Żydzi stworzyli państwo pozorne – III RP

bank-swiatowy-zadluzenie-swiataPolacy w IIIRP nie mają swoich władz, ani rządu, ani prezydenta, ani sejmu. Nie istnieją polskie partie polityczne, nie istnieje ośrodek polskiej myśli politycznej, nie istnieją polskie media. Nie istnieje prawo chroniące obywatela i naród polski. System podatkowy służy obcym, nie Polakom. Nie posiadamy także żadnej polskiej organizacji.

III RP jest iluzją – iluzją polskiego państwa tonącego w chaosie.

Międzynarodowy Żyd (MŻ), który od 1990r. rozpoczął okupację Polski sam wyznacza aktorów na „polskiej” scenie politycznej i sam decyduje, kiedy z tej sceny muszą zejść. Ci, którzy próbują działać wbrew syjonistycznym interesom schodzą nie tylko z politycznej sceny, ale i z tego świata, jak śp A.Lepper.

Cynizm i bezczelność MŻ nie znają granic.
Obserwujemy teraz jak partia PO – partia permanentnych sukcesów ośmioletnich rządów, taką PO prezentowały przecież powszechne żydo-media! – będzie musiała zejść z politycznej sceny. Być może w ogóle zniknie. MŻ nie jest zadowolony z jej proukraińskiej i antyrosyjskiej postawy – jest za mało radykalna. Poza syjonistyczną retoryką PO niewiele więcej nie prezentuje.
MŻ wyznaczył i „wybrał” już nowego prezydenta III Żydo-RP, a teraz przychodzi kolej na rozdanie pozostałych głównych ról – ról dla radykalnych syjonistów – i także w „demokratycznych” wyborach.

20140624101831uid3465_94800Do „pałacowego przewrotu” w iluzorycznym państwie – w III Żydo-RP – wystarczy absurdalna afera podsłuchowa i układ władzy rozsypuje się jak domek z kart. Syjonistów (obóz żydostwa o sympatiach europejskich – PO) zmienią radykalni syjoniści (obóz żydostwa o sympatiach anglosaskich – PiS). Aktorzy są grzeczni i potulni, wykonują bez szemrania wszystkie polecenia, bo o każdym z nich reżyser może co nieco powiedzieć, dysponuje przecież informacjami z akt SB z czasów PRL – ten to potomek żydo-bolszewickich zbrodniarzy, tamten kolaborantów gestapo, inny bandytów z OUN-UPA itd., no i zawsze można wyciągnąć jakąś finansową aferkę.
Po jesiennych wyborach nowe żydo-władze czeka poważne zadnie, prawdopodobnie będą musiały wpuścić do Polski ok. miliona Ukraińców, ponieważ szerzący się na Ukrainie głód i prowadzona przez zbrodniczy żydo-reżim Ukrainy wojna stanowią zagrożenie dla jego przetrwania, a MŻ chce koniecznie utrzymać na Ukrainie punkt zapalny, a może i rozszerzyć działania wojenne.

W wielu państwach zachodniej Europy coraz częściej słyszy się opinie, że wojna na Ukrainie (w rzeczywistości wszczęta przez MŻ z Waszyngtonu przeciw Rosji!) służy Waszyngtonowi jako rosyjski straszak wobec Europy, którą okupanci z USA pozbawili militarnej siły obronnej. Rosyjski straszak ma przyspieszyć sfinalizowanie między USA i UE porozumienia TTIP. W myśl tego porozumienia – a faktycznie dyktatu MŻ – Europejczycy będą musieli wziąć na hol żydowskich złodziei z Wall Street i z londyńskiego City, którzy zdewastowali gospodarkę USA, zniszczyli państwa Bliskiego Wschodu, a teraz dobiją Europę. Innego planu wyjścia z totalnego kryzysu MŻ nie posiada i posiadał nie będzie, robi więc wszystko, żeby przedłużyć własną, zasłużoną, agonię.

 
Dariusz Kosiur

 

17 Komentarzy

Filed under Polityka

17 responses to “Żydzi stworzyli państwo pozorne – III RP

 1. To nie żydo-reżim, tylko syjo-reżim! Nazywajcie rzeczy po imieniu, bo zwykli żydzi siedzą teraz w domach i mogą robić tylko tyle co my. A tu przykład, że syjonizm jest podkreślany krypto-wiadomościami: https://www.youtube.com/watch?v=gYnk8SSH7w0

  Polubione przez 1 osoba

  • Rozumiem o co Pan(i)u chodzi.
   Myślę jednak, że właściwe określenie można wypracować w oparciu o naukę o zbiorach. Istnieje zbiór Żydów i istnieje zbiór syjonistów. Zbiór syjonistów zawiera się w zbiorze Żydów – myślę, że możemy się tu zgodzić.
   A zatem, użycie określenia żydo-reżim nie jest błędem. Oczywiście żydo-reżim jest syjonistyczny (o czym piszemy na naszej stronie niejednokrotnie).

   Polubienie

  • Ja dopuszczam do wiadomości, że są Żydzi cz też ci co za nich się uważają jako Jednostki! I siedzą w domach mając to wszystko gdzieś….
   Ale to tylko ewentualne jednostki….Etnicznych Żydów jest najwięcej wśród Palestyńczyków!…I to jest fakt!
   A syjonizm jest wymysłem przebierańców, którzy podają się za Żydów, a głównie jest to – chazaria – wywrotowy element anty ludzki… Chazar zawsze będzie Chazarem bo tak został wychowany i ukształtowany…

   Jak chcesz poszukać ‚zwykłych’ Żydów, którzy ‚siedzą w domach’ – to poszukaj ich wśród Palestyńczyków…. no i w domach niestety nie siedzą bo ich domy zbombardowali Przebierańcy z Izraela…- syjonistycznego Izraela oczywiście…. a tak dobitnie to Rotszyldowskiego i chazarskiego Izraela..
   A tak naprawdę to Żyd, który mówi że jest Żydem to może to udowodnić tak jak Polak może udowodnić że jest Chińczykiem…

   Dzisiaj już nie mamy do czynienia z etnicznymi Żydami ale mamy doczynienia z Żydami politycznymi…z nowym organizmem – nie z pokolenia Abrahama ale z pokolenia ideologi i nowj religi talmudycznej wymyślonej przez Rotszylda… Żle powiedziałem – Rotszyld jest tylko pewnym etapem, ogniwem w łańcuchu…Ale tak wyszło, że odegrał główną rolę w stworzeniu neo-żyda i neo- Izraela….
   Syjonizm to neo-żydzi – to twór mętalny, duchowy, polityczny.
   To nie jest twór etniczny!
   Możesz sobie uciąć siurka, przyjąć talmud – obojętnie kim jesteś , odnaleźć ‚nowe korzenie’ – i już jesteś żydem…

   Polubione przez 3 ludzi

   • A tak naprawdę mam pytanie do niejakiego Schetyny…
    Schetyna!
    Pojechałeś do Israela na dywanik…. Do tych gangsterów z Jerozolimy jeszcze nie trafiło 60 000 000 000 ,- /w domyśle będzie jeszcze więcej zer/
    Jak zamierzesz Schetyna te pieniądze od nas wyrwać?…
    Jakiego szwindlu chcesz dokonać…?
    Masz mało czasu /trzy miesiące/ – jaką strategię w skoku na polską kasę omawiałeś z gangsterami z Tel ‚a’ viwu – ?
    Czy uzgodniliście już z Dudą jak kontynuować atak na nasze kieszenie..?

    A co na to twój kumpel – Kukiz..?
    Może jemu się uda oczarować Polaków i ich oskubać..?

    Schetyna …staraj się…,staraj….
    Bo jak narazie to jesteś spuźniony i dajesz dupy…
    A wiesz czym to grozi….!

    Polubione przez 1 osoba

   • Aaa… i jeszcze do Schetyny…

    A dlaczego 60 mld…? Dlaczego np. nie 80 cz 100…¿

    Schetyna. !… Chcesz być premierem /lodziarzem/ … no to załatw dla tych rzezańców 100 … o…. i masz w banku premierostwo.. Bądź mądry – pokombinuj jak załatwić dla ziomków 100 000 000 000 ,- a dostaniesz Nobla!
    Ale wracam do swego pytania….
    Schetyna!
    Dlaczego 60 mld… ? Skąd wzięła się ta cyfra..?

    Jak masz honor i jeszcze zaliczasz się do gatunku ludzi – to odpowiedz!

    Polubione przez 1 osoba

 2. Franz


  Gdybyśmy mieli tak uzbrojoną armię…
  Oglądając strzępy jakie zostały z naszego wojska aż
  chce się płakać, czasami człowiek zazdrości Rosjanom że nie mamy
  wśród swoich polityków ludzi pokroju Putina który odbudował potęgę
  armii rosyjskiej i nie pozwolił uczynić ze swego państwa kolonii
  zachodnio-żydowskich koncernów jak to zrobiono z nami..

  Polubione przez 1 osoba

 3. Re: Franz
  Mielismy Putina, mielismy Rozwadowskiego i mielismy tych, co potrzebowalismy, ale wszystkich tych, wyrzucilismy do smieci…(do ziemi…)
  Czyli gowno chlopu nie zegarek, bo za cholewe bedzie wpychal…”..
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubione przez 1 osoba

 4. Re: Franz.. cd
  I jeszcze jedno: Jesli Polacy nie mogli rozpoznac wlasnego Putina, wlasnego Rozwadowskiego, to jakim cudem rozpoznaja wlasnego Napoleona???…
  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubione przez 1 osoba

 5. paziem

  UWAGA!

  Na filmie na czerwonym poziomym pasku podano stary, nieaktualny adres strony WPS. Aktualny adres strony Stowarzyszenia WPS jest następujący:

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/

  Polubienie

 6. paziem

  • @Jan Paweł 22:44:14
  POLACY OTWÓRZCIE WRESZCIE OCZY!!!
  Gdybym był żydowskim okupantem z podszywającymi się pod Polaków agentami ze zmienionymi nazwiskami i chciał zniszczyć naród polski, to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi zagranicę za chlebem. Podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, przyznawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym setki nowych radarów oraz wzmacniałbym inwigilację obywateli. Likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp. Oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski. Wyśmiewałbym polskie wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi, aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony. Zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, tak aby nie mogli się temu sprzeciwiać. Likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów itd. Obejrzyj się wokoło – w Polsce trwa cicha wojna która dotychczas zmusiła do uchodźstwa przeszło 3 milionową rzeszę Polaków! To właśnie tym sposobem naród polski poddawany jest z premedytacją DEPOPULACJI ! POpowcy próbują wszelkimi sposobami przygotować przyszłe blokowanie demokracji, jak już nie będą przy rządzie. Dla takich „polityków” jedynym rozwiązaniem jest rozwiązanie zastosowane przez marszałka i Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego w 1926 roku – areszt w Berezie Kartuskiej. Teraz można ich zamknąć na 10 lat np. w Arłamowie lub chlewniach pokomuszych w Muczne – niech sobie oddychają świeżym powietrzem (mieszkając w lesie w namiotach, lub chlewniach oczywiście!). Chyba nie myśleliście o luksusowym hotelu, prawda? Hotel w Arłamowie zostawimy dla zwiedzających skansen zdrajców narodu i złodziei. Żyd Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, że żydzi w Polsce przygotowują ekspansję i mogą ją zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.
  Plany żydów:
  – wyniszczyć kraj finansowo;
  – pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918 roku;
  – zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało; za chlebem; oczyścić; kraj z inteligencji patriotycznej;
  – wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 12-15 milionów Polaków, którzy będą służyć kolonizatorom żydowskim za wyrobników;
  – zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykach.
  To tylko krótki rys naszej najnowszej historii, ale warto go poznać i z tą wiedzą dokonywać wyborów. Adam Michnik o planach ekspansji żydów w Polsce…
  http://www.bankier.pl Kiedy żyd Dickman vel Tadeusz Mazowiecki został – w obecności marszałka Kulikowa ( głównodowodzącego Układu Warszawskiego ) – wyznaczony premierem – żyd Adam Michnik ( Aaron Szechter ) otrzymał od swojego kolegi ministra także żyda Krzysztofa Kozłowskiego dostęp do archiwów SB. Kiedy wieść o tym się rozniosła i spowodowała wzburzenie opinii publicznej – ówczesny minister edukacji oczywiście także żyd Henryk Samsonowicz przydzielił Michnikowi 3 pobratymców-historyków żeby mogło się to nazywać „komisją historyczną”. Ci pozostali w archiwach się zresztą zbyt często nie pokazywali. Żydzisko Michnik buszował tam przez kilka miesięcy i wyczyścił teczki swoich – przede wszystkim żydów i nie tylko z KOR, ale i innych o koszernym pochodzeniu. Przy okazji zdobył dużo „haków”- m.in. na ludzi kościoła. Tak więc teraz różni kapusie mogą opowiadać u TW Stokrotki o swojej walce z komuną – bo wiedzą, że ich papiery „zaginęły”. Natomiast ekscelencje skaczą przed Michnikiem z gałęzi na gałąź… KTO KONTROLUJE PRZESZŁOŚĆ MA WŁADZĘ NAD PRZYSZŁOŚCIĄ ( G. Orwell ). Tajne zarządzenie Tuska o zwrocie nieruchomości spadkobiercom żydowskim nie posiadającym żadnych dokumentów własności https://www.youtube.com O języku żydowskim w Polsce https://www.youtube.com Realizowany jest projekt JUDEOPOLONII. Ujawnione przez Wiki Leaks depesze ambasadora amerykańskiego nie pozostawiają żadnych wątpliwości dla kogo pracuje (p)rezydent Osip Osipowicz vel Komorowski. W tym świetle wypowiedzi Komorowskiego o współsprawstwie Polaków w holocauście którego nigdy nie było, wyglądają już nie jako przypadkowe bredzenie – ale jako przygotowywanie gruntu pod żądania żydowskich organizacji. Sprzedaż lasów państwowych i oddanie pieniędzy z tego źródła organizacjom przemysłu holocaustu to tylko drobna cześć całego projektu który zakłada zmniejszenie ludności Polski do 12-15 milionów Polaków służących 3 milionom żydów – pełniącym rolę szlachty jerozolimskiej. Organizacja żydowska na swoim kongresie w Berlinie wysunęła wobec Polski postulaty przesiedlenia do Polski ( na koszt Polski i Polaków oczywiście! ) 3 mln żydów z Izraela oraz wprowadzenia języka hebrajskiego jako drugiego języka urzędowego…Każda zmiana musi się najpierw dokonać w umysłach ludzi. Dopiero później ewentualnie wychodzą na ulice albo idą tłumnie na wybory aby obalić panujący układ. Prawda to najpotężniejsza broń. Wystarczy ludziom uświadomić, że żyją otoczeni kłamstwem – aby przejrzeli na oczy i zwrócili się przeciwko niemu. Oczywiście sterowane przez byle WSI i obsadzone przez resortowe dzieci pro-układowe mendia będą bronić status quo. A naszpikowany byłymi członkami PZPR i TW i nigdy nie zlustrowany wymiar „sprawiedliwości” będzie uwalniał „swoich” a skazywał ” „tamtych” Podobnie za PRL wymyślano zarzuty dla opozycjonistów. Ale czy to dziwi? Przecież ci ludzie przeszli z poprzedniego systemu w szyku zwartym dzięki „nocnej zmianie” która zablokowała lustrację i dekomunizację w Polsce – jako jedynym kraju byłego bloku wschodniego. Ale mamy także internet i poprzez niego można dokonać tej koniecznej zmiany w umysłach wielu Polaków. Internet jest dzisiaj tym czym kiedyś było dla Polaków radio Wolna Europa – odtrutka na zakłamaną rządową propagandę. Niech każdy prawdziwy Polak wklei to chociaż raz pod jakimś artykułem. Ps. Z perspektywy ponad 25 lat tzw. transformacja ustrojowa jawi się jako zorganizowana gra operacyjna SB i WSW / WSI która dokonała transferu władzy w sypiącym się socjalistycznym systemie w ręce wybranych osób – w większości pochodzenia żydowskiego i poprzednio związanych z PZPR. Funkcjonariusze aparatu ucisku uniknęli w ten sposób pociągnięcia do odpowiedzialności – ale także przy okazji dokonali grabieży majątku narodowego. M.in. umożliwiając za sowite prowizje dla siebie przejecie go przez rozmaite międzynarodowe korporacje za ułamek rzeczywistej wartości. Sprawa generała Gromosława Czempińskiego byłego szefa SB i jednego z „ojców założycieli” Platformy Obywatelskiej – w sprawie liczonych w milionach dolarów łapówek za „pomoc” przy prywatyzacji najcenniejszych kawałków polskiego majątku narodowego – to tylko czubek góry lodowej obrazującej to co WSW / WSI i SB ale także GRU i Stasi zrobiły z naszym krajem. WSI szkolone przez rosyjski wywiad ( GRU ) zachowało ogromne wpływy pomimo formalnego rozwiązania w roku 2006. To oni + były szef SB gen. Czempiński byli „ojcami założycielami” PO. Oni tez założyli TVN i obsadzili go „resortowymi dziećmi”. Oni zbijali kasę na aferze FOZZ i prywatyzacjach. Afera marszałkowska to afera W.S.I w której dotychczas zginęło 17 świadków – w tym jeden – płk. Leszek Tobiasz który miał być skonfrontowany z Bronisławem Komorowskim – ale na kilka dni przed tą konfrontacją „zatańczył się na śmierć”. Oficerowie byłego W.S.I rządzili też Skokiem Wołomin i wyprowadzili ponad 2 MILIARDY złotych – najwidoczniej będąc pewnymi krycia z najwyższego szczebla… A pomagał im w tym naszpikowany towarzyszami i agentami ale nigdy nie zlustrowany aparat prokuratorsko-sadowniczy dzięki któremu w ŻADNEJ z wielkich afer nie udało się nikogo skazać. O patologii prywatyzacji w Polsce można się więcej dowiedzieć z wywiadu z profesorem Witoldem Kieżunem. Rozgrabianiu Polski próbował się przeciwstawiać rząd premiera Olszewskiego dążący do lustracji i dekomunizacji ale został w czerwcu 1992 obalony wskutek tzw. „nocnej zmiany” przeprowadzonej na zlecenie żyda Leiby Kohne vel Wałęsy i jego mocodawców z WSW/SB. Dzięki „nocnej zmianie” udało się byłym służbom specjalnym PRL utrzymać w swoich rękach sznurki za które od ponad 25 lat pociągają po to aby ich marionetki wykonywały pożądane ruchy. Do niedawna jeszcze rządzący agent STASI/BND tw. Oskar żydoszwab Tusk i sprzedawczyk Pawlak(Tak to już jest, że kto raz się przyłączył do STASI/BND, GRU, etc.. to już stamtąd nie wyjdzie. Chyba, że przez komin. To daje takie efekty jak np. kontrakt z Gazpromem podpisany przez Pawlaka albo umorzona przez tegoż Pawlaka kara dla konsorcjum rosyjsko-ukraińskiego dostarczającego gaz do Polski. Zaraz po tym jak Pawlak został wicepremierem i ministrem gospodarki – pierwsza wizytę złożył mu gen. Czempiński ( były szef SB ). W 15 minut po wizycie Czempińskiego Pawlak umorzył tą karę…) – to aktorzy tej „nocnej zmiany”. W latach 90-tych żydowska matrioszka, zbrodniarz, bandyta po 5 klasach powszechniaka, brukarz z zawodu Kiszczak powiedział w jednym z wywiadów, że miał na samej górze w Solidarności ponad 100 agentów którym dla lepszego zakonspirowania nawet nie pozwolił założyć teczek. Niedługo po wprowadzeniu stanu wojennego na spotkanie wyższych oficerów sztabu przyjechał lektor z KC któremu m.in. zadano takie pytanie – „W Jaki sposób wprowadzając stan wojenny o północy z 12 na 13 grudnia 1981 można było już o godzinie 17 pokazać w telewizji dokumenty z regionu Mazowsze?. Przecież samo zmontowanie takiej audycji zajmuje ok. 2 dni”? Odpowiedz brzmiała – „w każdym zarządzie regionu ( liczącym od 5-8 osób ) mieliśmy PRZYNAJMNIEJ jednego człowieka”. Tu wspomnę czytane w młodości wspomnienia rosyjskiego rewolucjonisty – „Byłem przekonany, że w ścisłym kierownictwie partii liczącym 5 osób jest na pewno jakiś agent. Potem okazało się, że oprócz mnie byli wszyscy”. To wypróbowana metoda carskiej ochrany która potem zaadaptowało i przeszczepiło do Polski NKWD. A jak wkręcić agentów do jakiejś organizacji? Żaden problem – trzeba tylko głośno krzyczeć przeciwko władzy a pójdzie się do góry w opozycji. A jeszcze lepiej założyć opozycyjną partię – taką jak KPN, etc…etc..oraz powstałe dziś „spontaniczne” ruchy czy partyjki – a naiwni sami się tam zapiszą…Ci wyselekcjonowani przez niego „opozycjoniści” do rozmów przy okrągłym meblu z kantami prawdopodobnie w większości byli jego agentami. Teraz po 35 latach ( licząc od roku 1980 ) zajmują zapewne najwyższe stanowiska państwowe. Trzeba całą tą styropianową elitę spłukać do klozetu historii – a jest to moralnym obowiązkiem Solidarności. Pierwszy krok do tego już został zrobiony 24.05. Już Talleyrand wypowiedział słynne „trzeba zmienić bardzo wiele aby wszystko zostało po staremu”. * wersja bardzo skrócona – pełny tekst można znaleźć w sieci wstawiając jako frazę do wyszukiwania „Nadchodzi czas prawdy” *
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 62 16.06.2015 17:57:42
  Wątek: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/123498,w-pozornym-panstwie-zydzi-wypromuja-wszystko-co-zechca

  Polubienie

 7. walerianda

  Jaki komentarz. Wszystko należy zacząć od początku a wszarze sami zaczną się pakować. Szczęśliwej drogi już czas. Początek, to jedziemy na wieś i prosimy aby sami spośród siebie wybrali Sołtysa i delegata na wójta. Warunek jeden,musi być Polakiem. Jeżeli się nie sprawdzi mieszkańcy wsi go odwołują powiadamiając władze i wybierają następnego. Co z poprzednikiem odwołanym ano niewiele. O ile odwołany za brak troski o powierzone stanowisko to wieczna banicja w Administracji Państwowej a jeżeli kany yo oczywista Zdrada Stanu i dożywocie w programie „Od Tatr do Bałtyku”.

  Polubienie

 8. Pingback: Żydzi stworzyli państwo pozorne – III RP | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.