Bez gazu, węgla, ropy, ale z IIIŻydo-RP/Polin PiS-dzielców i PO-parańców na karku

Czy nie czas najwyższy pogonić tę syjonistyczną hołotę realizującą interesy światowej, żydowsko-anglosaskiej finansjery i potomków ukraińskich rezunów, hołotę, która sprokuruje nam nie tylko gospodarczą nędzę, ale być może i wojnę z Rosją? Czy rządy idiotów, złodziei, antypolskich, politycznych szubrawców i bandytów mają być naszym słowiańskim ideałem XXI wieku? – D.Kosiur

_____________________________________________

_____________________

Co stanie się z Polską bez rosyjskiego gazu

________________

Autor: Leonardo da Vinci

za: https://leonardo.neon24.info/post/167367,co-stanie-sie-z-polska-bez-rosyjskiego-gazu

________________

Wsztstko drożeje ❗ PIS padalce grają sobie kosztem Polaków z Rosją w Wojnę . Dzień sądu nad PIS i ich kameradów nadchodzi.

I co chore na rusofobie w Polsce u władzy anty Polacy z PIS jesteście zadowoleni ⁉
Co stanie się z Polską bez rosyjskiego gazu ⁉

Źrodło: Olga Samofałowa

W Polsce powiedzieli, że nie widzą możliwości płacenia za rosyjski gaz w rublach. Jeśli Moskwa nie pójdzie na ustępstwa, to Warszawa może jako pierwsza w Europie zdecydować się na zerwanie kontraktu gazowego. Polscy politycy w końcu spełnią swoje stare marzenie – odmówią rosyjskiego gazu nie tylko słowami, ale i czynami. Tylko konsekwencje dla polskiej gospodarki i polskich obywateli będą katastrofalne.

Prezes zarządu polskiego koncernu naftowo-gazowego PGNiG Paweł Majewski nie widzi możliwości płacenia za rosyjski gaz w rublach. „Nie ma takiej możliwości” – powiedział Majewski w czwartek.

Jeśli Rosja nie zaakceptuje takiej odpowiedzi, oznacza to, że Polska będzie musiała zerwać kontrakt z Rosją i odmówić zakupu rosyjskiego gazu. „Nie jest jeszcze jasne, jak stanowczą pozycję zajmie Rosja. Czy powie, że istnieją opcje rozliczenia, na przykład poprzez rozliczanie płatności ekwiwalentem złota i nie tylko. 
A jeśli Rosja nie pójdzie na ustępstwa, to Polska straci rosyjski gaz – uważa Stanislav Mitrakowicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Finansowego przy rządzie Rosji i czołowy ekspert Narodowego Funduszu Bezpieczeństwa Energetycznego.

Formalnie o tym właśnie od lat marzyli w słowach polscy politycy. Ponadto długoterminowy kontrakt z Gazpromem wygasa w grudniu 2022 roku. Warszawa wielokrotnie powtarzała, że ​​nie przedłuży tej umowy z Rosją. Polscy politycy mają szansę spełnić swoje ukochane marzenie wcześniej – już teraz. Inna sprawa, że ​​dla polskiego przemysłu i polskiej ludności będzie to miało bardzo ale to bardzo smutne konsekwencje.
Polska zużywa 20 mld m sześc. gazu, z czego połowę pokrywa importowany gaz rosyjski w ramach długoterminowego kontraktu z Gazpromem.
Polska od wielu lat podejmuje różne kroki, aby przygotować się do zakończenia umowy w grudniu 2022 roku.
Aby zdywersyfikować dostawy gazu, w Świnoujściu zbudowano terminal LNG do odbioru drogiego, ale nie dla rosyjskiego gazu.

Aby polskie firmy zaczęły kupować drogie LNG, Warszawa musiała nawet uchwalić specjalne prawo i zobowiązać się do tego w pewnym stopniu.
Ponadto, pod presją Polaków, budowany jest gazociąg Baltic Pipe o przepustowości 10 mld metrów sześciennych gazu rocznie, który ma dostarczać do Polski także dużo droższy gaz z szelfu norweskiego.Gazowe ultimatum Rosji stawia Europę przed krytycznym wyborem.USA popchało Europę do podjęcia niebezpiecznego kroku przeciwko Rosji.Sankcje wobec Rosji przestraszyły nawet amerykańskich sojuszników.

Wreszcie Warszawa współpracuje z Litwą, która ma pływający terminal LNG. Między obydwoma krajami budowany jest interkonektor, który umożliwi Polsce transport LNG na Litwę.

Polska planowała jednak zrezygnować z zakupu rosyjskiego gazu dopiero od 2023 roku – po zakończeniu umowy z Gazpromem. Jednorazowe odrzucenie go teraz byłoby niezwykle bolesną decyzją.

Prezydent Putin dał wrogim krajom tylko 10 dni na zmianę płatności z euro/dolarów  na ruble. 
Po tym terminie będzie zamykał dopływ gazu dla państw nie płacących w rublach.

Terminal LNG w Polsce ma pojemność 5 miliardów metrów sześciennych gazu, a te ilości są już zużywane. Polacy planują zwiększyć przepustowość terminalu o 2,5 mld m sześc., co może zapewnić nowe ilości gazu. Jednak na razie Polska nie ma ani mocy ani kontraktów na dostawę nowych ilości LNG. A czy pojawi się LNG na rynku światowym specjalnie dla Polski w warunkach już istniejącego niedoboru gazu na rynku światowym to podstawowe pytanie.

Nie mówiąc już o tym, że to LNG trzeba będzie kupić po ekstremalnie wysokich cenach. Już teraz ceny spotowe znacznie przekraczają 1000 USD za 1000 metrów sześciennych. I nawet jeśli teraz sama Polska oficjalnie zerwie kontrakt z Gazpromem, to doprowadzi to do kolejnego gwałtownego wzrostu cen gazu.
Polacy po prostu całą kasę z domowego budżetu wyłożą na opłaty energii i zapewne wyjdą na ulice podziękować Kaczyńskiemu, Morawieckiemu i całej tej rusofobicznej chorej psychicznie plejadzie gnomów z PIS i nie tylko … ❗❗❗

Jeśli chodzi o interkonektor między Litwą a Polską, to częściowo zacznie on działać dopiero od 1 maja, a rura powinna być w pełni operacyjna nie wcześniej niż w październiku 2022 roku.

Dodatkowo sytuacja z litewskim terminalem LNG jest taka, że ​​jego przepustowość jest już zarezerwowana na cały bieżący rok. Oznacza to, że dla Polski nie ma tu zbyt wiele miejsca.

LNG trafia na Litwę z Rosji, Norwegii i USA. Ale od marca litwini przestali przyjmować rosyjski LNG.
W 2021 roku z obiektów terminalu w 2021 roku korzystały cztery przedsiębiorstwa z Litwy, dwa z Estonii i jeden z Norwegii. Jeśli część dostaw do litewskiego terminalu LNG zostanie przekazana Polsce, oznacza to, że ktoś inny straci te dostawy. Oznacza to, że Litwa, Norwegia czy Estonia będą musiały się „przesunąć”.Estonia uważa, że ​​to ona zostanie pozbawiona LNG. Najbliżej znajduje się litewski terminal LNG, więc Estończycy nie chcieliby stracić swojego „kawałka tortu” przez Polskę.

Nawet jeśli wykluczymy wszystkie te problemy, to oba terminale LNG mogą zapewnić niewielkie dodatkowe wolumeny zastępujące rosyjski gaz w rejonie 3-4 miliardów metrów sześciennych. I nie teraz, ale w dłuższej perspektywie. To wciąż za mało.

Gazociąg Baltic Pipe nie został jeszcze ukończony. Zaplanowano uruchomienie dopiero końcem 2022 roku. Jednocześnie budowa rurociągu została wstrzymana na pewien czas ze względu na brak pozwolenia środowiskowego od Danii, gdyż rurociąg przepływa przez jej wody. Budowniczowie otrzymali to pozwolenie dosłownie w tym miesiącu. Ale kiedy rozpoczną budowę ?

„Nawet jeśli będą naciskać, to Baltic Pipe nie będzie działać, certyfikaty i stopniowamie. Gazociąg zwykle osiąga pełną przepustowość stopniowo, to znaczy nie będzie możliwe natychmiastowe przepompowanie 10 mld m sześc.”

Warszawa uważa, że ​​Baltic Pipe zostanie oddany do eksploatacji w dwóch etapach. Od 1 października 2022 r. gazociąg zacznie eksploatować zaledwie 2-3 mld m sześc. rocznie, a pełną przepustowość osiągnie 1 stycznia 2023 r. Jednak w praktyce może być inaczej. „Polacy, sądząc po wiadomościach, nie mogli zarezerwować całej przepustowości gazociągu. W związku z tym istnieją duże wątpliwości, czy wszystkie te 10 miliardów metrów sześciennych rzeczywiście trafi do Polski z Norwegii – mówi Mitrakowicz. Do tej pory Polacy zakontraktowali zaledwie 2-3 miliardy metrów sześciennych.

I jeszcze najważniejszy problem dla Polski.

W każdym razie należy rozumieć, że nie planuje się transportu tym gazociągiem nowego norweskiego gazu, ponieważ Norwegia nie ma możliwości tak dużego zwiększenia wydobycia. „Mówimy o tym, że Baltic Pipe przekieruje norweski gaz, którego Niemcy nie otrzymają. A nie nowy abstrakcyjny gaz z Norwegii – mówi ekspert.

Oznacza to, że Niemcy mogą stracić część norweskiego gazu, a jedynym sposobem na odrobienie straty będzie zwiększenie importu z Rosji (NATURALNIE jeśli WYKLUCZYMY EKONOMICZNE SAMOBÓJSTWO NIEMIEC w postaci całkowitego odrzucenia rosyjskiego gazu). Biorąc pod uwagę, że Nord Stream 1 pracuje już z pełną przepustowością, a Nord Stream 2 jest zablokowany, Niemcy będą musiały zwiększyć dostawy rosyjskiego gazu przez gazociąg Jamał-Europa, który przebiega przez terytorium Polski.

Gazociąg ten jest obecnie używany głównie do manewrowania popytem i jest używany, gdy w Europie rośnie zapotrzebowanie na gaz i jest gotowy do przyjęcia więcej niż Nord Stream 1, Turkish Stream i ukraiński gazociąg.  Warszawa będzie próbowała przejąć część rosyjskiego gazu z gazociągu w ramach papierowych umów na dostawy gazu z Niemiec. Mówimy o wirtualnym rewersie przez analogię z Ukrainą.

Oznacza to, że Polska kupi „nadwyżkę” gazu z Niemiec, ale fizycznie Polacy te ilości zabiorą z rury tranzytowej. To nie jest nowy schemat, działa do dziś. Polskie statystyki uwzględniają dostawy gazu z Niemiec.
Ten schemat pozwoli Polsce pośrednio kontynuować odbiór rosyjskiego gazu. Kolejne pytanie brzmi, jakie ilości można omówić. Będzie to zależało od potrzeb samych Niemiec – jaka „nadwyżka” będzie na ich rynku. Takie dostawy trudno nazwać stabilnymi.

Polska – jako kraj z największymi zasobami węgla w Europie – mogłaby przestawić swoje stacje z gazu na węgiel. Jednak zdaniem eksperta nie wszystkie elektrociepłownie da się przestawić przynajmniej szybko. Ponadto Polska przez debilną politykę PiS jest uzależniona nie tylko od rosyjskiego gazu, ale także od rosyjskiego węgla.

„Polska z rusofobicznym PIS bawiła się liberalizacją rynku i zreformowała przemysł węglowy w taki sposób, że inwestycje w niego stały się nieopłacalne, a „zielona” agenda ostatecznie wykończyła branżę. Polska uzyskała status importera netto, gdy musi importować węgiel, w tym z Rosji. Co więcej, zarówno węgiel z grupy gazowej, jak i antracyt – zauważa Stanislav Mitrakowicz.

Według najnowszych danych dotyczących bilansu energetycznego Polski publikowanych przez Agencję Rynku Energii (ARE), udział energii elektrycznej wytworzonej z węgla w 2021 r. przekracza 10%. W pierwszym półroczu kraj sprowadził 6,2 mln ton węgla, z czego większość – 4 mln ton – z Rosji oraz 1,15 mln ton aż z Australii a tym samym znowu skrajnie drogi węgiel ze względów kosztów transportu z Australii.

Zdolność Polski do szybkiego zastąpienia około 10 miliardów metrów sześciennych rosyjskiego gazu w ujęciu rocznym jest więc niewielka. „Oznacza to, że Polska będzie musiała odciąć część lub całość swojego przemysłu” – mówi Mitranowcz. Zamknięcie branży doprowadzi nie tylko do kryzysu energetycznego, ale także do silnego kryzysu gospodarczego, wzrostu inflacji itp. „Na przykład polski producent nawozów azotowych Grupa Azoty prawdopodobnie całkowicie przestanie działać , bo nawozy są produkowane z gazu. I to jest ważna część polskiej gospodarki. Polscy rolnicy ucierpią, bo w UE już brakuje nawozów, a są drogie, a wiosenny siew już się zaczyna – info źródło.

Nawet jeśli zatrzymanie całej branży nie wystarczy, to Polska będzie musiała przygotować się na stopniowe wyłączanie urządzeń użyteczności publicznej z prądu. „Prawdopodobnie w kraju są jakieś rezerwy gazu i nie nastąpi to od razu, ale będzie letni szczyt zużycia”

Polacy pewnie serdecznie podziękują pisowskim kanaliom bo czasy będzą trudne. Mówimy o racjonowaniu zużycia energii elektrycznej przez ludność, gdy każdy region otrzymuje energię elektryczną tylko w określonych godzinach. To mniej więcej tyle samo, co na Krymie w 2016 roku, kiedy strona ukraińska wysadziła linię energetyczną z Chersonia – mówi ekspert FNEB.Tylko polskie władze same doprowadzą kraj do tego.

„Jak zareagują w tej sytuacji polscy konsumenci, to także ciekawe pytanie” – konkluduje ekspert, wskazując na niezadowolenie społeczne z powodu problemów ekonomicznych i poważnego pogorszenia się życia zwykłych Polaków. A przy tym rusofobiczny pis całą uwagę i miliardowe wydatki w tym samym czasie poświęca banderowskiej Ukrainie i ponad 2 milionom uciekinierów wśród których jest pełno spadkobierców rezunów nienawidzących Polaków.

Polacy, czy wszyscy się martwicie tym, jak ci szaleńcy w obronie nazistów i banderowców na Ukrainie spowodują że będziemy żyć bez rosyjskiego taniego gazu ? i bulić za amerykański, norweski, czy arabski gaz dla przyjemności rusofobów z PIS 2 lub 3 razy więcej z naszej kieszeni by zadowolić parchy z PIS i ich banderowskie kamerady na UPA padlinie ❗❗❗

To oni, to te chore psychole z PIS PO SLD PSL nie pozostawili kamienia na kamieniu w stosunkach z Rosją, do tego stopnia, że ​​istnieje chęć przerobienia ich na nawóz. Teraz nie wystarczy lamentować nad przyszłym losem ❗

W końcu Polacy zacznijcie myśleć więcej o sobie !
A nie o ukr’ach i USSmanach o Żydach robiących w Polsce knesety i innych obcych pasożytniczych gadach.

No ale ale spokojnie.
My Polacy kiedyś żyliśmy bez gazu 🙂

Siedzieliśmy na drzewach, polowaliśmy na mamuty. ;)))

To damy sobie przecież radę, Bo  nasze motto to:

Polacy NIC się NIE STAŁO ❗❗❗

” Polacy, nic się nie stało
Nie raz, nie dwa się przegrało
Polacy, nic się nie stało
Jutro pójdziemy na całość
Będziemy bez światła i gazu.
Zapalmy ogniska od razu.
Polacy, nic się nie stało
Ważne by nam się znowu chciało
Znowu nam nakopali.
PISyny 4 miliony ukr’ów
nam na nasz łeb nawali… .❗”

A na koniec to SZLAG BY TYCH WSZYSTKICH  BANDER SYNÓW I RUSOFOBÓW W PISDUUUDE TRAFIŁ ❗❗❗.

48 Komentarzy

Filed under Polityka

48 responses to “Bez gazu, węgla, ropy, ale z IIIŻydo-RP/Polin PiS-dzielców i PO-parańców na karku

 1. Arkaim

  Bardzo wysokie pomiary promieniowania z Dallas radmon.org
  U nas niestety tez sypali. Ciekawe co sie bedzie dzialo..,

  Polubienie

  • Arkaim

   Mozna skasowac kpomentarz. Wylaczyli licznik

   Polubienie

   • Najnowsze tłumaczenie o tym, co się na Ukrainie dzieje PROPAGANDOWO i dlaczego ŚWIAT powiela propagandę UKRAINY. LEKTURA absolutnie obowiązkowa, szczególnie – mój wstępniak …

    Wojna propagandowa na Ukrainie: międzynarodowe firmy PR, lobbyści z Waszyngtonu i odgałęzienia CIA

    Zajawka:
    Jeśli rosyjska propaganda jest tak obłąkana i śmieszna, to dlaczego miałaby być jakimkolwiek zagrożeniem dla MEGAPRAWDY serwowanej przez „zawsze uczciwe” media „zachodniej ÜBERDEMOKRACJI” bloku USA? Po co eliminować wszystkie kanały TV i strony internetowe niekontrolowanych przez „zachód” mediów rosyjskojęzycznych? I to nawet w Polin, gdzie praktycznie nikt już po rosyjsku nie potrafi nic zrozumieć ani wydukać? Czy chcą chronić przed „ruską propagandą” gastarbeiterów z Ukrainy i Białorusi, czy może redakcje Biełsatu i „prezydentkę” Cichanouską????? Powariowali tam w tym Głównym Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk „wolnego i demokratycznego świata made in USA”? Rozumiecie, drogie robaczki, co chcę wam tu powiedzieć? Dlaczego oglądamy w całym „wolnym świecie” takie „cuda na kiju”? Ponieważ … RESZTA W LINKU

    Polubione przez 1 osoba

 2. Arkaim

  A teraz oczekujemy od panow politykow drugiej bohaterskiej decyzji, czyli ustalenie swoich pensji z dodatkami na poziomie sredniej krajowej.
  Dodatkowo w ramach solidarnosci powinni oddac polowe swego majatku na pomoc Ukraincom by nie obciazac tym budzetu.

  Polubienie

 3. przyjaciel

  niedawno pojawił się taki dziwny artykuł, pomału staje się jasne po co Policja robi „takie zakupy”.

  Polska policja się zbroi. Kupuje granatniki, amunicję i kamizelki kuloodporne

  265

  Granatniki kal. 40 mm, amunicja do karabinków i kamizelki kuloodporne to zakupy, które planuje w najbliższym czasie policja. 20 kompletów granatników ma trafić do policji do końca tego roku. To kolejna partia takiego sprzętu.
  Granatniki mają pochodzić z firmy H&K – znanego niemieckiego producenta broni. Ma być ich 20 kompletów. W styczniu do największej polskiej służby, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i porządek, trafiło już 98 takich kompletów.

  W skład kompletu wchodzi sam granatnik i dodatkowe oprzyrządowanie. Celownik mechaniczny, szyna do montażu innych elementów optycznych, pas, plecak itp. Kilka dni temu minął termin składania wniosków o udział w przetargu.
  Granatniki takie są skuteczne np. do niszczenia lekko opancerzonych celów na dystansie do 350 m. Na początku tego roku Komenda Główna Policji zakupiła partię 98 sztuk takiej broni. Kosztowało to policję ponad 650 tys. zł.

  „Granatniki? Kilkanaście lat służby, a nigdy nie używałem takiego sprzętu – dziwi się w rozmowie z o2.pl doświadczony funkcjonariusz policji.”

  Policjanci kupują też amunicję do karabinów, kalibru 5,56 mm. Do tego dochodzi potężne zamówienie na 271 strzelb gładkolufowych. Policjanci kupują również granaty. W kwietniu rozpisano też zamówienie na dostawę karabinów wyborowych.

  W planach ujęto również zakupy amunicji barwiącej (ćwiczebnej), noktowizorów, części do policyjnych śmigłowców czy nawet lin do szybkiego desantu ze śmigłowca (tzw. fast rope). Wczesną wiosną zaś policja informowała o zakupie armatek wodnych, służących m.in. do rozpędzania demonstracji.
  https://www.o2.pl/informacje/polska-policja-sie-zbroi-kupuje-granatniki-amunicje-i-kamizelki-kuloodporne-6651242520095648a

  Polubienie

 4. Pingback: Drugi miesiąc wojenki żydłackiej na Upadlinie – Grypa666

 5. Rosyjski autor: Polska podstawową przyczyną powstania ukrainizmu https://rusvesna.su/news/1648279484

  Polubienie

 6. Ogromne kolumny wojskowe Rosji wjeżdżają do Donbasu
  https://rusvesna.su/news/1648364131

  Polubienie

 7. Co czeka Charków — zimna woda na excytujących się tryumfem Rosji https://rusvesna.su/news/1648298669

  Polubienie

 8. Obie strony wojny na Ukrainie robią dla żydłactfa: Uny gładko przestawili pretekst do inflacji i spadku gospodarczego z covida na obecną wojnę https://www.bibula.com/?p=132555

  Polubienie

 9. Mirosław

  przyjaciel

  Ot widać do czego prowadzi żydowska demokracja, która szykuje się do wojny domowej ze świadomą częścią narodu polskiego.
  Policja to w zdecydowanej większości już banderowcy, więc tutaj nie będzie żadnych zahamowań. Dobitnie pokazali to podczas ostatniej żydowskiej pandemii.
  Pozostała jedynie jeszcze część wojska polskiego od majora w dół, bo wyżej to same prawie antysłowiańskie sprzedawczyki, którym w nie głowie polski interes. Przykład Skrzypka i Koziołka jawnie pokazuje, czyj ci szemrani osobnicy interes reprezentują.
  Obecna sytuacja w Polsce jest dobra i niedobra, jeśli brać pod uwagę wyrwane się spod wpływów żydostwa, ale pewna szansa istnieje.
  Obecnie żydostwo zdaje sobie sprawę z nieuchronności utraty Ukrainy i będzie starało się zabezpieczyć dotychczasowe strefy wpływów, a zwłaszcza w Europie Wschodniej.
  Dlatego będą przerzucać do nas coraz więcej swoich żołnierzy po pretekstem wyimaginowanego zagrożenia ze strony Rosji. Ale obce wojska zostaną skierowane do pomocy banderopolińskiej policji w zwalczaniu części zbuntowanej. Śpiąc obecnie Polacy pracują na coraz krwawszą wojnę domową i prawdopodobnie rozpad Polin.

  Polubione przez 1 osoba

 10. Mirosław

  Co stanie się z Polską bez rosyjskiego gazu ⁉
  ________________

  Doprowadzi to nędzy i wybuchów społecznych, do których przygotowuje się już żydowski okupant nad Wisłą.
  Nie chciałbym być teraz w skórze tych żydowskich realizatorów żydoanglosaskiej polityki na terenie Polin. Drukowanie pieniędzy nic już nie pomoże, kiedy nie będzie czym i co gotować.

  Polubienie

  • Dziamek - (IP: 147.135.255.104)

   Ruska śmierdząca onuco-antypolaku zakało Polski nic się nie bój wkrótce uniezależnimy się całkowicie od rosyjskiego gazu …
   _________________________________

   Zamiast wypisywać swoje durnoty, wystarczy, że napiszesz: to ja, wasza syjonistyczna menda – tylko, że my i tak to wiemy. DK

   Polubione przez 3 ludzi

 11. marekzamarte

  Napiszę tak. Węgiel drogi jak cholera. Butla gazu 130zł kosztowała 35zł Kupić drewno z lasu problem ( tylu chętnych nie było od x lat ). Zbierać chrust- straż leśna spałuje, Będziemy siedzieć zimno

  Polubione przez 1 osoba

  • TzinSunBaj

   Gdzie ty widział butlę gazu za 35 pln 10 lat temu. Trzy lata temu kosztowała 50 pln teraz kosztuje 70 pln butla gazu i nie więcej ponadto chcesz mieć ciepło włącz sobie farelkę do prądu a jak nie masz na prąd idź do roboty bo za darmo nic nie ma.

   Polubione przez 1 osoba

 12. Mirosław

  TzinSunBaj

  Typowa żydowska gadka … nie starcza ci na węgiel?
  Zmień pracę, a najlepiej wyjedź z Polski, tam zarobisz więcej, będziesz miał na opał lub idź do dodatkowej pracy, wówczas będziesz miał na gaz.

  Polubione przez 2 ludzi

 13. „Rewolucja odgórna: Czubajs uciekł z Rosji, Putin odmawia uzależnienia od dolara”

  „Dziś na pewno przejdzie do historii. Ucieczka z Rosji Anatolija Czubajsa, który obserwuje zza kulis świata, autora masowego plądrowania naszego kraju na początku lat 90., a także odrzucenia dolara w płatnościach za rosyjski gaz, to nie tylko „ środki odwetowe wobec zachodnich sankcji”, to prawdziwe wyzwolenie z zależności kolonialnej. „Nie pokonaliśmy Rosjan. Oszukaliśmy ich. Kiedyś to zrozumieją, a wtedy nie będziemy mieli kłopotów ”- te słowa Amerykanina, bohatera filmu „Niebo”, spełniają się dzisiaj na naszych oczach. Rosjanie już dawno wszystko zrozumieli, ale teraz prezydent ma możliwość działania. Oczywiste jest, że ucieczka Czubajsa to dopiero początek, a mamy długą listę tych, którzy od dziesięcioleci pili sok od naszego narodu, nie pozwolili i nadal uniemożliwiają rozwój Rosji, skazując ją na los peryferii globalnego kapitalistycznego cyfrowego „nowego wspaniałego świata”. A decyzja o porzuceniu dolara w rozliczeniach handlu zagranicznego naszymi surowcami energetycznymi w perspektywie średnioterminowej nie tylko unieważnia zachodnie sankcje, ale podważa cały światowy system finansowy po porozumieniu z Bretton Woods, pogrąża cały świat zachodni w systemowym kryzysie i faktycznie stawia zakończenie szeregu globalistycznych projektów, w szczególności „zielonej” agendy nadzorowanej przez Czubajsa.”
  Zmiany, które zachodzą w Rosji zaczynają zmieniać Świat i świadczą jednoznacznie o zerwaniu z NWO – kto by się tego spodziewał ?. Nie znamy tylko odpowiedzi na pytanie – czy „car” sam podjął te decyzję, czy też został do tego zmuszony. .
  http://katyusha.org/view?id=18477

  Polubione przez 1 osoba

 14. Nic tylko czekać jak ogłupiała żydo-katolicka hołota przyjmująca rezunów do swoich domów zorientuje się, że PiSdzielce odcięły dopływ mamony dla przesiedleńców…
  …a sami kasy nie będą już mieli.

  Wtedy ukry chwycą za nóż i zaczną walczyć o swoje żerowiska. Dwulicowość nowych „domowników” szybko wyjdzie na wierzch.

  Polubienie

  • Kojak

   Dwulicowosc ? Nie ! To swiadomi antypolscy zdrajcy ,mordercy, bandyci ,oszusci i zlodzieje ! Nie ma tu co kuglowac i i uzywc ;polslowka i subtelnoscI , widac tu bowiem jak na dloni ich kryminalna morde a wrecz ryj !

   Polubione przez 1 osoba

 15. MatkaPolka

  Zatajone przed Polakami bogactwa Polski, czyli największe oszustwo PRL-bis

  https://eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

  Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie lata, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.

  Przez zaprzedanie i głupotę rządzących jest blokowany szybki rozwoju Polski i dobrobyt całego społeczeństwa w tym naszych „elit”.

  Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych.

  Polska jest potęgą energetyczna i surowcową – POLSKA KUWEJTEM EUROPY –
  Polska nie potrzebuje importu gazu i ropy ani z Rosji ani z USA– sama może być eksporterem

  Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia.

  Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!!

  Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – $300 163,5 mld, czyli $300,163,5 biliona (w USA $300,163,5 trylionów).

  Polubienie

 16. MatkaPolka

  Przypomnę tylko
  Erupcja ropy naftowej na wodach terytorianych Polski wokół wyspy Bornholm – PiS dzielce natychmiast oddały te złoża Danii
  Erupcja ropy naftowej w Karlinie

  Polubienie

 17. Zjednoczenie Ukrainy z Rosją jest nieuniknione
  https://piotrbein.net/2022/03/27/75222/

  „Zjednoczenie jest ogólnym rozwiązaniem wszystkich szczególnych problemów narodów rosyjskiego i płd.-rosyjskiego. I tylko zjednoczenie może być ostatecznym celem operacji specjalnej.

  Jeśli zdamy sobie z tego sprawę, to oczywiste jest, że do deklarowanych celów operacji specjalnej należy dodać jeszcze dwa punkty – denazyfikację i demilitaryzację. W rezultacie otrzymujemy:

  Demilitaryzacja
  Denazyfikacja
  Deukrainizacja
  Spotkanie
  Dwa ciosy miecza – demilitaryzacja i denazyfikacja – tylko urwą głowę smokowi ukraińskiego nacjonalizmu. Czy także spalić ją? Bez tego nieuchronnie odrośnie.

  Najważniejszy jest punkt trzeci (deukrainizacja). Bez niej Rosja przegra zarówno operację specjalną, jak i wojnę z USA.

  Konieczne jest cofnięcie przymusowej ukrainizacji. Wszystkie pozornie nieszkodliwe hopaki, haftowane koszule, „szczeniak umarł” i inne rozkosze przymusowej ukrainizacji muszą być bezlitośnie zoptymalizowane. Oczywiście jednocześnie konieczne jest wyraźne rozróżnienie wyszywanki pop-folklorystycznej od politycznej.

  Bez deukrainizacji denazyfikacja Ukrainy jest niemożliwa, a demilitaryzacja nie ma sensu.

  Bandera (ukraiński neonazizm) to tylko kwiat na trującym drzewie ukraińskiego nacjonalizmu. Korzenie należy wyciąć, a nie tylko zniszczyć wierzchołki.

  Nacjonalistyczne państwo Ukrainy to rak na ciele narodu rosyjskiego. Dlatego konieczne jest oczyszczanie przerzutów do Polski, aby nie pozostał nawet strzęp. Jeśli zostawimy Ukrainie przynajmniej jeden region, to USA natychmiast wypchnie go rakietami, a potem przez dziesięciolecia będą upokarzać Federację Rosyjską we wszystkich znanych i wychwalanych podłościach europejskich sądów.

  Bez deukrainizacji i ponownego zjednoczenia wszystkie wyczyny i poświęcenie naszych żołnierzy będą bez znaczenia. I rozumieją to wszyscy, którzy dobrze znają historię ukraińskiego nacjonalizmu, jego żywotność i zaciekłą bezwzględność.

  24 lutego 2022 roku dla Rosji nie ma powrotu. „

  Polubienie

 18. Arkaim

  z bloga kodluch internauta @Konstanty Ciern
  ………..
  Roman Kristen
  24i mar3cmo94ha no 21:5fo2r7 ·
  Były premier Beninu Lionel Zinsou na imprezce zorganizowanej w Paryżu w ramach posiedzenia klubu dyskusyjnego „Cercle des nouveaux mondes” 12 marca:
  „Teraz wszyscy słyszymy tylko o tym kryzysie, antyrosyjskich sankcjach, ropie, gazie… A czy zdajecie sobie sprawę, co ten kryzys oznacza na przykład dla Afryki? Rosja dostarcza nam zboże i kukurydzę. Cała logistyka prowadzi przez Morze Czarne. Afrykański świat zastygnął w przerażeniu. W przerażeniu od działań USA i UE.
  Nie przekupicie Afrykańczyków opowieściami o demokracji. To tylko wasze bajki dla wewnętrznego użytkownika. Większość elity afrykańskiej kształciła się w Związku Radzieckim – lekarze, inżynierowie, lotnicy, nauczyciele, naukowcy. Rosjanie jako jedyni Europejczycy przeprowadzili w Afryce dekolonizację. Afryka o tym pamięta. Tak samo, jak pamięta europejskie bestialstwa.
  Jak zauważyliście, kraje afrykańskie nie poparły rezolucji ONZ potępiającej Rosję i nigdy nie poprą żadnych rezolucji przeciw Rosji. W korę mózgową każdego Afrykańczyka wszyto: Rosja niesie dobro, niezależnie od tego, co wy o tym sądzicie. To konstanta.
  Cała Afryka śledzi wydarzenia w Republice Środkowoafrykańskiej i Mali. To, czego Europejczycy nie mogli zrobić przez dekady, Rosjanie zrobili za rok. Na terenie Republiki Środkowoafrykańskiej hasały bandyckie ugrupowania, dziś jest tam prawdziwe państwo.
  Wiem, że na sali znajdują się dyplomaci, pracownicy MSZ. Zwracam się do was, do francuskiej dyplomacji: szukajcie rozwiązania waszego problemu jak najszybciej, ponieważ jeśli za miesiąc nie skończy się ten konflikt, Afryka wybuchnie.
  To wy stawiacie na pierwsze miejsce problemy z energetyką. W najgorszym wypadku będziecie mieli mniej ciepła i mniej samochodów. Tymczasem u nas w Afryce problemem będzie głód! Usłyszcie mnie: kryzys w Afryce pociągnie za sobą zniszczenie Europy.
  Opamiętajcie się i szukajcie rozwiązań dyplomatycznych. Nie zapominajcie, że takie kraje, jak Indie i Chiny, popierają Rosję. Afryka popiera Rosję.
  Nie chcę mówić o demokracji. Nie wzruszycie mnie, Afrykańczyka, opowieściami o nieszczęśliwej Ukrainie i apelami o człowieczeństwie. Wasza demokracja to wasza sprawa. Nie należy narzucać nam waszych poglądów o tym, jak my, Afrykańczycy, powinniśmy żyć.
  Jeszcze raz: szukajcie kompromisów, niech dyplomaci pracują. Czas gra przeciwko nam. Mamy 30 dni. Trzydzieści! Nie więcej!”

  Polubione przez 1 osoba

 19. kika22

  Tak jeszcze było osiem lat temu w Jewropie!

  Bezbronna Europa? Rosja zbroi się, państwa UE oszczędzają na wojsku

  https://www.dw.com/pl/bezbronna-europa-rosja-zbroi-się-państwa-ue-oszczędzają-na-wojsku/a-17517118

  Teraz militaryści dostali zielone światełko i będzie ,,Zimna wojna” numer dwa.

  Europa zbroi się na potęgę. Rośnie import broni do wszystkich krajów kontynentu

  https://www.rp.pl/biznes/art35859051-europa-zbroi-sie-na-potege-rosnie-import-broni-do-wszystkich-krajow-kontynentu

  Hej!

  Polubienie

 20. kika22

  Informacja dla gimbazy.

  Zimna wojna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_wojna

  Stanisław Koziej

  ISTOTA I CHARAKTER NOWEJ ZIMNEJ WOJNY

  Click to access UW-III-Dni-Dyplomacji-Istota-i-charakter-nowej-zimnej-wojny.pdf

  Hej!

  Polubienie

 21. kika22

  Już pisałem o armatach, zamiast masełka.

  Świat się zbroi – Izrael w czołówce, Polska na 62 miejscu

  https://www.dw.com/pl/świat-się-zbroi-izrael-w-czołówce-polska-na-62-miejscu/a-52435239

  Hej!

  Polubienie

 22. Aculeus

  ZSRR pomagał w dekolonizacji krajów Afryki i Azji, teraz Rosja przy aktywnej postawie świadomych obywateli pomoże się wyzwolić spod kolonialnego jarzma Ukrainie i państwom Europy Środkowo-Wschodniej wraz z Polską zarządzaną przez kompradorskich degeneratów PO-PiS.

  Polubione przez 2 ludzi

 23. kika22

  Chyba wie, o czym mówi?

  Amerykański kongresman: Trwa nowa zimna wojna z Rosją

  https://www.rp.pl/dyplomacja/art19293551-amerykanski-kongresman-trwa-nowa-zimna-wojna-z-rosja

  Nowy komputerowy program 2.0?

  Chiny – USA. Zimna wojna 2.0?

  https://warsawinstitute.review/pl/2020/numer-3-2020/chiny-usa-zimna-wojna-2-0/

  Hej!

  Polubienie

 24. kika22

  Ad Aculeus

  ,,ZSRR pomagał w dekolonizacji krajów Afryki i Azji, teraz Rosja przy aktywnej postawie świadomych obywateli pomoże się wyzwolić spod kolonialnego jarzma Ukrainie i państwom Europy Środkowo-Wschodniej wraz z Polską zarządzaną przez kompradorskich degeneratów PO-PiS.”

  Tak, ,,święta” Rosja, nigdy nie kolonizowała i nie zniewalała obce narody i dzisiaj niczego nie musi dekolonizować?

  Rosyjska kolonizacja Azji

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjska_kolonizacja_Azji

  Ale (A)laska?

  Rosyjska kolonizacja Ameryki Północnej

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjska_kolonizacja_Ameryki_Północnej

  Hej!

  Polubienie

 25. kika22

  Ad Aculeus

  Drzewiej, Rosja i ZSRR inaczej się nazywali.

  Księstwo Moskiewskie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Księstwo_Moskiewskie

  Czary-mary i są bolsze bolszewiki.

  Wielkie Księstwo Moskiewskie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Księstwo_Moskiewskie

  Hej!

  Polubienie

 26. kika22

  Ad Aculeus

  Bolszewiki i bolszewia.

  большой

  https://pl.wiktionary.org/wiki/большой

  Co było przed XIII wiekiem i gdzie leży Rzym, a gdzie Krym?

  Droga Moskwy do prymatu wśród księstw ruskich

  ,,Kiedy Cesarstwo Bizantyjskie chyliło ku ostatecznemu upadkowi, spadek kulturalny po nim przejęły państewka włoskie, natomiast po spadek polityczny zgłosili się władcy Moskwy, wkrótce określanej mianem „trzeciego Rzymu…”

  https://historia.org.pl/2009/08/27/droga-moskwy-do-prymatu-wsrod-ksiestw-ruskich/

  Hej!

  Polubienie

 27. kika22

  Ad Aculeus

  Wszystko jest szyte grubymi nićmi przez pasożydów, którzy od wieków, cały czas okupują nasze pradawne ziemie.

  Ruś Włodzimiersko-Suzdalska

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruś_Włodzimiersko-Suzdalska

  Ruś Kijowska

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruś_Kijowska

  Szyte grubymi nićmi

  ,,Czyli: łatwe do rozszyfrowania, nieudolnie zamaskowane. Mówi się tak o takich działaniach przeciwko komuś, jak intrygi, manipulacje, kłamstwa. To dobrze, że nici są grube, bo dzięki temu widać ścieg, łatwo można rozpoznać i w efekcie zneutralizować nieuczciwe zagrania.
  Ta grubość może wynikać z nieudolności szyjącego lub z jego bezczelności, a także z niedoceniania tego, przeciw komu jest skierowana. Ci, co chcą nam uszyć buty, niech lepiej szyją grubymi nićmi.”

  Jerzy Bralczyk

  Za słownikiem PWN

  Hej!

  Polubienie

 28. kika22

  Ad Aculeus

  Wszystko jest szyte grubymi nićmi przez pasożydów, którzy od wieków, cały czas okupują nasze pradawne ziemie.

  Korzenie moskiewskiej Rusi

  https://www.rp.pl/swiat/art9548891-korzenie-moskiewskiej-rusi

  W przyrodzie nic nie ginie chyba, że ktoś dobrze ukryje, albo schowa.

  Poszukiwania legendarnej biblioteki Iwana Groźnego

  https://www.rp.pl/archeologia/art2605981-poszukiwania-legendarnej-biblioteki-iwana-groznego

  Hej!

  Polubienie

  • mleko z nosa

   Jedyna czysta w miarę etnicznie Rus, to Ruś Czarna. naprażdiennaja Ruś nie podbita przez mongołow, gdyż nie wchodzili oni w czarne gęste knieje ,ani podmokłe tereny Polesia te pierwsze zamieszkale przez wysokich barczystych bitnych Ruśinów .niae mogli ich w nich pokonać bez koni byli niczym .
   Podobnież Krzyżacy nie zdązyli jej skolonizować, a jedynei została spacyfikowana przez boleszewików , czy potem sovietów jak i Niemców,razem z banderowcami w latach 1917 /1945 , ale to za mało by została zniszczona duchowo, tak samo jak wiekszośc Ruśi Białej.

   Polubienie

 29. kika22

  Ad Aculeus

  Wszystko jest szyte grubymi nićmi przez pasożydów, którzy od wieków, cały czas okupują nasze pradawne ziemie.

  Waregowie i ,,gazrurki.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rurykowicze

  Romy, Romcie i Romanki spod szwabsko/żydowskiej kiecki.

  ,,…Romanowowie, także Romanowi (od ros. Романовы) – ród rosyjski, dynastia carów, potem cesarzy rządzących Rosją od 1613 do 1917 roku. Spowinowacony z rodem Rurykowiczów osobą Nikity Romanowicza Zacharyna, szwagra Iwana IV Groźnego. W linii męskiej dynastia wygasła w 1730 roku, po czym nazwę rodu przyjął spowinowacony z Romanowami niemiecki ród Holstein-Gottorp…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Romanowowie

  Hej!

  Polubienie

 30. kika22

  Ad Aculeus

  Wszystko jest szyte grubymi nićmi przez pasożydów, którzy od wieków, cały czas okupują nasze pradawne ziemie.

  ,,Słowianie” z rodu pastuchów i ,,bracia” Moskale.

  http://www.wladcy.myslenice.net.pl/Polska/zalaczniki/herby%20Romanowych.htm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Moskal_(etnonim)

  Hej!

  Polubienie

 31. kika22

  Ad Aculeus

  Wszystko jest szyte grubymi nićmi przez pasożydów, którzy od wieków, cały czas okupują nasze pradawne ziemie.

  Taka wcześniejsza wersja JAŁTY i również banda trojga, dzieląca swoje łupy w ich Jewropie.

  Święte Przymierze

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Święte_Przymierze

  Czy dzisiaj, coś się zmieniło w żydowskich obyczajach?

  Kongres Wiedeński i Święte Przymierze.

  https://www.bryk.pl/wypracowania/historia/xix-wiek/4722-kongres-wiedenski-i-swiete-przymierze.html

  Hej!

  Polubienie

 32. kika22

  Ad mleko z nosa

  ,,Jedyna czysta w miarę etnicznie Rus, to Ruś Czarna…”

  A co z Białą Rusią i Czerwoną? Wypadły sroce spod ogona?

  Ruś Biała, zwana dzisiaj Biało-rusią

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruś_Biała

  Ruthenia, czyli Ruś Czerwona.

  Ruś Czerwona

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruś_Czerwona

  Hej!

  Polubienie

 33. kika22

  Ad mleko z nosa

  Bo-russy to też Rusy, przechrzczone przez Szwabów na P-rusy!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Prusy_(państwo)

  O zagładzie Prusów-Borusów przez Niemców i kradzieży ich miana przez Prusaków

  https://bialczynski.pl/2017/02/06/o-zagladzie-prusow-borusow/

  Hej!

  Polubienie

 34. kika22

  Ad mleko z nosa

  Dzisiejsi ,,P-rusacy” się bawią w kopaną piłeczkę.

  Borussia Mönchengladbach

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Borussia_Mönchengladbach

  Borussia Dortmund

  https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Borussia_Dortmund?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

  Hej!

  Polubienie

 35. kika22

  Ad mleko z nosa

  Póki my żyjemy, pamięć nie zaginie!

  Wielka szkoda, że przestało istnieć!

  Borussia (pismo)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Borussia_(pismo)

  Język Prusów i jego źródła.

  http://prusowie.pl/jezyk/jezyk_prusow_i_jego_zrodla.php

  Hej!

  Polubienie

 36. kika22

  Ad mleko z nosa

  Po kolorach szmaty ich poznacie!

  Czarna, biała i czerwona Ruś.

  Cesarstwo Niemieckie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cesarstwo_Niemieckie

  Zmiana kolorów i szmaciane bajeczki, wiadomego pochodzenia.

  U żyda zło-to, to zawsze wolność!

  Flaga Niemiec – co oznaczają kolory ? Niewolę, bitwę, wolność

  https://justynaniemiecki.pl/flaga-niemiec-co-oznaczaja-kolory-niewole-bitwe-wolnosc/

  Hej!

  Polubienie

 37. Wyglada na to, ze „polskiej gawiedzi” jest za malo uzerac sie z „lichwiarska zmija”, to wlozono dodatkwo na grzbiet gawiedzi „ukrainskiego grzechotnika”…
  Moze to pomoze w przebudzeniu sie…Kto wie???…
  =======================
  jasiek z toronto

  Polubienie

 38. Ewa.

  Po rozpadzie ZSRR w interesie Ukrainy było zgłosić swoje granice do ONZ. Nie zrobili tego więc według międzynarodowego prawa należy do Rosji . Koniec tematu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.