Szpiedzy nie chcą Caracali

Wrzodak_LPRPowodem rezygnacji z zakupu śmigłowców Caracal przez Macierewicza i jego podwładnego prezesa nie jest ani wysoka ich cena, ani odrzucenie przez Francję offsetu. Wszystko wskazuje na to, że głównym powodem jest lojalność wobec usraelskich mocodawców.

autor: Wrzodak Z.

za: http://wrzodakz.neon24.pl/

 Szpiedzy nie chcą Caracali!!!

Od momentu ogłoszenia w 2015 roku, przez B. Komorowskiego (o zgrozo) wyników przetargu na zakup przez polską armię śmigłowców wielozadaniowych Caracal od francuskiej firmy Airbus, Pis na czele z A. Maciereiwczem podważali tę decyzję ,,komisji przetargowej” organizowanej przez rządy PO. Obecnie po prawie roku od objęcia władzy w Polsce przez PIS, zdecydowali, że rezygnują z zakupu śmigłowców od Francuzów, uzasadniając to min. tym, że Francuzi nie przystali na propozycje offsetowe rządu polskiego. Ten postulat jest najbardziej podnoszony przez A. Macierewicza w pisowskich mediach. Mówi o offsecie, ale nie informuje opinii społecznej, co w pakiecie offsetowej proponował Polski Rząd???

Drugim ważnym argumentem jest wysoka cena zakupu 50 śmigłowców wielozadaniowych wynosząca 13,5 mld zł – nie wypowiadam się n/t z powodu braku wiedzy dotyczącej umowy. Ale z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że A. Macierewicz w ramach offsetu lobbował na rzecz Mielca i Świdnika, czyli zabezpieczał obcy kapitał w Polsce, szczególnie tych od firmy Sikorsky. Jestem pewien, że A. Macierewiczowi i jego podwładnemu, czyli J. Kaczyńskiemu, chodzi o zakup właśnie śmigłowców Black Hawk z Mielca, która to montownia montuje min. śmigła do tych śmigłowców. Zapewne pośrednikiem będzie przy zakupie tych śmigłowców jedna z firm izraelskich. Dodam, że swego czasu doradcą państwowej firmy zbrojeniowej ,,Bumar”, (obecnie PGZ) za rządów PO był Robert Grey*, obecnie za rządów Pis, jest v-ce MSZ Polski, a więc wiadomo po co jawnie szpiegów okupanci montują nam na urzędach w Polsce.

14355557_969761419820182_4758950123797271774_n

,,Słup” postawiony na szefa MON, wykona każde polecenie swojego mocodawcy z za oceanu. A. Macierewicz jest właśnie od tego, by realizował interesy Amerykanów i Izraela w Polsce, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy polskiego podatnika na zbrojenie armii. Przecież A. Macierewicz zna się na obronności jak ja na chirurgii plastycznej.

2r6igeoPrzypominam, że PZL Mielec został sprzedany za rządów Pis w roku 2006 na rzecz firmy Sikorsky, dla której to firmy bardzo przychylnym okiem patrzył MON w rządzie PiS Radek Sikorki, a wtórował mu ówczesny szef SKW minister A. Macierewicz.
R. Sikorki słownie napadł na mnie w senackiej kawiarni (senator A. Biela świadkiem), dlaczego ja blokuję sprzedaż amerykanom Mielca? Właśnie wtedy taki duet polityczny przyczynił się do likwidacji polskiej technologii produkcji samolotów oraz śmigłowców i helikopterów.

Wtedy Rząd Pis, dołożył 50 mln $ do likwidacji polskiej myśli technicznej, polskiej fabryki wraz z 2 ha lotniskiem. Samego złomu wokół tej fabryki było za 1 mld zł. oraz mnóstwo różnych atrakcyjnych terenów, czyli zakup PZL Mielec od rządu pisowskiego dla Amerykanów był świetnym interesem.
Wszystko wskazuje na to, że teraz znowu szpiedzy napchają kieszenie naszym okupantom i te 13,5 mld zł. łykną Amerykanie w różny sposób. Rezygnacja z zakupu śmigłowców Caracal przez Macierewicza i jego podwładnego prezesa nie wynika z powodu ani ich wysokiej ceny, ani offsetu, ale wszystko wskazuje na to, że z powodu lojalności wobec swoich usraelskich mocodawców. To jest zasadniczy powód rezygnacji, reszta to pisowska błazenada propagandowa.

Obecni administratorzy Polski w imieniu USraela, którym kompletnie nie zależy na obronności Polski – im zależy aby naiwnych Polaków wysłać na wojnę w imię interesów światowych korporacji finansowo – energetycznych, czego dobitnym argumentem będzie napchanie kasy za Black Hawk, kosztem jeszcze polskich dogorywających zakładów zbrojeniowych.

Jeżeli obecne rządy kierowały by się interesem narodowym w gospodarce i naśladowaliby premiera Kwiatkowskiego, to te 13,5 mld zł. powinni przeznaczyć na rozbudowę i technologie we własnych polskich zakładach zbrojeniowych (Łódż, Bydgoszcz, Gdańsk), by rozpocząć produkcję śmigłowców wielozadaniowych i za 2 -3 lata moglibyśmy mieć własny sprzęt. Ale skundlone polityczne darmozjady wywalą publiczne pieniądze na rzecz swoich mocodawców, tak jak to zrobili z przekrętem 100 – lecia kupując największą kupę złomu, tzw. rafinerię Możejki od sowieckiego komunisty z KGB, Żyda, Chodorkowskiego oraz od udziałowca Możejek, czyli Bank OFF NY, płacąc 12 mld zł i inwestując w ten złom 40 mld zł. Kto zapłacił za taką katastrofalną decyzję, ano kierowcy, którym Orlen prawie zrównał cenę ropy z benzyną.
Tak samo jak z zakupem śmigłowca, jakby nie patrzył zarobią obcy, a nie Polska, nie rozwiniemy polskiej myśli technicznej. Niestety, ale mamy kolejnych popaprańców zdrady narodowej przy korycie.

Zygmunt Wrzodak
czł. sejmowej komisji obrony narodowej w IV i V kadencji sejmu

_______________________________

PZL Mielec, to już nie jest Sikorsky,
to Sikorsky Lockheed Martin Company; firma Sikorsky została sprzedana Lockheed Martin, tej od F-16.
Zatem kółko się zamyka.
Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Polityka

19 responses to “Szpiedzy nie chcą Caracali

  • Słowianin

   Zapraszam szerzej do poczytania o tym na niemieckich forach . Coś tam pisali wczoraj w Der Spiegel internetowe wydanie , chociaż co się w Niemczech dzieje jakoś mnie gówno obchodzi . Co włączę ZDF czy ARD to w informacjach świński ryj ryżego i pochwały dla niego .

   Polubienie

   • paziem

    Co się dzieje w Niemczech nie może nas „gówno interesować” , bo to ma i będzie mieć wpływ na sytuację gospodarczą w Polsce, a zatem mniej emocjonalnej dziarskości, mniej plakatowania, a więcej rozsądku zalecam.

    Polubienie

   • Słowianin

    Pamiętam dwa lata temu może trzy WISO nadawało program jak rozpoznać dobry telewizor od szmelcu jaki jest sprzedawany w Niemczech np po cenie . U nas praktycznie takich programów niet.

    Polubienie

   • Słowianin

    WIESO jest bardzo ciekawym niemieckim programem nadawanym w ZDF w każdy poniedziałek . Dotyka typowo niemieckich problemów i gani głupoty jakie tam występują . Od 19.30 .

    Polubienie

 1. Słowianin

  Pana Wrzodaka zawsze z chęcią czytam i słucham . To jest chyba jedyny porządny człowiek spośród tych politycznych kurew ukształtowanych po 89 roku będących promieniotwórczymi odpadami po okrągłym żłobie , które zalały Polskę tworząc tu Judeopolonię .
  Chce czcić papę Jana Pawła II nie go kocha . To jego prywatna sprawa .
  Życzę panu Wrzodakowi zdrowia tak od serca od zwykłego Polaka .

  Polubienie

 2. paziem

  @lorenco 20:28:14
  Sikorsky, PZL Mielec i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały na Międzynarodowych Targach Lotniczych Farnborough w Anglii porozumienie o współpracy dotyczącej helikoptera.
  Sikorsky, PZL Mielec i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały na Międzynarodowych Targach Lotniczych Farnborough w Anglii porozumienie o współpracy dotyczącej helikoptera.

  Nowe porozumienie dotyczy zaangażowania w międzynarodowy program konserwacji, napraw i modernizacji helikoptera BLACK HAWK, a także prac nad komponentami oraz dostaw na potrzeby platform wielozadaniowych.

  reklama
  Szersza współpraca

  Sikorsky, firma wchodząca w skład notowanej na nowojorskiej giełdzie grupy Lockheed Martin i jej spółka zależna PZL Mielec podpisały porozumienie o współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ), jednym z największych konsorcjów zbrojeniowych w Europie, zgodnie z którym firmy wchodzące w skład PGZ będą miały znaczący udział w programie produkcji helikoptera S-70i™ BLACK HAWK, jeżeli Sikorsky i PZL Mielec zostaną wybrane przez polski rząd na dostawcę floty śmigłowców wielozadaniowych.

  Porozumienie, podpisane przez Nathalie Previte, wiceprezes Sikorsky ds. strategii i rozwoju biznesowego, Akradiusza Siwko, prezesa PGZ i Janusza Zakręckiego, prezesa i dyrektora naczelnego PZL Mielec, podkreśla status Lockheed Martin jako zaufanego partnera polskiej obronności. Potencjalnie może ono oznaczać zwiększenie zaangażowania Lockheed Martin w polski przemysł poprzez włączenie firm wchodzących w skład PGZ w rozwój i testowanie różnych opcji uzbrojenia dla międzynarodowych wersji helikoptera Black Hawk oraz dostarczanie komponentów i części montażowych dla tej maszyny i innych produktów tworzonych przez Sikorsky i PZL Mielec.

  PGZ będzie wspierał pozycjonowanie wielozadaniowego helikoptera S-70i Black Hawk w Polsce, a także na potencjalnych rynkach eksportowych w Europie środkowo-wschodniej. Porozumienie jest uzależnione od decyzji polskiego rządu w sprawie zamówienia helikopterów BLACK HAWK produkowanych w PZL Mielec.

  Arkadiusz Siwko prezes PGZ – to oddany człowiek Macierewicza od interesów. Pamiętam jak wyciągali kase od spółki pracowniczej Ursus.
  nadużycie link skomentuj
  Wrzodak Z. 09.10.2016 20:53:36

  Polska to postaw sukna….panie Zygmuncie
  Pan o tym wie najlepiej- bo widzial to pan z bliska.
  Nie po to komplex amerykanski kupowal Mielec…nich mi pan powie kto zuzyl pieniadze i na co?????..zeby dzis Francuzi mieli pozytek z Polakow.
  Niech mi pan powie uczciwie ..jaka roznica ile helikopterow beda mieli Polacy???? 50?? czy 500????
  Jedno pewne maja kupowac, a nie sami dla siebe je robic..powiedzial to panu min Wasacz..ze pana oleje cieplym moczem???? i ze Polacy maja zyc z pracy…a nie z wlaasnosci????
  Europa sie sypie…NATO to USA….liczyc na Francje , Anglie…Niemcy:-))))
  O swoje Amerykanie zawsze sie bija….i tym razem beda ..do ostaniej kropli krwi ….zolnierza Polaka.
  nadużycie link skomentuj
  RomanKa 10.10.2016 00:07:29

  @RomanKa 00:07:29
  Witam serdecznie panie Romanie, ,,amerykanie nie kupili PZL Mielca, tylko go otrzymali z dopłatą od rządu pisowskiego w 2006 roku”.
  Siwko podpisał już wiosną tego roku w imieniu PGZ, że śmigłowiec zostanie zakupiony od Lockhit Martin, a te dyrdymały o cenie i offsecie to propaganda. Jeżeli będziemy mieli 50 czy 500 śmigłowców to żadnej wojny z Rosją nie wygramy, ba nawet z Białorusią, to bez znaczenia w dzisiejszych czasach i z takim potężnym uzbrojeniem sąsiada z wschodu. Co ma do rzeczy 500 śmigłowców do 9400 głowic nuklearnych.
  Mafiozi zarządzający ameryką, są dla nas Polaków śmiertelnym zagrożeniem, są za likwidacją całego narodu. To smiertelni wrogowie nas.

  Szpiedzy ich, też zostaną zlikwidowani po wyczerpaniu się brudnej roboty.
  Co do meritum problemu z zakupu śmigłowców, niżej przedstawiam w skrócie harmonogram negocjacji, który znalazłem swego czasu na stronie MON.
  Pozdrowienia

  1. MON ogłosiło przetarg na zakup 70 średnich śmigłowców. Podało wymaganą specyfikację i terminy (2017 rok pierwsze dostawy)
  2. MON w przetargu nakazała firmie zwycięskiej utworzenie centrum serwisowego w WZL1 w Łodzi aby państwo miało kontrolę nad serwisowaniem maszyn i aby nie dochodziło do sytuacji jak obecna se Świdnikiem, który wykręca się jak może i 8 lat! modernizuje nasze Sokoły!
  3. Pomimo, że Agusta Westland (PZL Świdnik) posiada w ofercie śmigłowce sprawdzone, spełniające wymagania jak AW101 wystawia do przetargu mały, niesprawdzony AW149, który żaden inny kraj nie chce kupić gdyż jest to przerobiony cywilny śmigłowiec (Rosnieft kupił sobie takie cywilne śmigłowce).
  4. Tak samo firma Sikorsky mając w ofercie śmigłowiec S-92, wystawia do przetargu mniejszy S-70i który spełnia tylko część wymagań.
  5. Airbus jako jedyny wystawia odpowiednio duży śmigłowiec EC725 Caracal, który spełnia nasze wszystkie wymagania techniczne.
  6. Śmigłowiec AW149 nie zapewnia wystarczającej pojemności aby zmieścić sensowną ilość żołnierzy (wymagane 12) z ekwipunkiem. Jak śmigłowiec na bazie wersji cywilnej nie zapewnia ani sensownej osłony przedziału załogi, charakteryzuje słabymi parametrami takimi jak: maksymalny pułap, czas wznoszenia, prędkość przelotowa, ładowność, masa startowa. Jednym słowem śmigłowiec dobry na wycieczki VIP, a nie do latania w wirze walki.
  7. Śmigłowiec S-70i to eksportowa wersja śmigłowca UH-60 Black Hawk (swoją drogą świetny śmigłowiec) z którym ma wspólny niestety tylko kadłub. Śmigłowiec proponowany Polsce przez firmę Sikorsky (PZL Mielec) jest pod każdym względem gorszą konstrukcją od wersji użytkowanej przez US Army (a nawet Słowacji sic!). Posiada słabsze silniki, stary typ wirnika(pogarszając parametry lotne), uproszczoną awionikę, oraz brak wyposażenia dodatkowego poprawiającego świadomość sytuacyjną załogi oraz jej skuteczność na polu walki. Jak bardzo jest to odchudzona wersja może świadczyć fakt, że S-70i jest lżejszy od UH-60 o 0,5t! Dlaczego zaoferowano nam taką słabszą wersję. Ponieważ podobnie jak AW149 nikt nie chce jej kupować tylko wybiera UH-60 lub najbardziej odpowiedni dla nas S-92. Próbie sprzedania nam gorszego Black Hawk’a sprzyjał fakt jego produkcji w PZL Mielec.
  8.EC725 Caracal to sprawdzona konstrukcja, podobnie jak Black Hawk od wielu lat unowocześniana i choć konstrukcyjnie nie najnowsza będąca w czołówce. Wbrew powszechnej opinii laików data powstania prototypu nie ma znaczenia jeśli założenia konstrukcyjne były słuszne i tak jest w przypadku Caracala. Jeśli chodzi o parametry samej maszyny Caracal bije swoich konkurentów na wszystkich płaszczyznach. Zapewnia wystarczającą osłonę przedziału załogi, oraz siłę ognia. Posiada ze wszystkich konkurentów największą prędkość przelotową, najwyższy maksymalny pułap, największy zasięg, największą ładowność, Ze względu na wysoki przedział załogi także najlepszą ergonomię dla żołnierzy. Wszystkie dane można sprawdzić na stronach producentów i porównać.
  9. PZL Świdnik należy do grupy Agusta Westland, której właścicielem są Włosi. Nie jest to Polski zakład, wpływy z produkcji nie trafiają do polskiego budżetu tylko włoskiego i wspierają rozwój tylko ich rozwój.
  10. PZL Mielec także nie jest Polską fabryką tylko należy do Sikorsky’go i tak samo kontrakt nie wspiera naszego przemysłu tylko ich firmę.
  11. Jedynymi Polskimi zakładami są WZL1 w Łodzi i Dęblinie.
  12. Airbus nie posiada w Polsce zakładów produkcyjnych dlatego zaoferował produkcję swojego śmigłowca Caracal właśnie w WZL1 należących tylko do Państwa Polskiego
  13. Oferta Agusta Westland (PZL Świdnika) – Zaproponowano śmigłowiec w cenie zbliżonej do pozostałych konkurentów. PZL Świdnik zaproponował dostarczenie pierwszych śmigłowców w 2019 roku co jest o 2 lata później niż wymagane w przetargu. Aby obejść ten punkt, zaproponował, że w 2017 roku dostarczy dla naszego wojska wersję cywilną (podkreślam cywilną!) tego śmigłowca co jest skandalem i byłoby hańbą dla Polski na arenie międzynarodowej! Należy też się zastanowić co by później zrobili z tymi cywilnymi śmigłowcami. Przerobili na wojskowe? Wstyd i krętactwo wychodzi. PZL Świdnik w swojej ofercie nie zaproponował pełnego przekazania zdolności serwisowych śmigłowców do należących do Państwa Polskiego zakładów WZL1. Powodem tego była chęć dyktowania warunków cenowych, opóźnianie prac serwisowych (tak jak w przypadku modernizacji śmigłowców Sokół) i niedopuszczenie aby Państwo Polskie uzyskało zdolności nacisku na PZL Świdnik w kwestii posiadanych śmigłowców. Co więcej PZL Świdnik nie sprecyzował gdzie i ile bedzie produkował śmigłowców AW 149 gdy wygra kontrakt. Należy pamiętać, że obecnie linia produkcyjna tego śmigłowca jest we Włoszech!
  14. Oferta Sikorsky (PZL Mielec) – Zaproponowano śmigłowiec w cenie zbliżonej do konkurentów jednak bez uzbrojenia. Jest to sytuacja niedopuszczalna z dwóch powodów: 1 – Dodatkowy koszt zakupu uzbrojenia windujący cenę do góry; 2 – Znaczne opóźnienia wprowadzenia śmigłowców do Polskiej armii ze względu na konieczność przeprowadzenia atestów po integracji uzbrojenia ze śmigłowcami. Wybierając tą ofertę nasze Wojska otrzymałyby „wojskowy, nieuzbrojony śmigłowiec” co brzmi jak chory żart. Oferta także nie obejmowała przekazania kontroli nad serwisem w ręce Polskich władz co powtarzałoby sytuację opisaną w punkcie wyżej.
  15. Oferta Airbus – Zaproponowano śmigłowiec w cenie zbliżonej do konkurentów. Firma Airbus zobowiązała się do wybudowania fabryki w Łodzi. Produkcja jednak będzie ograniczona na kształt znany z PZL Świdnik i PZL Mielec. Airbus w ramach umowy przekaże do WZL 1 w Łodzi należącego do Państwa Polskiego pełne zdolności serwisowe śmigłowców Caracal, oraz zdolności budowy i serwisowania silników w Dęblinie. Śmigłowce będą uzbrojone i pierwsze sztuki otrzymamy w 2017 roku.
  16.Offset czyli co zyskamy? PZL Świdnik oraz PZL Mielec zaproponowały zainwestowanie tych pieniędzy w fabryki w Świdniku i Mielcu zwiększając ich możliwości. Słowa pięknie brzmią ale gdy weźmiemy pod uwagę, że jedynymi ich właścicielami są właśnie te firmy taki offset w ich wykonaniu będzie oznaczał wyciągnięcie sobie pieniędzy z prawej kieszeni i przełożenie ich do lewej – kreatywna księgowość godna pozazdroszczenia. Airbus nie posiada fabryk w Polsce w związku z tym będzie musiał zainwestować w należące do państwa Polskiego zakłady WZL1 w Łodzi. Z tego powodu jest to jedyny offset który może nam – Polsce coś więcej dać.
  nadużycie link skomentuj
  Wrzodak Z. 10.10.2016 10:21:09

  za:http://wrzodakz.neon24.pl/post/134248,szpiedzy-nie-chca-caracali

  Polubienie

 3. obudzony

  Świetnie Panie Wrzodak! Trzeba ,,walić” prawdę między oczy tym syjonistycznym szumowinom. Tak jeszcze na marginesie: proszę popatrzeć na zamieszczone powyżej zdjęcie i widać jak na dłoni, kto konkretnie służy Izraelowi. Niebieski krawat jest synonimem lojalności wobec Izraela, ale także niebieskie koszule pełnią tę samą funkcję(pamiętacie Kwaśniewskiego i jego błękity?). Oczywiście, czasami nieświadomy goj także przypadkowo założy niebieski krawat i nie ma w tym niczego złego(sam takowe posiadam), ale zobaczyć można w jakim kolorze krawat najczęściej nosi Netaniachu i cała reszta izraelskiej świty, więc wybór takiego koloru krawata wśród członków ,,naszego” rządu jest nieprzypadkowy.
  Napisał Pan, że to Kaczyński jest podwładnym Maciarewicza – tego nie wiem, ale wiem, że obydwaj słuchają Ambasadorów USA, Izraela w Warszawie i jeszcze rabina z Gminy Żydowskiej w Warszawie pod przewodnictwem Szewacha Weisa. Skąd wiadomo o czym na takich spotkaniach w gminie żydowskiej się rozmawia? Ano stąd, że nieżyjąca już żydówka pani Maria Kwiatkowska to nikt inny jak matka polityka chazarskiego pochodzenia M. Boniego. Ta polska patriotka bez inspiracji z zewnątrz z własnej inicjatywy przez wiele lat zbierała informacje od żon polityków, dyplomatów jakie tematy na tych spotkaniach były poruszane i robiła z tego odręczne notatki. To w jej domu odbywały się przez wiele lat spotkania wewnątrz żydowskie, które spiskowały jakby tu przejąć od Polaków władzę, a uczestniczyli w nich m. in: Michnik, Kuroń, Geremek i wielu innych osób żydowskiego pochodzenia – ona była tylko do podawania ciast, potraw i napojów, ale rozmowy słyszała bardzo dobrze. Po swojej śmierci bodajże w 2014 roku przekazała te wszystkie notatki i materiały za pomocą osób trzecich panu Albinowi Siwakowi, który opisał to w swojej ostatniej książce pt ,,Syndrom gotowanej żaby”.
  Co takiego ta żydówka opisywała(dla tych którzy nie czytali książki):
  – Jan Krzysztof Bielecki właśc. Izaak Blumenfeld to z zawodu jedynie kierowca, któremu żydzi kupili dokumenty, że studiował. – ,,Ty masz stanowisko, mówił do niego rabin, bo my tak chcemy” Ten rzekomy ekspert od finansów słuchał tylko rabina i jak wiadomo nie reprezentował ani Polski, ani Polaków.
  – kolejny ekspert Myszures Zweinos to nikt inny jak rzekomy ewangelik Jerzy Buzek, który realizował dokładnie to, co mu rabin kazał
  – Michał Boni(syn P. Marii) także doczekał się notatek na swój temat, które zrobiła jego własna matka. Był stawiany za wzór dla innych żydów, który wzorowo realizował politykę żydowską i oczywiście co do joty wypełniał polecenia rabina
  – Zwoi Bronstein to nikt inny jak Borusewicz, który był krytykowany za niesamodzielność w podejmowaniu decyzji, stąd ciągły nadzór nad nim gminy żydowskiej.
  H. Gronkiewicz -Waltz czyli Hajka Grundbaum to wzorowa realizatorka żydowskich pomysłów najpierw w banku, a teraz w Warszawie pilnuje, aby żydzi z całego świata mogli odzyskiwać kamienice i parcele, za które już raz dostali pieniądze, ale nawet za te, które nigdy do nich nie należały. Budowa osiedli w Warszawie to nic innego jak przygotowanie na na exodus żydów z Izraela. Jest w tych notatkach i o Cimoszewiczu(matka żydówka) jest i o Geremku, Mazowieckim, Janie Kulczyku, A. Milczanowskim, Kuroniu, Kwaśniewskim i wielu innych.
  Zawsze na spotkaniach gminy był obecny Andrzej Werblan(Aaron Werblicht) i jego głos był jednym z ważniejszych w jakim kierunku działać.
  Te osoby na obrady Sejmu, Senatu, posiedzenia rządu przychodzili z gotowymi, wypracowanymi koncepcjami i wiedzieli jakie ustawy należy podejmować, a Polacy byli tylko maszynkami do głosowania.
  Zawsze tematem tych spotkań było omawianie coraz to bardziej wyrafinowanych metod oszukiwania i okradania Polaków, także rządzenia nimi, a osoby, którym się udawało ukraść jak najwięcej nie ponosząc za to uszczerbku były wychwalane i stawiane innym żydom za wzór.

  Polubienie

 4. Biorąc pod uwagę powyższe wyraźnie widać że wbrew propagandzie celem Macierewicza bynajmniej nie jest odbudowa, modernizacja i unowocześnianie polskiej armii a jej dalsza likwidacja i ośmieszanie oraz nabijanie kabz kapitałowi żydowskiemu trzymającemu w rękach przemysł zbrojeniowy.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Pragnę pogratulować Panu Zygmuntowi artykułu. Zgadzam się z treścią w 100%.

  Polubienie

 6. Słowianin

  Postanowiłem odwiedzić dziś prze 10 minut ( tyle wytrzymam ) i przejrzeć ten internetowy PIS-owski matecznik i opinie głąbów na temat o czym świetnie napisał pan Wrzodak . Oczywiście chwalenie Singera – lizanie mu zasranego rowka i bluzgi potężne na Francuzów . Mniej więcej 20 wpisów , które robią loda Singerowi i jeden dopuszczony o zdaniu podobnym do pana Zygmunta.
  Psychologiem nie jestem i nie mam pojęcia dlaczego ci ludzie nie potrafią samodzielnie myśleć, czemu są takimi kretynami wierząc na ślepo wrogom Polski . Nie wiem nie nam dowodów , ale przyszło mi na myśl , że albo ci ludzie to kompletni idioci , albo biorą jakieś pieniądze za swoje wpisy pełne uwielbienia dla pisdowskich cwaniaczków . Pojęcia nie mam jak to od strony psychologicznej wytłumaczyć .
  Zauważyłem taką ciekawą rzecz . Na parchatej telegazecie TVP 1 oraz TVP2 w komentarzach politycznych pisują tam ciągle praktycznie codziennie kilka tych samych osób od poniedziałku do piątku ( dzień w dzień te same towarzystwo . W kółko macieju to samo ci z PIS dy opluwają wpisami PO a ci od PO i Petru opluwają PIS- de .
  Koszt wysłania sms dosłownie z 2 zdaniami to 70 groszy a to są wpisy rzędu pół strony i tych wpisów po stronie PO i PIS-dy jest mnóstwo pisanych przez te kilka osób dzień w dzień . Zadałem sobie trud i obliczyłem , że taki koleś dziennie wydaje na te sms jakieś 50pln – 60 pln z obu stron , ale to jest dziennie pomnóżmy to przez 5 dni w tygodniu mamy 250 = 300 stówki.
  Dowodów nie mam , ale to mi śmierdzi płatnym hejtem opłacanym przez partie . Debil z PO czy PIS siedzi cały czas przy telewizji , bo wpisy już się ukazują od 9.00 i są umieszczane do 16.00 .
  Pokażcie mi państwo takiego idiotę , który by siedział przed ekranem przez pół dnia i tygodniowo wydawał na sms po 250 PLN . Wierzycie w to ?
  Może ktoś się wypowie . Pan Dariusz , Przemex , Szczypior , bo dziwnie to wygląda .
  Jeżeli dziś o 20.50 będzie pierdolił Singer w Trwam dam żonie kopa w dupę , bo już tego pierdolenia nie zniosę . Od 21.00 niech sobie słucha modlitwy jakoś wytrzymam do 21.20 .

  Polubienie

 7. Black Hawk na najgorszy amerykański śmigłowiec, przez nich samych służy jedynie do transportu ludzi i lekkiego sprzętu, bo do walki używają helikopterów typu Cobra, Apache lub Comanche. ten trzeci jest ponoć naładowany elektroniką, i mógłby być zamienny wobec tych Caracali. Jednym słowem chcą przemalować żuka i pokleić mu karabin i krzyczeć, że ten twór może konkurować z BWP. Widzę systematyczne osłabianie polskiej armii tak samo jak z tymi konikami w latach poprzedzających IIWŚ. Niemcy i ZSRR stawiały na czołgi, a u nas debile na koniki. Tam teraz stawia się na poważne śmigłowce, a u nas transportowego z Black Hawka robią bojowy.

  Polubienie

 8. zydozerca

  wgospodarce.pl
  Zaostrza się lobbing amerykańskiego koncernu zbrojeniowego Raytheon w sprawie zakupu przez Polskę systemu obrony przeciwrakietowej Patriot. Tym razem Amerykanie przysłali nad Wisłę pięciu senatorów z komisji ds. służb specjalnych, którzy spotkali się z Andrzejem Dudą, Prezydentem RP oraz Antonim Macierewiczem, ministrem obrony narodowej.
  barbara mikulsky,angus king,dan coats,mark r.warner,

  Gazeta Wyborcza” opisuje związki Antoniego Macierewicza z lobbystą Lockheed Martin, Alfonsem D’Amato. Były senator USA, Alfonse D’Amato, jest właścicielem firmy Park Strategies. Jego firma współpracuje m.in. z koncernem Lockheed Martim, producentem śmigłowców Black Hawk, które zdecydował się kupić Macierewicz — zamiast francuskich Caracali. Generalnie firma zajmuje się pośrednictwem w nawiązywaniu sutych kontraktów, sam D’Amato znany jest również jako fundraiser ważnych amerykańskich polityków. Pomagał pozyskiwać pieniądze m.in. dla prezydenta Busha Juniora. Chodzą pogłoski, że pomagał również mafijnym biznesmenom. Mimo iż zarówno minister obwony RP Antoni Macierewicz, jak i jego zastępca Bartosz Kownacki zaprzeczają, jakoby D’Amato był im znany, prawda jest taka, że Macierewicz zna go już od lat 80. D’Amato uważany jest za amerykańskiego łącznika ministra. Dlatego też przestaje dziwić fakt zaangażowana rządu w zakup Black Hawków. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” wysłali do MON pytanie: „Czy zerwanie kontraktu na francuskie caracale, i tym samym unieważnienie przetargu, służyło temu, by móc zakupić amerykańskie black hawki już bez przetargu?” — nie otrzymali jednak odpowiedzi. Okazuje się, że firma Park Strategies należąca do D’Amato na kontaktach z resortem Macierewicza zarobiła już w lipcu: podpisano kontrakt opiewający na 15 tys. dolarów miesięcznie za obsługę Polskiej Grupy Zbrojeniowej i organizację ostatniego szczytu NATO w Warszawie. PGZ potwierdziła, że taką umowę zawarto za wiedzą i zgodą ministra obrony. Natomiast od koncernu Lockheed Martin firma otrzyma 120 tys. dolarów za sfinalizowanie umowy offsetowej z producentem Black Hawków. „Gazeta Wyborcza” pisała już wcześniej o możliwych powiązaniach D’Amato z Macierewiczem. Po pierwszej publikacji sprzed miesiąca minister oskarżył redakcję o kłamstwa i manipulacje. Tymczasem ze strony, na której nazwiska obu panów widniały obok siebie w ramach organizacji Friends of Poland — dane personalne Antoniego Macierewicza nagle zniknęły. Powiązania obu panów potwierdzają jednak również portale Politico oraz O’Dwyres’s. Mimo to polski minister nadal idzie w zaparte.
  b.jeznach,neon24.pl

  Polubienie

 9. jpnz

  Bardzo zabawny artykul.
  Na marginesie przypomne, ze to ZSRR wykradal amerykanskie technologie przez dziesieciolecia i na amerykanskich wzorcach budowal wlasne uzbrojenie, a wy teraz plujecie na Ameryke.
  Nawet wasz idol W.Putin podpisal tajna umowe z Izraelem na zakup dronow i nikt z was nie protestowal. A teraz wydzieracje ryje, ze Antek Maciora chce podpisac umowe na zakup helikopterow od Ameryki.
  Wasze wycie swiadczy, ze jestescie pojebani od gory do dolu.

  Polubienie

 10. Polak Patriota

  A nad czym wy płaczecie, że podle i zesrane ze strachu czerwone francuskie świnie euro-ubeckie nie dostaną od Polski ani złamanego grosza za coś co powinno być już dawno wyzłomowane? I tak piszą Wierni Polsce Suwerennej? Oczywiście żydowską czerwoną świńską pejsaterię też należy odciąć od wszelkiego finansowania z polskiego budżetu, ale w obecnej sytuacji ten wybór pomiędzy francuskimi kutsami a żydowskimi pokiereszowanymi napletami nie jest za wielki. A więc z dwójki złego już lepiej zapłacić za coś co jest produkowane na polskiej a nie szmatlawej francuskiej ziemi. Bo i tak za te śmigłowce trzeba zapłacić. I żaden normalny Polak a tym bardziej Polski Patriota nie powinien być zainteresowany upadłością i utratą płynności finansowej przez tak na prawdę gówno wartościowych pseudo sojuszników jaki to już niejednokrotnie okazała się ta frajerska Francja. Szkoda na nich marnować prądu, czasu i pieniędzy, ale należy patrzeć im na nie tylko palce, ale i paznokcie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s