Jerzy Targalski „resortowa sierota” donosi na narodowców.

targalskiSyjonistyczna agentura dwoi się i troi, aby wtłoczyć do głów Polaków myślenie w kategoriach życia w oblężonej twierdzy zagrożonej przez nieuchronny atak agresora… ze Wschodu oczywiście.

Ale myliłby się ten kto by w owych Hunach dopatrywał się zdziczałych rezunów z batalionów Azow, Ajdar, czy Dniepr, opłacanych przez zawsze skorych do „inwestowania” w przelewanie słowiańskiej krwi  naszych braci starszych w wierze judeo-chrześcijańskiej, tym razem z ich matecznika na „zielonej „, a raczej czerwonej od krwi Ukrainie”, takich jak Kołomojski, Firtasz, Pinczuk, Achmetow, Poroszenko i inni

Zamiast bić na alarm, że rozpasane i ogłupiałe „elity” PiSowskie z dziurawego worka budżetowego szuflami sypią dolary lub euro do przepastnych WORÓW (dosłownych i potocznych) , czyli żydowskich złodziei robiących teraz w biznesie ukraińskiej tożsamości narodowej, to pożal się boże „solidarnościowi kombatanci”, o KORowskiej  lub okrągłostołowej proweniencji  grzmią na alarm, że trzeba się zbroić, bo nadchodzi Putin, a jego „rozwiedczykiem” jest prezydent Łukaszenka.

Do grona tych heroldów zapowiadających „najazd rosyjski”  należy od dawna ” sierota resortowa”- Jerzy Włodzimierz Targalski. Ostatnio jakby było mało jego historyczno-politologicznej „przenikliwości” , którą wyssał z zasobów rodzinnej tradycji marksistowsko-leninowskiej,  jako syn aparatczyka PZPRowskiego, a także jako praktykujący sam w schyłkowej wierze marksistowsko-leninowskiej partii już „nowego typu”, bo taką była owa ( bezideowa,  PZPR w połowie lat 70-tych XX wieku, kiedy to student Jerzy Włodzimierz Targalski zasilił jej szeregi udając Wallenroda, chcącego od wewnątrz spenetrować i rozwalić „reżim komunistyczny”, z którego żył jak z dojnej krowy, wychwalając zalety marksizmu-lenninizmu jego ojciec – historyk Jerzy Targalski, członek PZPR od 1952, redaktor naczelny kwartalnika „Z Pola Walki”.

Targalski ( pseudo organizacyjne Józef Darski, dobrze, że nie przybrał pseudo-Trocki, choć narzuca się pewne podobieństwo  antropologiczne obu wspomnianych bohaterów walki o „sprawiedliwość społeczną)  zapewne targany troską o Polskę i Polaków, jak każdy KORowiec, poszedł tropem polskich narodowców, którzy jego zdaniem spiskują z Putinem, aby obalić zapewne rządy „dobrej zmiany”.

W swym zapale tropiciela spiskowców Jerzy Targalski posłużył się także stowarzyszeniem Wierni Polsce Suwerennej:

 

” Luiza Dołęgowska, Fronda.pl: Jak Pan sądzi, czy Białorusin Aleksander Usowski, którego rzekome kontakty z posłem rosyjskiej Dumy Zatulinem ujawniają hakerzy, stanowi zagrożenie i na ile te materiały są wiarygodne?

Dr Jerzy Targalski: Chodzi o skrajne środowiska nacjonalistyczne, które chcą zbudować swoją pozycję na sojuszu z Rosją przeciwko Stanom Zjednoczonym, Ukrainie, a często też bazują na skrajnym antysemityźmie. Uważam, że cała sprawa jest absolutną fałszywką, dlatego, że żaden Białorusin nie jest potrzebny. Ludzi, którzy z nienawiści do Ukrainy, Ameryki – generalnie Zachodu – chcą służyć interesom rosyjkim przeciwko Polsce są u nas całe hordy.

Do tego należy dodać cwaniaków, którzy chcą zaistenienia na scenie politycznej właśnie kierując się do takiej grupy docelowej. I to są naturalne środowiska odbierające rosyjską propagandę, które w sposób naturalny chcą służyc Rosji, bo w tym widzą swoją przyszłość i tutaj żaden Białorusin jest do niczego niepotrzebny, bo jeśli chodzi o kontakty, to oni mają kontakty bezpośrednie. Jeśli pan Adam Śmiech ze skrajnie antysemickiej grupki Wierni Polsce Suwerennej jest członkiem władz ruchu panslawistycznego w Moskwie, to po co tutaj jakiś Białorusin. To są po prostu wymysły. Może na Białorusi jakiś cwaniak znalazł pomysł, doszedł do wniosku, ze Rosja jakieś pieniądzw wyciągnie, ale moim zdaniem jest to mało możliwe, bo takie sprawy załatwia się na poziomie oficera prowadzącego w stopniu kapitana- maksimum. To wszystko – i Białorusin nie jest tu do niczego potrzebny.”

za:http://www.fronda.pl/a/dr-jerzy-targalski-wyciek-z-bialorusi-to-falszywka-albo-mitomania-operacja-rosji-na-bialorusi-coraz-bardziej-realna,88174.html ( błędy literowe jak w oryginale – PZ)

Otóż muszę sprostować na wstępie kłamstwa Jerzego Targalskiego, co też uczyniłem na profilu facebookowym portalu Fronda.pl :

” Paweł Ziemiński Oświadczam, że zawarte w cytowanym wywiadzie dziennikarki portalu fronda.pl z dr Jerzym Targalskim informacje, których źródłem jest pan Targalski – jakoby pan Adam Śmiech był członkiem stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, są kłamstwem. Pan Adam Śmiech nie jest i nigdy nie był członkiem stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej chociaż występował jako gość w dyskusjach politycznych na zaproszenie redakcji studia WPS Production, będącego inicjatywą medialną stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej. Kilkakrotnie pan Adam Śmiech podpisywał się, ale zawsze jako niezależny publicysta i redaktor naczelny portalu jednodniowka.pl, pod różnego rodzaju apelami, oświadczeniami lub listami otwartymi, których sygnatariuszami byli także przedstawiciele stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej.” (patrz: https://www.facebook.com/frondaPL/?fref=ts )

Te małe i duże kłamstwa Jerzego W.Targalskiego można by spuścić z wodą gdyby nie drugie ich dno polegające na próbach insynuowania związku tych „skrajnie antysemickich narodowców ” z WPS z jakimiś wykreowanymi przez ” żydowski wallenrodyzm” spiskowcami rosyjskimi,  planującymi zapewne obalić siłą ustrój „PiSowskiej Rzeczypospolitej”, na której straży stoi dzielny KORowiec Antoni Macierewicz i gigant polskiej myśli i polityki ” suwerenistyczno-narodowej” Jarosław Kaczyński.

PZ

 

Zainteresowanych odsyłam do :

http://obiboknawlasnykoszt.blogspot.com/2015/06/towarzysz-jerzy-targalski-i-jego.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Targalski

http://www.encysol.pl/wiki/Jerzy_Targalski

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Targalski_(ojciec)

 

 

23 Komentarze

Filed under Bez kategorii

23 responses to “Jerzy Targalski „resortowa sierota” donosi na narodowców.

 1. julius

  01.03.2017
  Remember all that „NATO is obsolete”?
  And fears/joy that Trump would destroy NATO?
  Well, here’s what Trump said last night:
  We strongly support NATO, an alliance forged through the bonds of two World Wars that dethroned fascism, and a Cold War that defeated communism.
  But our partners must meet their financial obligations.
  And now, based on our very strong and frank discussions, they are beginning to do just that.
  We expect our partners, whether in NATO, in the Middle East, or the Pacific –- to take a direct and meaningful role in both strategic and military operations, and pay their fair share of the cost.

  Wasale z NATO muszą płacić większy haracz. Właśnie zaczęli to robić. Oczekujemy od nich udziału w naszych militarnych opercjach na Bilskim Wschodzie i Pacyfiku.

  Polacy już działają na rzecz Izraela na Bliskim Wschodzie a teraz zamiast uczestnictwa w Jedwabnym Szlaku będą walczyli jeszcze z Chinami.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Merkury

  Żydowscy sataniści w TVP są wiecznie żywi.

  W Polsce – faktycznie – nic się nie zmienia. Żydzi poszerzają swoje strefy wpływów, a Polacy są w ciągłym odwrocie.

  Symbolika to bardzo ważna części komunikacji, ma też ona wielkie znaczenie okultystyczne czy emocjonalne.

  W polskich kościołach już wszyscy chodzą w czapach, Panteon na Powązkach to czysta kabała, a nagrobek Inki jest w kształcie macewy.

  Żydzi mordują, żydzi grzebią, żydzi rehabilitują tych, których zamordowali, nadają im żydowską symbolikę tzn. dokonują pośmiertnej konwersji zamordowanych na judaizm.

  Za jakiś czas na tych „polskich” cmentarzach nie będzie śladów chrześcijaństwa a symbolika żydowska będzie wszędzie kłuła w oczy. I przewodnicy turystyczni po Warszawie będą pokazywać groby: żydówki Inki, żyda Pileckiego, żyda Fieldorfa i wszystkich innych, wszystkich tych żydów zamordowanych przez polskich oprawców z UB.

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/5441-baphomet-symbolem-niezlomnych

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Merkury

  WIELKI POST, MT 6, 1-6. 16-18 Zacznij modliwę tymi słowami: Panie, pozwól mi zamknąć oczy i widzieć tylko Ciebie. Spraw, aby Twoja obecność znajdowała się w centrum moich myśli, ponad wszystkim innym. Chcę w całości należeć do Ciebie.

  Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Mateusza
  Mt 6, 1-6, 16-18
  Jezus powiedział do swoich uczniów: «Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie».

  Polubienie

 4. Fredo

  Księdzu księdzuniu książu nie wiem jak to poprawnie pisać , ale czy szanowny pan wczoraj nie popił gumisiowych jagód za dużo i dziś o 3 rano nie pomyliły się panu stronki .
  Jakby powiedział durnowaty satyryk przebrany za babę Mariolkę :
  ” Hallooooo tutaj WPS a nie portal chrześcijański np o Piotrze Skardze . Halllooo proszę się obudzić .Tutaj jest WPS . Proszę wytrzeżwieć .”

  Polubienie

  • Fredo

   A wczoraj zjadłem pół kilo kiełbasy a co nie wolno ? plus pyszna musztardka kiełbaska była na gorąco pycha !!!!!!!!!

   Polubienie

   • Panie Fredo – wolno, a jakże! Chociaż post to wspaniała, uzdrawiająca praktyka.
    Mam oczywiście na myśli prawdziwy post, czyli tzw. głodówkę, a nie tę parodię, którą KK nazywa postem (dwa posiłki lekkie i jeden do syta, a zamiast mięsa można jeść ryby, które też są mięsem i to dość luksusowym).

    Polubienie

 5. Tate Jerzego Targalskiego, też Jerzy:

  Studiował historię na Uniwersytecie Łódzkim w latach 1949-1953. Jeszcze jako student został zastępcą asystenta w Katedrze Historii Powszechnej w Zakładzie Historii Starożytnej, gdzie pracował do 1953. Od 1953 pracownik Katedry Marksizmu-Leninizmu na Wydziale Ekonomii Politycznej UŁ[1]. Od 1952 roku działacz PZPR, kierownik szkolenia ideologicznego w ZMP. Od 1961 w Warszawie, wykładowca marksizmu-leninizmu na Uniwersytecie Warszawskim, prowadził także szkolenia partyjne. W 1968 krytycznie odniósł się do wzniecania antysemityzmu podczas tzw. „wydarzeniach marcowych”. W latach 1961-1968 pracował w Zakładzie Historii Partii przy KC PZPR, następnie w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk. W latach 1964-1967 był członkiem redakcji kwartalnika „Z Pola Walki”. Jego badania naukowe dotyczyły historii początków polskiego ruchu socjalistycznego. Był konsultantem historycznym polskiego filmu biograficznego „Biały mazur” z 1979 roku w reżyserii Wandy Jakubowskiej, opowiadającego o Ludwiku Waryńskim[2]. Ojciec Jerzego Targalskiego.
  za: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Targalski_(ojciec)

  Ta syjonistyczna kreatura nie wie, że Polak Polaka nie będzie oskarżał o antysemityzm – bo w jakim celu miałby to robić?

  Polubienie

  • Fredo

   Panie Dariuszu mam to szczęście że tej buziuni już nie oglądam bo gdy miałem jeszcze odbiornik TV to miałem też Republikę i czasami dla jajec się to włączyło aby zobaczyć co u żydów słychać .
   Było to niebezpieczne dla zdrowia bo jak np zobaczyłem facjatę Targalskiego i usłyszałem jego głos moje ciśnienie zamiast 140 / 85 skakało do 190 / 110 a tu już wylew pewny .
   Rada dla wszystkich :
   Chcecie być zdrowi . Nie oglądać takich gęb .
   Swoją drogą zaskoczyło mnie że wiedział o WPS.

   Polubione przez 1 osoba

 6. i tyle

  Polak Polaka bedzie oskarzal o antysemityzm, gdy stanie sie to modne
  i bedzie mogl sie wykazac, ze jest prawdziwym europejczykiem. W prostym celu, by awansowac w urzedzie, gdzie pracuje, by pozyskac miejsce pracy dla dzieci albo kupic 1 ha gruntu za 100 zl.
  A zalic to sie mozna do Pana Boga.

  Polubienie

 7. Fredo

  Panowie tu się nie ma czym podniecać tym wywiadem bo tu według mnie zupełnie chodzi o coś innego .
  To jest absurd co ten człowiek mówi a wystarczy parę sekund tylko logicznie pomyśleć znać metody działania :
  1. Pewna grupa chce sobie zbudować w porozumieniu z Rosją swoją pozycję polityczną .
  To już mamy totalny absurd :
  Mogło by to mieć sens przy innej prezydenturze np Clinton . Trump wielokrotnie zapowiadał polepszenie stosunków Rosją odnosił się z sympatią do Putina .
  To niech ten szanowny pan może najpierw Trumpa zbluzga gdy ten np za kilka miesięcy spotka się z Putinem i panowie wypiją litrę wódki razem a za dwa lata się zaprzyjażnią a potem zacznie opluwać WPS .No absurd .
  Być może wiatry w Usraelu zaczęły inaczej wiać i poczuli się dużo bardziej pewni a być może co im innego pozostało jak tylko taka retoryka .To wszystko było do przewidzenia .
  Druga sprawa :
  Oskarżanie o skrajny antysemityzm . Przecież to trzeba w sądzie udowodnić a sprawa nie jest taka prosta bo gdyby była to Pająk dawno by siedział a potrafił się w dziecinny sposób wybronić ( jego poglądy na Rosję to inna bajka ) .
  Wydaję mi się ( obym się mylił ) , że ten wywiadzik to jest jakaś zapowiedz czy preludium od ostatecznego rozwalenia WPS . Komuś już na górze cierpliwość mogła się skończyć a komu wiadomo .
  Potem może przedstawią naprawdę jakieś ciężkie zarzuty i koniec WPS .
  Mam nadzieję że się mylę .
  Przy okazji chcą tego Śmiecha udupić czyli jak to się mówi upiec dwa kurczaki na jednym ogniu . Obym się mylił .

  Polubienie

 8. jakipodpis

  „od czapy, a jednak”: https://youtu.be/xOOUVn0mFRw

  Polubienie

 9. konik

  Odtajniono raport CIA o żołnierzach wyklętych. Prawica będzie OBURZONA
  http://pikio.pl/odtajniono-raport-cia-o-zolnierzach-wykletych-prawica-bedzie-oburzona/

  Polubienie

 10. antek.wariat

  żyd ma i radio i ma-ryja

  W SKWIERZYNIE TROPEM WILCZYM POBIEGLI AMERYKAŃSCY ŻOŁNIERZE
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/skwierzynie-tropem-wilczym-pobiegli-amerykanscy-zolnierze/

  Polubienie

 11. antek.wariat

  Słowiańska solidarność

  Polubienie

 12. 44.

  Rozwałka mózgu

  Polubienie

 13. bez wyjasniania

  Paradoksalne ale prawdziwe: czytajac te strony i inne szkodze swoim dzieciom i bliskim.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.