Druga część procesu WPS. Popis arogancji i samowoli wymiaru sprawiedliwości III RP

Prokurator_MłynarczykSędzia_Krakowiak

Powyżej gęby „sprawiedliwości”  w Rzeczypospolitej Prawa i Sprawiedliwości

Tydzień temu, a dokładnie 14 czerwca 2022 r., w Sądzie Rejonowym Warszawa Praga-Północ odbyła się druga część rozprawy przeciwko Dariuszowi Kosiurowi  i Pawłowi Ziemińskiemu – członkom zarządu stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej oraz Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna, a zarazem publicystom i administratorom strony internetowej:  wiernipolsce1.wordpress.com.

Proces toczy się w związku z zawiadomieniem stowarzyszenia ” Otwarta Rzeczpospolita”, należącej do czołówki jawnie antypolskich organizacji działających w naszym kraju.  Organizacje te posługują się jak wytrychem, czy raczej łomem pojęciami: ” propagowania  faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych itd.art. 256 kk) lub „ publicznego znieważania grup ludności albo poszczególnych osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej itd. – art. 257 kk ).

Pod pretekstem zwalczania lub zapobiegania  tzw. ” przestępstwom z nienawiści” wymienione „organizacje monitorujące” – co ciekawe zdominowane przez środowiska żydowskie lub wręcz syjonistyczne – wypowiedziały jawną i bezwzględną wojnę Polakom i polskich środowiskom narodowo-patriotycznym.

Znamienne jest to, że same „organizacje monitorujące” są jawnie ksenofobiczne i wyjątkowo tolerancyjne dla rasistowskich środowisk syjonistycznych, a także dla szowinistycznych środowisk ukraińskich, ideologicznie, historycznie i politycznie związanych z OUN-UPA.  Przypomnijmy, że syjonizm i banderyzm posługiwały się w przeszłości  i  w dalszym ciągu posługują ideologiami i działaniami ludobójczymi – które kwalifikowane są jako zbrodnie przeciwko ludzkości i jako takie nie ulegają przedawnieniu.  

Najbardziej szokującym i skandalicznym zjawiskiem jest to, że działalność – owych ” organizacji monitorujących” rzekomą skłonność Polaków do faszyzmu, nietolerancji, nienawiści, ksenofobii, a szczególnie do tzw. antysemityzmu – posiada jawnych popleczników i  ” podwykonawców” nie tylko na wysokich szczeblach władzy państwowej w Polsce, ale także w tzw. wymiarze sprawiedliwości – wśród prokuratorów i sędziów.

Prezentowany niżej zapis drugiej części procesu przeciwko  Dariuszowi Kosiurowi i Pawłowi Ziemińskiemu doskonale ilustruje zjawiska, o których piszemy.

W dniu 28 czerwca 2022 r. ma prawdopodobnie zapaść wyrok w sądzie pierwszej instancji, chyba, że zostaną uwzględnione wnioski złożone przez obu oskarżonych – o wyłączenie prokuratora Macieja Młynarczyka i sędziego Marcina Krakowiaka z procesu.

PZ

Zapis rozprawy do czasu wydania polecenia przez sędziego Krakowiaka o opuszczeniu przez media sali rozpraw, mimo wcześniejszej zgody na rejestracji rozprawy, która była otwarta dla mediów i publiczności.

16 Komentarzy

Filed under Polityka

16 responses to “Druga część procesu WPS. Popis arogancji i samowoli wymiaru sprawiedliwości III RP

 1. mleko z modą

  Ci kretyni z Pragi mają i tak wyroki śmierci będę miał dużo pracy podczas stylizacji całego bydła sądowego prokuratorskiego co podczas wojny nastąpi kolaboranci i przydupasy marionetek żyją tylko podczas pokoju umysłowy kretynie możliwe i to bardzo że wcześniej zdechnaromorawiecki Duda i pozostałe bydlo to mój kraj nie was genetyczne pomioty na poniatosczaka wystarczyło 20 l terpentyny na ciebie jeden cios siekierą

  Polubienie

 2. Janka

  ——— a żydoscy mordercy ! z UB poumierali w swoich łóżkach , nikt nigdy nie osądził ich pod polskim niebem. Dzisiaj ich dzieci nadal, w najlepsze ,bezkarnie znęcają się nad Sławianami. Czy nadejdzie dzień SPRAWIEDLIWOŚCI DZIEJOWEJ ?!.

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Jędrzej

  Janka 22 czerwca 2022 o 12:52

  ——— a żydowscy mordercy! z UB poumierali w swoich łóżkach, nikt nigdy nie osądził ich pod polskim niebem.

  ***

  Część z nich w spokoju dokonała żywota, w Izraelu z wysokimi emeryturami z polskiego ZUS-u średnio 12 tysięcy miesięcznie, gdy tym czasem ich ofiary z emeryturą półtora tysiąca miesięcznie nierzadko ciągane były po sądach.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Jędrzej

  https://sun9-70.userapi.com/impf/BOAmIx3Ve7Py_vLy0we0lh5l3htibNCqUmEyVQ/SznQAXmP2GQ.jpg?size=640×438&quality=95&sign=62a9cde14c9b0cd2482256435e73c2e9&type=album

  I powoli, powolutku do naszej świadomości historycznej dotrze, że ci co rządzili w III Rzeszy to Żydzi (tak jak dziś na nazistowskiej Ukrainie), a II wojna światowa została zaprojektowana i sterowana przez syjonistów. I dodajmy jeszcze całokształt postępowania Żydów z Palestyńczykami. I jak wreszcie świat zacznie postrzegać żydów?

  Polubienie

  • Kojak

   Naszej swiadomosci historycznej dotrze ? Nadete,puste frazesy . Polacy to niestety narod idiotow i nic nie dotrze .Chocby ostatni sondaz z ktorego wynika, ze Polacy sa najbardziej na swiecie ogarnieci antyrosyjska wscieklizna do Rosjan i zarliwie popieraja banderowskich skurwysynow na Ukrainu !

   Polubienie

   • Jędrzej

    Panie Kodżak,

    obraża Pan prawdziwych Polaków – na przykład mnie:
    – żydowskich guseł znad Jordanu nawet na tyci, tyci nie dopuszczam do mojej głowy, by nie tracić potem czasu na sprzątanie.
    Pewnie dlatego, że w każdy piątek po szkolnych zajęciach wolałem bąki zbijać, by tylko nie chodzić na lekcje religii.
    Już będąc chłopcem wiedziałem, że to lipa – choć jeszcze wtedy internetu nie było,
    – nie jestem rusofobicznie nastawionym (a takich osób jest 35% w Polsce, czego 24/24 obawia się okupant),
    – mnie żadna medialna menda nie urobi.

    Więc hamuj się Pan ze swoimi ocenami!

    Polubienie

   • Dojo

    @Kojak

    „Polacy to niestety narod idiotow i nic nie dotrze .Chocby ostatni sondaz (…)”

    Sam jesteś Polakiem więc z twojego twierdzenia wynika, że sam jesteś idiotą.

    Gdyby te sondaże były prawdziwe to PiS nie musiałby blokować portali ” z ruską propagandą”.

    W Polsce jest ze 40% rozsądnych ludzi bo tylu nie dało się propagandzie pro-covidowej i się nie zaszczepiło. Niestety , jesteśmy słabo zorganizowani. Ale to da się zmienić.

    Polubienie

   • Jędrzej

    Kodzak to kurwa.

    Polubienie

 5. I jedyna troska to, żeby „nie robić z Was celebrytów”. Bo tego się najbardziej boją, że ludzie to zobaczą.

  Polubienie

  • Jędrzej

   Oprócz pejcza na niepokornych NieŻydów, czyli sądy obsiadłe „swoimi” niczym muchy gówno.
   Już oni o to zadbają, by ich mendialne prestytutki tylko rusofobię sączyły do głów skatoliczonych, bo tak ma być!
   No i jeszcze tak zwana dbałość o zdrowie, czyli szprycując gojów do końca świata i jeden dzień dłużej.
   Więc żadnej refleksji, żadnych wniosków, ma się rozumieć!

   Polubienie

 6. „Izrael, czyli żydowski ISIS”. Analiza syryjskiej dziennikarki.

  Polubienie

 7. przyjaciel

  obejrzałem z wielkim zażenowaniem, w zasadzie była to farsa gdzie sędzia i prokurator grali do jednej bramki i uzasadniali z góry ustaloną tezę, nie dziwię się Panom że nerwy puszczały, ale brawa za niezłomną postawę!

  Polubienie

 8. przyjaciel

  https://niezalezna.pl/447575-symulowal-podcinanie-gardla-abp-jedraszewskiemu-sad-uniewinnil-marka-m-bo-nie-moze-pelnic-funkcji-cenzora-sztuki?msnc
  Poznański sąd uniewinnił Marka M. oskarżonego m.in. o nawoływanie do zabójstwa abp. Jędraszewskiego. Mężczyzna – według prokuratury – podczas występu jako drag queen miał symulować podcięcie gardła duchownemu. Powód? „Sąd nie może pełnić funkcji recenzenta, a tym bardziej cenzora sztuki”

  Jaki z tego morał? Ogłoście panowie że ten Portal to wasza działalność artystyczna 😉

  Polubione przez 1 osoba

 9. Paweł

  Na e-Wokanda pod adresem Sądu Rejonowego Warszawa Praga – Północ , IV Wydz. Karny, znajduje się wpis, według aktualizacji z dnia 26.06.2022 , z godz. 08:27:14, informujący, że:

  w dniu 28.06.2022 r. w SR Warszawa Praga-Północ, w sali P41, o godz. 9:30 kontynuowany będzie proces oskarżonych Dariusza Kosiura i Pawła Ziemińskiego.
  Nie wiemy czy tego dnia zapadnie wyrok? czy może inne postanowienie lub decyzja Sądu?
  Na pewno poznamy losy wniosków złożonych przez obu oskarżonych na poprzednim etapie rozprawy, w dniu 14.06.2022 r., – o wyłączenie z procesu prok. Macieja Młynarczyka i SSR Marcina Krakowiaka

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.