Cejrowski – błazen czy zdrajca?

Żydo-katolik W.Cejrowski, pochodzenie żydowskie, jeden z pierwszych stypendystów* utworzonej przez G.Sorosa Fundacji S.Batorego.

* http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/200780-oto-skala-w-ciagu-25-lat-fundacja-batorego-wydala-w-polsce-403-mln-zl 

D.Kosiur

___________________________

Cejrowski – błazen czy zdrajca?

Wojciech Cejrowski, dawny kowboj z WC Kwadransa, propagator muzyki country, podróżnik i człowiek o jednoznacznych poglądach, jest osobą bardzo kontrowersyjną. Uwielbiany przez jednych, nienawidzony przez drugich, w odbiorze wolny praktycznie od szarego środka obojętnych. Zdeklarowany katolik, łączący na swój oryginalny sposób tradycję z nowoczesnością, równie zdeklarowany kapitalista i prawicowiec.

Często w formie ocierający się niebezpiecznie o estetykę jaką na samym początku jego działalności publicznej sam sugerował skojarzeniem inicjałów WC z… wychodkiem. Megaloman całkowicie przekonany o tym, że za nim stoi autorytet Prawdy przez duże „P”. W wielu środowiskach bliskich ideowo temu, co mówi Cejrowski, jego egotyzm i sposób uzewnętrzniania treści raził i razi na tyle, że odbierany jest on, delikatnie mówiąc, niechętnie.

Dla ludzi klasycznej tradycji endeckiej najtrudniejsze do przyjęcia są jednak takie poglądy Cejrowskiego, jak całkowita negacja Polski Ludowej 1944-89, traktowanej bezwzględnie i w bardzo ostrych słowach, jako sowiecka okupacja, czy nieprzytomna rusofobia, stawiająca znak równości między każdą formą państwa rosyjskiego, ze szczególną nienawiścią traktująca współczesną Rosję Putina (Car = ZSRR = Putin).

Do tego dochodzi apoteoza Piłsudskiego, równie bezrefleksyjna jak nienawiść do Rosji. W przypadku przekreślania Polski Ludowej jest to o tyle zastanawiające, że śp. Stanisław Cejrowski, ojciec p. Wojciecha, jako wybitny i utalentowany działacz muzyczny, rozwinął szeroką i płodną działalność na polu kultury, głównie w latach 60-tych i 70-tych XX w., będąc animatorem festiwali, przeglądów, koncertów, zarówno jazzowych jak i bigbitowych a później rockowych. Jako szef Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego patronował światowej sławy festiwalowi Jazz Jamboree, pod jego auspicjami wydawano na płytach winylowych rarytasy pod szyldem Klubu Płytowego PSJ. Stanisław Cejrowski był także pomysłodawcą ludowego emploi, często wykorzystywanego przez władze (dożynki), wielce popularnego w swoim czasie zespołu No To Co, a także twórcą koncepcji muzycznego tryptyku olimpijskiego – potrójnego albumu nagranego specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie (!!!) przez trzy najważniejsze ówczesne zespoły polskie – Skaldów, Budkę Suflera i Breakout.

Żeby było jasne – absolutnie nie czynię z tego powodu p. Stanisławowi Cejrowskiemu zarzutu. Przeciwnie, doceniam jego zaangażowanie i zasługi dla rozwoju kultury polskiej w latach PRL. Chodzi tylko o to, że przy takich dokonaniach ojca cokolwiek zaskakująco wygląda skala kontestacji tamtej Polski przez syna…

Ale przejdźmy do istoty. 19 maja b.r. na You Tube, na otwartym, a więc publicznym kanale Wolność24.pl, ukazał się prawie dziesięciominutowy film z wypowiedzią Wojciecha Cejrowskiego dla mediów niemieckich, nagraną podczas Warszawskich Targów Książki (na których Niemcy były gościem honorowym).

Osoba WC zapewniła popularność wystąpienia, obejrzanego do momentu napisania tego tekstu przez ponad 190 tys. osób. Cejrowski mówi w nim – w kontekście próby uzyskania przez niemieckiego dziennikarza odpowiedzi na pytanie o warunki zaistnienia poprawnych stosunków polsko-niemieckich – głównie o zagrabionych przez Niemców w czasie II w. św. dobrach kultury polskiej i konieczności ich zwrotu, i o konieczności zapłaty kontrybucji za straty wojenne. W zasadzie przez prawie 9 minut mówi słusznie. Większość komentujących gorąco popiera tą słuszną większość i w tym tkwi niebezpieczeństwo pozytywnego przyjęcia przez odbiorców całości wypowiedzi WC. Pozostała minuta tymczasem jest na tyle poważnym zgrzytem, że konieczne jest przybliżenie Czytelnikom jej treści i komentarz.

Ni mniej ni więcej, ale Wojciech Cejrowski w pewnej chwili stwierdza, że:

„ja na przykład, proszę pana (…) natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak się pan przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby, milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom (…)”

[Niemiec w tle – „ale Niemcy nie chcą Szczecina”].

Cóż na to odpowiedzieć? Zaiste, ręce opadają! Jest to wypowiedź bardzo niebezpieczna z punktu widzenia interesów Polski. Oto Niemcy otrzymali sygnał – pierwszy raz publicznie – że bardzo popularna w Polsce osobowość, guru szeroko rozumianej prawicy, gotowa jest podważać fundamentalne i nienaruszalne rezultaty II wojny światowej. I to z powodu zwyczajnie głupiego uzasadnienia o niemieckości Szczecina niemieckimi grobami. Głupiego, ale jednocześnie takiego, które mogą podchwycić Niemcy w stosunku do setek innych miejscowości. Czy w Gorzowie, Zielonej i Jeleniej Górze, tytułem przykładu, nie znajdziemy podobnych cmentarzy? Cmentarze, jakimi je znamy dzisiaj, zaczęły powstawać na przełomie XVIII i XIX wieku, a w większości przypadków to kwestia dopiero połowy i później XIX wieku, wobec czego ich niemieckość na tych ziemiach jest, także z tej przyczyny, naturalna.

Nie jednak charakter cmentarzy decydował o włączeniu tych ziem do Polski w 1945 r. W najżywszym interesie Polski tracącej ziemie wschodnie było uzyskać jak najwięcej na zachodzie i sprawa Szczecina, wobec niemożności zrealizowania projektu inkorporacji Rugii, miała zasadnicze znaczenie ze względów polityczno-strategicznych. To, że uzyskaliśmy linię Odry i Nysy ze Szczecinem dzięki silnemu wsparciu Stalina, który widział w tym także zabezpieczenie interesów ZSRR, nie jest żadnym powodem do wstydu, tak jak nie jest powodem do wstydu uzyskanie w Wersalu granic z poparciem i z zapewnieniem interesów francuskich.

Uważam wypowiedź Cejrowskiego za wyjątkowo naganną i niebezpieczną. Nie wiadomo, czy było to po prostu nieprzemyślane „chlapnięcie”, uzewnętrznienie prywatnych przemyśleń Cejrowskiego, czy uchylenie rąbka jakiejś koncepcji politycznej, którą być może ktoś we współczesnej Polsce dyskutuje w jakichś gremiach. To, że w kręgach takiej prawicy, jakiej guru jest Cejrowski kpi się (na forach, na ogół pod pseudonimami) z Ziem Odzyskanych i traktuje je z lekkomyślnym lekceważeniem, jako niechciany przez Polaków prezent od Stalina (!?), to wiem od dawna. Jeszcze w XX wieku, jeden z dyskutantów ogłosił, że nie tylko na froncie wschodnim, ale i pod Monte Cassino, Niemcy bronili cywilizacji chrześcijańskiej Europy – na wschodzie przed azjatycką dziczą, we Włoszech przed masonami.

 


Okładka broszury Lecha Neymana, działacza Związku Jaszczurczego i NSZ, wydanej w konspiracji w 1941 roku. Postulował w niej powrót Szczecina do Polski. W 1948 roku został skazany na śmierć przez sąd stalinowski. Dzisiaj tacy ludzie jak Cejrowski uwłaczają pamięci takich ludzi, jak Lech Neyman. 

To te kręgi głoszą tezę o konieczności pójścia Polski z III Rzeszą przeciwko ZSRR, to z tych kręgów krzyczy się o gwałtach na Niemkach i Polkach w 1945 r., to tam, jak mogliśmy ostatnio zobaczyć, przerabia się goebbelsowskie plakaty, aby wpisać się w teraźniejszość i uzasadnić nienawiść do Rosji Putina. Pojawiają się też głosy uznające prawa niemieckie do Prus. Jest w tym swego rodzaju masochizm, który fałszywie rozumiane racje moralne przedkłada ponad interes dziejowy własnego narodu i państwa. Cejrowski jednak jako pierwszy wyartykułował gotowość zwrotu Szczecina bez pseudonimu i maski, publicznie i to wobec niemieckiego dziennikarza.

Podstawą ideową tego typu poglądów jest stanowisko m.in. niemiecko-polskiego prof. Bogdana Musiała, który od lat głosi tezę o niechcianym Szczecinie, niechcianych, oczywiście „tzw. ziemiach odzyskanych”, a przy okazji rozczula się nad niemieckimi ofiarami gwałtów Armii Czerwonej, robiąc z tego najistotniejsze wydarzenie lat 1944-45. Tymczasem, każdy, ale to każdy Polak myślący po polsku w 1945 r., poza marginesem szaleńców w Polsce i na emigracji, popierał przyłączenie do naszego kraju jak największej ilości ziem niemieckich. Przede wszystkim jednak, wcześniej ich przyłączenie i to jeszcze dalej idące na Zachód (wspomniana Rugia) znajdowało się w planach wielu polskich sił politycznych, z narodowymi na czele, zaś zwrócenie się ku zachodowi i ku tradycji piastowskiej datuje się już na koniec XIX w. (Popławski, Wysłouch). Polska w 1945 r. wiele przegrywając, odniosła jednocześnie wiekopomne zwycięstwo nad Niemcami, które zostały cofnięte o tysiąc lat swych podbojów i kolonizacji.

To bardzo smutne, że dzisiaj pojawiają się w polskim stanowisku w tej sprawie wyłomy i zapowiedzi rewizji rezultatów II w. św. Ciekawe, że Cejrowski mówi o tym także w kontekście traktatu pokojowego. Dla mnie to brzmi jak oferta, że sprawa Szczecina mogłaby być przedmiotem dyskusji traktatowych i jego scedowanie na rzecz Niemiec mogłoby być elementem tego traktatu. To bardzo groźne otwieranie zamkniętego tematu. I zupełnie niebywałe!

Szczecin dla Pana Cejrowskiego nie jest polski. Dla niego to nic, że był polski w dawnych wiekach. Że był pomorsko-słowiański i polski, i że to, oprócz względów strategicznych, uzasadnia jego powrót do Polski. Nie ważne też, że był później i duński i szwedzki, a nie tylko niemiecki. Nie jest to niczym innym, jak przyjmowaniem optyki i argumentacji rewizjonistów niemieckich.

A przecież, to wszystko, co powiedzieliśmy wyżej o historii jest tylko w niewielkim stopniu ważne. Szczecin jest polski przede wszystkim dlatego, że od 72 lat jest w Polsce, został zasiedlony, odbudowany, rozbudowany w pocie czoła przez polskich wygnańców i nie-wygnańców, którzy dziś już nie są kresowiakami, czy kongresowiakami, ale szczecinianami – Polakami z polskiego Szczecina, który po polsku mówi, oddycha i czuje, który jest POLSKI.

Wojciech Cejrowski poszedł o jeden krok za daleko. Doszła do jego wizerunku rysa, dla mnie osobiście mająca większą wagę, niż nic nie kosztujące wyzywanie Putina i PRL. Jestem ciekaw, jak Cejrowski wyobraża sobie w praktyce to oddawanie Szczecina? Dmowski w „Świecie powojennym i Polsce” w ten sposób ostrzegał przed politycznym handlem polską ziemią:

„[Niemcy] wiedzą też, że gdyby się znalazł w Polsce polityk, który by chciał traktować o ustąpienie Pomorza, dostałby kulę w łeb, jak amen w pacierzu. Podobnie skończyłby każdy, który by, idąc wbrew woli narodu, na jakiejkolwiek drodze wystawił Polskę na zmarnowanie tego, co po wojnie światowej odzyskała”.

Nie wyobrażam sobie, aby współcześni Polacy mogliby rozumować inaczej.

 

 

Adam Śmiech

za: http://www.prawica.net/7563

45 Komentarzy

Filed under Polityka

45 responses to “Cejrowski – błazen czy zdrajca?

 1. W latach 1970. najpierw jako licealista, potem jako student, należałem do „Klubu Płytowego” PSJ, który to Klub powołał do życia tete znanego szwendały WC Kwadransa i stypendysty Sorosa, Stanisław Cejrowski. Pamiętam tego obiboka, Stanisława, gdy przychodziłem do siedziby Klubu na rogu Chmielnej (d. H.Rutkowskiego) i Szpitalnej – kto w czasach PRL mógł mieć niezobowiązującą robotę za niezłą kasę z naszych kieszeni – ? – dzisiaj to wiem.
  Pod koniec lat 1970., a może już na początku 1980. Klub Płytowy zakończył działalność – wpłacone na płyty pieniądze przepadły.
  Żyłka do każdego geszeftu to widać sprawa genetyczna.

  Polubienie

 2. Tym sposobem ten POdróżnik stracił osobę, która oglądała jego programy POdróżnicze, zawsze garbatość wyjdzie na wierzch, a taki „katolik” z niego był, meksykano-amerykanin i żyd na dodatek !

  Polubienie

 3. Metro

  Gdzieś czytałem życiorys WC. Jako młodociany był pomocnikiem cinkciarzy i cinkciarzem. Bez komentarza…

  Co do ojca WC – ie bez znaczenia jest sprawa muzyki, którą upowszechniał. Jak pamiętam to jazz w Trzeciej Rzeszy był zakazany, obok bluesa. Kiedyś mnie to dziwiło, teraz wiem że zakaz był oczywisty. To już Platon pisał, że osoby słuchające nie-harmonijnej, chaotycznej muzyki, mają dusze żyjące w chaosie. Sprawa jest oczywista, muzyka wpływa na zachowanie. Wiemy jak wyglądają fani metalu, co mają w swoich główkach. Przykładów jest więcej.

  Jest taki znany cytat z Johna Lenona: „showbusiness is an extenion of Jewish religion.” Szołbiznes, w tym upowszechnianie muzyki, jest zdominowane przez żydów. Ojciec WC, w ramach wojny kulturowej, upowszechniał zdegenerowaną muzykie. To samo robili w radiu Kaczkowski czy Mann. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

  Coraz więcej jest przejawów podważania statusu Ziem Odzyskanych. To jest część dealu, który żydzi zawarli z Niemcami. Żydzi zrobią sobie Judeopolonię ze wschiodniej Polski, Ukrainy i co tam jeszcze, a Ziemie Odzyskane wrócą do Macierzy, która też wysługuje się żydom.

  WC jest zagorzałym katolikiem, zapiekłym rusofobem i podważa polskość Ziem Odzyskanych. Jako katolik deklaruje przywiązanie do „duchowości Starego Testamenu”. O qrwa! Poza tym bliska jest mu ideologia upowszechniania nad Wisłą przez Ozjasza Goldberga. To wszystko to czysty judaizm. O takich ideologicznych fikołkach opowiadał, w kontekście Francji, Daryl Bradford Smith: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/134836,co-sie-dzieje-na-swiecie-05-11-2016

  Wszystko już było. A WC to zwykła syjonistyczna świnia.

  Polubione przez 1 osoba

  • sorry, ale co do muzyki jazzowej się nie zgodzę, za długo by tłumaczyć, obecna tzw. muzyka pop i rozrywkowa to jest dopiero dno i nurt satanizmu, jazz to ubogi krewny i niestety /?/ jedyny prawdziwy wytwór muzyczny !

   Polubienie

  • Metro

   Powtarzam – w Trzeciej Rzeszy jazz był zakazany. Łatwo to sprawdzić. Rozumiem dlaczego. To chaotyczna muzyka, osoba słuchająca chaotycznej muzyki nie będzie miała harmonii w duszy. Pisał o tym Platon szkolony przez egipskich kapłanów. Jest w tym głęboka mądrość.

   W Ameryce jazz był upowszechniany zapewne z tych samych powodów dla których był zakazany w 3Rzeszy. Kilka miesięcy zajęło w 1933 roku wypędzenie żydowskich pornografów z Berlina. Dla pornografii nie było w Niemczech miejsca, dokładnie jak dla jazzu.

   A co do współczesnej podkultury – to nawet nie ma co komentować. Powtarzam Johna Lenona: współczesny szołbiznes to przedłużenie żydowskiej religii.

   Polubienie

 4. janek

  neon24 to w 100% portal żydowski tkzw troolnia pejsata dla Polaków
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/138753,cejrowski-blazen-czy-zdrajca

  tam już nikogo prawie nie ma bo wszystkich pobanowali , robią magiczne sztuczki że nie można oceniać ba nie można nawet przeczytać bo reset kompa.

  Masz tam teraz za komentatorów żyda parcha mohera i parcha repsola w sumie to jedno i to samo co inni tam żydzi haski-talbot itd. więc dlaczego pan Panie Kosiur tych parchów nie zbanuje u siebie na neon24?

  Przecież jeśli nikt tam nie podejmie tego ważnego tematu znaczy że parch-neon zdechł a uny tylko grają same z sobą.
  przykładowo komentarze u maruchy o tym parchu-> https://marucha.wordpress.com/2017/05/30/cejrowski-blazen-czy-zdrajca/#comments

  tu też o tym było http://konserwatyzm.pl/artykul/24795/pietka-antypolonizm-pod-plaszczykiem-antykomunizmu/
  „….Moją uwagę zwróciła m.in. uchwała radnych Szczecina, podjęta na wniosek klubu PiS…..”

  Polubienie

 5. janek

  i gdzie mój komentarz o parch-neon i wpisie Kosiura?

  tu też jest cezura?

  Polubienie

  • @ janek
   Każdy komentarz zawierający więcej niż dwa linki wymaga zatwierdzenia – tak jest ustawiony filtr (komentarz już się pojawił).
   Niestety, bywa i tak, że komentarz znika, niezależnie od tego, ile zawierał linków. Zdarza się to także administratorom – nie wiem, co jest tego przyczyną.

   Cenzura na tej stronie nie istnieje. Eliminujemy jedynie treści wulgarne oraz uporczywe syjonistyczne trollowanie.

   Polubienie

 6. janek

  pisze mi bezczelnie

  „Wykryto duplikat komentarza: wygląda na to, że już to powiedziano!”

  gdzie powiedziano się pytam?

  Polubienie

 7. janek

  jak już tak banujecie wpisy jak widzę że po pejsatemu ( wyświetlają się te oderwane od meritum) to może i stracicie popularność na neon któż to wie?

  Wiem na 100% że pejsy na neon nie mogą sobie z tym poradzić i chwytają się wszystkiego…

  Polubienie

 8. Warto przesłuchać od 6 minuty:

  Polubione przez 1 osoba

  • Metro

   Posłuchałem, dałem radę do 8 minuty. Ta syjonistyczna kunda demaskuje się całkowicie. Nie ma jednak się co dziwić, tak została stworzona „alternatywna” europejska pawica, to samo dotyczy Frontu Narodowego we Francji.

   Zadaję pytanie: WC – a jaki jest twój naród?

   Polubione przez 2 ludzi

  • Polak Słowianin

   Od zawsze nie trawiłem tego parch. Przecież to oczywiste do jakiej opcji on należy -> czy jakiś Polak, w dodatku myślący po polsku ma swój program w tvp-ejs, pedałenie czy polszmacie? Zresztą reszta też się idealnie zgadza -> turbo-żydo-katol, ultra-żydo-kapitalista, do tego te ostatnie wypowiedzi o ziemiach zachodnich i israhellu. Oni już tak się pewnie czują, że aż bezczelnie mówią nam prosto w oczy kim są i dla kogo pracują (oczywiście żydokatolactfo i inne lemmingi nie zwaracją uwagi na istotne szczegóły w wywodach tego pejsatego szmaciarzyny). Ps. Ktoś może powiedzieć, że przecież ten pajac (jak i drugi z jego rodu, niejaki grzekosz brałn) głośno mówi o powszechnym dostępie do broni palnej. I co z tego, jak nigdy do tego nie dojdzie (pod „żondami” pejsatego ścierwa), to tylko taki lep na goim, aby uwiarygodnić swoją „antysystemowość”, nic więcej. Na pohybel syjonistycznym/talmudycznym szmatom.

   Polubienie

 9. Metro

  Jeśli chodzi o Ziemie Odzyskane to z całą pewnością mamy do czynienia ze zorganizowaną kampanią. Polecam uwadze logo kanału YT „Polskie Sprawy”, w którym występuje znany Rafał Mossakowski: https://www.youtube.com/channel/UCqnlHKzR1H9vYdAgfGPGY0Q

  Logo podobne jest bardzo do mapki upowszechnianej swego czasu przez Konrada Rękasa: http://m.neon24.pl/dbf7b14c62879ec68d7a61a2e7cbb02f,14,0.jpg

  Gwoli sprawiedliwości należy zaznaczyć że teraz syjonistyczni prowokatorzy okazali więcej umiaru, Kaliningrad zostawili Rosji :)))

  To się dzieje. Gospodarczo Polska jest kolonią, teraz czas na oswojenie publiki ze zmianami w sferze formalnej.

  Polubienie

  • mleko z nosa

   12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana im. Bolesława Krzywoustego przejmuje i z honorem kultywuje dziedzictwo tradycji:
   1) 6 Dywizji Strzelców Polskich Armii gen. Jozefa Hallera (1919 r.);
   2) 12 Dywizji Piechoty (1919-1939);
   3) 12 Dywizji Piechoty Armii Krajowej (1944 r.);
   4) 12 Dywizji Piechoty (1945-1958);
   5) 12 Dywizji Zmechanizowanej (1958-1994).

   On ma szczególny ból dupy do Stanu Wojennego i Jaruzelskiego jako może dowódcy 12 DZ.
   Można się zgadzać z wieloma wypowiedziami Cejrowskiego, ale ta to jeden wielki przypał lub niewypał .

   Polubienie

   • mleko z nosa

    Jaruzelski był dowodcą 12 DZ oficjalnie w latach 1957/1960 jednak do końca roku 1994 był z nią sentymentalnie związany i wydawał wiele rozkazów odnośnie nawet żołnierzy z zasadniczej służby.
    Gdzie Cejrowski i czy odbywal kurs/ szkolenie na oficera rezerwy.

    Polubienie

   • mleko z nosa

    Niemcy mają centralny magazyn głęboko wyryty w skałach , gdzie przechowują wszelkie dokumenty skopiowane i skserowane wraz z wieloma dziełami sztuki,kopiami technologii etc, najważniejsze miejsce do przejęcia.

    Polubienie

 10. Kojak

  Cejrowski katolik ? On tym swoim zacietrzewionym i agresywnym katolicyzmem bardziej go kompromituje niz promuje ! On jest taki katolik jak z diabla misjonarz ! Mowi zupelnie serio ze Chiny maja duzo pieniedzy i nalezy je swobodnie …okrasc ! I taka gnida jest katolikiem Widac tu obrzydle zydowstwo ! Jego poparcie dla jawnie kryminalnych poczynan Usraela i i idiotyzm antyrosyjski dyskwalifikuja ta awanturnicza i zadufana w sobie gnide !

  Polubione przez 1 osoba

  • It keeps changing its name like a bad restaurant that poisons customers, but it’s ALL the same.And no, Wayne don18&#e2s7;t read, he pontificates, to show he’s smarter than us, see. It’s the purpose of his existence, poor guy.

   Polubienie

 11. dziobak

  Cejrowski to przede wszystkim żyd.
  Stąd wynikają różne zjawiska i wypowiedzi w jego wykonaniu.
  Wcale nie muszą być efektem jakichś przemyśleń i sprzedawania się.
  Najczęściej to efekt zaburzeń umysłowych typowy dla tej rasy.
  Nie kontrolują się, mówią szybko a wielu zacina się co 2—3 słowa.
  To są egzemplarze zdegenerowane i gdyby nie to że u nich liczy się każda sztuka, to wielu by nie stanęło przed kamerą. Ale jest ich mało, każdy gra wyznaczoną rolę , lecz niestety często wcale do roli tej nie pasują.
  Cejrowski specjalnie nie pasuje na podróżnika, komentatora, ale do czego on pasuje ? A coś musi robić. Dlatego nie należy słuchać jego pieprzenia.

  W kwestii niemieckiej……….ten Szczecin nie jest specjalnie polski ale trudno—nie będziemy go oddawać skoro już jest nasz.
  Przede wszystkim musimy pamiętać, że nie są uregulowane nasze stosunki z niemcami ; JESZCZE NIE ODDALIŚMY IM ZA WARSZAWĘ TEGO, CO IM SIĘ NALEŻY. Teraz myślmy o tym, żeby stanąć razem z sowietami i iść na niemcy ! A tam–pełny odwet. Może się zdarzyć okazja i nie wolno jej przegapić. Może będzie okazja spalić Berlin ?
  Przy tych zagadnieniach sprawa Szczecina to pestka. Zajmijmy się istotą sprawy. Wojna z zachodem musi być wygrana. Niemcy muszą przestać istnieć. Trzeba będzie ich usunąć z terenu Germanii. Takie były plany Stalina i może teraz uda się to zrealizować.
  Musimy zrobić wszystko aby Słowianom dać wreszcie oddech od niemców. Aby na kilka wieków nie było tej zarazy niemiecko-jewrejskiej w Europie.
  Chzrzanić Szczecin. I tego wypierdka Cejrowskiego. Są ważniejsze sprawy.

  Polubienie

  • To nie Niemcy stanowią problem, ale ci co nimi rządzą, czyli żydostwo sterowane z Waszyngtonu.
   Proszę sobie wyobrazić, że tę samą, co Pan retorykę wobec Niemców, zastosują Rosjanie wobec nas – przecież władze IIIŻydo-RP wobec Rosji prowadzą idiotycznie agresywną politykę, a więc Rosjanin ma prawo myśleć, że Polak to wróg – to jest błędna retoryka.
   Rosjanie, Polacy, Niemcy, Francuzi, … – wszyscy mamy tego samego wroga, Międzynarodowego Żyda usadowionego w Waszyngtonie i Londynie.

   Polubienie

   • Piotr Marek

    Z tego co pamiętam, po wojnie zostało z Berlina mniej niż z Warszawy po powstaniu, a New York i Washington zostały nietknięte. Jak kolega „dziobak” ma energię do działania, to niech ją skieruje na NATO-USA, a nie inne narody systematycznie wyniszczane przez syjonistów. Ja spotkałem w życiu potomka Franza Josefa, inni znali tych od rodu pruskiego, i walce nie w głowie im coś nam odbierać, a sami mają problemy wewnętrzne, i sami namawiali aby nie przyjmować kolorowego badziewia do siebie. Ten anektowany dla RFN Szczecin wcale nie służyłby narodowi niemieckiemu, ale ichniej syjonistycznej władzy. Po prostu talmudyści niemieccy wyrwaliby polskim. Jakby ktoś znał historię niemiecką, to znalazłby w niej tyle samo publicystów co u nas o spisku żydomasońskim przeciw ich krajowi. Problem stanowią nie narody, ale ich władze, które są tam tak samo „niemieckie”, jak u nas „polskie”. Dobrze napisał p. D.Kosiur, bo tak jest. Poza tym to samo mają też we Francji czy w Skandynawii.

    Polubienie

 12. julius

  Obecny ZOG sprawujący rządy w naszym kraju prędzej dopuści do najazdu hord żydowsko germańskich na Polskę co częściowo już się zrealizowało i jeśli nie zostanie to przerwane to w perspektywie najbliższych 20-30 lat zostaniemy sprowadzeni do dawnego Księstwa Warszawskiego lub w połączeniu z zachodnią częścią Ukrainy do Judeopolonii. Żeby najechać na Niemcy muszą być przede wszystkim spełnione dwa warunki, po pierwsze wyeliminowanie ZOG-u i jego popleczników i po drugie przekształcenie parobków, którymi w ogromnej większości są Polacy w wojowników. A to wymaga dużo czasu.

  Polubienie

 13. dziobak

  Ta sprawa zależy tylko od Rosji. Mamy wielkie podobieństwo sytuacyjne do stanu z 1938–40. Gdy Rosja przestanie zarabiać na współpracy z pojebicą Merkel, to wtedy ruscy ruszą na niemców. Nie będzie już Putina, kto inny będzie rządził Rosją.
  Oczywiście – pełna zgoda z poglądami kol. Juliusa.
  Tak jak w 1945 , tak i teraz Polacy będą 5 kołem u wozu w tej wojnie, ale to będzie ważne koło zapasowe. I wtedy będziemy mieli okazję zapłacić za to co nam niemcy zrobili. Wyeliminowanie obecnych władz z PL to kwestia kilku nocy i współpracy z sowietami. Syberia jest duża –każdego pomieści.

  Polubienie

  • fredo

   Dziobak . Dobra rada .Uważaj na takie pisanie bo pięknego dnia możesz mieć najazd miśków o 6 rano na chatę . Dadzą ci parę kopów i ci się odechce .Tylko taka moja rada .Zresztą oni i tak to monitorują a z takiego pisania raczej mają Benny Hilla .
   poczytaj;
   To jest na razie tylko blokowanie stron bukmacherów , pokera i kasyn ale od tego się zaczyna . Podajże kilka dni temu wzięli za dupę Youtube Pastuszki na razie wznowił ale następne może być WPS .

   https://hazard.mf.gov.pl/api/Register

   Polubienie

  • Jerzy Zieba mowi prawde ! o zaklamaniu medycznym w Polsce. ALE!! to zaklamanie jest bardzo mlode 🙂 bo tylko od ograglego stolu . Natomiast zaklamanie globalne i nieporownalnie bardziej niszczycielskie! jest ,zaklamanie wynikajace z nauk Jezuska frasobliwego:) ktore wprost zmusza Polakow do : darowania wszelkich zbrodni ,milowania naszych smiertelnych wrogow ,zapominania im ich zbrodni dokonanych na naszych dzieciach,przebaczania im ! itp itd.Przeciez te przymusowe szczepienia dla niemowlakow ostatnio podpisal …Duda:):):) prezydent „polakow” .A zaden inny prezydent czy dowodca takiego przestepstwa sie nie dopuscil ! ani hitler ani stalin:):) wzgledem swoich obywateli. No ale siepacze od szczepionek nie sa slepi 🙂 widza i obserwoja uwaznie :)zauwazyli ze na pielgrzymke do Jasnej Gory poszlo juz ponad ..dwa miljony 🙂 ale aby ratowac swoje dzieci od szczepionkowego kalectwa czy smierci …tylko 3 tysiace:)

   Polubienie

  • Didn’t know the forum rules allowed such braliilnt posts.

   Polubienie

  • trzeba bylo medialnie obrzezana idiotko nie marnowac czasu chodzac do kosciola!! tam ci tego nigdy nie powiedza !:) przenigdy:)nie sluchac dziennikow medialnych.Nie sluchac ekspertow szczegolnie „miedzynarodowych i jeszcze bardziej szczegolnie! „zachodnich” 🙂 i czytac czytac i czytac, czytac ksiazki szczegolnie ….zakazane….!

   Polubienie

 14. dziobak

  Nie no po prostu brak mi wykształcenia.
  Oto okazało się, że niemcy są fajni i tylko mają rząd niewłaściwy. Jakby zmienić ten rząd to byliby w porządku.
  Oj tam oj tam……………..takie trochę palenia miast i ludzi w piecach…Może było im zimno ?
  Koniecznie należy to wszystko zgłosić na Soborze Słowiańskim, na pewno taki pogląd spodoba się fundatorom – Rosjanom.

  A teraz tak: Nawet gdyby anioły stały na czele niemiec to po słowiańskiej stronie byłyby zgliszcza i śmierć. TAK JAK OD WIELU WIEKÓW.
  Jak wy myślicie–po cholerę Rosja organizuje zjazdy Słowian , po cholerę to finansują i tolerują u siebie. Dla zabawy ?
  Otóż po to, aby stworzyć podstawy do scalenia militarnego Słowian.
  A nie po to do diabła, żebyście pierdolili o dobrych niemcach a złych kanclerzach z innego narodu. Zginęło ok. 11 mln Rosjan w tej wojnie. I oni nie chcą takich rzeczy ponownie przeżywać ; chcą stworzyć barierę nie do przejścia dla kombinacji zachodu, niezależnie od tego czy kierownictwo jest w Berlinie czy w USA.
  I gdy wam się mówi o niemieckich zbrodniach (w obu wojnach) to nie po to żebyście gasili ten temat w stylu lizania dupy narodowi niemieckiemu , bo on biedny jest i obcy nim rządzą.
  Ja widziałem jeszcze całe dzielnice Warszawy równo z ziemią. I proszę mi nie pieprzyć ,że Berlin też był zburzony. Nie ma w ogóle porównania.
  Z własnej inicjatywy te ścierwa wywalały po kolei kamienice –jedna za drugą. To nie było z polecenia Waszyngtonu. Germańskie psy robią to z zamiłowania. I z poczucia porządku bo to jest nacja genetycznie chora.
  Zabijali dziewczyny z AK gdy im się skończyła amunicja, strzelali do sanitariuszek.
  Czy wy wszyscy tutaj macie już demencję, ja nie rozumiem co to za pieprzenie jest.
  Cała ta sprawa jest dowodem (kolejnym) na to, że z Polaków (polaczków ?) nic już nie będzie. Zostały same chamy i one (oni) się klonują a nie rozmnażają płciowo. I dlatego nie działa wpływ ewolucji, która wytwarza instynkt oceny i odróżniania wroga. Wy nie widzicie wroga w niemieckim narodzie. No to po raz trzeci wymażą was z mapy. Trzeci i ostatni a wy będziecie płakać ,że to z powodu wpływów Izraela i USA. Srał was pies.

  Polubienie

  • Metro

   @ dziobak

   W sprawie relacji Polska-Niemcy mamy do czynienia z wieloma przekłamaniami nakładającymi się na siebie. Nie mam cienia nadziei że potrafię spojrzeć na to obiektywnie. W pkt 1-4 występuję trochę jako advocatus diaboli, ale niech będzie.

   1. Większość z nas odbierała „edukację” w aparacie indoktrynacji, który był nastawiony na demonizację Niemców. Przypomniałem kiedyś na tej stronie „Medaliony” kłamczuchy Nałkowskiej. To zostaje w głowie, niestety. Niestety – bo wszelkie irracjonalne resentymenty znakomicie utrudniają racjonalne myślenie.

   Mam zresztą wrażenie że dziesiątki lat temu wściekłą nienawiść do Niemiec wszczepiali nam rodzice i dziadowie ludzi, którzy teraz wszczepiają nam rusofobię (Helena Michnik, Adam Michnik jako przykład), ale to dygresja.

   2. Niemcy palili ciała w Auschwitz i innych obozach aby uchronić się przed zarazą. Gdyby grzebali tysiące ludzi na terenie o wysokim poziomie wód gruntowych to by się wytruli pijąc zepsutą wodę. Oni od dawna są za pan-brat z higieną. Przypomnę chociażby wieże ciśnień z ery przed-elektrycznej czy Zyklon-B. Dzisiaj to (prawie) każdy się myje ale sto lat temu było inaczej i Niemcy mieli w sprawie higieny dość dobre rozeznanie i dobrą na własny temat opinię. Niemcy są dość obeznani z techniką, w przeciwieństwie do 2RP czy 3RP, stąd te krematoria (poziom techniczny PRL zwłaszcza od tow. Gierka to inna historia). Bereza Kartuska i Brześć wyglądały inaczej od Auschwitz czy Auschwitz-Birkenau, ja się z sanacją specjalnie nie utożsamiam, ale warto to pamiętać. Tutaj powodów do dumy nie mamy.

   3. Zburzenie Warszawy w wyniku powstania jest faktem, ale czy jest to powód do demonizacji Niemców? Osobiście użyłbym tego argumentu w celu demonizacji dowództwa marionetkowego rządu i „wojska” polskiego, które podjęły decyzję o wybuchu buntu BEZ ŻADNYCH SZANS POWODZENIA. Amerykanie Pjonjang zburzyli jeszcze bardziej gruntownie niż Niemcy Warszawę a nikt im z tego powodu wyrzutów nie robi.

   4. W niemieckiej narracji zajęcie ziem słowiańskich na wschód od Odry (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/11/Deutschland1871-1991.png) odbywało się przede wszystkim w drodze pokojowego osadnictwa. Jest w tym dużo racji, podobnie ten proces wyglądał w Sudetach, na Słowacji, potem w Noworosji, czy na innych ziemiach polskich. Tak samo przecież odbywało się zaludnienie Ameryk i innych krain – najpierw ktoś wymordował Indian ale późniejszych osadników, którzy zagospodarowali pustkowia, trudno obwiniać za te zbrodnie.

   Ostsiedlung (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bd/Deutsche_Ostsiedlung.png/220px-Deutsche_Ostsiedlung.png) dotyczył wielu ziem słowiańskich (na zachód od Odry) ale oczywiście największe skupienie nowych osadników z przeludnionych wówczas krain niemieckich nastąpiło w księstwach piastowskich, które wówczas naturalnie ciążyły ku Niemcom i Czechom, częściowo w wyniku upadku centralnej piastowskiej władzy politycznej. Niemieccy osadnicy przybywali też dalej, do Polski, ale tutaj zostali zmuszeni do mówienia po polsku, kto się nie przystosował, to potem wyjechał. Słynne jest łokietkowe „soczewica, koło miele młyn”.

   Na Kujawach czy Mazowszu władza zmusiła Niemców do mówienia po polsku, Niemcy Nadwołżańscy szprechali płynnie po rosyjsku. Bo musieli. Na terenie NRD czy na wschód od Odry (przed wysiedleniem) mieszkało pełno Słowian, tylko że setki lat wcześniej zostali oni zmuszeni do mówienia po niemiecku i przyjęcia niemieckiej kultury. Tyle.

   To koniec na „obronę” Niemiec. CDN

   Polubienie

  • panie dziobak 🙂 jeszcze troche porzyjemy to ..okarze sie ze w ostatniej wojnie swiatowej zginelo …poltora miljona rosjan :):) a nie jak pan piszesz 11 miljonow 🙂 .Gdyby nie ostatnie dwie wojny i rewolucje ! to w rosji obecnie powinno byc okolo 500 miljonow Slowian ! a w Polsce …200 miljonow Slowian!.Jak to obliczyc ? ja to zrobilem i wyszlo tak jak powyzsze!!!!! .Przyjmujac w polsce przedwojnami liczebnosc polakow na 40 miljonow ! i przy zalozeniu ze rodzina ma nie wiecej jak 4 dzie,ci 2 kobiety i 2 chlopcow i Ci dalej maja po 4 ce dzici ..Przypominam ze w polsce dawniej przed wojnami i rewolucjami ! bylo srednio 5 dzieci na rodzine!. U mojego dziadka bylo 4 mezczyzn i 4 kobiety:).Matematyka nie klamie.W rosji obecnie nadal na 100 samcow jest 150 samic .A niemcy ?! wywolali 2 swiatowe wojny i ,,,jest ich tyle samo co i Rosjan!

   Polubienie

 15. Re: Dziobak…
  Moze tak szybko skomentuje: Kto nie zna zydow to absolutnie nie ma pojecia o niemcach.
  Podobnie ma sie z komunizmem: Kto nie zna judaizmu nie ZADNEGO pojecia o komunizmie…
  (komunizm, socjalizm czy kapitalizm, to sa tylko szyldy dla oglupionej gawiedzi)…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 16. Metro

  CD

  5. Zachodnia Europa to wspólnota kulturowa funkcjonująca od setek lat. Jej granice obrazuje zasięg Czarnej śmierci z XIV wieku: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/06/90/b7/0690b75561a622d0ec3f140b86f4b157.jpg
  Do Europy Zachodniej należą Czechy ale już nie Polska.

  Istnieje zachodnioeuropejska narracja traktująca Słowian jako podludzi. Jest ona narzucana przez „elity”, zwykli ludzie kupują to zwykle na skutek prania mózgów. Ale istnieje.

  Niemcy, nawet w granicach z 1937 roku, nie mogły siebie wyżywić, przynajmniej tak uważali. Kanclerz Hitler rzeczywiście chciał oczyścić tereny na Wschodzie ze słowiańskich „podludzi”. Niemcy prowadzą politykę odzyskania ziem utraconych w wyniku Traktatu Wersalskiego, chcą odtworzenia granic z 1914 roku i uważają że te tereny należą się im jak psu micha.

  6. Niemcy mają pretensje terytorialne do polskich ziem, które do 1914 roku należały do Cesarstwa Niemieckiego. To, co z Polski zostałoby po odjęciu tych terenów, to obszar Królestwa Polskiego z czasów Aleksandra I. Na wschód jest już bowiem linia Curzona i tereny wschodnich Słowian, kanoniczne ziemie Wszechrusi.

  7. Z niemieckiego punktu widzenia chodzi o wyparcie dzikich Słowian z ziem Cesarstwa Niemieckiego. Wyparcie Słowian, nawet nie Polaków. W tej grze osamotniona Polska nie ma szans, może uczestniczyć w rozgrywce wyłącznie jako przedmurze Słowiańszczyzny z ośrodkiem kierowniczym w Moskwie. Tylko Moskwa dysponuje zasobami, które pozwalają nawiązać równorzędną grę z Berlinem. To dlatego, dla własnego przetrwania, Polska powinna zmienić zasady podporządkowania się, (jak zgrabnie powiedział Radek Apfelbaum) „robić laskie” Rosjanom zamiast „Amerykanom”. Mowa o podporządkowaniu a nie o „suwerenności” bo coś takiego jak suwerenność, albo nie istnieje, albo jest dla Polski zupełnie niedostępna. Erewań, Mińsk, Groźny, etc „robią laskie” Rosjanom i żyją.

  Tutaj wypowiedź WWP z Petersburga: https://www.youtube.com/watch?v=Yumaa4pkxMU gdzie WWP mówi że Niemcy suwerenne nie są, Rosja suwerenna jest, ale wcale nie jest to raj na ziemi.

  Jeżeli Niemcy nie są suwerenne (a to chyba oczywiste) to TYM BARDZIEJ suwerenna nie może być Polska. Lepiej mówić prawdę. Polska – dla własnego ocalenia – powinna zmienić patrona. Gdyby zresztą coś takiego się udało, to w kontekście bliskości kulturowej oraz ciśnienia demograficznego w Rosji, Polacy by na tym źle nie wyszli. W Moskwie czy w Petersburgu, w odróżnieniu od Londynu, otwarte dla Polaków byłyby nie tylko stanowiska menedżerów publicznych wychodków.

  Polubione przez 1 osoba

  • tylko medialnie i religijnie porazony idiota nie zauwazy ze od rewolucji francuskiej i najazdu napoleona na rosje ..do tej pory trwa intensywnie realizowana eksterminacja SLOWIAN !. Zaczela sie od misyjnych i humanitarnych 🙂 nalotow dywanowych na Jugoslawie. Teraz te same sily natowskie oblegaja niemal cala rosje z gotowoscia („misyjna:).Najpierw chca sklucic jednych slowian ,polaczkow,ukraincow,Litwinow na ..drugich Slowian ,Rosjan

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.