Polemika czytelnika

Polemika

Zamieszczamy niżej treść listu czytelnika, Bartłomieja Kura, prosząc jednocześnie jej autora o sprecyzowanie: kto personalnie jest adresatem polemiki ?!

.

Polemika 

Drogi Panie doktorze inżynierze Dariuszu Kosiur w związku z Pana reakcją na mój tekst pod tytułem ,, Nowy cel wojny ukraińskiej” , poczułem się zmuszony aby wejść w polemikę z Panem. Szczególnie wywołał u mnie wściekłość  Pana tekst pod tytułem ,, Dziękujemy prezydentowi W. Putinowi, że  wyzwolił nas spod covid-terroryzmu”. Zabrzmiało jakby Pan żył tematyką medyczna jak ci idioci dla których papierkami  lakmusowymi na zwyrodnialca i autorytet, ma być czy ktoś się szczepił  oraz czy jest za szczepieniem czy nie.
    Zauważyłem że bardzo ucieszyła pana tak zwana: ,,operacja specjalna”, podczas gdy jest to powód do żalu, smutku, goryczy a nie radości dlatego  bo z powodu samego gromadzenia się armii rosyjskiej już jesienią anglosaskie hordy zaczęły się również mobilizować. Obecnie podejrzewam że to będzie nawała z jakiej się nie wygrzebiemy przez co najmniej 50 lat, było do przewidzenia że wzmocni to blok atlantycki. Przyczyniło się to również do skamienienia Polski w strukturach NATO.  Sam zostałem zdumiony że da się emitować jeszcze więcej antyrosyjskosci jaka się wylewa a nastroje antyrosyjskie i pro anglosaskiej pronatowskie  wśród polskiego społeczeństwa wzrosły.
,,Proszę sobie przypomnieć, jak krytykowano W. Gomułkę, E. Gierka, PRL – wszystko to odeszło, minęło, a co zyskali Polacy w IIIRP?”
Ja nie wiem jak można walić do Gomułkę i Gierka do jednego wora z Putinem oni byli porządnymi politykami którzy zrobili bardzo wiele w przeciwieństwie do Putina.
,,  Tylko co będzie, jeśli to się skończy tym co w Polsce w 1989r., czy w Rosji w 1990r.?”
Taki scenariusz nie ma szans się spełnić bo rosyjskie społeczeństwo jest inne niż polskie i w opozycji dominuje komunistyczna i prokomunistyczna , nie komunistyczna lewica  i oczywiście nacjonaliści i ludowcy. Owszem są tam takie zbuki jak profesor Natalia Narocznicka która się już odsłoniła. Ale ona nie ma szans po upadku Putina zajść dalej.
,,Pozycja syjonistycznego Żydostwa w Rosji jest nadal silna i nie wolno o tym zapominać.”
Panie doktorze wiem o tym, ale nie wiem co Pan chce przez to powiedzieć bo ta pozycja syjonistycznych żydów w Rosji jest dlatego bo Putin ich hołubi. Jeżeli chce Pan powiedzieć że on jest ich jakiś zakładnikiem to nic z tego bo społeczeństwo rosyjskie jest  antysyjonistyczne w tym większość armii i bezpieki. Chavez i premier Malezji, Kadafi, przywódcy Iranu mieli mniejsze siły a zniszczyli syjonistów w swoich krajach a w najlepszym dla syjonistów wypadkach, zostali zepchnięci do podziemia.
,,Być może polityczne działania W. Putina są niewystarczające, ale być może robi w obecnej sytuacji tyle, ile to możliwe – nie wiem, czas pokaże.”
Czas już dawno pokazał
-Liczne morderstwa lewicowych i narodowych polityków wojskowych i bezpieczniaków.
-Dalsza blokada renacjonalizacji
.-Zniszczenie armii i floty
-Udział w ,,wojnie z terroryzmem”.
-Fałszerstwa wyborcze
-Niski przyrost naturalny.
Wiele innych kwestii.
,,W każdym razie dążenie do zmiany prezydenta na drodze manifestacji i protestów byłoby w tej chwili rozwiązaniem najgorszym z możliwych.”
Wydaje mi się że tą drogą nie było by realne w pokojowy sposób uważam że jedynie zamachem stanu.
     Drogi Panie Doktorze szanuje Pana ale wydaje mi się że Pan traci dość mocno kontakt z rzeczywistością i to jest straszne.
Z ukłonami Bartłomiej Kur

11 Komentarzy

Filed under Polityka

11 responses to “Polemika czytelnika

 1. tomasz2160927936

  Nie dam polubienia… Dlaczego? Bo nie możliwe głupoty pan wypisuje, a może ja nie rozumiem co pan pisze? Ludzie zacznijcie pisać wyraźnie, Czy czarne, to jest czarne? A jeśli jest inaczej, to napiszcie tak… To dzięki polityce Fiutina, Polinezja, obyła się parę lat bez wojny? To tylko dzięki jego polityce, mamy jeszcze chwilowo co jeść… Ale nadchodzą zmiany, i sami zobaczycie w najbliższym czasie puste pułki i puste portfele. To nie Fiutin tutaj zarządza, to nie on sprowadził 4-miliony, przybyszy ze wschodu. Sypiąca się gospodarka, i narastająca drożyzna? Kontakt z rzeczywistością, to pan panie „KUR”, stracił, mniej telewizorni oglądać, to jest moja rada…
  pozdrawiam.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Oczywiście rządy Putina okazały się totalną katastrofą, ale my, jako osoby żyjące poza Rosją mieliśmy olbrzymie trudności z rozeznaniem się, co się tam dzieje do momentu wojny. W końcu „zachód” wieszał psy na Putinie i chciał go obalić, co było jakąś „rękojmią”, że Putin robi coś dobrego, prawda? Zdawało się nam, że ataki nacjonalistów na Putina to element lokalnej walki politycznej, a nie – głosy ludzi autentycznie przerażonych tym, co złodziejska mafia DEBILI wyprawia z państwem i narodem.

   Aż przyszła wojna, która stała się po prostu „wykrywaczem kłamstw”, przyrządem pomiarowym WYŚWIETLAJĄCYM publicznie, jaki jest stan państwa rosyjskiego, jego armii, aparatu urzędniczego. Niektórzy w Polsce widzieli już 10 lat temu: h_ttps://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/09/09/rosja-obronca-wolnego-swiata-czy-krajem-trzeciego-swiata-modele-geopolityczne-polska/ – SZOK!

   Przetłumaczyłem 4 tekściki na temat wojny, stanu armii FR (a w konsekwencji – ŁRL i DRL oraz samego przebiegu mobilizacji) i aparatu urzędniczego FR, gorąco polecam

   https://swiatowid.video.blog/2022/07/09/pocztowki-z-donbasu-i-girkin-a-morozow-sytuacja-tuz-za-linia-frontu-i-na-glebokich-tylach-przyczyny/

   Polubione przez 1 osoba

 2. @ Bartłomiej Kur

  Zacznę od sprostowania: nie jestem doktorem nauk, jestem prostym inżynierem.
  Niestety, nie potrafię napisać odpowiedzi na Pański list, ponieważ jego polityczny przekaz zawiera się w słynnym wałęsowskim zdaniu „jestem za, a nawet przeciw” – jakby nie kombinować, nie da się z tym polemizować.

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Aculeus

  Ja też nie rozumiem przekazu pana Bartłomieja Kur. Na czym ma polegać utrata kontaktu z rzeczywistością Pana Dariusza Kosiura?

  Polubienie

 4. Janka

  ———— ( bajka ) na Niedzielę.

  Polubienie

 5. osoba prywatna

  Polubione przez 2 ludzi

 6. przyjaciel

  za niecały miesiąc 11 rocznica śmierci Andrzeja Leppera, będę wtedy na urlopie ale pamiętajmy, mógł być kimś w rodzaju Łukaszenki gdyby go nie uciszono, mam nadzieję że na WPS pojawi się o tym artykuł, daje Ciekawy materiał. https://www.youtube.com/watch?v=XtK3Zor5hIs

  Polubienie

 7. Towarzyszko syjonistko-banderówko,
  wpis towarzyszki przyjmujemy podobnie jak Władysław Jagiełło przyjął od wrogiego Polakom, Słowianom, zakonu krzyżackiego dwa miecze i rewanżujemy się sentencją królewską: „Mieczów ci u nas dostatek, ale i te przyjmuję jako wróżbę zwycięstwa …” – co w naszym przypadku oznacza, że cieszy nas, iż nasi wrogowie śledzą stronę WPS.

  Polubienie

 8. Emilian58

  Sam już jestem zdezorientowany. W maju tego roku w Rosji odbyło się forum rolnicze i hodowców zwierząt. Uczestnikami było wiele firm z wielu krajów. Również z dzikiego zachodu. I właśnie partnerami w panelu były takie firmy ze Stanów Złajdaczonych jak CARGILL i TOP-GEN!!! A co wyprawiają te bandyckie firmy to każdy zorientowany powinien wiedzieć. I co o tym myśleć???

  Polubienie

 9. Aculeus

  Osobiście myślę jedno, że organizatorzy tego forum są wyedukowani na poziom równy temu, jaki miał gensek „kukuruźnik,” który zamiast kontynuować de-dolaryzację handlu międzynarodowego rozpoczętą przez J. Stalina – po jego śmierci – przeprowadził destalinizację przygotowując tym ekonomicznie uwarunkowany rozpad ZSRR, grabież majątku wypracowanego przez społeczeństwo kilku pokoleń całego bloku sowieckiego by następnie został skolonizowany przez najgorszych oprawców jakich zna historia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.