Niemcy już nie uważają Rosji za swojego partnera

MatrioszkiNiemiecki rząd po raz pierwszy od 2006 roku przygotowuje się do aktualizacji „Białej Księgi”, zbioru wskazówek na temat polityki bezpieczeństwa narodowego państwa.

Do sporządzonego przez Ministerstwo Obrony 80-stonicowego dokumentu zostały wprowadzone kluczowe zmiany przez inne resorty obrony, w tym dotyczące Rosji — od teraz Moskwa jest uważana nie za „partnera”, lecz „rywala” — pisze Die Welt.

Zdaniem autorów dokumentu, Rosja rozmywa granicę między wojną a pokojem.

„Moskwa forsuje swoje interesy środkami przemocy i samowolnie zmienia zagwarantowane przez prawo międzynarodowe granice, dlatego stanowi zagrożenie dla ładu w Europie, ukształtowanego po zakończeniu zimnej wojny” — czytamy w dokumencie. Podkreślono także, że Rosja „odwraca się od Zachodu, umacnia rywalizację strategiczną i aktywizuje działalność wojskową na zewnętrznych granicach UE”.

Szczególny niepokój autorów książki wywołuje „wykorzystywanie komunikacji cyfrowych do wpływania na opinię publiczną, poczynając od nieoficjalnej kontroli nad dyskusjami na serwisach społecznościowych kończąc na manipulowaniu informacją w wiadomościach” — podkreśla periodyk.

To wszystko zdaniem urzędników wojskowych może mieć dla Niemiec poważne konsekwencje, „dlatego brak gruntownej zmiany kursu Rosji w najbliższej przyszłości stanowi wyzwanie dla bezpieczeństwa naszego kontynentu– podsumowuje się w książce.

W dokumencie łącznie zostało wymienionych 10 zagrożeń dla Niemiec, w tym międzynarodowy terroryzm, radykalny nacjonalizm, problem migracji oraz ryzyko epidemii z powodu wzrostu liczby ludności.

„Biała Księga” ma zostać zatwierdzona i przedstawiona rządowi jeszcze przed wakacjami — podaje gazeta.
Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20160605/3033348/Niemcy-Rosja-Biala-Ksiega.html#ixzz4AhhvPGn8

http://www.welt.de/politik/deutschland/article155952158/Das-sind-die-groessten-Risiken-fuer-Deutschlands-Sicherheit.html

 

wytłuszczenia: Redakcja WPS

 

Reklamy

22 Komentarze

Filed under Bez kategorii

22 responses to “Niemcy już nie uważają Rosji za swojego partnera

 1. „Moskwa forsuje swoje interesy środkami przemocy i samowolnie zmienia zagwarantowane przez prawo międzynarodowe granice, dlatego stanowi zagrożenie dla ładu w Europie, ukształtowanego po zakończeniu zimnej wojny” – znając historię i obserwując wydarzenia polityczne końca XX i początku XXI wieku powyższe zdanie należy ocenić jako całkowicie fałszywe.

  Jednak wystarczy zamienić pierwsze słowo „Moskwa” na zwrot „Rządzone przez syjonistycznych Żydów USA” i otrzymujemy w stu procentach poprawne i prawdziwe stwierdzenie.

  Polubienie

 2. Syjonistyczni Żydzi z USA – okupant NRF i całej niemal kontynentalnej Europy przywołali w końcu NRF do porządku, czyli Gerd-Helmut Komossa napisał prawdę w swojej książce.

  „Niemiecka mapa” (Die deutsche Karte) Gerda-Helmuta Komossy*, byłego szefa kontrwywiadu zachodnioniemieckiego

  Układ z 21 maja 1949 roku, którego treść została zaklasyfikowana przez BND jako ściśle tajna, sugeruje utrzymanie ograniczenia suwerenności państwowej RFN aż do 2099 roku. Wspomniane restrykcje obejmują m.in. sprawowanie całkowitej kontroli nad mediami niemieckimi oraz środkami komunikacji przez zwycięskich koalicjantów. Poza tym, każdy nowo-wybrany kanclerz musi podpisać tzw. Federalny Akt Kanclerski a na niemieckie rezerwy złota został nałożony areszt.

  W rzeczywistości, wszyscy niemieccy kanclerze, właczając w to obecną Kanclerz Panią Angele Merkel, składali swoją pierwszą wizytę zagraniczną w Stanach Zjednoczonych. Całe spektrum niemieckich partii politycznych znajduje się pod kontrolą specjalnej waszyngtonskiej komisji, a media niemieckie, licencjonowane przez USA, piorą niemieckie mózgi w bardziej skomplikowany sposób niż robiły to ich nazistowskie odpowiedniki. Nie można też zapominać o stacjonujących w Niemczech amerykańskich wojskach okupacyjnych.

  więcej nt. treści książki tu: http://krecikowaty.blogspot.com/2013/09/berlin-wasalem-usa-do-2099-r.html
  ___________________________________

  *Gerd-Helmut Komossa urodził się 11 listopada 1924 roku w Olsztynie ( dawne Prusy Wschodnie). Po ukończeniu nauki w Szkole im. Behringa w Olsztynku w wieku lat 18 jako ochotnik wojenny wstąpił w szeregi Wehrmachtu. W latach 1943-1945 brał udział w walkach na froncie wschodnim. Za osiągnięcia bojowe odznaczono go Krzyżem Żelaznym I i II klasy oraz Srebrną Odznaką Szturmową i Srebrną Odznaką za Walkę Wręcz. Po kapitulacji macierzystej 2. Armii dostał się do sowieckiej niewoli, w której przebywał do 1 IV 1949.1 VII 1956 roku wstąpił w szeregi Bundeswehry. Karierę rozpoczął jako dowódca baterii i przechodząc kolejno różne szczeble dowódcze, zakończył jako szef Militärischer Abschirmdienst (Wojskowej Służby Bezpieczeństwa).

  Polubienie

 3. obudzony

  Niemcy nie są krajem niepodległym i nie prowadzą żadnej własnej polityki. Oni w ogóle nie są państwem jako takim -są zarejestrowane we Frankfurcie jako sp z o.o. a obywatele są we wszelkich dokumentach nazywani personelem.
  Nie posiadają własnej konstytucji, a wszyscy kanclerze, media, oświata są podporządkowane USA. A uwierzylibyście, że Niemcy są zadłużone na ponad 2 bln euro, taka potężna gospodarka, a gdzie zadłużone? To nietrudno zgadnąć, że w żydowskich bankach.
  Te wszystkie informacje przed Niemcami i całym światem były długo ukrywane, ale niewielka część Niemców ma tę świadomość.
  Kto kontroluje Niemcy ten kontroluje całą Unię Europejską i tak jest w istocie. Zastanawialiście się może dlaczego ci wszyscy uchodźcy zostali skierowani do Niemiec? To Niemcy są głównym celem najazdu uchodźców, bo pani Merkel nie była zbyt posłuszna US-raelowi i chociaż uchodźcy znajdują się w wielu krajach Europy to tam jest ich najwięcej. Pragnę przypomnieć, że Angela Merkel wraz Hollandem pojechała do prezydenta Putina bez wcześniejszej akceptacji Zachodu i tam rozmawiali o sankcjach nałożonych przez kraje UE na Rosję brew interesom narodowych wszystkich tych krajów. To Pani Victoria Nuland(Nudelman) zasłynęła z powiedzenia ,,fuck UE”, kiedy brano pod uwagę, że jednak kraje UE mogą protestować przeciwko nakazowi USA, aby te sankcje gospodarcze nałożyć.
  Czy ktokolwiek rozsądny myśli, że Niemcy bądź Francja, Włochy same z siebie nałożyłyby sankcje gospodarcze na kraj, który jest dużym rynkiem zbytu na ich produkty i technologie? Powiem inaczej – gdyby te państwa rzeczywiście mogły samo-stanowić o sobie to te sankcje by po prostu zniosły jako szkodliwe dla własnych krajów. A pamiętacie może niedługo po tej nieuzgodnionej z nikim w USA wizycie jak to we francuskich Alpach francuski samolot Airbus(tam produkowany) niemieckich linii Germanwings głównie z niemieckimi pasażerami na pokładzie rozbił się w górach? To było ostrzeżenie bardzo wymowne i wszystkie rządy na świecie zrozumiały, że każdy samolot na świecie można zdalnie przejąć i roztrzaskać w dowolnym miejscu. Ja wiem, że w mediach przedstawiono jako powód szaleństwo pilota, ale w mediach można powiedzieć wszystko tylko nie prawdę. Istnieją przynajmniej 2 wywiady na świecie, które po cichu takie rodzaje broni rozwinęły i jak widać nimi dysponują. Nie jestem żadnym teoretykiem spiskowym i nie nakazuję każdemu wierzyć w to co piszę, ale zapewniam, że moim celem nie jest kogokolwiek oszukać, bądź dezinformować.

  Polubione przez 1 osoba

  • kempes

   ok.ale podstawmy jak w matematyce do wzoru – nawet i to jakoby szalenstwo pilota. to i tak nie stawia ani zachodu ani kapitalizmu ani ue w pozytywnym swietle. dlaczego? no bo dlaczego ten pilot jakoby oszalał? ano z powodu wyscigu szczurow. obawy o utrate stanowiska. braku mozliwosci powiedzenia w pracy szczerze o swoich problemach . a takie rzeczy powoduja strach. a ten powojuje i depresje. lub przyczynia sie do powstania takiej depresji .mozna by dalej pisac. a teraz? pozostaje tylko zapytac – KTO JEST ODPOWIEDZIALNY – ZA TO WSZYSTKO. ? madremu wystarczy i aluzja. a głupiemu? i referatu mało.

   Polubienie

 4. Metro

  @ obudzony

  Na pewno każdy samolot można przejąć. Podobno można przejąć każdy nowoczesny samochód.

  Sporo lat temu nazad niejaka księżna Diana zabiła się w Paryżu w wypadku samochodowym. Jej szofer (na pewno przeszkolony i doświadczony UBek a nie idiota) pędził po mieście z prędkością ~200km/h. Auto to Mercedes S zdaje się „600” (szybki znaczy).

  Dużo bzdur powiedziano na ten temat. Czytałem że kluczowe układy w nowoczesnych autach (przynajmniej silnik, hamulce) mogą być kontrolowane zdalnie. Oczywiście auta te mają moduły GPS.

  Gościu, który twierdził, że się na tym zna, mówił że do wypadku doszło bo ktoś zdalnie narzucił silnikowi auta księżnej Diany maksymalne otwarcie przepustnicy, dezaktywację hamulców i unieszkodliwienie ręcznego sterowania skrzynią biegów. To auto ma potężny silnik i automatyczną skrzynię biegów. Nawet doświadczony szofer nie mógł nic zrobić, poza tym pewnie wpadł w panikę (ja bym wpadł na pewno).

  Ta kobita sporo łobuzowała, podobno planowała przejść na islam. To na pewno nie było do zaakceptowania dla królewskiego gangu. Musiała zginąć.

  To zdarzyło się dwie dekady temu. Od tego czasu technologie poszły do przodu.

  Polubione przez 1 osoba

 5. JS

  Około dwóch miesięcy temu na amerykańskim PBS (Public Television) odbyła się dyskusja w programie Charlie Rose (żydowski celebryta, dziennikarz prowadzący od lat wywiady), w której dosyć duży panel, około 10 osób, w 80 procentach pochodzenia żydowskiego, pełniących ważne funkcje polityczne i medialne w USA, podjął temat sytuacji w Niemczech. Rozmówcy byli zmartwieni agresywnymi reakcjami Niemców na kryzys emigracyjny i bezwzględną krytyką Angeli Merkel. Panel jednogłośnie opowiedział się za większym wsparciem politycznym dla pani Merkel, która oddała ogromne usługi dla USA i jest jednym z najbardziej wiarygodnych sojuszników Białego Domu. Nie ma wątpliowści, że Merkel okazała się usłużna, bo któż inny poniósłby konsekwencje amerykańsko-izraelskiej polityki na Bliskim Wschodzie. USA przeprowadziło „Arabską Wiosnę”, a rząd niemiecki przyjął wszystkich imigrantów, gdy w tym samym czasie Stany Zjednoczone zaostrzyły wymogi emigracyjne i oficjalnie dążą do zamknięcia granic przed tymi, którym zniszczyli państwa i stabilizację ekonomiczną. Można oczywiście wierzyć, że Merkel zależy bardzo na dobrej współpracy z Ameryką. Rozsądniejsza jest jednak konkluzja, że Niemcy, tak jak inne kraje EU, wykonują polecenia neokonserwatywnego establishmentu, który już dawno rozgościł się w amerykańskich rządowych agencjach i pomimo, że wyjątkowo skompromitował się swoją działalnością, to planuje w dalszym ciągu pozostać przy władzy. USA , zdesperowane własnym rozkładem gospodarczym i moralnym, pragnie wojny z Rosją. Wydano rozkazy dla poddańczych rządów w Europie. Pozostało tylko oczekiwanie na najbardziej odpowiedni moment.

  Polubione przez 1 osoba

 6. obudzony

  Należy zrozumieć fakt, że wywołanie kryzysu imigracyjnego w Niemczech ma za zadanie zdestabilizowanie i wywołanie chaosu wśród ludzi. Dostatnie i spokojne Niemcy zaatakowane przez takie hordy ludzi o zupełnie odmiennej kulturze, mentalności muszą wywołać strach wśród Niemców i z oczywistych przyczyn taki stan wywołały. Ma to stworzyć sytuację, że rząd Merkel nie radzi sobie z tym problemem i nad nim nie panuje, co w konsekwencji ma wynieść do władzy osobę, która rzekomo sobie z tym problemem poradzi. Tak działają ,,kolorowe rewolucje” wywoływane na całym świecie od wielu lat przez ciągle te same siły. Żaden kraj na świecie nie poradzi sobie z setkami tysięcy ludzi, którzy w bardzo krótkim czasie w sposób niekontrolowany przybywają z wielu państw jednocześnie. Zapewniam wszystkich, że pan Soros(podnóżek Rotszyldów & co.) zadbał o to, aby wśród uchodźców, którzy są rzeczywiście biedakami i przybyli do ,,raju” znajduje się kilka procent osób, które w przyszłości mogą stać się siłą, która będzie wywoływać konflikty, zamieszki, zamachy nie tylko w Niemczech, ale całej Europie. Jest to działanie celowe i zamierzone, a jego realizacja będzie oddalona w czasie do momentu pożądanego przez siły, które te działania zainicjowały. To nikt inny jak USrael, NATO i ich sojusznicy rozbili w pył kraje Bliskiego Wschodu zabijając miliony ludzi, pozbawiając ich dachu nad głową i tym samym możliwości egzystencji. Wiadomo przecież, że np. przed granicą węgierską ci imigranci mieli opłacanych przewodników, którzy ich instruowali , mieli wydrukowane kartki z adresami ambasad różnych krajów UE i organizacji zajmującymi się pomocą humanitarną.
  Należy zrozumieć, że Angela Merkel i jej rząd są pozbawieni możliwości odpowiedniej reakcji na tę sytuację, a taką oczywistą reakcją byłoby całkowite zamknięcie granicy niemieckiej.
  Zauważyć trzeba jeszcze jedną sprawę, mianowicie Merkel ma do czynienia z czystej wody psychopatami z USraela, którzy bezwzględnie wymagają wykonywania ich chorych planów, chociażby miałoby to zdestabilizować lub zniszczyć całe kraje. Tych chorych ludzi naprawdę nie interesuje los całych państw i narodów oni chcą jeszcze więcej władzy, jeszcze więcej kontroli, jeszcze więcej zamieszania. Przecież p. Angela Merkel na prośbę niemieckich firm i koncernów poleciała z p. Hollandem do Rosji w celu próby dalszej możliwości handlu z Rosją. To niemieckie firmy naciskały i naciskają ją cały czas w sprawie utraty wielkiego rynku zbytu i ona dobrze rozumie te obawy, ale jak widać wypłakała się pewnie Putinowi na ramieniu, a sankcji znieść nie może, bo jest na to ,,za krótka”.
  Taki tekst w ,,Die Welt” mógł powstać w głowie syjonistycznego sprzedawczyka służącemu kłamliwemu Zachodowi i w imieniu 80 milionów Niemców wpiera ciemnotę całemu światu. Spora część Niemców ma w tej sprawie zupełnie inne zdanie, ale żaden wielki dziennik o tym nie napisze.
  Jest to element narzuconej przez USA od kilku lat narracji, że o Rosji i Putinie można pisać tylko źle, albo wcale i ten artykuł jest tego doskonałym przykładem.

  Polubienie

 7. Pingback: Niespodziana gwiazda Krzysztof Karoń « Grypa666's Blog

 8. julius

  An Open Letter to President Putin and the Russian Military High Command

  Dear loved ones!
  Each day new convoys of armored vehicles cross into Syria, other convoys, all part of internationally recognized terrorist organizations, move into battle, sustaining the siege of Aleppo. These armed terrorist convoys, easy targets for Russian Aerospace forces, move with total freedom, as though shielded from harm.
  Why don’t Russian warplanes destroy them? Is Russia afraid of the feelings of Netanyahu (Juba
  ir) (al
  Hamad) and those “cousins” who haunt the corridors of power in the Russian Foreign Ministry in
  Moscow? Russia must learn a sad lesson from America, a nation that knows that part of being a superpower is supporting friends and allies without judgeme
  nt and demands. America stands by their “friends,” Israel,
  Turkey, Saudi Arabia, asking no questions, making no demands, succumbing to no pressure, these are the actions of a superpower in this day and age. Why are there so many clearly wrong decisions, such as supporting the Syrian High Negotiation
  Committee’s demands in Darya? We all know this is an entirely military cantonment, a breeding ground for a terrorist army on Damascus’ flank, a city without a civilian population whatsoever.
  My dear friends an
  d brothers of Russia, please to not take the example of some within Syria’s corrupt
  system, those officers and officials that are but thieves, the children of prostitutes, or you will become like them and the war in Syria will be lost, as with Afghanistan and Yugoslavia. Russia will then never be able to find an ally outside her borders. It was the Empress Catherine the
  Great, in 1768, who warned “the Keys to the Kremlin are found in Damascus and Russia, if it remains a
  power of the frozen north, will wi
  ther and die.”
  If Moscow is to heed the warning of Catherine, the Sukhoi storm that had swept through the terrorists ranks like a scythe would be unleashed again lest the Syrian War, lost to sloth, plotting and inaction, might find itself at the gates of M
  oscow, a gift from the Wahhabi’s.
  The spirit that made Russia victorious after the Second World War, the spirt that help the great Russian people arise to victory will come to naught if the current policy of consulting the Zionists who brought down the great homeland in 1991 continues. Russia will be erased from the South, forgotten in Libya, Iraq, Egypt, forgotten in Yugoslavia with Montenegro joining NATO, surrounded, plagued, isolated and
  “sanctioned.”
  When Russia came to Syria with an air force that shook the world, when Russia plunged into battle, proving not only weapons but courage and resolve as well, the Arab kingdoms shuddered. With the shock the attack came not only a moral lesson but something more, the proven capability of Russian arms and a renewal of Russia as a valued supplier for weapons to offset dependence on America.

  Why did you stop? The Battle of Battles, the relief of Aleppo, was within reach. Why did you stop in Eastern Ghouta, in Deraa, in Latakia or the Homs countryside? Why? Why did you give the terrorist time to regroup, to gain breath, to arm and reorganize themselves while the convoys your satellites and surveillance planes track day and night flow from Joran and Turkey? Why have you chosen not to see the threat and duplicity of the Kurds, allied with America to Balkanize Syria while Barzani, the stooge of Erdogan, does the same to Iraq?
  Why do you sit at the table with your enemies, allowing talk of “Federation” and the dismemberment of
  Syria, something categorically rejected by the Syrian people? These people, the Syrian people, are not only your brothers in arms, but without them Russia would lose her foothold on the Mediterranean. As Crimea is Russia, all that stand to prevent the Black Sea from becoming an American lake, so Syria stands as well, as Catherine the Great reminds us all:
  “the Keys to the Kremlin are found in Damascus and Russia, if it remains a power of the frozen north, will wither and die.”

  Respectfully Dr Bassam Habib Barakat

  Polubienie

 9. Od Sanu po Kaukaz..

  Już wiadomo po co na zaproszenie zdrajców Kaczo-Dudy – janke ss – i tu przyjechali…będą ‚osłaniać’ San przed Polakami i robić ‚międzymorze’..

  Polubienie

 10. julius

  Artykuł traktuje o tym, że tak na prawdę wojna z Rosją toczy się o wodę, na terytorium której znajduje się 80% światowych zapasów słodkiej wody pitnej.
  http://www.veteranstoday.com/2016/06/06/neo-the-eternal-power-of-water-time-and-mother-russia/
  Końcowy fragment
  Dla tych z Was, którzy wątpią, ze jesteśmy w „Wielkiej Grze” w anty-Rosyjskiej strategii, pozwolę sobie zacytować słowa wypowiedziane przez członka rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii. Mówiąc o polityce regionalnej, książę Andrzej powiedział:
  „Wielka Brytania, Europa Zachodnia (a co za tym idzie wy, Amerykanie też)” są z powrotem w wirze wielkiej gry. Tym razem chcemy wygrać! ”
  Ale Anglia nie ma zasobów wodnych do wyeksportowania, a Ameryka ma swoje własne problemy. Jakie jest więc oczywiste przeznaczenie tutaj? Może Wielka Wojna o światową dominację na zawsze stracona, dla ludzi, bez konieczności posiadania większych terytoriów. Może prawdziwa desperacja jest tylko jedynie brytyjska?

  Polubienie

  • JS

   Wojna toczy się głównie o wodę, ale też o ropę naftową. Nie ma czasu na tłumaczenie, a więc podam to w skrócie.

   Ze strony -https://consortiumnews.com/2016/06/07/israel-covets-golans-water-and-now-oil/

   Streszczenie:
   Zasoby wody znajdują się w okupowanych przez Izrael, syryjskich wzgórzach Golan. Izrael dotkliwie cierpi na brak wody, w związku z tym zajęcie Wzgórz Golan przez Izrael było sprytnym rozwiązaniem ekonomicznym. Izraelska okupacja Wzgórz Golan od samego początku uznana była przez międzynarodową społeczność jako akt nielegalnej aneksji. W kwietniu tego roku, premier Netanyahu określił zaanektowane syryjskie terytorium integralną część państwa Izrael. Jak zwykle, spotkało się to z chłodną reakcją U.N. Izraelczycy zapowiedzieli, że nigdy nie oddadzą Wzgórz Golan, ponieważ są one źródłem wody pitnej, absolutnie niezbędnej dla Izraela. Innym cennym bogactwem tego rejonu jest ropa naftowa. Izrael zawarł kontrakt z przedsiębiorstwem amerykańskim Genie Oil and Gas, które już dwa lata temu przeprowadziło badania geologiczne i przygotowuje się do wydobycia. Złoża ropy naftowej są tak ogromne, że Izrael może być wkrótce jej eksporterem. Sprawy te wyszły na światło dzienne po tym, jak rząd Netanyahu wydał nakaz aresztowania izraelskiego dziennikarza za „podżeganie do przemocy i terroryzm”. Dziennikarz ów komentował na temat planów Izraela „kradzieży” złóż ropy ze Wzgórz Golan. Genie Oil and Gas nie jest taką sobie, zwykłą, zajmującą się odwiertami, amerykańską firmą. W radzie dyrektorów tej firmy zasiadają osoby mające związek a rządem izraelskim i izraelskim lobby działającym w USA. Jednym z nich jest Howard Jonas, kontrybutor do kampanii wyborczej Netanyahu. W zarządzie jest również Efraim Eitam, przedstawiciel Narodowej Parti Religijnej, który wsławił się powiedzeniem: „Palestyńczycy to są istoty, które wyłoniły się z głębokiej ciemności”. Najbardziej interesującą grupę stanowią jednak inwestorzy Genie Oil and Gas. Są nimi następujące osoby: magnat medialny, Rupert Murdoch; bankier inwestycyjny, Lord Jacob Rothschild; menadżer funduszu hedgingowgo z Wall Street i działacz na rzecz demokracji, Michael Steinhardt; były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Richard Cheney; były Dyrektor CIA działający obecnie w fundacji na rzecz obrony demokracji, James Woolsey; były amerykański senator działający dla izraelskiego lobby, Mary Landrieu ; również działający dla izraelskiego lobby były Sekretarz Energii, Bill Richardson; były Sekretarz Skarbu USA, Larry Summers. ( Wymienione tu „elity świata cywilizacji żydowsko-zachodniej”, czyli pospolite hieny, nastawione są bardzo negatywnie do rządu Assada i pomagającej mu Rosji – mój komentarz)
   Izrael prowadzi dodatkowo odwierty na wybrzeżach morza Śródziemnego, w pobliżu Turcji i stąd się bierze nagłe zbliżenie izraelsko-tureckie. Izrael rzekomo już podpisał z Turcją porozumienie o eksporce ropy z tamtych terenów. Wszystkie te zabiegi sprawią, że gospodarka Izraela ( a przez to siła i znaczenie polityczne) przyeżywać będzie niespodziewany rozkwit. Nie pozwoli się w ten sposób na wejście irańskiej ropy na rynki europejskie. Eksperci amerykańscy ( the U.S. Army War College’s Strategic Studies ) ostrzegają, że może to spowodować następną wojnę na Bliskim Wschodzie między Izraelem, Libanem, Syrią i innymi krajami.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s