Brawa dla prezydenta Kalisza ws. „roszczeń” żydowskich

kalPierwszy odważny i rozumny krok na drodze do odzyskiwania Polski. Popieramy prezydenta Kalisza, pana Grzegorza Sapińskiego.

PZ

644x0Prezydent Miasta Kalisza, Pan Grzegorz Sapiński w ubiegłym tygodniu przekazał mieszkańcom Kalisza oraz mediom swoją decyzję w sprawie żydowskich roszczeń. Pan Prezydent zapewnił, że nie podpisze porozumienia ze stroną żydowską. Żydowskie roszczenia początkowo dotyczyły gruntu o powierzchni 0,5 ha w centrum miasta, stanowiącego część boiska, z czasem jednak roszczenia urosły do ponad 3 ha obejmując tereny budynku po ośrodku szkolno-wychowawczym, budynku pogotowia ratunkowego oraz bloków mieszkalnych. Decyzja ta jest zgodna nie tylko z interesem lokalnej społeczności ale również polskim prawem. Decyzją sądu właścicielem terenu, posiadającym do niego pełnie praw jest miasto Kalisz. Nieuzasadnione roszczenia, które z czasem się powiększały przyniosły już miastu wielomilionowe straty.

Postawa Pana Prezydenta, w sprawie żydowskich roszczeń powinna stać się przykładem dbania o interes narodowy dla osób decyzyjnych na terenie całego kraju. Przykładem powinna również stać się postawa lokalnych środowisk narodowych, patriotycznych i wolnościowych (ONR, KNP, Kaliscy Patrioci, Solidarna Polska), które wspólnie podjęły szybką i skuteczną interwencję. Środowiska te wyrażają pełną aprobatę dla decyzji Prezydenta.

Maria Pilarczyk

za:http://kierunki.info.pl/2015/07/maria-pilarczyk-kalisz-zbagatelizowal-zydowskie-zadania/

Reklamy

18 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

18 responses to “Brawa dla prezydenta Kalisza ws. „roszczeń” żydowskich

 1. roman

  Wreszcie ktoś się sprzeciwił temu durnemu trendowi oddawania Polski tym (nie użyję określenia bo by niektórych zabolało) bo im się należy , a prawda jest taka że guzik im się należy !!
  Brawo Panie Prezydencie tak trzymać , może wreszcie inni wezmą przykład i zakończy się bezprawne rozkradanie POLSKI !!

  Polubione przez 1 osoba

 2. Pingback: żydowskim roszczeniom NIE! – Brawa dla prezydenta Kalisza ws. „roszczeń” żydowskich | forumemjot dla Polski

 3. Re: Roman
  Nie skonczy sie rozkradanie Polski a Kalisz nie jest cala Polska…
  Rozkradanie Polski skonczy sie z uswiadomieniem przez Polakow, ze Polska to nasz Dom, nasz Kraj, nasza Ojczyzna…i nasze Narodowe schronienie…
  ====================
  jasiek z toronto
  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 4. Pingback: Czy Międzynarodowy Żyd martwi się o Grecję? | ZYGFRYD GDECZYK

 5. Rafał

  Brawo dla tego PANA PREZYDENTA

  Polubienie

 6. fedora

  Wstyd dla wszystkich,którzy uznają takie działania za zgodne z prawem i „interesem narodowym”. Łatwo sięgać po cudze.Własność jest rzeczą świętą i to co zaszło w Kaliszu świadczy,że daleko nam do praworządności i zwykłej,ludzkiej uczciwości. Żydzi też byli Polakami,żyli wśród nas.Pozostawili po sobie mienie i to należy oddać.Takie decyzje jak ta,ogłaszane urbi et orbi unaoczniają,że jesteśmy narodem zdemoralizowanym,złodziejskim,nielojalnym,bez poczucia wstydu i godności.

  Polubienie

  • Piotr

   Owszem swięte prawo własnosci powinno obowiązywac.
   Natomiast wyrwane z kontekstu historii prawo do odszkodowan to druga rzecz.
   Wyobraz sobie ,ze jestem wlascicielem po dziadkach wielkich terenow na dzisiejszej Ukrainie i kilku kamienic w stolicy Polski.
   Sprawa jest prosta Niemcy zwracają nam ok 3 bln Euro w ramach reparacji wojennych ,a my oddajemy Zydom wyliczone przez nich 65 mld .
   Reszta jest zwracana spadkobiercom i ludziom ,ktorym wojna zabrała najblizszych i zrujnowałą majątki ,a władza ludowa zabrała te reszte.

   Polubione przez 1 osoba

  • vika

   To niech wrócą do Polski. Zresztą Polska też mogłaby wystąpic o odszkodowania,ale tego mie robi.

   Polubienie

  • LadySvelge

   Otóż ja, oficer Wojska Polskiego, tu, w obecności wszystkich tu zebranych, daję słowo honoru, że panią przeproszę, jeśli na następne spotkanie przyniesie chociaż jeden akt notarialny, że taki to a taki lcek otrzymał od swego ojca czy matki, spadek w postaci majątku ziemskiego, czy młyna itd. Bo tak odbywa się przekazywanie majątków kolejnemu pokoleniu na całym świecie, a także i w Polsce. Ale pani go nie przyniesie, bo takich aktów notarialnych żaden Żyd nie posiadał. Posiadał inny akt nadania mu tych dóbr – Dekret cara Aleksandra II który Żydom i każdemu innemu nadawał taki majątek. Wie pani za co? Za zdradę Polski. Polski, która jako jedyne państwo na świecie przyjmowała Żydów ze wszystkich krajów, które Żydów wyrzucały. A wyrzucały liczne kraje Europy – dekretami królów, wyrzucały wielokrotnie na przestrzeni kilku wieków. I przecież nie za dobrą pracę dla kraju, w którym byli, ale za grabież, oszukaństwa, morderstwa, lichwę i przejmowanie władzy w swoje ręce. Polska ich przygarniała i nadawała liczne przywileje, szczególnie w handlu. W okresie rozbiorów Polski Żydzi – ich przywódcy podsycali i podgrzewali atmosferę do powstań. Ale nie dlatego, żeby Polska zrzuciła jarzmo ucisku caratu. Ale dlatego, że widzieli w dekrecie cara okazję, by posiąść majątki Polaków. A przypomnę tu państwu, że w tym okresie, kształcić swoje dzieci mogli ziemianin, właściciel tartaku czy młyna lub olejarni lub apteki. To była warstwa ludzi, gdzie patriotyzm przekazywano z pokolenia na pokolenie. Chłopi posiadający kilka mórg ziemi i klepiący biedę nie myśleli o wykształceniu swych dzieci. I do powstań nie szli synowie biednych chłopów, a właśnie tych ludzi których stać było na naukę swych dzieci. Żydzi, skwapliwie i dokładnie donosili do władz carskich o tych, co poszli do powstania. I na mocy dekretu carów przejmowali te wszystkie dobra. Odpłacili narodowi i Polsce za to, że ich jak swych synów przygarniała w dniach, gdy wypędzano ich z wielu krajów. https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/

   Polubienie

   • Jurek

    Ktorego wojska , czlowieku tobie nienawisc do Zydow sie na glowe rzucila, co powiesz o kosciele katolickim ktory zabiera co im sie podoba i grabi a zwlaszcza biednych ludzi.

    Polubienie

  • lucekwl

   nic nie powinni dostac ajesli juz to niech zwrócą koszty odbudowy i lata całe utrzymywania tego wszystkiego.To z pewnoscią nie małe koszta.No i po roszczeniach tych nierobów.

   Polubienie

 7. Z jakiej racji oddano Polskie wodociągi Izraelowi kto za tym stoi. Woda w kranie za litr będzie kosztować tyle samo co w sklepie. Niedość że zrobili z Polaków biedaków to na dodatek zrobią z nas brudasów.

  Polubienie

 8. lucekwl

  wio od nas

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s