USA, Wlk.Brytania nakazały Litwie blokadę Kaliningradu

Bandycki Zachód chce zmusić Rosję do rozciągnięcia linii frontu. Kiedy w końcu zrozumiemy, że w naszych krajach władza należy do zbirów, którzy na rozkaz i w interesie żydowsko-anglosaskich mocodawców nie tylko prowokują Rosję do wojny, ale i bez najmniejszych skrupułów wystawią na rosyjski odstrzał słowiańską ludność?D.Kosiur

Do funkcjonariuszy żydowskiego reżimu IIIRP/Polin

__________________

tekst za:  https://www.fondsk.ru/news/2022/06/21/pjat-vozmozhnyh-udarov-po-litve-kak-otvet-na-blokadu-kaliningrada-56484.html

autorka: АГНИЯ  КРЕНГЕЛЬ 

_________________

Pięć możliwych uderzeń w Litwę jako odpowiedź na blokadę Kaliningradu

[Пять возможных ударов по Литве как ответ на блокаду Калининграда]

Litwa podjęła decyzję o wstrzymaniu tranzytu niektórych rodzajów towarów z unijnej listy sankcyjnej koleją od 18 czerwca. Tranzyt się zatrzymał. Teraz politycy i politolodzy zastanawiają się, jak Moskwa może odpowiedzieć na blokadę transportu jednego z podmiotów Federacji Rosyjskiej – obwodu kaliningradzkiego.

I jeśli wcześniej rozmowa o wojnie z NATO miała charakter abstrakcyjny w ramach dyskusji o mało prawdopodobnej perspektywie, to Litwa swoimi działaniami przybliżała to prawdopodobieństwo.

Jeśli tranzyt ładunków nie zostanie przywrócony, Rosja zastrzega sobie prawo do podjęcia działań w celu ochrony swoich interesów narodowych – powiedziała Maria Zacharowa.

Rosyjski chargé d’affaires na Litwie Siergiej Riabokon powiedział w kanale telewizyjnym Rosja-24 : „Kiedy rozpoczęły się działania sankcyjne Unii Europejskiej, znaleźli najbardziej podatny grunt tutaj, na Litwie. A Litwa zaczęła kombinować, jak tu wyrządzić nam maksymalne szkody”.

Riabokon zauważył, że środek ten został opracowany przez Unię Europejską półtora miesiąca temu, ale nie został sprecyzowany, a teraz Litwa posunęła się do przodu.

Politycy litewscy od trzydziestu lat mówią, że mają dźwignię nacisku na Rosję – tranzyt do Kaliningradu. A w nocy z 17 na 18 czerwca ta dźwignia została aktywowana. Zabroniony jest między innymi import nawozów, których zapotrzebowanie jest bardzo duże.

Zakończenie litewskiego tranzytu, infografika Яндкес Дзен

Komentując sytuację, Duma Państwowa zauważyła, że ​​blokada transportu może dać poważne podstawy do rozpoczęcia działań wojennych, ale Federacja Rosyjska nie skorzysta z nich.

Proponowany jest inny sposób rozwiązania problemu – przyspieszenie procedury anulowania decyzji Litwy o wyjściu z ZSRR i zaprzestaniu jej istnienia jako podmiotu prawa międzynarodowego. Zakłada się, że w takim przypadku reżim ochronny NATO przestanie działać na terytorium Litwy.

Blokując tranzyt w rejon Rosji, Wilno nie przewidziało konsekwencji. Jak Rosja może odpowiedzieć, Aleksander Nosowicz, politolog mieszkający w Kaliningradzie , wyjaśnił :

Cofnięcie uznania niepodległości Litwy. Idea uznania za bezprawną secesji republik bałtyckich od ZSRR pojawiła się w powietrzu od 5 września 1991 r., kiedy to doszło do tej nielegalnej secesji;

Wycofanie się z umów z Unią Europejską na Litwie. Rosja uznała granice Litwy w zamian za gwarancje tranzytu rosyjskich obywateli i towarów z Kaliningradu i do Kaliningradu. Dzięki temu uznaniu Litwa mogła przystąpić do UE i NATO.

„Chciałbym przypomnieć, że integralną częścią pakietu wspólnych decyzji UE-RF-Litwa z lat 2002-2003 o gwarantowanym tranzycie towarów rosyjskich i oczywiście obywateli Federacji Rosyjskiej do/z obwodu kaliningradzkiego była wzajemne zobowiązanie Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej do ratyfikacji Traktatu o granicy państwowej z Republiką Litewską. Bardzo dobrze to pamiętam, ponieważ wtedy kierowałem Komitetem Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej i byłem specjalnym przedstawicielem prezydenta Rosji w tych negocjacjach ”- pisze szef Roskosmosu Dmitrij Rogozin. – Jeśli Bruksela i Wilno z inicjatywą i zdradą niszczą podpisany przez siebie pakiet umów o tranzycie kaliningradzkim, który wszedł w życie 1 lipca 2003 r., to UE powinna zrozumieć konsekwencje ich samobójczej decyzji dla legitymizacji własnej wschodniej granicy.

Środki są następujące:

Żądanie Rosji zwrotu Kłajpedy. Obecne granice Litwy zostały ustalone przez Związek Radziecki i nie mają one nic wspólnego z Republiką Litewską, która ogłasza się prawnym następcą przedsowieckiej Litwy i odrzuca Litewską SRR jako „okupację sowiecką”. W rzeczywistości jedynym oficjalnym następcą ZSRR jest Federacja Rosyjska. Oznacza to, że Moskwa ma prawo do ponownego rozważenia własności terytoriów przyłączonych do Litwy w okresie sowieckim, w szczególności własności regionu Kłajpedy;

Odłączenie Litwy od systemu energetycznego BRELL (pierścień energetyczny jednoczący Białoruś, Rosję, Estonię, Łotwę i Litwę). Byłaby to najbardziej bolesna gospodarcza odpowiedź Moskwy na wrogie posunięcie Wilna. Na razie Litwa usilnie udaje, że nie musi być łączona z BRELL, ale nie wiadomo, jak będzie się czuła po prawdziwym zamknięciu i wzroście cen wszystkiego od towarów po paliwo;

Stworzenie korytarza suwalskiego. Jest to przejście lądowe między Litwą a Polską, które mogłoby połączyć terytorium Białorusi z Obwodem Kaliningradzkim Rosji.

– Jeśli chodzi o gaz, to mamy terminal LNG im. Marszałka Wasilewskiego, który został już przetestowany na wypadek, gdyby Litwa odcięła gaz z gazociągu – mówi Nosovich. – W sprawie tranzytu rozmawiałem z wysokimi urzędnikami naszego regionu i przedstawicielami centrum, którzy zapewniają, że rosyjska flota cywilna na Bałtyku wystarczy, by dostarczyć wszystkie ilości towarów, które Litwa może zablokować koleją. Pytanie brzmi, jak szybko możemy to wszystko zrobić. Ale jestem pewien, że nie będziemy mieć przerw w dostawach, pustych półek w sklepach.

Według gubernatora obwodu Antona Alichanowa, z nowym ładunkiem poradzą sobie promy obwodu kaliningradzkiego. Transport produktów naftowych do Obwodu Kaliningradzkiego przez Litwę trwa do 10 sierpnia:

„Według naszych wstępnych szacunków – nie zakończyliśmy jeszcze analizy – jest to od 40% do 50% ładunku, który został przetransportowany między Obwodem Kaliningradzkim a innymi regionami Federacji Rosyjskiej. Są to ładunki, w tym materiały budowlane, cement, metale. Szereg innych materiałów ważnych dla konstrukcji i produkcji. Produkty gotowe, które zostały wywiezione z naszego terytorium. Będzie to wymagało od nas pilnego umieszczenia nowych statków na linii Ust-Ługa-Bałtijsk ”- wyjaśnił szef regionu.

Poseł do Dumy Państwowej Konstantin Zatulin zasugerował, że przy wszystkich tych trudnościach – łamaniu porozumień, lekceważeniu norm dyplomatycznych, bombardowaniu pokojowych dzielnic Doniecka i platformach naftowych – Rosja jest testowana i być może prowokowana do otwarcia drugiego frontu w krajach bałtyckich, że jest wciągana w wojnę z NATO.

15 Komentarzy

Filed under Polityka

15 responses to “USA, Wlk.Brytania nakazały Litwie blokadę Kaliningradu

  • A więc żydowsko-banderowski reżim Ukrainy nie musi już urządzać łapanek na poborowych, mogą hodować kozy.

   Ale oczywiście nic nie zastąpi bomby pn. „duch Kijowa”

   Niestety, żydowsko-banderowski reżim dysponuje tylko taką jedną i chyba nie ma już szans na więcej.

   Polubione przez 2 ludzi

 1. Jędrzej

  Co tu jeszcze dywagować?
  Już w jedną noc Litwa powinna zostać obsadzona rosyjskim wojskiem, a dopiero potem niech dyplomaci rozmawiają.
  Ewentualnie NATO będzie się biło z Rosją do ostatniego głupiego Litwina.
  Putin musi wybrać, czyli przestać się cackać, bo inaczej na głowę wejdą.
  A jak odpuści to już po nim, bo jutro Japończycy mu Władywostok zablokują.

  Albo uderzyć w ośrodki decyzyjne, czyli siedziby podpowiadaczy lub zdetonować na Morzu Północnym ładunek ze 100 megaton – robiąc w ten sposób Angolom przymusowy kurs pływania.
  Na co tu jeszcze czekać!

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Estonia obawia się wymazania z mapy przez strategię NATO
  Szefowa estońskiego rządu uważa, że obecna strategia Sojuszu Północnoatlantyckiego jest przestarzała. Doprowadziłaby więc do zniszczenia nie tylko Estonii, ale także Litwy i Łotwy.
  NATO przewiduje bowiem w swojej strategii obronnej zniszczenie Estonii, Litwy i Łotwy po dokonaniu ataku przez Rosję. Dopiero po 180 dniach państwa zachodnie miałyby natomiast doprowadzić do ich wyzwolenia.

  http://autonom.pl/estonia-obawia-sie-wymazania-z-mapy-przez-strategie-nato/

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Żydowsko-anglosaski imperializm trzyma także za twarz Szwecję i Finlandię – obydwa kraje muszą wejść do bandyckiego NATO.
  Zwalczana jest nie tylko Rosja, ale także Chiny:
  Finlandia zamknęła chiński Instytut Konfucjusza – http://autonom.pl/finlandia-zamknela-chinski-instytut-konfucjusza/

  IIIRP/Polin także zwalcza Chiny, bo już wcześniej zablokowała „Jedwabny szlak”, gdy CHRL po namowach rezydenta IIIRP/Polin nie przystała na jego propozycję – propozycję dyktowaną z Waszyngtonu i Londynu – ominięcia Rosji.

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Wszyscy chcą do NATO, a Izrael nie. Czuje się bezpiecznej poza „sojuszem” i przeprowadza sobie właśnie ćwiczenie ze wsparciem NATO) ataku na Iran.

  Polubienie

 5. przyjaciel

  dziś oglądałem w reżimówce jak to experci rozpływają się nad tymi himarsami , przecież oni mają widzów za debili, co z tego że będziemy mieli 50 czy 100 himarsów, poradzą sobie z iskanderem (ale niestety ludzie kupują to, wytwarzają w ludziach fałszywe poczucie bezpieczeństwa)? Albo jakiś expert wypowiada się że Polska jest kluczem w strategii NATO a ja nato chyba zderzakiem.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Janka

  ——– a tymczasem ………..

  Polubione przez 1 osoba

 7. Janka

  ———— genialna diagnoza stanu rzeczy.

  Polubione przez 1 osoba

  • tomasz2160927936

   Witam; Ciekawy artykuł, prelekcja, w którym zostaje poruszonych wiele ważnych spraw. Trzeba tylko umieć słuchać po między wierszami. Jacek to człowiek o dużej Wiedzy, Skąd tą wiedzę posiada, to nie jest ważne? Ważnym jest to , że tam jest zawarty wysoki stopień Prawdy. Jest dobrym obserwatorem…Ograniczenia jakie nakłada na niego ta strona na której występuje, sprawia, że czasami to brzmi abstrakcyjnie. Przekazy od niego są czytelne i zrozumiałe, dla żywych ludzi.
   Polecam warto posłuchać, pomimo długiego czasu jaki zabiera. To nie jest stracony czas.
   Pozdrawiam.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.