Histeria Zachodu jest związana z przewidywanym zwycięstwem al-Asada

aleppoWalki dyplomatyczne wokół Syrii, które w ostatnim czasie nabrały charakteru totalnych oskarżeń Zachodu pod adresem Rosji, mają bezpośredni związek z realnymi walkami. USA i ich sojusznicy spodziewają się rozgromienia syryjskich bojowników pod Aleppo. Będzie to miało fundamentalne skutki nie tylko dla regionu – pisze gazeta Wzglad.

Przed wojną Aleppo było największym pod względem liczby ludności miastem kraju (ponad 2 mln osób), jego stolicą gospodarczą. Poza tym jest to jedno z najstarszych miast cywilizacji ludzkiej. Obecnie w tym miejscu są ruiny, gdzie w nieludzkich warunkach mieszka (a dokładniej egzystuje) najwyżej 300-350 tys. osób. Gospodarka Aleppo nie istnieje, infrastruktura legła w gruzach. Odzyskanie całkowitej kontroli nad Aleppo wymaga ogromnych inwestycji w odbudowę miasta.

Dla syryjskiej opozycji kontrola nad Aleppo i Idlib oznacza stworzenie na północy kraju „pasa”, w oparciu o który można było przeprowadzić ofensywę na Damaszek. Kontrola nad tak znaczącym miastem pozwalała na kontynuowanie walki z rządem al-Asada i uzyskanie wsparcia zagranicznego, w tym posiłków przez turecką granicę. Wszystko zmierzało właśnie ku temu, jednak na drodze opozycji stanęło kilka jednostek armii rządowej i miejscowi powstańcy.

Specyfika wojny w Syrii polega na małej liczebności uczestników: wszystkie strony konfliktu dysponują ograniczonymi zasobami ludzkimi i technicznymi, w związku z czym na frontach walczą nieliczne jednostki. Do ostatniego czasu dżihadystom lepiej szło tworzenie grup uderzeniowych. Stopniowo w Aleppo zostały skupione duże jak na miejscową skalę siły. Obecnie w Aleppo największe i zdolne do prowadzenia działań zbrojnych ugrupowanie dżihadystów i „umiarkowanej” opozycji jest otoczone i odcięte od dróg zaopatrzenia. Większych, doświadczonych i zorganizowanych jednostek na terytorium Syrii opozycja nie ma.

Zniszczenie tego ugrupowania będzie oznaczało gruntowny przełom na korzyść Damaszku. Potencjał wojskowy dżihadystów i „umiarkowanych” po Aleppo już nigdy nie zostanie odbudowany. Natomiast armia rządowa będzie mogła wykorzystać ogromne siły w każdym innym miejscu. Zajęcie Aleppo otworzy wojskom rządowym drogę do Idlib oraz tureckiej granicy. To właśnie Idlib zamienił się obecnie w siedzibę i ostoję dżihadystów i „umiarkowanej opozycji”.

Terroryści nie mają najmniejszej szansy na przetrwanie i wydostanie się z wschodniego Aleppo. Świadomość tego faktu i przyszłych konsekwencji popchnęła zachodnich strategów i Turcję do nagłego zwiększenia aktywności politycznej i wojskowej w celu uratowania otoczonego ugrupowania.

Po likwidacji enklawy dżihadystów we wschodnim Aleppo zostaną wznowione kontakty z syryjskim Kurdystanem, co będzie miało skutki polityczne. Kurdowie najprawdopodobniej postawią na sojusz z Damaszkiem, co będzie oznaczało ataki na pozycje USA.

Bitwa o Aleppo ma także wymiar psychologiczny. Mówienie o gruntownym przełomie wymaga czegoś, co można pokazać światu. Po Palmirze takim „dowodem rzeczowym” będzie wyzwolenie Aleppo. Po tym o żadnym usunięciu al-Asada nie może być mowy, i cała strategia polityczna Zachodu w Syrii rozsypie się. Zbiorowa histeria naszych zachodnich partnerów w ostatnich dniach jest związana wyłącznie z tym.

Bitwa o Aleppo zamieniła się w decydującą bitwę globalnej konfrontacji na Bliskim Wschodzie, w którą są zaangażowani najwięksi gracze światowi. Z wojskowego punktu widzenia jej wynik jest przesądzony, lecz rozgrywki polityczne i strategiczne mogą zmienić akcenty. Przegrane strony grają na zwłokę przed nieuchronnym zakończeniem.

za: https://pl.sputniknews.com/polityka/20160927/3956154/Zachod-Syria-Asad-walki-dyplomatyczne

Reklamy

26 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

26 responses to “Histeria Zachodu jest związana z przewidywanym zwycięstwem al-Asada

 1. Pingback: Histeria Zachodu jest związana z przewidywanym zwycięstwem al-Asada — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 2. zydozerca

  Długi Deutsche Bank z tytułu samych tylko derywatów wynoszą ok 55 bln. EUR, a więc znacząco więcej, niż roczne budżety wszystkich krajów UE razem wzięte (razem z Anglią). A gdzie jeszcze tzw. „złe kredyty” i inne straty?
  Wartość pochodzi z Dziennik Gazeta Prawna z dn. 22-24 lipca. Policzmy teraz, jaki dług przypada na statystycznego Niemca: 55 000 000 000 000 € : 82 000 000 Niemców = 670 732 € na 1 statystycznego Niemca. Mówi się, że pewne instytucje są zbyt duże, aby upaść, ale czasami mówi się, że pewne instytucje są zbyt duże, aby je ratować (casus Islandii). To zadłużenie DB wynika z derywatów (https://pl.wikipedia.org/wiki/Instrument_pochodny ), których w tym przypadku jedynym oparciem są niemieckie obligacje rządowe. Wystarczy relatywnie symboliczna zmiana wartości tych obligacji, a DB ponosi olbrzymie straty.

  Strata netto w kilku ostatnich latach wynosi po kilka mld. EUR/ rocznie. Inwestorzy już wycenili tę sytuację i akcje DB spadły z 32 EUR na 14 EUR i nadal tanieją. Czy Niemcy pójdą śladem Islandii, wsadzą banksterów do więzień, a wierzycielom podziękują? Wątpię, bo już w UE obowiązuje dyrektywa pod dyktando banksterów, którzy mają prawo uwłaszczyć się na rachunkach klientów. DB już by upadł, ale ECB wykupuje obligacje nie zbankrutowanych Greków, tylko niemieckie obligacje rządowe. To wszystko w sytuacji, gdy prawie nie zmieniła się wartość niemieckich obligacji, ale one któregoś dnia „ruszą” o kolejny ułamek procenta, a uruchomionej „lawiny” nikt i nic nie powstrzyma.
  Takie niekontrolowane bankructwo DB zmaterializowałoby proroctwo, o którym napisałem w artykule: http://naszeblogi.pl/63042-w-2016r-intronizacja-chrystusa-krola-polski .
  Wtedy nastąpiłaby powszechna wojna domowa we wszystkich krajach Zachodu i ich upadek.Zabranie pieniędzy Niemcom spowoduje bunt i czy w tej sytuacji biały wojskowy Niemiec wykona rozkaz strzelania do białych Niemców? Wątpię, ale co innego nachodźca, którzy i bez rozkazu strzela do białych Niemców.

  Jako Polak nie mam podstaw do sympatii dla Niemców, ale jako Katolik mam obowiązek ich przestrzec i zaproponować im kontrolowany upadek DB, wzorem Islandii. Osobna sprawa, czy będąc np. klientem DB, zaryzykowałbym utrzymywanie lokaty w tym banku? Raczej bym je stamtąd zabrał, ale to nie mój problem.
  W pójście w ślady Islandii wątpię, a pośrednia odpowiedź tkwi w zamiarze stworzenia armii z ostatniej fali nachodźców.

  Piotr Solis

  Polubienie

 3. julius

  Światowe żydostwo dostaje szału, że plany budowy Wielkiego Izraela mogą się zawalić.
  Tytuły z żydowskiej prasy:
  John Kerry zagroził Rosji z powodu Syrii – ale Putin nie ma zamiaru zakończyć swojej „krwawej gry w szachy”
  Francja chce rezolucji ONZ w sprawie Aleppo, zmusić Rosję do głosowania za.
  Minister spraw zagranicznych Francji powiedział w środę, że pracował nad przedstawieniem rezolucji Radzie Bezpieczeństwa ONZ dotyczącej zawieszenia broni w syryjskim mieście Aleppo, i że każdy kraj, który się sprzeciwi będzie uznany za winnego współudziału w zbrodniach wojennych.

  Polubienie

 4. julius

  Poprosili Putina o pozamiatanie Libii.
  Rosja otrzymała oficjalną prośbę o rozpoczęcie operacji wojskowych w Libii.
  http://uawire.org/news/russia-receives-request-to-begin-military-operations-in-libya

  Polubienie

 5. antek.wariat

  Słownik demokracji
  Pierwszą oznaką panowania nad narodem, jest panowanie nad semantyką jego języka, ustalaną m.in. przez gadzinówki. Ten słownik jest więc formą ruchu oporu przeciw tej okupacji Polski.

  Polaku, przyłącz się do tego ruchu !
  czzytaj https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Polubienie

 6. antek.wariat

  http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/134021,michnik-dotyka-satanowskiego-hadacz-rzadzi-wyborcza

  Kim un jest hmm i nasuwa się zwyczajnie że debilem, ale ?

  „Teraz agent służb watykańskich Trybeus winien przeprosić AH, za przykrości z powodu wkręcenie w klimaty gejowskie przez Naczelnika Państwa, a raczej przez środowisko, które się przy Panu Naczelniku kłębi – m.in. Anitę Czerwińską i Samuela Pereirę.”

  Parch-neon udaje idiotyczną walkę miedzy swymi debilami funkcjonariuszami.

  Polubienie

 7. zydozerca

  K.wy żydowskie z PiSu wyłapać i zmusić do zwisu !
  Raz g.wnem,raz błotem w żydowską hołotę !!!

  Polubienie

 8. zydozerca

  POLSKI DRAMAT NARODOWY –
  PREZES & PREZYDENT & PREMIER Z DUPĄ ZAMIAST GŁOWY
  UŚMIECHA SIĘ DO SPONSORÓW I ŻYDOWSKICH DONATORÓW,
  SPEŁNI KAŻDE ICH ŻYCZENIE W PODZIĘCE ZA OBSADZENIE
  W ROLI KLAUNA /MALINIAKA,BO TO ZDRAJCA I POKRAKA

  Polubienie

 9. zydozerca

  Przemówienie premier Beaty Szydło /fr./
  „Szanowni Państwo, chcę dziś zwrócić się do Państwa, by zapewnić Was, że oczekiwane tak bardzo przez Polaków zmiany są i będą wprowadzane. Drodzy Rodacy, w naszej kulturze politycznej przyjęty jest termin 100 dni jakie daje się nowemu rządowi. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie dostał tego czasu. Opozycja nie potrafiła wznieść się ponad własny interes. Ten festiwal siania strachu, wprowadzania chaosu, budowania podziałów między Polakami to nic innego jak zasłona dymna dla ochrony własnych wpływów. Ci, którzy stracili władzę, dziś histerycznie nie potrafią się z tym pogodzić.
  Szanowni Państwo, odchodząca Platforma Obywatelska i grupy ściśle związane z jej rządami chciały z Trybunału Konstytucyjnego uczynić ostatni bastion obrony własnego interesu. Złamali Konstytucję i powołali sędziów z politycznego nadania.Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia zostanie opublikowane zgodnie z prawem i w terminie. Choć fakt, że zostało ono podjęte wbrew praktyce orzecznictwa pozostaje bez zmian. W tym miejscu chcę jednak przypomnieć tym, którzy tak mocno się o to orzeczenie upominają, że potwierdza ono, iż PO złamała prawo. To działanie miało uniemożliwić rządowi Prawa i Sprawiedliwości wprowadzenie dobrej zmiany, czyli obniżenia wieku emerytalnego, realizacji programu dla rodzin 500 plus. Chciano w ten sposób zablokować opodatkowanie zagranicznych banków i hipermarketów.

  Chciano w ten sposób zablokować opodatkowanie zagranicznych banków i hipermarketów. Ten plan się nie uda – zaufaliście mi i nie pozwolę na zatrzymanie dobrej zmiany. PiS wygrało wybory, ponieważ Polacy powiedzieli koniec z pychą i arogancją władzy. Chcemy Polski uczciwej, sprawiedliwej i otwartej na każdego obywatela. Polski, w której rządzą obywatele, a nie grupy interesów.

  Tym, którzy tak głośno krzyczą, nie chodzi o demokrację, ale obrony własnych pozycji i wpływów. To obrona lobby banków i zagranicznych korporacji – grup które bogaciły się kosztem Polaków. To był dla nich złoty wiek, ale ten wiek właśnie się skończył. ”

  w dniu 28.09.2016 ? wyborem lobbysty Izraela/UE/USA,zdrajcy żyda Morawieckiego na oficjalnego promotora interesów mafii żydowskiej w Polsce do spółki z rządem i prezydentem z PiS.
  TTIP,CETA,TISA, podwyżki cen wody,prądu,gazu,żywności,abonament za żydowską propagandę sukcesu /w zadłużaniu , rozkradaniu,obsadzaniu misiewiczami/mimo 7mld zł wpływów z reklam /połowa dla tv /,nieobniżony wiek emerytalny,nie podniesione najniższe renty,emerytury,kwota wolna od podatku,nierozliczone afery,niezlikwidowane przywileje,nieodebrane immunitety,niepowsadzane autorytety na czele z dojną zmianą -niestety …

  Polubienie

 10. Słowianin

  żydzisko doskonałe . Według mnie codziennie liże mu dupę chociaż 1000 szabesgojów nie tylko w parcharni medialnej :

  Polubienie

 11. antek.wariat

  Macierewicz zderza cywilizacje
  29 września 2016 14:00
  W liście do Center for European Policy Analysis, amerykańskiej organizacji „pseudo-pozarządowej” (tzw. quango – quasi-NGO) zajmującej się polityką państw Europy Środkowo-Wschodniej, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz napisał, że w Donbasie trwa konflikt proukraińskiego Zachodu z „brutalną interwencją Rosji” i nazwał ten konflikt „starciem cywilizacji”. Jak stwierdził dalej, należy postawić pytanie, czy Rosja w celu destabilizacji Zachodu nie wspiera, lub wręcz nie tworzy, wahabickiego terroryzmu, a odpowiedź na to pytanie ma „fundamentalne znaczenie dla przetrwania naszej cywilizacji”.

  W liście Macierewicza znalazły się też zapewnienia o rosnącej liczbie „dowodów”, iż Rosja przedstawiła „nieprawdziwą wersję przyczyn katastrofy smoleńskiej”, w związku z czym należy się zastanowić, czy katastrofa pod Smoleńskiem „nie była elementem dłuższego procesu – od wojny w Gruzji po trwającą inwazję na Ukrainę”.

  Minister obrony narodowej miał przemawiać osobiście na ósmym forum CEPA, odbywającym się 28-29 września w Waszyngtonie. List wystosował, ponieważ ostatecznie nie mógł dolecieć na miejsce z powodu zwołania nadzwyczajnego posiedzenia rządu.

  Źródło: rp.pl

  Komentarz Redakcji: W słowach naszego domorosłego Huntingtona zabrakło właściwie tylko bredzenia o Feliksie Konecznym i złej „cywilizacji turańskiej”, względnie odwołań do „cywilizacji judeochrześcijańskiej”. List Macierewicza wydaje się wyjaśniać, dlaczego minister obrony narodowej jako jeden z nielicznych polityków PiS opowiedział się za wprowadzeniem w Polsce do legalnego obrotu marihuany, na razie w tzw. postaci medycznej. Zwolennicy legalizacji medycznej marihuany argumentują, że łagodzi ona silne bóle głowy powodowane przez raka mózgu. (A.D.)
  http://xportal.pl/?p=26948

  Polubienie

 12. antek.wariat

  Filipiny: Geopolityczny zwrot Duterte?

  W oświadczeniu dla mediów prezydent Filipin Rodrigo Duterte stwierdził, że nosi się z zamiarem zawarcia bliższych relacji z Rosją i Chinami kosztem ochłodzenia stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, dotychczasowym hegemonem jego kraju. „Jestem bliski przekroczenia Rubikonu. To punkt, z którego nie ma powrotu” – dodał Duterte.
  dalej… http://xportal.pl/?p=26938

  Polubienie

 13. antek.wariat

  Rzecznik Departamentu Stanu USA John Kirby próbował zastraszyć Rosję, zapowiadając ataki ekstremistów w rosyjskich miastach i straty wśród żołnierzy i sprzętu w Syrii z powodu rosyjskich działań w tym kraju. Dodał, że jeśli wojna domowa w Syrii będzie kontynuowana, „usraelscy ekstremiści” rozszerzą swoje operacje, m.in. ataki wymierzone w rosyjskie interesy w rosyjskie miasta. Według jego słów, Rosja będzie tracić zasoby, być może znowu samoloty…

  MSZ Rosji odpowiada na amerykańskie groźby ataku na rosyjskie miasta
  https://pl.sputniknews.com/swiat/20160929/3965031/rosja-syria-usa-ataki.html

  Polubienie

  • antek.wariat

   usraelscy ekstremiści otrzymali od usraela nowe rakiety dla „Gradów” Dostawy rozpoczęły się po tym, jak syryjska armia przeszła do ofensywy na Aleppo, powiedział agencji dowódca polowy.

   Według niego pociski dla „Gradów” były dostarczane także w przeszłości, ale ten rodzaj amunicji otrzymano po raz pierwszy.

   Zasięg działania nowych rakiet wynosi 40 kilometrów, podczas gdy poprzednio, jak informuje Reuters, bojownicy dostawali amunicję o zasięgu do 20 kilometrów.

   http://sptnkne.ws/crYv

   Polubienie

 14. zydozerca

  silverdoctors, /zero hedge ,…
  The important thing to keep in mind about Deutsche Bank is that it won’t go down alone if it goes down at all. If it fails, it will take along with it 3,4,5,6 or 10, or 15 other banks!
  2016 Silver Eagles SaleIt will be 1 or 2 quickly, then a 3rd and 4th a few weeks later, another, then before you know it, all of Italy and their major banks would be kaput.
  Dont bet your money that Deutsche Bank will go down, but if it does, the next day its going to be Citi, Barclays, HSBC, Morgan Stanley, Soc Gen, and big threats to JP Morgan and Goldman Sachs!
  In conclusion, Deutsche Bank owns $25 trillion in OTC swaps with the Central banks and other major banks, so expect a daisy chain of derivative failures for the $1.6 quadrillion derivative market if it were to fail!
  Deutsche Bank cannot break down by itself. It would result in the complete breakdown of the European Monetary Union!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s