy odzyskać ziemi, a władze nie mogą jej sprzedać.

Ostatni wyrok NSA w Warszawie, który zapadł po półtora roku od naszego odwołania był następujący (NSA przysługuje termin trzech miesięcy na odpowiedź):

Oddalamy państwa odwołanie, ponieważ złożone zostało o dzień później od wymaganego ustawą terminu na jego złożenie.

 

Acha, zapomniałem dodać, moja rodzina posiada polskie korzenie  – i chyba w tym tkwi klucz do roszczeń majątkowych w III Żydo-RP.

Dariusz Kosiur

14 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

14 responses to “Jak Żydzi przejmują (nie tylko) warszawskie nieruchomości

 1. Valdi

  Schetyna….: – mów za siebie, mojego mandatu nie masz, więc płać żydom ze swojej kieszeni skoro im się należy. Wiejska ustala, wiejska płaci, a od Narodu Polskiego – precz !!!.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. czytelnik

  Należy wreszcie POLKOM i POLAKOM GLOSNO i WSZEDZIE MOWIC
  O PAZERNOSCI i CHCIWOSCI PODPARTYCH PYCHA, ICH WYMYSLONEGO WYBRANSTWA .
  TEN NAROD NIE NADAJE SIE DO WSPOLZYCIA z INNYMI NARODAMI !
  Gdzie by się nie ulokowali WSZEDZIE CZYNIA DOBRO DLA SIEBIE a
  ZLO DLA INNYCH !
  ZYDOW NALEZY UMIESCIC Z DALA OD INNYCH NARODOW !
  Z NICH NIGDY NIE BEDZIE DOBRYCH LUDZI – TO PEWNIK !!!

  Polubione przez 2 ludzi

 3. czytelnik

  Gdy już musisz mieć cos do czynienia z Zydami to wiedz ,ze PIERWSZYM CELEM ZYCIA ZYDOW JEST ZYSK !
  Wiec NIE IDZ DO ZYDA PO NIC !!!

  Wtedy ty jemu ani on tobie nie robi krzywdy .
  LUDZIE !
  TRZYMAJCIE SIE Z DALA OD ZYDOW !!!

  Polubione przez 2 ludzi

 4. czytelnik

  W uzupełnieniu :
  Zydzi upodobali sobie Polske ale nie Polakow !
  Im się wydaje ze Polacy sa na tyle glupi,ze można ich w nieskonczonosc tak jak i inne narody za nos wodzic i im urzadzac zycie karmiąc ich wszelka propaganda ,podporzadkowujac sobie na wszelkie sposoby i dzierzyc nad nimi władze .
  Otoz NIE,
  Polak „może być glupi do czasu” ale po tym już NIE MA zmiłuj się.
  Ale o tym dopiero Zydzi się PRZEKONAJA ,bo do tej pory ZBYT DLUGO POLACY SIE NAD ZYDAMI MILOWALI/WYKAZYWALI MILOSIERDZIE .

  TERAZ NADCHODZA DNI ZAPLATY i wyrównania rachunkow
  ZA WSZYSTKO ,
  KAZDY Z NAS MUSI SIE ZDECYDOWAC – jak zyc (?),
  z ZYDAMI czy BEZ i ich „dobrodziejstw”.

  POLSKA DO POLAKOW NALEZY i mości Zydom jak się nie podoba wspolzycie z nami na zasadach DOBRA i PRAWDY to,
  WON z POLSKI !!!!!!!!!!!!

  Polubione przez 1 osoba

 5. Pingback: Jak Żydzi przejmują warszawskie nieruchomości | ZYGFRYD GDECZYK

 6. Stan50

  Podatek od nieruchomości nie powinien ulegać przedawnieniu. „Właściciel”
  płaci podatek od odzyskanej szkoły od 1939 r + ustawowe odsetki. Należności przekroczą wartość nieruchomości.

  Polubienie

 7. KoKo

  Czy Żydzi byli przed wojną obywatelami Polski? Bo jeśli tak to obowiązują ich takie same przepisy jak resztę Polaków.

  Polubienie

 8. Pingback: Koncern Agora S.A. mocno zainteresowany publikacjami WPS | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 9. Pingback: WPS odpowiada na „żądanie” Agora S.A. | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 10. hghgh

  wywalić to żydowskie roszczeniowe dziadostwo z Polski do ich israela, jakim prawem te zydowskie chamy chcą od nas pieniędzy za to ze niemcy ich wybili,i jedyne co potrafią robic to żerować na tym holokauście

  Polubienie

 11. Pingback: WYPŁACONE PRZEZ POLSKĘ ODSZKODOWANIA ZA MIENIE POŻYDOWSKIE, cz. I | Justice4Poland

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.