Zapytajcie dziadków i rodziców…jak było naprawdę!

LWP1

Żołnierze wyklęci …przez Macierewicza(2)

 

 

Tydzień temu zamieściłem na NEonie tekst poświęcony „polityce obronnej” wg. Macierewicza, a także samej osobie nowego ministra MON. Pomimo niemal 5400 odsłon w ciągu niewiele więcej niż 24 godzin tekst zniknął.

http://wps.neon24.pl/post/130130,zolnierze-wykleci-przez-ministra-macierewicza

Czyżby „wszyscy ludzie ministra MON” działali tak sprawnie?

Sprawy poruszone w tekście wydają się jednak nie tylko ważne, ale zaczynają nabierać niepokojącej intensywności zarówno w wymiarze państwowym, jak i czysto ludzkim. Dlatego raz jeszcze zamieszczam obszerne fragmenty wspomnianego tekstu z 3 marca 2016, dodając do tego pewien wywiad i treść listu otrzymanego na prywatna pocztę.

Macierewicz_Afganistan

Minister Macierewicz w ciągu krótkiego okresu swoich rządów w MON jasno określił priorytety i kierunki działań. 

.

 1. Wojsko Polskie będzie bezwolnym narzędziem polityki amerykańskiej wobec Rosji.
 2. Rusofobia będzie naczelą zasadą wychowawczą i strategiczną polskich sił zbrojnych.
 3. Wojsko Polskie będzie jak dawniej walczyć za wolność naszą i waszą, z głównym naciskiem za waszą, tj. wskazaną przez syjonistyczno-anglosaskich decydentów, zaś nasza wolność będzie funkcją międzynarodych korporacji i żydowskich oligarchów.
 4. Stan kadrowy, wyposażenie i zdolność bojowa wojska polskiego zostanie sprowadzona do karykatury i efektu propagandowego.
 5. Żołnierze byłego LWP winni być traktowani jako kolaboranci sowieckiego okupanta i zdrajcy.
 6. Historia polskiego oręża ostatnich 100 lat zostanie napisana na nowo; dominować będzie kult Piłsudczyzny; kult bezrozumnej, całopalnej ofiary powstańczej; kult bezrozumnie wytraconych” żołnierzy wykłętych”;  zaprzeczenie faktu wyzwolenia Polski głównie wysiłkiem bojowym Armii Czerwonej i walczącego u jej boku Wojska Polskiego, zaprzeczenie faktu, że alianci cynicznie sprzedali Polskę i winni są setkom tysięcy niepotzrebnych ofiar  żołnierzy polskiego podziemia.
 7. Organizacje kombatanckie żołnierzy LWP należy zlikwidować i zapomnieć o nich, jako niewygodnym wyrzucie sumienia( pierwszy etap, to wypowiedzenie umów najmu lokali w jakich się mieszczą i prowadzą swoją działalność)
 8. O weteranach i inwalidach ( fizycznych i psychcznych) „pokojowych misji” w Iraku, Afganistanie należy milczeć i pozbawić ich wsparcia( jako wstydliwych odpryskach neokolonialnych i najemniczych działań polskich sił zbrojnych w nowym formacie NATO, pod dyktando wasalnych elit postkorowskich i pomagdalenkowych)

PZ

Macierewicz „Lis pustyni”

 

Macierewicz „Reformator ” Polskiej Armii i chorobliwy rusofob

 

„Nowe elity” PiSowskie w natarciu na froncie walki o „nową historię”

szczególnie ok.13:30

 

Z prywatnego listu:

LWP2” Witam

Przy milczącym cieszeniu się urokami nadciągającej wiosny nawet nie zauważamy i nie zdajemy sobie sprawy z aktywności środowisk rozwijających coraz ostrzejszą agresję w stosunku do środowisk rezerwistów wojskowych. Na zebraniach stowarzyszeń wojskowych rezerwistów padają często argumenty i byli żołnierze logicznie powtarzają, że przecież oni także walczyli dla Polski i zaprzeczanie temu jest dla nich krzywdzące.

Odpowiedzi są brutalnie bezczelne i pozbawione jakichkolwiek racji, ale brzmią z pozycji siły: Pogodzenie dwóch tradycji :€“ LWP i Wojska Polskiego jest niemożliwe. Jeśli ci żołnierze mogą czegoś bronić, to tylko własnych życiorysów lub osób, które w tym wojsku służyły, a które nie zgadzały się z jego ideami i funkcjami definiowanymi zawsze jedynie przez pryzmat obrony komunizmu (zarówno w sferze wewnętrznej, jak i zewnętrznej). Wyciągajmy z historii LWP indywidualne przykłady niezgody na to, co się w tym czasie działo.
W marcowym numerze Polski Zbrojnej jest atak na czerwone berety i gen Rozłubirskiego. Rezerwiści z Krakowa piszą protest. Mam to otrzymać.

W naszej prasie jest wiele napastliwych artykułów dotyczących wojska. Często publicznie odnoszę się do tych wypowiedzi. Jednak staje się kuriozalnym zjawiskiem, gdy krzywy obraz rysowany jest przez wojskowych.

W ostatnim  w tygodniku „ Do rzeczy” pewien marynarz /Bilski /, który dosyć często wypowiada się w sprawach obronności, ponownie szuka przyczyn słabości naszego wojska. Tym razem uderzenie idzie w byłą armię, a podpiera się w swoim myśleniu wypowiedziami znanego celebryty, gen Polki.

„Nie jestem w stanie zgodzić się z zawartymi tezami, jednak gdy czytam :” Jeden z polskich oficerów z 16. Batalionu Powietrzno­desantowego z Krakowa tłumaczył, że w tym czasie obowiązywała następująca szkoła dowodzenia w polskiej armii: na początku gnoiło się żołnierzy i kadrę ofi­cerską, a potem stopniowo popuszczało. Niestety, w wielu przypadkach ta szkoła dowodzenia przetrwała do dzisiaj” to chcę sprawdzić u źródła.

Czy to prawda, że w KOW były takie zwyczaje? Takie pytanie wysłałem też do jednego z decydentów w tamtym okręgu.

Jeszcze większe było moje zdumienie, gdy pieszczoch czerwonych beretów wyraził się: – W PRL-owskim wojsku domino­wały wrzask, prywata i dawanie w kość po to tylko, żeby pokazać, kto tu jest ważniejszy. Oczywiście wielu oficerów nie czuło się z tym komfortowo, ale to był trend dominujący. W kulturze dowodze­nia NATO takie postępowanie byłoby niedopuszczalne.

Czy to wszystko miało miejsce w czasie, gdy ten oficer dowodził w Bielsku, Lublińcu? W rozmowach telefonicznych dziś odbytych, znani mi oficerowie zdecydowanie zaprzeczają i odrzucają takie oceny.

Tego typu wypowiedzi mają swoich następców, a ich głosy są szczególnie mocno akcentowane : Oto obecnie jeden z doradców Macierewicza ds. obrony terytorialnej mówi: Dramatem współczesnej polskiej armii do dzisiaj jest to, że ciągle żołnierze nie są dobrze dowodzeni. – Problemem wśród części generalicji jest od dawna konfor­mizm – komentuje całą sytuację ppłk rez. Grzegorz Kwaśniak, były wykładowca Akademii Obrony Narodowej, a obec­nie pełnomocnik szefa MON ds. Obrony Terytorialnej. – Czynniki te uniemożliwiają zmiany w systemie obronnym i wypraco­wanie nowej mentalności.

Oczywiście w tej gazecie mogą zabierać głos tylko wybrani, bowiem takie obowiązuje zwyczajowe prawo. Nie ma oficjalnej cenzury, ale szef gazety / każdej / jest na tyle wyrobiony politycznie, że wie co drukować.

Szkoda, że inni koledzy w mundurach zbytnio usiłują zaspokoić ciekawość mediów i w czasie wywiadów nie widzą problemów kraju, wojska i polskiej racji stanu, a przede wszystkim zapominają o prawdzie.

Pozdrawiam.”

 

NIEKOSZERNY DODATEK FILMOWY:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

18 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

18 responses to “Zapytajcie dziadków i rodziców…jak było naprawdę!

 1. Korczma

  Wy to kużwa jak 6 letnie dzieci . Panie dr pisze pan teksty znakomite na Neon24 także pan Kosiur a jak wam Pejsy skasują to wielki płacz . Czemu się dziwicie ? ,ze Pejsy na was sikają . medalu wam nie dadzą . Na takich syfach jak Neon24 szkoda waszej energii i waszego czasu . Olać to szambo panowie .

  Polubione przez 1 osoba

 2. Pingback: Zapytajcie dziadków i rodziców…jak było naprawdę! | Pekok Antylichwiarz

 3. sceptyk

  Faktem jest,że najpierw Nas najechali, później wyzwalali. Najpierw Nasze Nam zabrali=zagrabili, ale i zrekompensowali częściowo przyznając dawne Nasze (w tymczasowym użytkowaniu obcych) Nam. Później -w sojuszu z Nimi rośliśmy w siłę. Obecnie z Nas pozostały proch i ruiny, a czy istnieć będziemy choć kadłubkowo – wątpię, bo bezwzględny pasożyt UWił sobie gniazdo u Nas i zachłannie pożera resztki, dodatkowo osrywając wszystko co POLSKIE.

  Polubienie

 4. partyzant

  Znany pisarz odchodzi po słowach Cenckiewicza

  Marcin Ogdowski złożył rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego i członka Rady Programowej Wojskowego Instytutu Wydawniczego (WIW). Jest to reakcja na treść wywiadu ze Sławomirem Cenckiewiczem opublikowanego w „Polsce Zbrojnej”.
  Czytaj->> http://trybuna.eu/pisarz-w-obronie-czerwonych-beretow/

  Polubienie

 5. partyzant

  Naszych wyzwolicieli, bohaterów rwyku parchate potępiają, a w sejmie RP solidaryzują się z mordercami, banderą jego wyznawcami.

  Polubienie

 6. partyzant

  Niech żyje „wolna i demokratyczna” III Rzydopospolita Polska – ojczyzna „wyklętych” milionów Polaków, o których okupant nie pamięta…
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/03/niech-zyje-wolna-i-demokratyczna-iii-rzydopospolita-polska-ojczyzna-wykletych-milionow-polakow-o-ktorych-okupant-nie-pamieta/

  Polubienie

 7. Korczma

  spierdal…. ty polska sila karmiona na amerykańskich USD . Nie zarobiłeś jeszcze na święta stary kanadyjski syjonistyczny zgredzie . Pracuj dalej jeszcze ci na na barszcz biały brakuje i święta masz gnido syjonistyczna opluwająca prawdziwych patriotów . Co ty bys nieboraku robił jak by cię pam Maciejczyk wywalił i w końcu WPS znalazły bo sposób , aby w końcu taką szmatę stąd usunąć . Zanudziłbyś się w tej Kanadzie na śmierć nieboraku jeden . więcej odpisywac nie będę , bo póki co nie mam czasu szmato kandyjska . Lepiej byc bolszewickim pacholkiem niż gnidą taką jak ty . Zapamiętaj to sobie padalcu .
  Gnidy nicki . Wielkiego antybolszewika :
  Warszawa
  Toronto
  Szczecin
  Polish Power .
  autobahn
  i tak dalej końca nie widać Ty polska siła . Facet ty masz ptaszka mniejszego niz koliberek .

  Polubienie

 8. Korczma

  Kanadyski owsiku krytykujesz prawdziwych polskich bohaterów przelewających krew za ojczyznę gnido syjonistyczna . Pochwal sie tu na forum gdzie ty walczyleś za Ojczyznę ? , gdzie przelewałeś krew gnido? . Siedż dalej w tej Kanadzie żryj Hamburgery , cheesburgery popijaj coca – colę a na polskich forach jak WPS czy Maciejczyk zamknij twoją śmierdzącą mordę . Ewentualnie olej papę i pisz te swoje idiotyzmy na Niezależna , nasz dziennik . Będziesz tam gierojem i nie wklejaj z youtube tych swoich historyków , bo tego nikt i tak tu nie słucha . Ponjała gnida syjonistyczno – atlantycka czy nie ponjała? . Niech je mniej frytek to może zrozumie i dlużej pożyje .

  Polubienie

 9. Antonio Moralez

  Hymn praf-dziwkow kanadyjskich xD

  Polubienie

 10. aleheca

  ALE HECA
  http://forum.suwerennosc com/viewtopic.php?f=35&t=460&start=290

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s