Polska – Białoruś: nowe otwarcie, czy stary podstęp?

lukaszenko_morawieckiOd kilku lat działania WPS ogniskują się wokół normalizacji stosunków politycznych, gospodarczych i kulturalnych z naszymi wschodnimi sąsiadami, m.in. z Białorusią.

Kluczem do wszystkiego są oczywiście dobrosąsiedzkie i niekonfrontacyjne stosunki z Rosją, jako tym krajem, który ostatecznie rozstrzyga o efektywności kontaktów z pozostałymi.

Nie jesteśmy tak oderwani od rzeczywistości, jak rządy w Polsce ( bo nie rządy Polaków, gdyż takich póki co nie mamy i to bez różnicy, czy są to rządy PO, czy PiS) – aby „szantażować” Rosję, albo budować np. koncepcję nowego szlaku jedwabnego – z Chin do Europy – i nie zauważać faktu, że wiedzie on przez … Rosję.

Nie możemy także bezrozumnie wspierać militaryzmu i imperializmu syjonistyczno-amerykańskiego i wysyłać nasze wojska na Bliski Wschód lub „grozić ”  rosyjskim siłom zbrojnym 50 helikopterami, czy jakąś egzotyczną brygadą mieszaną polsko-ukraińsko-litewską, a zarazem liczyć na „zbawienną dla Polski” koncepcję szlaku komunikującego Pacyfik z Atlantykiem przez subkontynent euroazjatycki ( głównie rosyjski) i „bezwarunkowy pokój” w Europie.

Od pewnego czasu obserwujemy „nagłe ocieplenie” stosunków polsko-białoruskich. Tylko głupiec może nie dostrzegać, że jest to rezultatem załamania się dyktatu wobec Rosji i Białorusi – polityki trwającej 15 lat  oraz, że jest to zarazem próba wbicia klina między Białoruś i Rosję oraz wykorzystania tej pierwszej przeciw Rosji. Nie dzieje się to w pustce politycznej, ale w sytuacji, gdy Rosja rzuciła skuteczne wyzwanie globalnemu imperializmowi syjonistów -wykorzystujących militarną potęgę Ameryki do podboju świata.

Kto zna lepiej politykę prezydenta A.Łukaszenki ten wiedzieć powinien, że to dobry gospodarz, a zarazem pragmatyczny polityk. Czemu – widząc niemoc UE i umizgiwanie się fałszywych przyjaciół z Zachodu – miałby A.Łukaszenka nie wykorzystać tego  dla pomyślności Białorusi? Tak czyni mąż stanu !

A co czynią kapciowi lichwiarstwa globalnego i ich militarnej amerykańskiej osłony, tacy jak wicepremier Morawiecki? Oni gotowi są…. prywatyzować przedsiębiorstwa białoruskie, tzn. dzialać jako słupy żydowskich karteli przy planowanym rozkradzeniu majątku narodowego Białorusinów.

Wicepremier Morawiecki winien być bardziej ostrożny przy dawaniu za wzór i polecaniu Białorusinom aferzysty, lichwiarza i szantażysty „windykacyjnego” Leszka Czarneckiego ( tego „międzynarodowego asa finansów” z Getin Banku, Idea Banku i siatki mafijnych firm wymuszeniowych – działających z naruszeniem prawa pod wdzięczną nazwą: GetBack.

Miejmy nadzieję, że Białorusini właściwie odczytują doświadczenia „prywatyzacji” polskich przedsiębiorstw, banków i gospodarstw rolnych. Choć życie jest życiem i także na Białorusi są chętni do sprzedania swej ojczyzny za chwilową korzyść własną i „zaszczyt” zaliczenia ich do tzw. cywilizacji zachodniej.

PZ

O karierze białoruskich banków L.Czarneckiego patrz m.in.:

http://www.pb.pl/4433674,55386,idea-zachodzi-na-wschodzie

 

Pogłębianie współpracy gospodarczej i inwestycyjnej Polski zw Białorusią – to główny temat spotkań wicepremiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Republiki Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, premierem Andriejem Kobiakowem oraz wicepremierem Michaiłem Rusym. Szef resortu rozwoju i finansów uczestniczył wraz z delegacją polskiego rządu, w IV posiedzeniu Polsko-Białoruskiej Międzyrządowej Komisji Współpracy Gospodarczej. Otworzył także XX Forum Ekonomiczne Dobrosąsiedztwo.

„Otwieramy dzisiaj nowy rozdział w historii polsko-białoruskich relacji i zależy nad na tym, aby zyskały one jakościowo nowy wymiar. Nasza wymiana gospodarcza jest już widoczna i przynosi konkretne efekty, ale nasze ambicje są większe, dlatego jesteśmy otwarci na szeroką współpracę z Białorusią”– mówił wicepremier Morawiecki.

Jak dodał, nic tak nie służy zbliżeniu między narodami jak inwestycje i wymiana handlowa.

Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski podkreślił, że rozwijanie współpracy z Białorusią kreuje obiecujące perspektywy dla polskich przedsiębiorców.

„Ministerstwo Rozwoju musi wspierać polskich przedsiębiorców, zarówno tych którzy prowadzą biznes na Białorusi, jak również tych, którzy planują ewentualnie wejść na rynek białoruski. Dialog na poziomie ekonomicznym jest potrzebny, aby polski biznes miał zapewnione warunki do rozwijania swojej działalności na tym rynku”– zaznaczył.

Podczas XX Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego „Dobrosąsiedztwo 2016”w obecności wicepremiera Morawieckiego oraz wicepremiera Białorusi Michaiła Rusego, został podpisany list intencyjny dotyczący utworzenia Polsko-Białoruskiego Centrum IPO (Initial Public Offering – pierwsza oferta publiczna).

Jego celem jest budowa profesjonalnego ośrodka edukacji, konsultacji oraz doradztwa prawnego dla białoruskich przedsiębiorców. W zamierzeniu Polsko-Białoruskie Centrum IPO będzie prowadziło działania ułatwiające białoruskim przedsiębiorstwom dostęp do nowoczesnych źródeł finansowania z wykorzystaniem polskiego rynku kapitałowego.

Dokument podpisali przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Polsko-Białoruskiej Izby Handlowej i Przemysłowej oraz Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego.

W Forum Ekonomicznym „Dobrosąsiedztwo” uczestniczyli też przedstawiciele firm tradycyjnie współpracujących z Białorusią, ale także przedstawiciele spółek poszukujących tu nowych kontaktów i możliwości – w sumie reprezentanci około 150 polskich przedsiębiorstw, czyli kilka razy więcej niż zazwyczaj brało udział w Polsko-Białoruskich Forach Gospodarczych.

Polski rząd podjął działania sprzyjające zacieśnieniu stosunków polsko-białoruskich. Włącza się to w proces poprawy relacji UE z Mińskiem i szerzej Białorusi z Zachodem. Obie strony uznają ten proces za korzystny, otwierający wiele możliwości w różnych dziedzinach, w tym także w zakresie współpracy gospodarczej. Polska jest obecnie – według danych za pierwsze półrocze 2016 r. – trzecim partnerem handlowym Białorusi, trzecim eksporterem na Białoruś i dziewiątym inwestorem.

Z kolei dla Białorusi Polska jest szóstym rynkiem eksportowym. To dobry punkt startowy do rozwoju współpracy, handlu i inwestycji, które mogą pogłębić i stabilizować wzajemne relacje.

W sierpniu br. minęło 25 lat od ogłoszenia niepodległości przez Białoruś a w najbliższych miesiącach będziemy również obchodzić ćwierćwiecze nawiązania stosunków dyplomatycznych między Warszawą a Mińskiem. Program wizyty wpisuje się w obchody tych jubileuszy.

za:https://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/polska-bialorus-nowe-otwarcie/

Zobacz także:

http://www.parlamentarny.pl/gospodarka/morawiecki-na-bialorusi-spotkanie-z-lukaszenka-i-gospodarcze-ocieplanie-relacji,16232.html

http://www.belta.by/president/view/lukashenko-predlagaet-podnjat-planku-torgovo-ekonomicheskogo-sotrudnichestva-s-polshej-215913-2016/

http://wpolityce.pl/polityka/313047-wicepremier-morawiecki-o-udziale-polskich-firm-w-prywatyzacji-na-bialorusi-to-przelomowy-moment?strona=1

http://wyborcza.pl/1,75968,20884732,morawiecki-u-lukaszenki.html

http://www.belta.by/economics/view/belarus-predlagaet-polshe-razvivat-sotrudnichestvo-v-promyshlennosti-apk-zdravoohranenii-215992-2016/

http://www.belta.by/economics/view/polsha-gotova-sotrudnichat-s-belarusjju-pri-realizatsii-initsiativy-knr-odin-pojas-odin-put-216004-2016/

http://www.belta.by/economics/view/polsha-gotova-uchastvovat-v-privatizatsii-belorusskih-predprijatij-216038-2016/

Bialorus

______________________________

Dodatek:  Kaliningradzki punk widzenia na aktywność polskiego MSZ na Białorusi

Rola Polski w kolejnej kolorowej rewolucji na Białorusi

DSC_4986

Tomasz Omański, dyrektor Polskiego Centrum Kultury i Dialogu w Kaliningradzie

 

Zagraniczne wizyty agentów amerykańskich, którzy udają polskie władze należy rozpatrywać pod kątem działań operacyjnych CIA, bo tylko w takim kontekście można dyskutować o „polskiej polityce zagranicznej”.

Na dniach byliśmy świadkami wizyty polskiego premiera Morawieckiego w Mińsku. Fakt ów oraz ostatnia zwiększona aktywność „polskiej dyplomacji” w stosunku do naszych wschodnich sąsiadow zmusila mnie do paru reflekcji.

Po pierwsze chciałbym zwrócić uwage na rosnące nastroje antyrosyjskie w Białorusi (mieszkałem tam 1 rok- i wiem o czym mówię) te nastroje obecnie w dobie kryzysu gospodarczego w Rosji skwapliwie wykorzystuje zachód i myślę że tu w przyszłosci czeka nas poważna próba kolejnej kolorowej rewolucji o skutkach trudnych do przewidzenia – Karta polska będzie w niej rozgrywana w o wiele większym stopniu niż na Ukrainie (mamy poważną mniejszość polską na zachodzie Białorusi, od lat zresztą podle i instrumentalnie wykorzystywaną przez agentów zachodu czyli tak zwany „rząd Polski”

Na dzień dzisiejszy faktem wstrzymującym jest Prezydent Lukaszenko który jest politykiem przebiegłym, jednak przebiegłość tą wymusza sytuacja geopolityczna wokół Białorusi. Z jednej strony Rosja, która co prawda wydatnie pomaga, ale jak już wspomniałem boryka się z własnym kryzysem, a być może i z silami wewnętrznymi nastawionymi na destrukcję stosunków rosyjsko-białoruskich. Z drugiej zaś strony, tzw zachód uprawiający wobec Białorusi politykę kija i marchewki. Oczywiście zachodnie marchewki na kredyt wyszły już bokiem nie jednemu narodowi i z tego mam nadzieję zdaje sobie sprawę prezydent Łukaszenko.

 

Zachód rękoma swoich agentow udających polskich polityków rozgrywa obecnie Białoruś na podobieństwo średniowiecznych kolonizatorow kuszących tubylców paciorkami. W przypadku gdyby białorusini jednak wzgardzili zachodnimi paciorkami (oczywiście na kredyt) to bez wątpienia autorzy „majdanowej rewolucji godności” (pensja na Ukrainie przed rewolucją 500 USD, po rewolucji 150) zechcą z pewnością w przyszłości, zagrać kartą polskiej mniejszości zamieszkującej zachód Białorusi, co zresztą już obecnie ma miejsce, Warszawa dzieli i skłóca Polaków zamieszkujących Białoruś.

 

Jak narazie rezultaty propagandowych machinacji najróżniejszych „wolnych mediów z Polski” (np. niewiedzieć czemu anglojęzyczny- Bielsat) hojnie dotowanych przez Departament Stanu, pozostają niewielkie, ponieważ rozsądna nacjonalna polityka Łukaszenki uchrania Białoruś przed ukrainskim scenariuszem chaosu i wojny domowej zgotowanym jej przez zachód.

Można być niemal pewnym że w sytuacji gdy z tych czy z innych powodów Łukaszenko przestanie być prezydentem, Białoruś czeka pożoga kolorowej rewolucji zakrojonej na szeroką skalę,a jej autorzy zgotowali w niej Polsce jedną z głównych ról.

 

Według moich spostrzeżeń już dziś możemy mówić o linii podziału Białorusi na prorosyjski, prawosławny wschód i dość pro zachodni (propolski) zachód (Grodno). Jak zachowa się Federacja Rosyjska w przypadku prób skolonizowania tego kraju przez zachód, trudno przewidzieć , jednak istnieją poważne podstawy by oczekiwać twardej reakcji Rosji – i tutaj rola Polski dla zachodu pozostaje nieoceniona. Pod pretekstem obrony swej mniejszości Zachód mógłby rękoma tzw „polskich polityków” próbować doprowadzić do upragnionego konfliktu zbrojnego Polski z Rosją. Oczywiście przebieg takiego konfliktu jest bardzo prosty do przewidzenia, ale tu przecież nie o rezultat chodzi a o sam proces. W taki sposób można by na przyklad w jeszcze większym stopniu izolować Rosję na arenie międzynarodowej.

 

Wielkim błędem ze strony Rosji jest niedocenienie obecnych zjawisk społecznych zachodzących zwlaszcza wśród białoruskiej młodzieży, gdzie w jej pewnych kręgach antyrosyjskość stala się wręcz modna. Jak już pisałem skwapliwie wykorzystuje to zachód wysylając swoich polskich agentow na oficjalne spotkania do Mińska. Wicepremier Polski, Morawiecki wraz z liczną świtą na dniach wizytował Białoruś i zapewne obiecywał kredyty(nie do spłacenia)

 

Do tego wszystkiego należało by dodać wbrew pozorom bardzo nie proste relacje Białorusi z Rosją, owocujące białoruskimi problemami z obwodem kaliningradzkim, co rusz nakladanymi rosyjskimi sankcjami na białoruskie towary, itd, przykłady można by niestety mnożyć.

Pytaniem otwartym pozostaje to: czy Prezydentowi Łukaszence uda się przechytrzyć zachodnich kolonizatorów, oraz wogóle, jaki kierunek rozwoju wybierze Białoruś? Jedno jest pewne. Klucze do pokoju w Europie leżą w Białorusi.

Tomasz Omański

za:http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/134605,rola-polski-w-kolejnej-kolorowej-rewolucji-na-bialorusi

 

Dodatek filmowy:

 

 

Zapisz

41 Komentarzy

Filed under Polityka

41 responses to “Polska – Białoruś: nowe otwarcie, czy stary podstęp?

 1. julius

  Czy to już początek końca panoszenia się żydostwa w Rosji i nie tylko tam ?

  Rabin z Chabadu złowieszczo prognozuje Putinowi losy Hamana. Jeśli byłoby to prawdą ….
  Prezydent Rosji Władimir Putin nagle na gorsze zmienił swój stosunek do Żydów i państwa żydowskiego i wywołał tym poważne zaniepokojenie rabinów i międzynarodowego ruchu społeczno-religijnego Chabad.
  Ale jak przypominają religijni Żydzi, lud Izraela przeżył wszystkich swoich wrogów, a obecna metamorfoza Moskwy będzie miały negatywny wpływ przede wszystkim na przyszłość polityczną samego Putina, a także sytuację w kraju, na czele którego stoi.
  Zostało to ogłoszone w ekskluzywnym wywiadzie dla „Kursor” w którym rabin z Chabadu Chananeel Yehoshua Pizem, komentował zgodę Kremla na uchwałą UNESCO o braku związku między Żydami a Wzgórzem Świątynnym i Ścianą Płaczu.
  „Wzmocnienie władzy obecnego prezydenta Rosji udało się na tle jego przyjaznego nastawienie wobec Żydów, a także historii i tradycji narodu żydowskiego. Wszyscy pamiętamy, jak w czerwcu 2012 roku Władimir Putin przybył do Jerozolimy, doszedł do zachodniego muru Wzgórza Świątynnego i rozmawiał tam z chasydem z Chabadu.
  „Niestety, dyktatorzy często zmieniają zdanie i na ich ciągłą dobroć Żydzi nie mogą liczyć. Teraz widzimy dalsze potwierdzenie tej prawdy.
  W odpowiedzi na ostatnie wydarzenia, chciałbym przypomnieć, że historia o przyczynach powstania i upadku złoczyńcy Hamana, o których czytamy w Księdze Estery w Purim – to nie jest tylko historyczna przypowieść. Jest to prawo, które stosuje się do wszystkich, którzy upokarzają i prześladują Żydów. ”
  Jak pisał „Kursor”, decyzja rosyjskiej delegacji o głosowaniu przeciwko Izraelowi w UNESCO spowodowała zdziwienie i oburzenie naczelnego rabina Rosji, szefa Chabadu w Rosji Berela Lazara.
  „Muszę uczciwie i jednoznacznie powiedzieć: ostatnia uchwał UNESCO w sprawie Jerozolimy jest obrazą uczuć i wiary Żydów i całkowicie podważa wiarygodność tej organizacji w naszych oczach . W tym kontekście chciałbym szczególnie podkreślić, że jestem zszokowany głosowaniem rosyjskiej delegacji w UNESCO. Jest to bardzo dziwne, tym bardziej, że Rosja dla której ważne jest zachowanie dziedzictwa historycznego i która nadal prowadzi walkę przeciwko jakiejkolwiek próbie fałszowania historii, wsparła tym razem wprost fałszywkę „- napisał Berl Lazar w swoim komunikacie na Facebooku.
  http://cursorinfo.co.il/news/novosti1/2016/10/25/ravvin-habada-predskazivaet-putinu-sudbu-zlodeya-amana/

  Polubione przez 1 osoba

 2. Słowianin

  Mogę powiedzieć tylko jedno . Takich mądrych cwanych lisów jak Prezydent Białorusi było wielu i gdy tylko zaczynali się spotykać z parchami prędzej czy póżniej kończyli bardzo żle zazwyczaj ich ciała były w strzępkach :
  Przykłady np Husajn , kiedyś fajnie mu się pracowało z żydami usraela . Następnie Kadafi też otworzył się na państewka europejskie kontrolowane przez żydów , Gomułka i Gierek tez nie mieli na tyle wielkich jaj , aby ten problem rozwiązać . Koniec tych ludzi był niezbyt przyjemny ,a to są tylko dwa przykłady .
  Dlatego nie podoba mi się spotykanie Łukaszenki z chazarami z Parcharlandii i jeżeli skończy jak powyżsi niech ma do siebie pretensje , chociaż oczywiście armia białoruska jest silna , ale czy armii można tak na 100 % wierzyć ?
  Tylko prosty człowiek jestem i wypada wierzyć , że prezydent Białorusi wie co robi zanieczyszczając swoje czyste białoruskie powietrze pierdnięciami syjonistów z Parcharlandii nawet jak to w tej chwili nie wygląda grożnie.
  Prezydent Białorusi sprzed 5lat nie wiem może 8 lat potrafił odważnie warknąć na rezim żydowski w Judeoplonii miał jaja dziś z tego Łukaszenki chyba niewiele zostało .
  Przypominam jeszcze raz , że nie tak dawno minister finansów Białorusi starał się o pożyczkę w MFW . Na co liczył nie wiem , chyba nie myślał ,że mu żydzi dadzą pieniążki .
  Możecie krytykować za lekką krytykę cudownego prezydenta jednak napisałem co myślę i wcale to dobrze nie wygląda .
  Chętnie bym widział bardzo dobre stosunki z Białorusią , ale nie pod rządami chazarów , bo oni zawsze coś kombinują i nigdy nie reprezentują polskich interesów , a pod rządami Polaków – patriotów .

  Polubienie

  • Słowianin

   Może ktoś mi jeszcze odpowie na takie pytanie : jaką to świetlaną pomyślność mógłby zapewnić Białorusi jej prezydent poprzez zacieśnienie i polepszenie stosunków z Judeopolonią akurat w tym momencie . Proszę napisać jakie konkretnie korzyści odnosi jego Ojczyzna .
   Reżim parchaty w Judeopolonii nic nie zrobi bez zgody Usraela i już samo umizgywanie do Łukaszenki jest podejrzane .
   Swoją droga były prezydent Ukrainy wypił niejedną flaszkę z gorączką filipińską i żeby nie Putin zostałby rozszarpany przez banderowców i powieszony za jaja na drzewie . O tym też powinien pamiętać Łukaszenka zapraszając swołocz z Judeopolonii .
   To jest ten fragment do którego się odniosłem ”
   Kto zna lepiej politykę prezydenta A.Łukaszenki ten wiedzieć powinien, że to dobry gospodarz, a zarazem pragmatyczny polityk. Czemu – widząc niemoc UE i umizgiwanie się fałszywych przyjaciół z Zachodu – miałby A.Łukaszenka nie wykorzystać tego dla pomyślności Białorusi? Tak czyni mąż stanu !”
   Aby te korzyści nie polegały na tym , że Białorusi będą popełniać masowe samobójstwa z powodu braku pracy po reformach żydłactwa . My już to przerabialiśmy a miejsc na zmywakach w UK brak . Chyba , że do obcierania dup starym Niemcom . Tam są jeszcze ciągle miejsca dla Białorusinów , ale ja ciągle wierze w Łukaszenkę i mam nadzieję ,że do tego nie dojdzie czego życzę moim braciom Słowianom z Białorusi .

   Polubienie

   • Słowianin

    Za rządów Gierka gdyby ktoś mi powiedział , że za dwadzieścia parę lat rządzić będą takie typy jak Singer , Szechter , Kalkstein od razu wysłałbym takiego jegomościa do oddziału zamkniętego . Także nigdy nie mów nigdy , a wizyty syjonistów na Białorusi to nic dobrego i nie ma co zaklinać rzeczywistości bo już Kalkstein próbował mówić herezje o kolorach czarnym i białym .

    Polubienie

 3. Pingback: Polska – Białoruś: nowe otwarcie, czy stary podstęp? — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ | Pekok Antylichwiarz

 4. slawek

  Biedni Białorusini świętują
  http://www.prawica.net/5418

  Polubienie

 5. slawek

  Na tym polega słabość pozycji dostawcy surowca, w stosunku do dostawcy produktu.

  W stosunku do Niemiec od dawna byliśmy na pozycji dostawcy mleczarskiego surowca, czyli na pozycji słabszego. Kompensowaliśmy to sobie na wschodzie. Do Rosji wysyłaliśmy produkt. Bardzo zresztą zyskownie. W 2013 roku mieliśmy wręcz problem z zaspokojeniem rosyjskiego popytu na sery. Nie mieliśmy dość mleka surowcowego.

  Niektórzy nasi mleczarze roili sobie, że docisną Białoruś i zmuszą ją, by sprzedawała nam swoje surowcowe mleko.
  Śmiałem się wtedy z tego absurdu. Jak potoczyły się sprawy, pokazuje tabela:

  czytaj http://www.prawica.net/5428

  Polubione przez 1 osoba

 6. slawek

  Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony 21 października amerykański samolot dokonał ataku na szkołę dla dziewcząt na południu Mosulu. Następnego dnia piloci zbombardowali obszary mieszkalne miejscowości Karakosh i Hazna na wschód od Mosulu.

  23 października Amerykanie zrzucili bomby na Karakharab i Ash-Shura, niszcząc kilka instytucji społecznych.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201610264134811-mosul-irak-syria-usa-rosja/

  Polubienie

 7. slawek

  Ilość samobójstw w Rosji mocno spada, ich ilość jest już na poziomie lat 60 , szczyt to początek lat 90.

  http://www.prawica.net/5516

  Polubione przez 1 osoba

 8. slawek

  Amerykanie zakazują Niemcom sprzedaży firmy Chińczykom
  http://www.prawica.net/5522

  Polubienie

 9. slawek

  Pogrzeb zachodniego mainstreamu

  Bierzemy udział w pogrzebie zachodniego mainstreamu. Rusofobiczne ataki przybrały teraz aż tak urojoną formę, że wywołują odwrotny efekt. Zamiast nienawiści wywołują one ciekawość. Zamiast pogardy – podziw.
  http://sptnkne.ws/c7j4

  Polubienie

 10. slawek

  Za złotówkę możemy otrzymać na Białorusi zaledwie 50 kopiejek. Na zakup jednego białoruskiego rubla potrzeba więc teraz 2 zł.
  http://www.prawica.net/4641

  Polubienie

 11. Żydowska polityka tzw. Zachodu, a więc także żydowskiego reżimu w Warszawie, wobec Białorusi jest niezmienna. Jej celem jest doprowadzenie do upadku rządów A.Łukaszenki i zainstalowania tam żydowskiego reżimu. Niestety, Białoruś nie jest wolna od żydowskiej V kolumny (zauważalne jest to zwłaszcza w białoruskich mediach). Wrogą wobec Białorusi działalność prowadzi także Kościół z Polski.
  ____________________________________________

  Do demontażu porządku publicznego, prawnego, moralnego, gospodarczego i politycznego Międzynarodowy Żyd używa tzw. organizacji pozarządowych. W podbitych i w podbijanych państwach jak grzyby po deszczu powstają różnego rodzaju fundacje propagujące „prawa człowieka” oraz działania wspierające „demokrację”, a w rzeczywistości są jawną agenturą syjonistycznej międzynarodówki. Organizacje te są finansowane pośrednio lub bezpośrednio przez żydowski, międzynarodowy kapitał, a faktycznie przez podatników przez ten kapitał ograbianych. Niestety, nasza bierna polityczna postawa względem Międzynarodowego Żyda przyczynia się do niszczenia podstaw naszej egzystencji.

  Jedną z nowo powstałych tego typu organizacji jest tzw. Instytut Swobody (http://svabodainstitute.org/?page_id=30). Fundatorzy tej organizacji (kto ich finansuje?) i jednocześnie członkowie zarządu to młodzi żydowscy agenci syjonistycznej międzynarodówki – tak tworzona i rozbudowywana jest syjonistyczna V kolumna w państwach słowiańskich.


  Fundatorzy i władze instytutu

  Na zdjęciu od lewej:
  Anna Bialas, (v-ce prezes), redaktor naczelna Korespondenta Wschodniego, koordynatorka licznych konferencji naukowych i kampanii społecznych – czyli antynarodowych, antysłowiańskich,
  Franciszak Wiaczorka (prezes), białoruski działacz społeczny i polityczny, dziennikarz – a faktycznie: współpracownik syjonistycznej TvBielsat, agent szkolony w Polsce i przygotowywany do roli białoruskiego dysydenta, w przyszłości ma pełnić na Białorusi rolę podobną do tej, jaką w Polsce odegrały i odgrywają syjonistyczne elementy, Michniki, Kuronie, Geremki, Mazowieckie, Lityńskie, Smolary, Blumsztajny, Tuski, Buzki itp., itd.
  Katarzyna Peszyńska-Drews (v-ce prezes), polska działaczka młodzieżowa, redaktor Stop Represjom na Białorusi, jest lansowana przez syjonistyczne lobby w Łodzi na przyszłą liderkę “obywatelskiej społeczności”, np. w taki oto sposób:
  http://mierzwysoko.org.pl/dzialania/zakonczone/mysl-globalnie-dzialaj-lokalnie-2/skate-park/

  Z tą ostatnią, rozwydrzoną syjonistką, K.Peszyńską-Drews, mieliśmy nieprzyjemność zetknąć się na Uniwersytecie Łódzkim w trakcie tzw. „Dni Białorusi” w 2012r., gdy zerwała imprezę, ponieważ podjęta przez nią próba usunięcia prezesa WPS, dr Pawła Ziemińskiego, przy pomocy ochroniarzy spełzła na niczym.

  więcej na: https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/11/11/syjonistyczna-zgnilizna-zagrozeniem-dla-polski-i-polakowi-dla-swiata/

  Polubienie

 12. Franz

  „Rosja jest w stanie wojny, ze zwierzętami(isis), I NIE USTĄPI, dopóki świat jest w ruinie, tylko jeden człowiek może to powstrzymać, żelazną pięscią i kulami ze stali.. Wladimir Wladimirowicz Putin:

  Polubienie

 13. paziem

  http://ont.by/news/our_news/aleksandr-lykashenko-torgovo-ekonomicheskoe-sotrydnichestvo-s-polshej-neobh

  http://ont.by/news/our_news/beloryssko-polskij-ekonomicheskij-forym-otkrilsya-v-minske

  26 октября 2016 |
  Августовский канал без виз посетили первые иностранные туристы
  24 октября 2016 |
  Беларусь и Польша укрепляют торгово-экономическое сотрудничество
  14 октября 2016 |
  Капсулы с землёй с мест погребения солдат заложили в крипте Храма-памятника в честь Всех Святых
  10 октября 2016 |
  Беларусь и Польша намерены расширять взаимодействие во всех сферах
  10 октября 2016 |
  МИД Беларуси направился в Польшу с рабочим визитом
  07 октября 2016 |
  Пункт пропуска «Домачево» на границе с Польшей возобновляет работу
  03 октября 2016 |
  Беларусь и Польша восстановят водный путь между Днепром и Вислой
  29 сентября 2016 |
  Сразу пять договоров о трансграничном сотрудничестве готовы подписать Беларусь и Польша до конца 2017 года

  http://ont.by/news/our_news/dobrososedstvo-2016-beloryssko-polskij-ekonomicheskij-forym-projdyot-24-okt

  26 октября 2016 |
  В правительстве Беларуси обсуждают введение так называемого патента на самозанятость
  26 октября 2016 |
  Всемирный банк отметил существенное улучшение делового климата в Беларуси
  26 октября 2016 |
  Белорусы будут потреблять больше ресурсов из возобновляемых источников
  26 октября 2016 |
  Создание гармоничного сообщества экономик – внешнеполитический приоритет Беларуси
  25 октября 2016 |
  Европейский банк реконструкции и развития выделит Беларуси более 20 млн евро на экологические проекты
  25 октября 2016 |
  Пособия по уходу за детьми в возрасте до 3 лет вырастут в Беларуси
  24 октября 2016 |
  Беларусь и Польша укрепляют торгово-экономическое сотрудничество
  24 октября 2016 |
  У жителя Гродненской области конфискуют автомобиль за долги предыдущего владельца. Где заканчивается личная финансовая свобода?

  Polubienie

 14. julius

  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wzywa aby przestać mówić o potrzebie reform i skupić się na skutecznej pracy i realizacji zadań, które zostały określone. „Bez porządku i dyscypliny, zwłaszcza teraz, nie będziemy w stanie dokonać postępu. Musimy przestać mówić o pewnych reformach. Musimy pracować z tym, co mamy. Reformowanie to poprawianie. Kiedy widzisz, że coś jest nie w porządku i może być wykonane lepiej, proszę zrobić to lepiej. Ale nic nie niszcz „Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział to podczas mianowania szefów władz lokalnych. „W czasie kryzysu, musimy skupić się na tym, co mamy. Przedsiębiorstwa powinny działać. Przestańmy myśleć, że powinniśmy rozdzielać, dzielić i prywatyzować, a wszystko będzie dobrze. To nie będzie dobrze, jeśli nie działa sprawnie, „powiedział. „Każdy musi pracować i wykonywać swoje obowiązki zawodowe w sposób efektywny,” powiedział Aleksander Łukaszenko .
  Czytaj cały tekst na stronie: http://eng.belta.by/president/view/belarus-president-wants-effective-work-instead-of-talks-about-reforms-95699-2016/

  Polubienie

 15. Wydaje mi się, że przyjmując Morawieckiego prezydenta Łukaszenka przede wszystkim chce wyjść z „cienia”, z wieloletniej politycznej i medialnej izolacji. Nieomal każdy polityk ma tą słabość – chciałby „istnieć” a nawet błyszczeć na arenie międzynarodowej. Boi się natomiast zepchnięcia w polityczno-medialny niebyt. Prezyden Białorusi najprawdopodobniej też. Nie jest on natomiast głupi i wie, czym jest żydo-kapitalizm, a zwłaszcza żydowski system bankowy. I wie, że żydo-zachód chciałby w Mińsku urządzić kolejny jewromajdan/kolorową jewrolucję. Zresztą próby takie już były, przy czynnym wsparciu agentury rządzącej Polską, a zwłaszcza żydo-PiS.

  Tomasz Omański pisze o narastaniu nastrojów antyrosyjskich na Białorusi. Za to zjawisko winę ponoszą m.in. (być może w dużym nawet stopniu) przeróżni „ultranacjonaliści rosyjscy” (mocno naszpikowani żydowską agenturą), mieszkający zarówno w Rosji jak i na Białorusi. Sam czytałem i słuchałem ich wypowiedzi, w których np. wysuwają roszczenia terytorialne pod adresem Białorusi. A najbardziej „patryjotyczni” z nich odmawiają Białorusi prawa do samodzielności państwowej uważając ją za „zbuntowaną” część Rosji, a Białorusinów za rosyjskich „odszczepieńców”. Takie opinie krążą po sieci i znane są na Białorusi. Czemu więc dziwić ma narastająca niechęć Białorusinów do Rosji?

  Pytaniem pozostaje, czy za tymi idiotycznymi pomysłami stoi tylko głupota, zaślepienie i – co tu dużo mówić – szowinizm owych „nacjonalistów”, czy jest to celowa krecia robota żydo-agentury mająca wzbudzić wrogość pomiędzy Białorusią a Rosją.

  Polubione przez 1 osoba

  • Dlatego dziwią mnie oskarżenia niektórych środowisk o to że Putin „zwalcza” nacjonalistów. Moim skromnym zdaniem dobrze robi że trzyma ich na krótkiej smyczy. Powierzenie im władzy, szczególnie tym o bardzo szowinistycznym skrzywieniu, doprowadziłoby do katastrofy w Rosji i pogorszenia stosunków z sąsiadami, szczególnie tymi gdzie znajduje się duża mniejszość rosyjska.

   Polubione przez 1 osoba

   • Słowianin

    Przemexie nie za bardzo cię rozumiem . Przecież my tu wszyscy na WPS jesteśmy nacjonalistami oczywiście w świetnym rozumieniu nacjonalizmu pana Darka Kosiura . Wiesz dobrze jak nacjonalizm zwalczają sukienki żydowskie i syjoniści . Miałeś nie dawno wypowiedzi pewnej sukienki Polaka , a ty bijesz brawa Putinowi ,że trzyma za mordę nacjonalistów rosyjskich . Napisz czy badałeś od strony teorii nacjonalizm rosyjski i skąd wiesz , że Rosjanie to w większości nacjonaliści szowiniści jak syjoniści , a może wielu Rosjan to nacjonaliści tacy jak my ? i bijesz brawa za to Putinowi . W dodatku może niech ktoś przedstawi jakieś mocne dowody ,że Putin tak tych nacjonalistów nie kocha , bo na razie to tylko słowa wypowiadane przez takich kretynów jak Toronto .

    Polubienie

 16. Słowianin

  Panie Edwardzie jak wszędzie będziesz pan widział parchów nawet wśród ludzi , którzy pana szanują i dla których jest pan wzorem sam pan zgłupiejesz , bo wszędzie będą białe myszki , a wie pan prawda jest banalna:
  Dostałem od mojego kolegi zafascynowanego tym Bublem link do jego strony i tak sobie myślę wejdę na jego stronę chociaż na chwilę tak z ciekawości . Od razu natrafiłem na tekst o panu i tych pieniądzach , które niby miał panu pożyczyć . Nie uwierzyłem mu nawet na 1% dlatego pytanie zamieściłem na WPS , aby tu uzyskać jaką odpowiedz .
  Niestety pan ze mnie zrobił u siebie na forum parcha i zbluzgał , a widzi pan jaka prawda potrafi być prosta .
  Mimo to bardzo pana szanuję za patriotyzm . Proste słowa prawda ? , a pan mnie możesz wyzywać jak chcesz wchodząc już na tory Pyryta .

  Polubienie

 17. APA

  Ty znowu czepiasz sie Pyryta ,durnoto gojowska widzisz go tu ?

  Oto takich mamy „slowian” i jest ich w Polsce bardzo duzo nie umiejacych korzystac z wlasnego rozumu ,tylko to co wyczyta,uslyszy,zobaczy przyjmuje za prawde chocby zwykla plotke przekazywana z ust do ust !
  Malo tego szczyci sie powielaniem wszelkiej dezinformacji w dodatku chelpiac sie ze to „jego „madrosci” i przemyslenia ,ktore sa niczym innym jak tylko wszechpowszechnym belkotem szmuloszwabskim w wydaniu oplacanych przez moznych tego swiata i wszelkich medrcow !!!
  Zamknij wreszcie pape nieudaczniku i nie czepiaj sie ludzi ,ktorych nawet na oczy nie widziales MIESZANCU pod kazdym wzgledem i nie rznij GLUPA !!!
  Ty sam siebie niszczysz , a przy tym niszczysz tych,ktorzy chca laczys sie do walki z wrogami POLSKI .
  Kim ty nieudaczniku jestes kryjac sie pod nickiem „slowianina” ?
  Masz odwage sie przyznac chocby z imienia i nazwiska ???

  Polubienie

  • Słowianin

   APA napisz mi stary dziadku czy 7 osobowa rodzina dziadków z drużyny APA jakie wy macie jeszcze wyzwiska oprócz : szmul , szwab mieszaniec , nieudacznik , bo to jak na ciebie to mało . Weż człowieku coś na uspokojenie jakieś kropelki potem kilka glębszych oddechów , piernij sobie pod kołderką i idż spać w tym USraelu a zwłaszcza przestań pieprzyć głodne kawałki bo ty człowieku jakiś nienormalny jesteś ,a o tobie napisałem tylko prawdę . Jesteś stary zrzędliwy dziad z USraela , który się nudzi i plecie brednie na WPS . Ponjał w końcu nudo z USraela czy nie ponjał ?

   Polubienie

 18. APA

  POLKO i POLAKU LACZCIE SIE a NIE DZIELCIE !
  W JEDNOSCI SILA !
  SA NAS MILIONY i to na calym swiecie !!!

  Na poczatek wchodz,czytaj,ogladaj :

  http://www.polskaniepodlegla.pl

  Polubienie

  • Słowianin

   Ależ się na patriotę dziadziuś kreuje . A kysz spać . Ciebie tu nikt nie czyta i jeszcze ci żyłka pęknie . Zwłaszcza super podsumowała się wczoraj pani nana . Bardzo trafnie dziadku . Całą prawdę o tobie napisała . Pozdrowienia dla pani nany .

   Polubienie

 19. APA

  DEBILOWATY TROLLU ZAMKNIJ MORDE !!!

  Polubienie

  • Słowianin

   Dziateczku jeszcze nie chrapiesz ? , a która to godzinka w Usraelu oj za dużo kawusi usmańskiej dziadziuś wypił i taki nerwowy i palulu nie może .
   Tak na poważnie . To ty jesteś trollem , bo ciebie już wszędzie banowano włącznie z opolczykiem , gdzie u niego sam do siebie gadałeś i sam siebie chwaliłeś pod nickami gucio ,zenek itp . Zachowanie takie to jednak konieczna wizyta u psychiatry . Dobrze ci radzę .
   Ponadto uspokój się . Weż jakieś ziółko , bo inaczej dostaniesz zawału i będę cię miał na sumieniu . Takie dobre rady Słowianina dla ciebie .

   Polubienie

 20. Dla mnie ten bankowiec,z niczym pozytywnym sie nie kojarzy.
  A,sluga diabla,Bialorus stoi koscia w gardle. Bylo by co przejmowac.

  Polubienie

  • jan gryko

   Morawiecki – banksterska żydowska marionetka:-) —bardzo niebezpieczna gnida 🙂 ) –lobbysta na rzecz Monsanto…otrzymał pełnię władzy by przekazać tereny polskie – Monsanto…lobbuje z UE jako członek UE w negocjacjach na rzecz CETA/ to już – nie paranoja…Jest za ‚Twardą’ formą TTIP i CETA…

   Polubienie

 21. Pingback: Apel do Polek i Polaków oraz przestroga dla władz RP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.