Czy żydo-katolicyzm winien być naszą religią?

Kościół katolicki jest dziś dla nas codziennością i mało kto interesuje się tym, jak i dlaczego powstał dwa tysiące lat temu. – A.Wacyk

Projekt świątyni opatrzności – a może jednak opaczności -?

Znakomita większość ludzi jest przyzwyczajona do pewnych zastanych już porządków, np. do niewolnictwa (rewolucja w systemie niewolniczym zamieniała tylko role, pan stawał się niewolnikiem, niewolnik panem), do religii, itp. i z wielką niechęcią odnosi się do wszelkich prób ich zmiany. Dotyczy to zwłaszcza osobników słabiej wykształconych lub niezależnie od wykształcenia mniej inteligentnych. I gdy rzecz dotyczy religii, jej instytucji, osobnicy mniej kulturalni brak argumentów zastepują wulgaryzmami, a ci bardziej „kulturalni” konfabulacją, insynuacją, co sprytniejsi pozorami logiki, itp. Są to jednak typowo ludzkie zachowania.

„W Cichem (gm. Dunajec), wiosną 1957r. ludzie zobaczyli z bliska pierwszą w życiu młockarnię. Cała wieś wyległa na drogę, każdy z wiadrem, pokrywką albo innym kawałkiem blachy, walili w to z całej siły i darli się przeraźliwie. Baby miałczały, a mężczyźni miotali wyzwiska w rodzaju: ty stary głupce, jakze bedzies młócił tom kurwom!  (…) Tak mi opowiadał po latach stary gazdy, kręcąc głową z podziwu i niedowierzania, że przeżył coś takiego i osobiście brał w tym udział.” – Antoni Kroh, „Sklep potrzeb kulturalnych”

Nie rozmawialibyśmy o religii, o instytucji Kościoła, gdyby ich rola sprowadzała się do wyświęcania wielkanocnych święconek i śpiewania kolęd. Jednak zarówno religia i Kościół odgrywają istotną rolę polityczną, poczynając od nauki religii w szkołach podstawowych. Jest w końcu Kościół nie tylko współarchitetktem Unii Europejskiej, ale także propagatorem budowy NWO, tworów konstruowanych nie na prawie, ale na jego interpretacji, czyli na prawie zjudaizowanym i na żydowskim kapitalizmie.

Kościół zawsze realizował cele sprzeczne z interesem państwa i narodu (każdego państwa i każdego narodu, z wyjątkiem „narodu wybranego” – jego finansowej kasty). Można powiedzieć, że właśnie Kościół od zarania swoich dziejów jest prekursorem globalizacji i budowy NWO.

Czy można i czy warto przejąć Kościół, jego „polską” odnogę? – Takie pomysły czasami się pojawiają.
A czy można przejąć organizację o zewnętrznej jurysdykcji -? Nie zapominajmy, że Kościół jest instytucją hierarchiczną, nie demokratyczną i doły nie mają tu nic do gadania. Poza tym, kto miałby takiego przejęcia dokonać, czyżby zatomizowany polski naród, który nie posiada własnej narodowej organizacji?
A czy warto powoływać własny, narodowy, Kościół? Przecież nie może on – nie powinien – opierać się na żydowskiej hagadzie o „wybranym narodzie” z wszystkimi tego konsekwencjami, a więc z żydowskimi bogami, świętymi, ewangelistami, itp., itd. i także nie zrobi tego naród bez własnej narodowej organizacji.

Powstanie nowego Kościoła, nowej religii, należy pozostawić procesowi naturalnej ewolucji religijnej i wzrostowi narodowej, politycznej świadomości. Natomiast naszym zadaniem – naszym, czyli świadomych nacjonalistów -, jest uświadamianie społeczeństwu prawdziwej roli KK w dziejach naszego państwa, w historii świata, co w konsekwencji winno prowadzić do społecznego odrzucenia Kościoła jako politycznego (w całym spektrum polityki) drogowskazu. Wystarczy, jeśli pozostaniemy przy folklorze (przecież słowiańskim) wielkanocnych święconek i 12 potraw wigilijnych (Szczodre Gody).

Dariusz Kosiur

_____________________________

Powyższy tekst jako wstęp do artykułu A.Wacyka pt.:

Część 2. Kościół katolicki  –  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/21/czesc-2-kosciol-katolicki/

zamieściłem na portalu:  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/146481,czesc-2-kosciol-katolicki

D.Kosiur

39 Komentarzy

Filed under Polityka

39 responses to “Czy żydo-katolicyzm winien być naszą religią?

 1. nina

  ————— PODWÓJNA MORALNOŚĆ Polaków – to osiągnięcia WATYKAŃSKIEJ SYNAGOGI SZATANA . Polak ,Polakowi WILKIEM to też osiągnięcia W.S.SZAT. Jednak największą zbrodnią KK jest wyrwanie Człowieka z jego otoczenia , rodziny z życia /poziomego / i postawienie go w egoistycznym pionie tzn ja , bóg, święci. Rodzina /RÓD/ NARÓD / zostały zepchnięci na drugi , trzeci plan , jako coś mniej ważnego . Stulecia egoizmu zrobiły swoje. SUMIENIE CZYSTE , BO NIE UŻYWANE , wszak grzechy odpuszczone i odpokutowane. Tak narodził się ANTY narodowiec czyli POLAKOKATOLIK , dla ,którego żydoskie bajki są ważniejsze od Dziejów własnej Ojczyzny , jej losów i swoich własnych.

  Polubione przez 1 osoba

 2. jano

  Wziąwszy pod uwagę to wszystko, dziwi skandowanie haseł takich jak: raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę. Można by pomyśleć, że nieoczytana masa nie musi niczego kojarzyć, lecz rolą jej przywódców jest wskazać dane rzeczy palcem i powoli daną rzecz tłumaczyć. Nie ma bowiem i nigdy nie było innej Polski, która w równym stopniu dorównywałaby marzeniom współczesnych nacjonalistów, co Nadwiślański Cmokier 1945-1989. Nigdy nie było Polski tak pod każdym względem polskiej etnicznie i kulturowo, ani w równym stopniu katolickiej. Naród nie umierał, lecz przybywało milionów. Gospodarka była niemal żywcem wzięta z dowolnego ,,programu narodowego” ostatniego ćwierćwiecza. Byliśmy odgrodzeni Żelazną Kurtynę od zgniłego Zachodu.

  http://rg.neon24.pl/post/146486,srodowisko-nie-komunistyczno-narodowe

  Polubione przez 1 osoba

 3. paziem

  W okresie PRL, szczególnie przez lata gomułkowskiej polityki narodowej i gierkowskiej modernizacji za małą uwagę przywiązano do socjotechnicznej obudowy reform gospodarczych. Wystarczało pokazywać i porównywać porównywalne kraje takie jak Włochy, Hiszpanię, Portugalię Irlandię Grecję a nawet Norwegię, Danię i Finlandię. Nie mówiąc już o ilustracyjności krajów skolonizowanych przez „demokrację anglosasko-żydowską” w Ameryce PD, Środkowej, w Azji i Afryce.

  Polubienie

  • existō

   Przeciętny człowiek tak daleko nie patrzy. Dwa, moim zdaniem państwo po prostu było niesterowne, tzn toczył je przede wszystkim pasożyt (co się nie zmieniło).

   Polubienie

 4. existō

  Musi Pan odpowiedzieć na pytanie „:jak”? Jak chce Pan osiągnąć swój cel. Jeśli oczekuje Pan, że zachwyci masy jasnością swojej idei, to robił to już przed Panem Jakub Frank, czy Sabbataj Cwi o Jezusie z Nazaretu nie wspominając.

  Stachniuk określił kulturę jako proces. Dlaczego tak ja określił? Bo kultura to proces, np proces uprawy ziemi podzielony na cykle pór roku z których każda ma swoje określone cechy.

  Pod poprzednim postem dałem opis pracy Mircei Eliade, gdzie autor stwierdza: „Centralna pozycja zajmowana w kulturze przez sacrum odpowiada duchowej strukturze człowieka”.

  NIE MA KULTURY BEZ RELIGII. Religii czyli odniesienia życia człowieka do wymiaru przekraczającego dzień urodzin i śmierci. Dlatego również naród potrzebuje religii, czyli osi rozwoju oraz definicji swojej tożsamości. Bo naród nie jest bytem abstrakcyjnym, tylko „rodzina rodzin” i nie tylko tych obecnie żyjących, ale też tych które żyły wcześniej i tych które będą żyć później.

  ps
  Pod poprzednim postem zamieściłem komentarz który się nie ukazał, a moim zdaniem warto było było gdyby tak się stało, bo jest ciekawy link.

  Polubienie

 5. Wczoraj w radiu okupacyjnym maryjjjjjjja wypowiadał się osobnik który powiedział, że państwa narodowe to przeszłość a przyszłością jest mieszanie narodów w celu? To nie wiem jakim.
  Jasna Strona Mocy nabiera Mocy czynnej.

  Polubienie

 6. jabolek

  To jest niby lewica? ten degenerat ma się za lewicę ,on ledwo chodzi z własnej woli on się sam okalecza, on nie widzi że zdycha, ważne że mu klipy pompują sztucznie.

  Teraz prawica neandertalczycy na pasku syjonistów jak ci z niby oni nie rozumieją nic kompletnie tymi jeszcze lepiej sterować

  Polubienie

 7. existō

  Pod poprzednim wpisem „Chora religia – chory naród, chore państwo” sa moje dwa niewidoczne komentarze zawierające linki, mam prośbę o wyciągnięcie ich ze spamu. To ważne.

  Polubienie

 8. Maks

  Bardzo dobry artykuł!Świadomość drogą do wyzwolenia.Oczywiście żydo-katolicyzm należy odrzucić co właśnie się dzieje aczkolwiek powoli lecz proces postępuje.
  „Tylko prawda-modlitwa polaka”-program zawiści/nienawiści po obróbce ideologicznej żydo-katolicyzmu!

  „modlitwa polaka

  Gdy wieczorne zgasną zorze
  Zanim głowę do snu złoże
  Modlitwę moja zanoszę
  Bogu, ojcu i synowi
  Dopierdolcie sąsiadowi!
  Dla siebie o nic nie wnoszę
  Tylko mu dosrajcie proszę
  Kto ja jestem? Polak mały

  Mały, zawistny i podły
  Jaki znak mój? Krwawe gały
  Oto znoszę swoje modły
  Do boga mamy i syna
  zniszczcie tego skurwysyna
  Mego rodaka sąsiada
  Tego wroga, tego gada
  Żeby mu okradli garaż

  Żeby go zdradzała stara
  Żeby mu spalili sklep
  Żeby dostał cegła w łeb
  Żeby mu się córka z czarnym
  I w ogóle żeby miał marnie
  Żeby miał aidsa i raka
  Oto modlitwa polaka”

  Polubienie

 9. grzanek

  Ciekawa postać ten pan Kroh, i swojak bo gorol 🙂

  Anegdotka z Cichego też ciekawa.

  Polubienie

  • grzanek

   Na sali wyczuwalne jest pewne napięcie, kiedy tylko p. Kroh zaczyna mówić pochlebnie o latach 70 – „jak to? pozytywnie o PRL”?

   Niżej kolejne ciekawe nagranie, linkuję konkretny moment, proszę posłuchać tego zdania:

   Polubione przez 2 ludzi

   • grzanek

    I WĘŻYKIEM PODKREŚLIĆ !!

    Polubienie

   • grzanek

    @Przemek – i mówi to człowiek, który (na ile zdążyłem się zorientować) bynajmniej nie był apologetą tamtego ustroju, do tego po kądzieli potomek szlachty, m.in. krewniak senatora II RP. Zresztą widać, że on ma do tych spraw zdrowy dystans, i potrafi (co wielu Polakom niestety przychodzi z trudnością) oddzielić wymiar (geo) polityczny PRL od spraw społecznych czy kulturalnych.

    Polubione przez 1 osoba

 10. jano

  – Chciałem pieniądze? To mi dawali. Chciałem mieszkanie? To mi dali. (…) To bezpieka służyła mnie! – przekonywał Wałęsa.

  http://www.propublico24.pl/index.php/2018/11/22/totalnie-odlecial-walesa-do-olejnik-chcialem-pieniadze-to-mi-dawali-video/

  Polubienie

 11. nikita

  „Stosunek wielkiej ilości żydów do państwa i do armji, jak dowiodły czyny, jest bezwzględnie wrogi. Opanowanie przez nich kapitału i prasy posłużyło za podstawę walki z państwem i narodem w kraju i poza jego granicami. Stosunek do armji dobitnie został wykazany w czasie inwazji bolszewickiej [1920 roku], kiedy stali się oni wykonawcami woli rządu sowieckiego, wchodząc w skład komitetów rewolucyjnych lub formując bataljony, walczące czynnie z wojskiem polskiem” – czytamy w studium Romana Umiastowskiego „Terytorjum Polski pod względem wojskowym” z 1921 roku.
  https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/912881,terytorium-polski-pod-wzgledem-wojskowym-zydzi

  Polubione przez 1 osoba

 12. julius

  Kedmi wykluczył transformację Polski w „europejski Izrael” za amerykańskie pieniądze

  Polskie plany, aby stać się europejskim odpowiednikiem Izraela za amerykańskie pieniędze, są nierealne z powodu różnicy w mentalności, -stwierdził działacz społeczny Izraela, Jacob Kedmi.

  Przedstawiciel Izraela spierał się z analitykiem politycznym z Polski, Jakub Korejbą, w programie „Wieczór z Władimirem Sołowjowem”

  „Sprzedać się chce pół świata, stoją z wyciągniętymi rękami, począwszy od Polski i Ukrainy, a skończywszy na całej Ameryce Łacińskiej, połowie Azji i Afryki, a Amerykanie wkładają w tę rękę dolara” – powiedział Kedmi.

  Ekspert z Polski powiedział, że jego kraj chce być „wschodnioeuropejskim Izraelem” w przyszłości, reprezentując interesy Stanów Zjednoczonych z amerykańskimi pieniędzmi w regionie. Kedmi odpowiedział, że Polacy „nigdy nie mogą być Izraelem”, głównie dlatego, że ludność żydowska w tym kraju została prawie całkowicie wygubiona podczas II wojny światowej.

  Korejba ogłosił, że ​​Polacy „mają nieco izraelskiej mentalności”, co pozostawia nadzieję na realizację tych planów. „Nie należy mylić polskiej i izraelskiej mentalności: kiedy Żydzi byli eksterminowani w Polsce, z jakiegoś powodu Polacy o tym nie pomyśleli”, powiedział Jakow Kedmi.
  https://zen.yandex.ru/media/rueconomics.ru/kedmi-iskliuchil-prevrascenie-polshi-v-evropeiskii-izrail-na-dengi-ssha-5bf69523e3445200a9d2ea79?&from=feed

  W czyim imieniu się pan Korejba tak na publicznym forum w Rosji wypowiada. Czy jest on ustami PiS-u. Dostał specjalne pełnomocnictwa od Kaczyńskiego na Rosję?

  Polubione przez 1 osoba

  • Coś w tym jest, w każdym razie Żydzi musieli rozważać podobną możliwość już dość dawno, o czym świadczy artykuł syjonisty K.Geberta (Jego przyszły ojciec, Żyd, wyrzucony z USA za komunizowanie przyjechał do Polski. Matką K.Geberta została Żydówka z UB, która na polecenie swoich przełożonych wyszła za mąż za wyrzuconego z USA Geberta w celu jego inwigilacji.)

   „By 2050 Poland will become on economic powerhouse with Polish Jews as it driving force”, co w tłumaczeniu polskim znaczy:

   ,,Przed 2050 rokiem Polska będzie ekonomiczną potęgą z polskimi Żydami jako siłą napędową”.

   Nie jest to przepowiednia wróżki, ani wizja jasnowidza. Jest to tytuł artykułu żydowskiego dziennikarza Gazety Wyborczej, niejakiego K. Geberta vel Dawida Warszawskiego (takim nazwiskiem podpisywał teksty w drugim obiegu w latach „Solidarności”, 1980-81), jaki ukazał się w październiku 1998 r., w wydawanym w USA, miesięczniku „Moment”.

   Inny przykład potwierdzający żydowskie rozważania co do Polski.
   W czerwcu 2012r. w Berlinie odbył się I Kongres Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce.
   Na tym kongresie niejaki Jakub Czupryński, odważnie oznajmił, że Polska powinna przyjąć nie 3,3 mln Żydów, lecz 16 mln – ponieważ to Polacy powinni znaleźć się w mniejszości !!!

   Polubienie

 13. pytuś

  Drzewo Życia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzewo_%C5%BBycia_(religia)

  Krzyż to jest drzewo śmierci, którego ślepcy nie widzą!

  Polubione przez 1 osoba

 14. jano

  Michalkiewicz zobaczcie kim on jest, on żałuje że usrael na Wietnam czy Koreę nie spuścił bomby atomowej.
  Broni żydów z pisu debilnymi anegdotkami jak to un

  Oczywiście że un odpowie że to tylko potencjalnej taktyce tylko , ale widać jak on mysli , jak pomógł poskę wyprzedawać pisząc swe idiotyzmy brednie totalne.
  Teraz wypisuje że nie mamy szans że żydzi nas przejmą o starszych mądrzejszych nie dając nam żadnych szans cały czas w tonie „że się dokona”

  To jest moim zdaniem największa szmata syjonistyczna, jego ostatnio dużo w is-real.24 i wszędzie

  Polubienie

 15. Maks

  „Wkrótce Polski Jezuita Benisławski rozpuścił wieść, jakoby Pius VI, rozmawiając z nim na osobności, dwukrotnie i stanowczo , ustnie pochwalał wznowienie Zakonu Jezuitów w państwie Russkićm — approbo, approbo!… Dowiedziawszy się o tym Papież, wygnał?go z Rzymu, jako uosobionego kłamcę i, rozesłać mi wszędzie ogłoszeniami, uroczyście zaprzeczył przypisywanym mu?słowom. Zdawałoby się, że nic więcej nie trzeba? Lecz?Jezuici, jak wtenczas, tak i teraz powtarzają w historyi swego Zakonu, że kłamał nie ich kolega, a Papież którego okoliczność przymusiła do tego zaparcia się.”
  JEZUICI?I STOSUNKI ICH DO ROSSY,s.246
  http://kpbc.ukw.edu.pl/dlibra/plain-content?id=76208

  „Missyonarz Francuzki, Ludwik Sotelo, umęczony przez Japończyków (1626 r.), w końcu życia swego pisał do Papieża: „nasłuchawszy się?Jezuickich missyonarzy i kaznodziei ich Zakonów, tutejsi mieszkańcy zaczynają się z nas wyśmiewać; zarzucają nam, że wierzymy w dwóch Bogów, jednego bogatego i potężnego (to Bóg Jezuitów), a drugiego biednego?i cichego (Bóg drugich missyonarzy); ten drugi Bóg, mówią krajowcy, jest?w wielkiej pogardzie u Boga pierwszego.—To znów drugi przykład: „kiedy rozpoczęło się prześladowanie Chrześcijan w Japonii, spędzano wszystkich nad brzeg morza i przymuszano Europejczyków deptać i pluć na?krucyfiksy; Jezuici wypełniali to, tłumacząc się, że oni mieli na myśl?metal, z którego są takowe ulane, a nie wyobrażenie Boga.“
  Ibidem.:s.264

  Michalkiewicz(autorytet przy tym dla „patriotów”) to „jezuita” stosujący chochołową mowę.

  Chochoł – postać fantastyczna (Osoba Dramatu) pojawiająca się w dramacie Stanisława Wyspiańskiego Wesele(…)Obrażenie chochoła (według wierzeń ludowych) wiązało się z niebezpieczeństwem, iż stwór ten zacznie płatać figle. W Weselu takim psikusem było rzucenie przez Chochoła zaklęcia na bawiących się gości. W finalnej scenie dramatu Chochoł wprawia weselników (czekających na przybycie Wernyhory i ruszenie do powstania) w senny trans uniemożliwiający podjęcie jakichkolwiek działań.

  Postać kryje w sobie wiele symbolicznych znaczeń:

  -martwicę – symbol zgubnej tradycji,
  -symbol współczesnej wegetacji,
  -symbol idei odłożonej na przyszłość”

  Właśnie o ten TRANS wobec Polaków chodzi aby nigdy nie dostrzegli kto wróg a kto przyjaciel.

  Polubienie

 16. Maks

  Udzieliłem komentarza.Proszę przeszukać „skrzynkę spamu”.Pozdrawiam.

  Polubienie

 17. paziem

  Dla znających język rosyjski polecam:

  Polubienie

 18. paziem

  Szczególnie od 2:40 w kwestii religii

  Polubienie

 19. paziem

  Na koniec proszę wysłuchać poniższego wykładu i zwrócić szczrgólną uwagę na fragment od 4:37

  Polubienie

 20. juz nawet sami profesorowie ! a nawet niektorzy rabini wprost glosza:) ze Zydowstwo moze swobodnie istniec bez Tory ! i Talmudu!!!!!! ALE ……nie moze istniec bez 42 dyvizji chrystusowych ! glownie nie moze istniec bez dywizji : Chrzescijanstwa ,katolicyzmu ,prawoslawia ,protestantow ,Anglikanow, Satanistow i i wyznawcow bafometa i belzebuba. a goje pocieszaja sie i tlumacza sobie ze ,Zydzi spenetrowali 🙂 weszli tylnymi drzwami:) ,przenikli,przekupili 🙂 a tu….. PRAKTYKA !pokazuje ewidentnie ze te 42 dywizje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tez maja tych samych rodzicow:):):) ABRAHAMA:)

  Polubienie

 21. Pingback: KAT-olicyzm największym przekleństwem Polski! – Twierdza Chicago

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.