Zwycięstwo Xi Jinpinga nad proamerykańskim Komsomołem – wynik XX Zjazdu KPCh

Xi Jinping XX

.

Suwerenistyczna, narodowa opcja Xi Jinpinga zadała miażdżący cios i zwyciężyła na XX Zjeździe KPCh proamerykańską opcję polityczno-gospodarczą – wywodzącą się z chińskiego Komsomołu.

.

„Kongres Zwycięzców” – tylko trzech członków podstawowego Biura Politycznego, Li Hongzhong,             Li Qiang i Ding Xuexiang, jest związanych z oddolnymi strukturami Komsomołu. Zhao Leji, który był również związany z Komitetem Okręgowym Komsomołu, jest częścią grupy Xi Jinpinga. Proamerykański Komsomoł, sprzymierzony z Partią Demokratyczną USA, został całkowicie usunięty z nowego Biura Politycznego.

Xi Jinping został ponownie wybrany liderem partii na trzecią kadencję, w porównaniu do wszystkich innych członków Biura Politycznego, jego poziom wpływów jest wielokrotnie wyższy, nie ma konkurencji, jakim był Li Keqiangiem. Pokolenie „starych członków Komsomołu”, protegowanego Hu Jintao, odeszło. W ramach Biura Politycznego grupa Xi Jinpinga ma „pakiet kontrolny” – trzech kolejnych członków Biura Politycznego Zhao Leji, Cai Qi, Li Xi –to bezwarunkowo nominaci Xi Jinpinga. Przy każdej zbiorowej decyzji Xi zawsze ma przewagę. W poprzednim składzie Politbiura KPCh grupa Xi składała się z trzech osób.

Nowa osoba numer dwa w kierownictwie Li Qiang będzie prawdopodobnym premierem – dla wielu jest to niespodzianka. Były pierwszy sekretarz Komsomołu Hu Chunhua przegrał w tej rundzie wyścig o stanowisko premiera, a także o stanowisko następcy. Grupa Komsomołu Hu Jintao została pokonana.

Niemniej jednak w Politbiuro KPCh powstała druga pod względem wpływów grupa – pochodzący z Szanghaj lub nowi członkowie Komsomołu – Li Qiang i Ding Xuexiang – wywodzący się z kierownictwa komitetów Komsomołu na poziomie dystryktu lub uniwersytetu. Jednak ich pochodzenie w Komsomołu lub zaangażowanie w elity Komsomołu jest o rząd wielkości mniejsze niż w grupie nominowanych Hu Jintao. Są raczej regionalnymi liderami.

Dużo pisałem o Li Qiangu dwa lata temu – jest prawdziwym integratorem wszystkich prowincji makroregionu szanghajskiego – przewodził prowincjom Zhejiang, Jiangsu i Szanghaj w bezprecedensowy sposób – jest stuprocentowym protegowanym nowe elity szanghajskie, które powstały w ciągu 20 lat pod rządami Hu Jintao i Xi Jinpinga. Li Qiang jest dobry w lockdownach – jest autorem blokady Szanghaju, porównywalnej z Wuhan. Jest niepozorny menedżerem, którego stać na wiele.

Nie zapominajmy, że Wang Huning z poprzedniego składu Politbiura KPCh również pochodzi z regionu Szanghaju. Nikt nie rozumie, dlaczego osobie bez wysokich stanowisk w najwyższym organie politycznym, przypisuje się zasługi „intelektualisty”, chociaż ich nie posiada, ale podobnie jak Li Changchun za Hu Jintao (2002-2012), jest on osobą dawnej elitarnej grupy Jiang Zemina w Szanghaju. Szanghajski Lenin prawie umarł – ale jego sprawa żyje dalej.

Mamy więc czterech przedstawicieli Xi Jinpinga (w tym on sam) w Biurze Politycznym, trzech mieszkańców Szanghaju, z których dwóch to najbardziej przychylnie nastawieni i kompromisowi członkowie Komsomołu w Szanghaju. O Li Qiang możesz dodać dwa słowa „Yiwu”, „Wenzhou” – możesz negocjować z tą osobą, on wie, jak się targować.

▪️Następca. Wygląda na to, że nie ma ma takiego. Nr.7. Li Xi, człowiek Xi Jinpinga, który kontrolował kochającą wolność prowincję Guangdong, będzie służył w Politbiura KPCh, najprawdopodobniej przez jedną kadencję, i odejdzie. Ciekawy sygnał dotyczy Dinga Xuexianga, który stał na czele aparatu Xi Jinpinga i Sekretariatu KC, jest pozycja nr 6, najprawdopodobniej będzie on kolejną kadencję w Biurze Politycznym – być może jest to następca z ramienia elit szanghajskich. W tym Biurze Politycznym nie ma jednak wyraźnego następcy Xi Jinpinga, co oznacza, że ​​nie jest to ostatnia kadencja Xi – a on planuje pozostać u władzy do lat 2032-2033.

Za: https://t.me/shuohuaxia/8106

Zachodni sinolodzy i chińscy obserwatorzy są bardzo zaskoczeni nieobecnością wysokiej rangi członków Komsomołu z grupy Hu Jintao – Li Keqianga, Wang Yanga, Hu Chunhua – w Politbiurze KPCh.

Wszyscy chińscy, japońscy, tajwańscy, hongkońscy i zachodni obserwatorzy oczekiwali kompromisowego premiera ze starej elity – Wang Yang, Han Zheng, Hu Chunhua – oczekiwałem też opcji kompromisowej także i ja ( W. Wawiłow- przyp. PZ) – gdyż grupa, która rządziła przez 20 lat, nie może tak po prostu odejść. To kompletna i nieoczekiwana porażka grupy Komsomołu.

Biorąc pod uwagę, że skład KC został masowo zaktualizowany – trio „Xian” Xi Jinpinga, jego lojalny szef parlamentu Li Zhanshu i szef partii czystki Zhao Leji poradziło sobie z pokonaniem Komsomołu „na piątkę”.

Ale ta porażka partii będzie miała konsekwencje, które zobaczymy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Najprawdopodobniej, równolegle z dywersją polityczną w sferze społeczno-gospodarczej i z szeregiem zamieszek udziałowców i inwestorów, zamieszek covidowych i studenckich, będziemy obserwować także głośne sprawy przeciwko głównym regionalnym przywódcom Komsomołu, a także byłym członkom Komitetu Centralnego.

https://t.me/shuohuaxia/7960

Władimir Putin wysłał telegram gratulacyjny do Xi Jinpinga, który został wybrany na sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin na trzecią kadencję.

Za: https://t.me/shuohuaxia/8109

„Kongres zwycięzców”: nowy główny skład Biura Politycznego:

1. Xi Jinping 习近平, p.o. sekretarza generalnego (członek Biura Politycznego PC)
2. Ding Xuexiang 丁薛祥, szef sztabu Sekretariatu KC, szef sztabu Xi Jinpinga, polityk lojalny wobec Xi Jinpinga. Region Szanghaj (prow. Jiangsu, kariera w Szanghaju), (członek Biura Politycznego PC)
3. Ma Xingruei 马兴瑞, sekretarz Komitetu Okręgowego Xinjiang, Shandong, polityk lojalny wobec Xi Jinpinga.
4. Wang Yi 王毅, Minister Spraw Zagranicznych
5. Wang Huning 王沪宁, pochodzący z regionu Szanghaju (członek Biura Politycznego)
6. Yin Li 尹力, sekretarz Komitetu Prowincji Fujian, studiowała w Moskwie, Shandong, polityk lojalny wobec Xi Jinpinga
7. Shi Taifeng 石泰峰, Prezes Akademii Nauk Społecznych, kariera w regionie Szanghaju
8. Liu Guozhong 刘国中, kariera w Heilongjiang, sekretarz Komitetu Prowincji Shaanxi
9. Li Xi, 李希, pochodzący z Gansu, szef sztabu Komitetu Prowincji Shaanxi, sekretarz Komitetu Prowincji Guangdong, mianowany przewodniczącym Centralnego Komitetu Kontroli (CCCC), protegowany Xi Jinpinga. (członek Biura Politycznego PC)
10. Li Qiang, 李强, przewodniczący komitetu miejskiego Szanghaju, pochodzący z regionu Szanghaju. (członek Biura Politycznego PC)
11. Li Ganjie, 李干杰, sekretarz Komitetu Miasta Shandong, Minister Środowiska, Shandong.
12. Li Shulei, 李书磊, kariera w Szkole Partii Komitetu Centralnego, zastępca szefa Komitetu Kontroli Państwowej, zastępca szefa Departamentu Propagandy Komitetu Centralnego, szef sztabu Komitetu Budowy Cywilizacji Duchowej
13. Li Hongzhong, 李鸿忠, Shandong, rozpoczynający karierę w Komitecie Rewolucyjnym podczas Rewolucji Kulturalnej – szef komórki Komsomołu, sekretarz komitetu regionalnego Hubei, obecnie sekretarz komitetu miejskiego Tianjin.
14. He Weidong 何卫东, generał pułkownik, dowódca Wschodniego Regionu Wojskowego PLA (głównego w operacji tajwańskiej), kariera w wywiadzie wojskowym, zastępca szefa sztabu Okręgu Wojskowego Nanjing, były dowódca Zachodniego Regionu Wojskowego Narodowo-Wyzwoleńczej Armii Chińskiej.
15. He Lifen, 何立峰, pochodzący z Guangdong, kariera w Fujian, szef Krajowego Komitetu Rozwoju i Reform, polityk lojalny wobec Xi Jinpinga.
16. Zhang Youxia 张又侠, generał pułkownik, wiceprzewodniczący Centralnego Komitetu Wojskowego (KC i ChRL), polityk lojalny wobec Xi Jinpinga.
17. Zhang Guoqing, 张国清, pochodzący z Hebei, kariera w firmie obronnej Norinko, sekretarz komitetu prowincji Liaoning, może być spokrewniony z Li Keqiang.
18. Chen Wengqing 陈文清, Minister Bezpieczeństwa Państwowego, Syczuan, kariera w Syczuanie i Fujianie. Pierwszy od dawna szef bezpieczeństwa państwa w Politbiurze.
19. Chen Jining, 陈吉宁, burmistrz Pekinu
20. Chen Min’er 陈敏尔, sekretarz komitetu miejskiego Chongqing, Zhejiang
21. Zhao Leji 赵乐际, mieszkaniec Shaanxi, polityk lojalny wobec Xi Jinpinga (członek Biura Politycznego PC)
22. Yuan Jiajun 袁家军, sekretarz Komitetu Prowincji Zhejiang, kariera lotnicza, Komitet Prowincji Zhejiang
23. Huang Kunming, 黄坤明, Fujianian, szef Departamentu Propagandy KC, polityk lojalny wobec Xi Jinpinga
24. Cai Qi, 蔡奇, Fujian, sekretarz Komitetu Miejskiego w Pekinie, polityk lojalny wobec Xi Jinpinga (członek Biura Politycznego PC)

Za: https://t.me/shuohuaxia/8115

Wybrano skład Centralnego Komitetu Wojskowego Komunistycznej Partii Chin, zarządzającego siłami zbrojnymi Chin: przewodniczącym pozostaje Xi Jinping – stanowisko wiceprzewodniczącego zachował również 72-letni Zhang Yu-xia jako 65-letni He Weidong 何卫东, dowódca Wschodniego Okręgu Wojskowego (odpowiedzialny – operacja na Tajwanie).

▪️ Wcześniej He Weidong nie piastował stanowiska w CEC – został mianowany przez „przeskoczenie stopnia”. Generał pułkownik Sił Lądowych, dawniej dowódca regionu wojskowego Jiangsu (region Szanghaj), dowódca garnizonu Szanghaj, członek PC Komitetu Miejskiego Szanghaju, dowódca Zachodniego Regionu Wojskowego.

Członkami Centralnego Komitetu Wojskowego Partii Komunistycznej zostali:

▪️Li Shangfu 李尚福 – potencjalny zastępca ministra obrony Wei Fenghe, nie był wcześniej członkiem CKW, szefem Departamentu Rozwoju Zbrojeń CKW. Syn szefa południowo-zachodniego Dowództwa Sił Kolejowych, uczestnika wojny koreańskiej, Li Shaozhu.

▪️Liu Zhengli刘振立 jest potencjalnym następcą Li Zuochenga na stanowisku szefa Sztabu Generalnego PLA, dowódcy 38. Grupy Armii, znajdującej się w pobliżu Pekinu. Szef Sztabu Ludowej Policji Zbrojnej (analog Gwardii Rosyjskiej), szef Sztabu Wojsk Lądowych.

▪️Miao Hua
▪️Zhang Shengmin

Dwaj ostatni byli wcześniej członkami CKW, Miao Hua był wcześniej uważany za jednego z pretendentów do stanowiska wiceprzewodniczącego CKW, ale prawdopodobnie utrzyma stanowisko szefa wydziału pracy politycznej CKW.

Zhang Shengmin został mianowany wiceprzewodniczącym Centralnego Komitetu Kontroli i prawdopodobnie nadal będzie pełnić funkcje kontrolne partii w PLA.

Za: https://t.me/shuohuaxia/8121

10 Komentarzy

Filed under Polityka

10 responses to “Zwycięstwo Xi Jinpinga nad proamerykańskim Komsomołem – wynik XX Zjazdu KPCh

 1. Edward.


  Brawo dla Xî,Polacy u siebie tez muszą zrobić porządek.
  Posluchajmy.

  Polubienie

 2. Paweł

  Komentarz N. Wawiłowa na temat zakończonego XX zjazdu KPCh

  Polubienie

  • Paweł

   Poziom trafności prognoz w badaniach współczesnych Chin.

   W pierwszej połowie 2020 roku, kiedy kończyłem rękopis „Chińska władza” (wysłałem go do druku w listopadzie), zawarłem w książce trzy warianty składu Biura Politycznego XX Zjazdu (podkreśleni ci, którzy realnie trafili do Politbiura KPCh dwa lata później, kursywa w głównym składzie (” Chińska władza”. s. 371 – 372) [ N. Wawiłow powołuje się tutaj na swoje fundamentalne dzieło ” Chińska władza”, książkę wydaną w Moskwie, 2021, 664; wcześniej autor wydał mniej obszerna prace ” Niekoronowani królowie czerwonych Chin, Moskwa , 2016, s. 208 – przyp. PZ]:

   1. Zwycięstwo grupy Xi: Xi Jinping, Han Zheng, Li Zhanshu (lub Ding Xuexiang), Li Xi, Huang Kunming, Zhao Leji, Chen Xi,
   2. Wariant Zhejiang: Xi Jinping (lub Li Qiang), Han Zheng, Ding Xuexiang, Zhao Leji, Yang Xiaodu,
   3. Wersja komsomolska: Li Qiang (lub Hu Chunhua), Han Zheng, Ding Xuexiang, Hu Chunhua / Li Qiang, Li Hongzhu, Yang Xiaodu

   Podstawą metodologii badania elit chińskich, nakreślonej w „ Chińskiej władzy”, jest zasada analizowania subetnicznych elit regionalnych, a także makrogrup – czyli unii kilku grup subetnicznych. Wyróżniona jest potężna sub-etniczna grupa ludu Zhejiang, niezależnie od przywództwa Xi Jinpinga, wyróżniona jest ostra konfrontacja między suwerenną wojskową grupą Xi Jinpinga a Komsomołem.

   Rzeczywiste wyniki XX Zjazdu pokazały wspólny wariant dla opcji 1 i opcji 2. Jednocześnie w tych dwóch opcjach słusznie przewidywano Li Qianga jako czołowego polityka grupy Zhejiang, który mając powiązania z Komsomołem, będzie mógł stać się postacią kompromisową, jaką nie mógł zostać pochodzący z Hubei ultra-komsomolec, protegowany Hu Jintao – Hu Chunhua, który został faktycznie usunięty z nowego Biura Politycznego. Obecność Li Qianga na najwyższych stanowiskach również nie została odnotowana przez żadnego ze znanych mi ekspertów publicznych, choć jego obecność w Biurze Politycznym była przesądzona historycznie – wszyscy ostatni szefowie komitetów miejskich Szanghaju otrzymali mandaty w Biurze Politycznym (poza Chen Liangyu – aresztowany).

   W trzech opcjach jest Ding Xuexiang, także kompromisowy wariant pomiędzy Komsomołem, Xi Jinpingiem i protegowany nowych elit Szanghaju. Należy podkreślić, że żaden z ekspertów (nie tylko w Rosji) nie brał pod uwagę jego obecności w Politbiuro PC.

   Logiczne było również to, że rodak Xi Jinpinga, szef kontroli partyjnej Zhao Leji, jest ważnym elementem grupy Xi Jinpinga i logiczne byłoby, gdyby znalazł się w pierwszych rolach pod koniec XX Zjazdu.

   Li Xi, protegowany Xi Jinpinga, jest również słusznie przewidywany jako członek Politbiura KPCh.

   Ogólnie rzecz biorąc, opcja zwycięstwa grupy Xi została przewidziana poprawnie. Trudno było przewidzieć całkowitą klęskę Komsomołu i pokolenia protegowanych Hu Jintao. To jest coś, czego nikt na świecie nie spodziewał się – Xi okazał się kucharzem, który uwielbia pikantne potrawy, walka pomiędzy suwerennym ugrupowaniem wojskowym a Komsomołem okazała się wielokrotnie bardziej zacięta, niż wydawało się to postronnym obserwatorom.

   Prognozy odnośnie Han Zhenga opierały się na logice przeniesienia pierwszego (stałego) wicepremiera na stanowisko premiera, a także na fakcie, że z powodu załamania się przepisów – zniesiona zostanie granica wieku. Li Zhanshu podlegał temu samemu kryterium – zniesieniu granicy wieku. A po części, na przykład, w odniesieniu do generała pułkownika Zhanga Yu-xii, to ignorowanie granicy wieku zadziałało.

   Poziom trafności prognoz „ Chińskiej władzy” należy porównać z prognozami czołowych badaczy zagranicznych – ale w innym poście, tym nie mniej są one jednak na wysokim, pozytywnym dla ich autora poziomie. Choć oczywiste jest, że jest miejsce na rozwój i prognozy dotyczące XXI (2027) i XXII (2032) zjazdów powinny być dokładniejsze.

   Polityka chińska jest więc przedmiotem analiz i bardzo realnych prognoz, które są szczególnie ważne dla dalszego rozwoju suwerennej Rosji i tworzenia suwerennych studiów orientalistycznych, ale powinny się nimi zajmować poważna grupa badawcza, która śledziłaby zmiany w równowadze sił więcej niż 200 członków KC, a nie jeden człowiek. Rosja i jej najwyższe kierownictwo potrzebują niezwykle przejrzystego obrazu chińskiej potęgi – to kluczowy partner Rosji w XXI wieku, siła napędowa jej gospodarki, gwarancja stabilnych relacji i skuteczności narodowego systemu obronnego.

   https://t.me/shuohuaxia/8106

   Polubienie

 3. Michalkiewicz niedawno stwierdził, że to Dengowi Chiny zawdzięczają obecną pozycję, a nie Mao. Bo Mao to zbrodniarz itd itp a tak na prawdę to Deng jest ojcem sukcesu, bo chciał „uwolnić gospodarkę”.

  Otóż nie. Bez Mao mielibyśmy dzisiaj trzydzieści kilka skłóconych ze soba państewek zarządzanych przez kompradorów w interesie Lichwy.

  To Mao stworzył podwaliny pod potęgę Chin formując jeden naród, jedno państwo, jeden mechanizm gospodarczy i polityczny. Potencjał zdolny utrzymać suwerenność. I dopiero na to mogły zostać wprowadzone reformy Denga.

  I jeszcze jedno z Michalkiewicza, też niedawno. Że nie wiadomo czego chce naród, wiadomo jedynie co chce ten czy inny człowiek.

  Znowuż błąd. Tym razem nie poznawczy, a z poziomu archetypu. Archetypu wywodzącego się z żydowskiej (zydowsko-chrześcijańskiej) mitologii, z którego wywodzi się uniwersalne (abstrakcyjne) pojęcie jednostki (sąd ostateczny, grzech pierworodny).

  Tylko Wspólnota jest podmiotem historii, tylko Wspólnota posiada i tworzy tożsamość, zatem tylko Współnota tworzy Kulturę. Jednostka nie tworzy kultury, Jednostka jest Kultury wytworem.

  To czego chce jednostka jest ograniczone poprzez jej zdolności poznawcze i percepcyjne, zatem to „czego chce” jednostka jest zawsze Częścią a nie Całością. To suma Części dopiero tworzy Całość, Całość czyli Wspólnotę, jej tożsamość i podmiotowość.

  Oczywiście, Jednostka ma prawo swobodnie kierować swoim aparatem poznawczym (zmysłowym) czy duchowym (intuicyjnym) ale tylko w ramach określanych poprzez Wspólnotę, jej kulturę i tożsamość i NIGDY przeciw.

  Zatem to Współnota (realna wspólnota, posiadająca własną tożsamość etniczną i kulturową, kulturową czyli wyrastająca z ziemi, konkretnej realnie istniejącej ziemi, z jej obszarem, ukształtowaniem geograficznym, warunkami klimatycznymi itd itp), poprzez procesy kulturotwórcze, posiadając własną strukturę i hierarchię wyłania jednostkę najlepiej ją reprezentującą.

  I właśnie to obserwowaliśmy na XX zjeździe KPCH.

  Polubienie

 4. Paweł

  Pełny film z byłym sekretarzem generalnym Komsomołu Hu Jintao:

  ▪️Li Zhanshu, zwolennik Xi Jinpinga, obecny szef parlamentu namawia Hu Jintao do opuszczenia sali, zabiera mu teczkę,

  ▪️Instrukcje dotyczące wycofania Hu Jintao z sali zostały wydane przez samego sekretarza generalnego Xi Jinpinga,

  Członek Biura Politycznego Wang Huning z Szanghaju również wzywa Hu Jintao do opuszczenia sali, część wideo jest wycięta, Wang Huning powstrzymuje Li Zhanshu przed pożegnaniem się z Hu Jintao.

  ▪️Oficer protokołu i delegat kongresu wyprowadzają Hu Jintao z sali.

  ▪️Hu próbuje coś powiedzieć Xi Jinpingowi – sekretarz generalny reaguje powściągliwie,

  ▪️Hu Jintao klepie swojego protegowanego Komsomołu Li Keqianga po ramieniu,

  ▪️Członek Komsomołu Wang Yang zachowuje celowo zdystansowaną ekspresję,

  ▪️ większość osób w pierwszym rzędzie udaje, że nic się nie stało,

  Oficiel Komsomołu Hu Chunhua, który nie dostał się do Biura Politycznego, wyzywająco krzyżuje ręce na piersi.

  Za: https://t.me/shuohuaxia/8135

  Polubienie

 5. Sławobor

  Xi Jinping jest jak Lenin: miażdży przeciwników najpierw ideologicznie, a potem organizacyjnie. Co mówi egzekucja lidera proamerykańskiego lobby w Chinach? – mówi Elena Panina, dyrektor Instytutu Międzynarodowych Strategii Politycznych i Gospodarczych – RUSSTRAT. „Zakończenie XX Zjazdu Komunistycznej Partii Chin było ciosem dla Ukrainy i prozachodniej części rosyjskiej klasy politycznej. Wyznaczenie kluczowych postaci na początku zjazdu było jego główną intrygą: czy równowaga W rezultacie Xi Jinping odniósł spektakularne zwycięstwo nad proamerykańskimi „członkami Komsomola” na czele z byłym szefem ChRL Hu Jintao. nie tylko pokonani organizacyjnie, ale i osobiście zniszczeni – zostali wywiezieni z sali kongresowej przed jej końcem na oczach całego świata. Co to teraz znaczy? Dużo. Upadek jego grupy, której los leży teraz w ręce Xi Jinpinga. Pomimo tego, że Xi Jinping skoncentrował wystarczającą władzę w swoich rękach, Chiński Bank Centralny (Ludowy Bank Chin) i Ministerstwo Finansów polegały za kulisami na Hu Jintao, głównym przyjacielu Stanów Zjednoczonych w Chiny podobne do polityki Centralnego Banku Rosji: zachęcanie do eksportu kapitału i zwiększanie inwestycji w amerykańskie papiery wartościowe . Teraz chiński blok finansowy ma zostać zmiażdżony. „Członkowie Komsomola” Li Keqiang i Wang Yang, główni pretendenci do stanowiska Xi Jinpinga, zostali politycznie zniszczeni. Ich kariery się skończyły. Klęska obozu proamerykańskiego w Chinach kończy się w rzeczywistości publiczną chłostą ich przywódcy. To nie tylko zły sygnał dla Tajwanu, UE, Ukrainy i USA. To zły sygnał dla rosyjskiej piątej kolumny. Wewnętrzni rosyjscy „członkowie Komsomołu”, z własnym Hu Jintao reprezentowanym przez Jelcyna. I chociaż już nie żyje, jego symbol nadal stoi w Jekaterynburgu, jego zwolennicy u władzy są nadal silni. W Rosji czekali na koniec XX Zjazdu KPCh, by zdecydować, co zrobić z naszą piątą kolumną. Zwycięstwo „członków Komsomola” w ChRL dałoby jej szansę na zemstę. Wręcz przeciwnie, porażka „członków Komsomola” przepowiada los pozostających w naszym bloku finansowym rosyjskich „zwolenników konstruktywnych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi”. Nie należy jednak popadać w euforię losu proamerykańskich liberałów. Ani Chiny, ani Rosja szybko się ich nie pozbędą. Zaangażowanie Federacji Rosyjskiej i Chin w światowy handel zagraniczny, zbudowane na wzorach Stanów Zjednoczonych, wymaga demontażu bloku globalistycznego, gdy tylko będą gotowe bloki alternatywne. Jeśli spojrzysz na dynamikę ekspansji SCO i BRICS, proces ten trwa już pełną parą. Wciąż nie wiadomo, kto zostanie szefem Rady Państwa ChRL (premierem). Rozważanych jest kilku kandydatów, z których jednym jest były wicepremier Hu Chunhua: jak Li Keqiang, pochodzący z ich Komsomołu. Formalnie ma większe szanse niż wszyscy inni – doświadczenie jako druga osoba w rządzie. Ale co tak naprawdę się dzieje, wyjaśni się później. A w marcu, kiedy Narodowy Kongres Ludowy zatwierdzi decyzje kongresu, transfer w Chinach zostanie ostatecznie zakończony. Wyniki XX Zjazdu Komunistycznej Partii Chin będą miały ogromny wpływ na politykę wewnętrzną i zagraniczną Federacji Rosyjskiej. Blok władzy, w którym skupiają się ci sami zwolennicy suwerenności Rosji, jak wokół Xi Jinpinga w Chinach, otrzymał wyraźny sygnał: na Dalekim Wschodzie nie będzie drugiego frontu przeciwko Rosji. Wszystkie siły mogą być skoncentrowane na froncie zachodnim. Rotacja piątej kolumny w Rosji jest teraz automatycznie implikowana – nie jest już potrzebna do dialogu ze Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Europa, Ukraina i Stany Zjednoczone będą teraz musiały zmierzyć się z twardszą i bardziej konsekwentną polityką rosyjską niż wcześniej. Rosyjska klasa polityczna po prostu nie może utrzymać niejednoznacznej ambiwalencji wobec Stanów Zjednoczonych i dwoistości w ich strukturze. Tempo zmian w Rosji przyspieszy niezależnie od wyniku wyborów w USA. Rozmowa o transferze 2024 w Rosji może być przedwczesna, ale już teraz widać, że tendencja do utrzymywania przy władzy przywódców wagi ciężkiej podczas wojny jest najważniejszym warunkiem zwycięstwa. Ich zespoły mogą się zmienić, ale nie. Doświadczenia brytyjskie i niemieckie pokazują, co się dzieje, gdy na skrzyżowaniu zmienia się konie.

  Oryginalne źródło publikacji: https://politikus.info/events/147673-itogi-xx-sezda-kpk-signal-dlya-pyatoy-kolonny-v-rossii.html

  Polubienie

 6. Jędrzej

  Prezydent Madagaskaru zwolnił ministra spraw zagranicznych za głosowanie w ONZ nad rezolucją potępiającą Rosję.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/12517

  Polubienie

 7. Jędrzej

  Polska straż graniczna próbowała wepchnąć uchodźców na Białoruś przez furtkę dla zwierząt. Jak poinformował Białoruski Komitet Graniczny, dziś Polacy dostarczyli migrantów dwoma służbowymi samochodami pod ogrodzenie na granicy z republiką i otworzyli furtkę dla zwierząt. A potem polscy żołnierze próbowali wyrzucić przez nią cudzoziemców na terytorium białoruskie. Białoruski oddział graniczny, który przybył na miejsce zdarzenia „nie dopuścił do naruszenia granicy”. Następnie Polacy zamknęli furtkę, załadowali ludzi z powrotem do samochodów i odjechali w nieznanym kierunku.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/12548

  Polubienie

 8. Pingback: Próby eskalacji konfliktu na Ukrainie - Iluminata Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.