Przemówienie W.Putina z 12.04.2022. – to Zachód prowadzi wojnę z Rosją

W związku z obchodami 12 kwietnia Dnia Kosmonautyki w Rosji, prezydent W.Putin i prezydent Białorusi, A.Łukaszenka, odwiedzili kosmodrom Wostocznyj. Tego dnia, 61 lat temu w przestrzeń kosmiczną na pokładzie statku Wostok 1 poleciał pierwszy człowiek, Jurij Gagarin.

.

W czerwcu 1978r. na radzieckim (ZSRR) statku Sojuz 30 swój lot odbył mjr WP Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny polski kosmonauta. Jako dziecko został ocalony przez matkę z napadu UPA na Lipniki w marcu 1943.

.

.

1943r. Lipniki – zbrodnia bandytów UPA na Polakach

D.Kosiur

_____________________________________

za: https://zygumntbialas.neon24.info/post/167600,przemowienie-wladimira-putina-z-12-04-2022-czesc-i

Na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Białorusi prezydent Rosji powiedział:

Specjalna operacja wojskowa przebiega zgodnie z planem. Oczywiście bardzo uważnie przyglądam się dyskusjom, które toczą się w naszym społeczeństwie, a także za granicą. Nie wolno nam tutaj niczego ukrywać przed opinią publiczną, nie wolno nam niczego zatajać, ale musimy obiektywnie rzucić światło na tę pracę wojskową. A przede wszystkim chciałbym podziękować rosyjskim żołnierzom i oficerom, bojownikom Rosji za ich bohaterstwo, za odwagę, jaką wykazują w służbie ojczyźnie. To samo dotyczy sposobu, w jaki wykonują trudne i niebezpieczne zadania. W Donbasie i na Ukrainie nasi wojskowi bronią interesów Rosji. Bronią Rosji.

Prezydent Białorusi nie tylko powiedział, a ja mówiłem o tym jeszcze przed rozpoczęciem operacji wojskowej, że starcie z siłami przygotowanymi i promowanymi przez Zachód na Ukrainie, że starcie z neonazistami i radykalnymi nacjonalistami jest nieuniknione. To była tylko kwestia czasu. Przygotowywali się i czekali na swoją godzinę. A my, jak już wtedy mówiłem, nie pozwolimy na to. Taka jest logika naszych działań. To, co dzieje się na Ukrainie, a Ukraińcy są – i chcę to powtórzyć, nawet w dzisiejszych tragicznych okolicznościach – naszymi bratnimi narodami.

Po pierwsze, wszystko to wydarzyło się tam w XIX wieku. Nacjonalizm ukraiński, a jak wiemy, był on wspierany w okresie poprzedzającym I wojnę światową, zwłaszcza przez austriacki sztab generalny. Po co? Dziel i rządź – taka jest prosta logika. Aby podzielić naród rosyjski, a następnie ‚zjeść’ go po kawałku. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce podczas II wojny światowej. Jak wiadomo, pogromów Polaków i żydów nie dokonywali sami Niemcy, ale właśnie ta Dywizja SS, Galicja, banderowcy itd. Wszystkie te pro-faszystowskie szumowiny. Niszczyli ludność cywilną, Rosjan, żydów i Polaków. Wszyscy o tym wiedzą.

A teraz widzimy na zdjęciach ukraińskiej kroniki filmowej, jak w rejonach walk w Donbasie pojawiają się ludzie z insygniami Dywizji SS Galicja. Świadczy to o tym, że rozpoczęcie tej operacji nastąpiło w odpowiednim czasie i prawidłowo. W przeciwnym razie byłoby ich tam więcej. Jeśli chodzi o przebieg operacji. Często słyszę pytania, czy nie dałoby się tego zrobić szybciej. Tak, to możliwe. Ma to związek z intensywnością walki. A intensywność walk niestety zawsze idzie w parze z liczbą ofiar.

Naszym zadaniem jest osiągnięcie wszystkich wyznaczonych celów przy jednoczesnym zminimalizowaniu tych strat. I będziemy postępować rytmicznie, spokojnie, ściśle według planu, który od samego początku był proponowany przez Sztab Generalny. Mówiłem o tym wiele razy. Nie ma potrzeby powtarzać tego wszystkiego w ramach konferencji prasowej. Działania w niektórych regionach Ukrainy są związane wyłącznie z wiązaniem sił przeciwnika, przeprowadzaniem uderzeń na infrastrukturę wojskową i jej niszczeniem. Stworzenie warunków do bardziej aktywnych działań na terytorium Donbasu. I cel całej naszej działalności.

Chciałbym jeszcze raz przypomnieć to, co powiedziałem wczesnym rankiem 24 lutego: Naszym celem jest pomoc ludziom, którzy mieszkają w Donbasie i czują bliskie związki z Rosją, a którzy w ciągu ośmiu lat byli ofiarami ludobójstwa. Tak wygląda sytuacja i wszystko przebiega zgodnie z planem.

A teraz? – Jeśli chodzi o naszą logikę. Logika jest prosta. Ponieważ zarówno w okresie poprzedzającym I wojnę światową, jak i w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, pewna część społeczeństwa ukraińskiego i Ukraińców, zwłaszcza ta związana z ideologią zachodnią, została wykorzystana przeciwko Rosji. I dziś, w dzisiejszych czasach, również próbują ją wykorzystać w ten sposób. A więc ludzie, którzy noszą mundur z symbolami Dywizji SS Galicja, są po prostu draniami.

Ale są też tacy, którzy z nimi sympatyzują i którzy nie uważają się za nazistów, lecz za nacjonalistów. Ale nawet oni muszą zrozumieć, że zasadniczym celem Zachodu nie jest wspieranie Ukrainy. Ukraina jest jedynie środkiem do osiągnięcia celów, które nie mają nic wspólnego z interesami narodu ukraińskiego. W tym tkwi problem i w tym tkwi logika naszych działań w Donbasie i na całej Ukrainie.

Jeśli chodzi o Buczę, to słuchajcie, do tej pory dużo rozmawiałem z moimi kolegami z krajów zachodnich. I zawsze, gdy rozmawiają ze mną o Buczy, pytam ich, czy byli kiedyś w Rakka. Czy widzieli to syryjskie miasto całkowicie zrównane z ziemią przez amerykańskie lotnictwo? A tam ciała leżały w gruzach miesiącami, rozkładając się. Nikogo to nie obchodziło, nikt nawet nie zauważył. Podobnie jak nikt nie pamięta o setkach cywilów zabitych w Afganistanie, gdy jeden atak lotniczy zniszczył setki ludzi na weselu. Cisza.
.
Rakka w Syrii po bombardowaniu USA w obronie demokracji i ISIS 
.
Nie było takiej ciszy, gdy zainicjowano prowokacje w Syrii, gdy sfingowano użycie broni chemicznej przez rząd Assada. Później okazało się, że była to fals flag. W Buczy jest tak samo sfingowana. A Aleksander Grigoriewicz nawet przekazał mi dokumenty. Wspomniał o tym ponownie przy okazji. Dokumenty, które przekazano Federalnej Służbie Bezpieczeństwa: kto, jak podsłuchiwał istotne rozmowy, jakimi środkami lokomocji udawał się na miejsce i stwarzał warunki do zorganizowania tej prowokacji i tego fałszerstwa.

Jeśli chodzi o rozmowy pokojowe, to w Stambule osiągnęliśmy pewne porozumienia, które przewidywały, że gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy – a Ukraina domaga się bardzo szerokich gwarancji bezpieczeństwa – nie zostaną rozszerzone na terytorium Krymu, Sewastopola i Donbasu. Następnie, jak wiecie, podjęliśmy działania mające na celu stworzenie warunków do kontynuowania rozmów pokojowych. A potem byliśmy świadkami prowokacji w Buczy. A co najważniejsze, strona ukraińska odstąpiła od porozumień stambulskich.

Teraz żądania gwarancji bezpieczeństwa to jedno, a wszystko, co dotyczy Krymu, Sewastopola i Donbasu, jest pomijane. Zaprowadzili nas więc z powrotem w ślepy zaułek. Powiedziano mi jednak, że wczoraj wieczorem strona ukraińska znów coś zmieniła. Co dokładnie, tego teraz nie wiem, ale to cofanie się w kwestiach zasadniczych w naturalny sposób stwarza trudności w osiągnięciu podczas rozmów porozumień, które byłyby do przyjęcia dla wszystkich. Dopóki nie uda się tego osiągnąć, operacja wojskowa będzie kontynuowana aż do jej całkowitego zakończenia i rozwiązania wszystkich zadań, które zostały postawione na początku operacji.

.
Zygmunt Białas
.
wytłuszczenia w tekście: D.Kosiur
.

44 Komentarze

Filed under Polityka

44 responses to “Przemówienie W.Putina z 12.04.2022. – to Zachód prowadzi wojnę z Rosją

 1. Wystąpienie wnuka ukraińskiego rezuna, który na pewno nie „jest debilem”, potępiające rosyjskie barbarzyństwo i wychwalające bohaterstwo żydowsko-banderowskiego reżimu Ukrainy i jego nazistowskich gierojów walczących w interesie USA, Wlk.Brytanii i Izraela:

  Skoro bandycki Zachód z taką determinacją zagrzewa do boju z Rosją żydowsko-banderowski reżim Ukrainy, dozbraja go i finansuje, to może także powinien finansować koszty tej wojny ponoszone przez Polaków utrzymujących 2,5 mln ukraińskich uciekinierów.
  Jakież to korzyści odnoszą Polacy na ukraińskiej wojnie z Rosją w interesie bandyckiego Zachodu, panie Duda?
  .

  A tu odosobniony głos politycznego rozsądku i przyzwoitości w sejmie IIIRP całkowicie już podporządkowanego syjonistycznym interesom Zachodu:

  Polubione przez 1 osoba

 2. Чишћење Мариупоља и заробљени маринци Оружаних снага Украјине, око 100 војника. Они су јутрос покушали пробој из Мариупоља, али је један део елиминисан, а остали су се предали.

  Sprzątanie Mariupolje i schwytanych Marines Sił Zbrojnych Ukrainy, około 100 żołnierzy. Dziś rano próbowali przedostać się z Mariupolje, ale jedna część została wyeliminowana, a pozostałe poddały się.

  Polubienie

 3. Chyba coś poszło nie tak i będzie po premii – w końcu cioteczny dziadek, rodzony brat babki ze strony matki, Lewis Bernstein Namier, szefa TVP, J.Kurskiego także z Ukrainy pochodził.

  Polubienie

 4. 𝘾𝙮𝙬𝙞𝙡𝙚 𝙬 𝘽𝙪𝙘𝙝𝙖 𝙥𝙤𝙙 𝙆𝙞𝙟𝙤𝙬𝙚𝙢 𝙯𝙜𝙞𝙣𝙚̨𝙡𝙞 𝙥𝙤𝙙𝙘𝙯𝙖𝙨 „𝙨𝙖𝙛𝙖𝙧𝙞❞ 𝙯𝙤𝙧𝙜𝙖𝙣𝙞𝙯𝙤𝙬𝙖𝙣𝙚𝙜𝙤 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙯 𝙪𝙠𝙧𝙖𝙞𝙣́𝙨𝙠𝙞𝙚 𝙨𝙞ł𝙮 𝙗𝙚𝙯𝙥𝙞𝙚𝙘𝙯𝙚𝙣́𝙨𝙩𝙬𝙖 𝙙𝙬𝙖 𝙙𝙣𝙞 𝙥𝙤 𝙤𝙙𝙚𝙟𝙨́𝙘𝙞𝙪 𝙍𝙤𝙨𝙟𝙖𝙣, 𝙥𝙤𝙬𝙞𝙚𝙙𝙯𝙞𝙖ł 𝙎𝙘𝙤𝙩𝙩 𝙍𝙞𝙩𝙩𝙚𝙧, 𝙗𝙮ł𝙮 𝙘𝙯𝙤ł𝙤𝙬𝙮 𝙖𝙣𝙖𝙡𝙞𝙩𝙮𝙠 𝙎𝙞ł 𝙎𝙯𝙮𝙗𝙠𝙞𝙚𝙜𝙤 𝙍𝙤𝙯𝙢𝙞𝙚𝙨𝙯𝙘𝙯𝙖𝙣𝙞𝙖 𝙆𝙤𝙧𝙥𝙪𝙨𝙪 𝙋𝙞𝙚𝙘𝙝𝙤𝙩𝙮 𝙈𝙤𝙧𝙨𝙠𝙞𝙚𝙟 𝙐𝙎𝘼, 𝙗𝙮ł𝙮 𝙞𝙣𝙨𝙥𝙚𝙠𝙩𝙤𝙧 𝙊𝙉𝙕 𝙙𝙨. 𝙗𝙧𝙤𝙣𝙞 𝙬 𝙄𝙧𝙖𝙠𝙪.
  https://gloria.tv/post/twHpRiibRhuV2v9LAyjiX8anH

  Polubienie

 5. dyl

  Nie wiem czy ten rodzaj AKTYWIZOWANIA bezrobotnych dotyczy całego kraju, ale w słupskim Powiatowym Urzędzie Pracy, bezrobotnych ostatnio „WSPIERA SIĘ” poprzez wręczanie im broszurek z pracami za …granicą, w krajach UE.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Budziwoj

  Rosja oświetli Afrykę? – Konrad Rękas

  https://www.bibula.com/?p=133196

  Polubione przez 1 osoba

 7. Budziwoj

  Jeszcze niedawno generał Benny Hill chciał odbierać Rosji Kaliningrad a tymczasem to Kaliningradzianie „pożegnali” polskojęzycznych dyplomatów robiąc im obciach na cały świat.
  Film w linku.
  https://t.me/opersvodki/3280?single
  Oby Polacy też tak samo kiedyś pożegnali polskojęzycznych dyplomatów w Warszawce.

  https://bacologia.wordpress.com/2022/04/13/szybkie-wiesci-15/#more-2417

  Polubienie

 8. Budziwoj

  Проводы с позором. Сегодня при высылке польских дипломатов, их сопроводили калининградские водители.
  Ехали в духе времени: с флагами, патриотической музыкой и разукрашенными машинами, в знак поддержки наших ребят на Украине.

  Так калининградцы провожали их до самой границы.

  https://t.me/opersvodki/3280?single

  Haniebne pożegnania. Dziś, gdy wydalano polskich dyplomatów, eskortowali ich kierowcy z Kaliningradu.
  Jechali zgodnie z duchem czasu: z flagami, muzyką patriotyczną i udekorowanymi samochodami, na znak poparcia dla naszych chłopaków na Ukrainie.

  W ten sposób kaliningradczycy odpędzili ich aż do granicy.

  Polubienie

 9. Pingback: Drugi miesiąc wojenki żydłackiej na Upadlinie – Grypa666

 10. Od początku wojny siły FR zniszczyły: 235 samolotów i śmigłowców, 245 zestawów rakietowych p-lot, 448 bezpilotyczyków, 2179 czołgów i in. wozów opancerzonych, 248 wyrzutni rakietowych, 944 szt. artylerii i moździerzy, 2088 szt. pojazdów specjalnych https://rusvesna.su/news/1649924542

  Wzrost strat o ok. 5 do 10% przez tydzień.

  Polubienie

 11. Zagrożenie dla Rosji i Europy: Żydosłużby MI6 i CIA hodują neo-banderyzm, tak jak wyhodowały banderowców i ustaszy okresu II wś., Bractwo Muzułmańskie, Al Kaidę i ISIS https://piotrbein.net/2022/04/13/the-alliance-of-mi6-cia-and-the-ukrainian-neo-nazis/

  Putin doskonale wiedział, co gotuje żydłactfo, czemu zwlekał tak długo? Nawet w 2014 było za późno, teraz jest gorzej, utrwalona nienawiść do Rosji na Zachodzie.

  Polubienie

  • Piotrek,

   nie zapominaj, jak wyglądała Rosja, gdy Putin doszedł do władzy. Szajka oligarchów schowanych za pijanicą Jelcynem doprowadziła Rosję na krawędź całkowitego upadku. Rosja była bankrutem. Miliony Rosjan marło z głodu, a w zimie z zimna. Nastąpiło załamanie demograficzne. Część gospodarki zniszczono (jak w Polin) reszta była w łapskach oligarchów. Pracownikom często przez długie miesiące nie płacono pensji. Brakowało pieniędzy nawet na pensje dla oficerów armii. Katastrofalne było bezrobocie.
   W roku 2014 Rosja nie była jeszcze przygotowana na bezwzględną konfrontację – na śmierć i życie – z banksterskim zachodem. Odzyskanie Krymu było łatwe – z UPAiną łączył Krym wąski przesmyk. Donbas to znacznie cięższy „kaliber” – by go uwolnić od banderowców, potrzeba masę wojska i sprzętu.
   Putin długo grał „spolegliwego”. Po sankcjach za Krym w przyspieszonym tempie pracowano w Rosji nad osiągnięciem gospodarki możliwie autarkicznej, nieczułej na zachodnie sankcje. I dopiero po zbudowaniu gospodarki autarkicznej można było rzucić bandyckiemu zachodowi rękawicą w pysk – co nastąpiło 24 lutego.
   Wsjo…

   Polubione przez 1 osoba

   • Paweł

    Panie Andrzeju, niestety napisał pan w swoim komentarzu mnóstwo nieprawdy. Sympatia dla Rosji ( oraz właściwy kierunek budowania w we współpracy z Rosją skutecznej koalicji przeciwko zbrodniczemu kolonializmowi żydowsko-anglosaskiemu) nie może jednak zamieniać się w propagandę. Pisanie o autarkiczności gospodarki rosyjskiej ( w obecnym jej stanie i zależności głównie naukowo-technologicznej od Zachodu) jest oczywistą nieprawdą. Dotychczasowe błędy w polityce bankowo-finansowej i kapitałowo-inwestycyjnej Rosji ( niestety także pod rządami Putina, a raczej ” zbiorowego Putina”) są bezdyskusyjne. Czy zostaną naprawione, to czas pokaże- okoliczności wojenne temu sprzyjają ( pokazówki takie jak ostatni, wspólny pobyt z A. Łukaszenką w Kraju Primorskim, na kosmodromie Wastocznyj i we Władywostoku, to odwracanie uwagi od rzeczywistych, nierozwiązanych problemów Rosji . Cały kompleks zagadnień społecznych ( demografia, edukacja, służba zdrowia, korupcja, emigracja wykwalifikowanych kadr itd.) , to kolejne negatywne strony 22- lecia rządów W.W. Putina. Pisać można by długo i nie chodzi o ” jadowitą krytykę” tylko rzetelność i realizm. Nie może być żadnym usprawiedliwieniem ” okres jelcynowski”.

    Polubienie

   • Paweł,

    tu jest grafika pokazująca zadłużenie Rosji, sporządzona zresztą przez Dojczów. Putin uratował Rosję przed bankructwem:

    Tu jest grafika demograficzna – Putin odwócił katastrofalny demograficzny trend zapoczątkowany już w czasach ZSRR, ogromnie spotęgowany za marionetki Jelcyna:

    A tu skala bezrobocia. Wzrost w 2009 to skutek sankcji za „wojnę z Gruzją”:

    Rosja ma żywność (jest nawet eksporterem pszenicy), gaz i ropę – trzy podstawowe produkty decydujące o autarkiczności państwa. Nawet przy pełnej blokadzie przeżyje.
    https://forsal.pl/gospodarka/artykuly/8368272,rosja-eksport-zboz-pszenica-surowce-najwieksi-eksporterzy-pszenicy-na-swiecie.html

    Tak więc w niczym nie przesadziłem.

    Polubienie

 12. Мin. wojny Rosji zagroziło Ukrainie uderzeniami na ośrodki decyzyjne https://rusvesna.su/news/1649869896

  Polubienie

 13. Z Upadliny uciekło wielu starszych oficerów https://rusvesna.su/news/1649865671

  Polubienie

 14. MatkaPolka

  Przesłanie prezydenta Władimira Putina do świata.

  CAŁY TEKST PONIEŻJ

  Drodzy mieszkańcy naszej wspaniałej planety Ziemi!

  Ja, prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin, postanowiłem zwrócić się do was wszystkich bezpośrednio, pomijając dyplomatów, waszych władców i dziennikarzy. W Rosji istnieje coś takiego jak „słowo z ust”, gdzie nie można kłamać, oszukiwać i udawać. Dlatego będę mówił całkiem otwarcie, aby każdy mógł sprawdzić, czy to, co mówię, jest prawdziwe.

  Rosja to duży i bogaty kraj. Najważniejszą wartością jest ponad 150 narodów żyjących na terytorium, na którym sprawiedliwość jest ponad wszystko. Nie potrzebujemy nowych terytoriów. Mamy pod dostatkiem energii i wszystkich innych zasobów. Od czasów Wielkiego Tatara i Wielkiego Mogoła ludy północnej Eurazji rozwijały się nie dzięki najazdom w czasie wypraw krzyżowych, kolonizacji Ameryki, Afryki, Indii czy narkomanii Chin, ale dzięki ciężkiej pracy i pokojowemu nastawieniu.

  Ci, którzy znają język rosyjski, rozumieją, że „rosyjski” to przymiotnik odnoszący się do wszystkich narodów naszego kraju. Rosyjscy Słowianie, rosyjscy Tatarzy, rosyjscy Żydzi, rosyjscy Ewenkowie itd. są Rosjanami w głębi duszy, mimo że ich kultura, język i sposób życia mogą się różnić. Cieszymy się z tej różnorodności i jedności.

  Po raz kolejny naród rosyjski jest zmuszony poświęcić swoje życie, aby uchronić świat przed nazizmem i faszyzmem. Wymieniliśmy 50 naszych jeńców wojennych na 50 żołnierzy ukraińskich. Ukraińscy żołnierze otrzymali pomoc medyczną w naszych szpitalach, dostali trzy obfite posiłki dziennie i wrócili do domów.

  Przyjęliśmy żołnierzy rosyjskich z odciętymi palcami i organami płciowymi. Nawet naziści nie zrobili tego podczas ostatniej wojny. Przedstawimy te dowody w przyszłym sądzie. Będzie wstyd dla każdego, kto teraz będzie wspierał tych drani.

  Wasi władcy w USA, Europie, Japonii, Australii i innych krajach stanęli po stronie tych podludzi, którzy w walce przedkładają nad siebie cywilów, kobiety w ciąży i dzieci, a jeńców wojennych celowo okaleczają. Trudno mi sobie wyobrazić, by jakikolwiek zdrowy, rozsądny człowiek popierał te potwory. A wasi Bidenowie, Scholzowie, Macronowie i inni demokraci obskurantyzmu nie tylko chronią przestępców, ale aktywnie ich uzbrajają, dostarczają im pieniędzy, które nie wystarczają do obniżenia cen w waszych krajach.

  Ceny rosną, świat się wali, ale nie dlatego, że Rosjanie oczyszczają Europę ze złych duchów nazistów, ale dlatego, że w milczeniu przyglądacie się nowej fali nazizmu, a nawet ją wspieracie. Tym razem nie pojedziemy do Berlina. Zatrzymamy się na naszych historycznych granicach, a wszystkie złe duchy nazistów, przed którymi wasi władcy otwierają szeroko swoje drzwi, dadzą wam nowe „krystaliczne” życie, tak jak zrobili to naziści, dodając obrzezanie narządów rozrodczych.

  Zwracam się do wszystkich ludzi, którzy chcą żyć i pracować w pokoju, wychowywać dzieci i przyjaźnić się z narodami całego świata. Pomóż Rosji uporać się z nowym nowotworem – ukraińskim nazizmem. Nie Ukraina, gdzie żyją spokojni i ciężko pracujący ludzie, ale nazizm, którym karmią się jastrzębie z USA i NATO za wasze podatki. Jeśli wasi władcy popierają nazizm, rozwalcie ich, weźcie władzę we własne ręce.

  Ukraińscy naziści ukrywają się za plecami cywilów, a wasi władcy, pod pretekstem straszenia Rosją, postanowili również przerzucić na ludność ciężar wysokich cen i nieuchronnie zbliżających się trudności

  Polubienie

 15. Podczas holowania do portu przeznaczenia krążownik „Moskwa” stracił stateczność i zatonął na wzburzonym morzu z powodu uszkodzenia kadłuba https://rusvesna.su/news/1649966422

  Polubienie

 16. MatkaPolka

  NIEWYGODNE FAKTY DLA USA:
  przemówienie Putina w całości 16.03.2022 r. POLSKIE NAPISY

  Dzień dobry, koledzy. W naszym spotkaniu biorą udział wysocy urzędnicy rządowi, pełnomocni posłowie prezydenci w okręgach federalnych i szefowie obwodów rosyjskich. Spotykamy się w skomplikowanym okresie, ponieważ nasze Siły Zbrojne prowadzą specjalną operację wojskową na Ukrainie iw Donbasie. Przypominam, że na początku, rano 24 lutego, publicznie ogłosiłem powody i główny cel działań Rosji. Ma pomóc naszym ludziom w Donbasie, którzy od blisko ośmiu lat są poddawani prawdziwemu ludobójstwu w najbardziej barbarzyński sposób, tj. poprzez blokady, zakrojone na szeroką skalę operacje karne, ataki terrorystyczne i ciągłe naloty artyleryjskie.

  Ich jedyną winą było to, że domagali się podstawowych praw człowieka: życia zgodnie z prawami i tradycjami przodków, mówienia w ich ojczystym języku i wychowywania dzieci tak, jak chcą.

  W ciągu tych lat władze Kijowa zignorowały i sabotowały realizację mińskiego pakietu środków na rzecz pokojowego rozwiązania kryzysu i ostatecznie pod koniec ubiegłego roku otwarcie odmówiły jego wdrożenia.

  Zaczęli też realizować plany wstąpienia do NATO. Ponadto władze Kijowa zapowiedziały również zamiar posiadania broni jądrowej i pojazdów dostawczych. To było realne zagrożenie. Dzięki zagranicznemu wsparciu technicznemu pronazistowski reżim kijowski uzyskałby w dającej się przewidzieć przyszłości broń masowego rażenia i oczywiście skierowałby ją przeciwko Rosji.

  Na Ukrainie istniała sieć kilkudziesięciu laboratoriów, w których pod kierownictwem i przy wsparciu finansowym Pentagonu prowadzono wojskowe programy biologiczne, w tym eksperymenty ze szczepami koronawirusa, wąglikiem, cholerą, Afrykański pomór świń i inne śmiertelne choroby.

  Podejmowane są gorączkowe próby ukrycia śladów tych tajnych programów. Mamy jednak podstawy, by przypuszczać, że komponenty broni biologicznej powstawały w bezpośredniej bliskości Rosji na terytorium Ukrainy. Nasze liczne ostrzeżenia, że takie wydarzenia stanowią bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji, zostały z otwartą i cyniczną arogancją odrzucone przez Ukrainę oraz jej patronów z USA i NATO.

  Innymi słowy, wszystkie nasze wysiłki dyplomatyczne poszły na marne. Zostaliśmy bez pokojowej alternatywy dla rozwiązania problemów, które powstały nie z naszej winy. W tej sytuacji byliśmy zmuszeni rozpocząć tę specjalną operację wojskową.

  Polubienie

 17. Wnuk Caly na CZARNO ubrany.
  CZY to ma oznaczac zalobe do
  Narodu Tubylcow?.
  Dla chinskiego narodu,kolor czarny
  zwiazany jest ze smiercia.
  W III.R.P, ludzie odbierali/ odbieraja
  Sobie Zycie z powodu pozbawienia
  Ich srodkow do zycia(pracy,opieki
  medycznej i socjalnej.)

  Polubienie

 18. MatkaPolka

  ad Arkaim
  Świetna analiza szwajcarskiego oficera wywiadu – obiektywna, obszerna
  Z pewnością warte przetłumczenia

  W dyskusji pod artykułem informacja o
  Yuzivska gas field has US$67 trillion dollars worth of natural gas.
  It is the second or third largest natural gas field in Europe and has not been heavily developed as shortly after its desicovery in 2010.
  There were Chevron, Shell + anglo-american, ukraininan, israeli oligarchs

  W tłumaczeniu – odkryto drugie lub trzecie co wielkości złoża gazu ziemnego w Europie wartości 67 trylionów dollarów – w rejonie miedzy Donieckiem a Charkowem
  Юзовское месторождение — месторождение газоносных сланцев. Расположено в пределах Донецкой и Харьковской областей Украины.

  Polubienie

 19. MatkaPolka

  Paul Craig Roberts – doradca Prezydenta USA Regana –rzeczywisty twórca „Reganomiki” – metody ekonomicznej, która doprowadziła do załamania gospodarczego ZSRR i upadku komunizmu w Rosjii

  Ukrainian Update #9
  https://www.paulcraigroberts.org/2022/04/01/ukrainian-update-9/
  Paul Craig Roberts
  Just as everything you were told about Covid by the media and health and government officials was false, so is everything you have been told by the same propagandistic liars about Ukraine. Americans have had nothing but lies since the assassination of US President John F. Kennedy, of his brother, US Senator Robert Kennedy President-in-Waiting, Martin Luther King, the Vietnam war, 9/11, Saddam Hussian’s nonexistent “weapons of mass destruction,” Assad’s “use of chemical weapons,” Iranian nukes, the extraordinary lies about Kaddafi, Covid pandemic, Russian invasions.

  The entire Western World lives in The Mattrix, a world created by propaganda. The vast majority of people in the West have no idea of the reality in which they live. This makes them impotent and completely unable to protect their freedom. They are sitting ducks for tyranny, which is fast enclosing around them.

  Tak jak wszystko, co wam powiedziano o Covidzie przez media, urzędników służby zdrowia i rządu, było nieprawdziwe, tak samo wszystko, co powiedzieli wam ci sami propagandowi kłamcy na temat Ukrainy. Amerykanie nie mieli nic poza kłamstwami – od zabójstwa prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego, jego brata, senatora Roberta Kennedy’ego, prezydenta-in-waiting, Martina Luthera Kinga, wojny wietnamskiej, 11 września, nieistniejącej „broni masowej” Saddama Hussiana zniszczenie”, „użycie broni chemicznej przez Assada”, irańskie bomby atomowe, niezwykłe kłamstwa o Kaddafim, pandemii Covida, rosyjskich inwazjach.

  Cały świat zachodni żyje w Matrixie, świecie stworzonym przez propagandę. Zdecydowana większość ludzi na Zachodzie nie ma pojęcia o rzeczywistości, w której żyje. To sprawia, że są bezsilni i całkowicie niezdolni do ochrony swojej wolności.

  Take the Ukraine narrative, for example. The story as presented to the public by the Western media has no relationship to reality. The Ukraine narrative has collapsed as completely as the Covid narrative. There will be no going back to it. The narrative will simply be dropped as the next crisis–inflation perhaps or a newly released pathogen–takes the front page.

  Weźmy na przykład narrację o Ukrainie. Historia prezentowana opinii publicznej przez zachodnie media nie ma żadnego związku z rzeczywistością. Narracja ukraińska upadła tak samo całkowicie, jak narracja Covida. Nie będzie już do tego powrotu. Narracja zostanie po prostu porzucona, gdy kolejny kryzys – być może inflacja lub nowo uwolniony patogen – zajmie pierwsze miejsce na frontowych stronach prasy.

  There was never a Russian invasion of Ukraine. Russian military focus was on the Donbass region in east and south Ukraine.Inhabited by Russians and part of Russia herself until Soviet leaders transferred it, like Crimea, into Ukraine for their reasons. When the US overthrew the democratically elected Ukrainian government in 2014 and took control over Ukraine, the Crimean and Donbass Russians voted overwhelmingly to be reunited with Russia. The Kremlin accepted Crimea but not Donbass.

  Nigdy nie było rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojsko skupiło się na regionie Donbasu we wschodniej i południowej Ukrainie. Zamieszkana przez Rosjan i część samej Rosji, dopóki przywódcy sowieccy nie przenieśli go, podobnie jak Krym, na Ukrainę ze swoich powodów. Kiedy USA obaliły demokratycznie wybrany rząd ukraiński w 2014 roku i przejęły kontrolę nad Ukrainą, Rosjanie z Krymu i Donbasu w przeważającej większości głosowali za ponownym zjednoczeniem z Rosją. Kreml zaakceptował Krym, ale nie Donbas.

  This was a strategic blunder demonstrating a lack of awareness on the part of the Russian government. Immediately the neo-Nazi remnants in west Ukraine, whose forebears had fought for Hitler against Russia in WW II, began abusing the Russian population in the Donbass region in the east. The American puppet government in Kiev followed up by banning the use of the Russian language.

  Był to strategiczny błąd świadczący o braku świadomości ze strony rosyjskiego rządu. Resztki neonazistów na zachodniej Ukrainie, których przodkowie walczyli za Hitlera przeciwko Rosji podczas II wojny światowej, natychmiast zaczęły maltretować rosyjską ludność w Donbasie na wschodzie. Amerykański rząd marionetkowy w Kijowie zakazał używania języka rosyjskiego.

  To protect themselves, the Donbass Russians declared their independence in the form of two republics, the Donetsk and Luhansk Republics. Ukrainian troops and neo-Nazi militias began attacking these “breakaway republics.” They have been shelling with artillery Donbass villages, towns, and cities for 8 years, killing thousands of civilians, and the Ukrainian forces, although twice defeated by hastily assembled forces in the Donbass, managed to gain control over large areas of the breakaway republics.

  Aby się bronić, Rosjanie Donbasu ogłosili swoją niepodległość w postaci dwóch republik, republik donieckiej i ługańskiej. Oddziały ukraińskie i milicje neonazistowskie zaczęły atakować te „republiki separatystyczne”. Od 8 lat ostrzeliwali artyleryjskie wsie, miasteczka i miasta Donbasu, zabijając tysiące cywilów, a siły ukraińskie, choć dwukrotnie pokonane przez pospiesznie gromadzone siły w Donbasie, zdołały przejąć kontrolę nad dużymi obszarami separatystycznych republik.

  It was the deployment of a 100,000 or more Ukrainian force on the shrunken borders of Donbass for an invasion to reconquer the territory that provoked the Russian intervention. Washington’s refusal to give the Kremlin a security guarantee was a second reason for the Russian military intervention. Russia told Washington in completely clear language that Russia would not permit Ukraine to be a member of NATO. Nevertheless, Washington persisted in its provocation.

  To rozmieszczenie co najmniej 100-tysięcznych sił ukraińskich na skurczonych granicach Donbasu w celu odbicia terytorium sprowokowało rosyjską interwencję. Drugim powodem rosyjskiej interwencji wojskowej była odmowa Waszyngtonu udzielenia Kremlowi gwarancji bezpieczeństwa. Rosja powiedziała Waszyngtonowi całkowicie jasnym językiem, że Rosja nie pozwoli Ukrainie na członkostwo w NATO (i masakrę Rosjan). Mimo to Waszyngton nie ustawał w prowokacji.

  Most of Russia’s military intervention in Ukraine is focused on clearing Ukrainian and neo-Nazi forces out of Donbass. This is the reason for Putin’s go-slow war that rules out heavy weapons use on civilian areas.

  The civilians are Russians, and, as Putin said, “we went in to liberate these people, not to kill them.”

  Większość rosyjskiej interwencji wojskowej na Ukrainie koncentruje się na oczyszczeniu z Donbasu sił ukraińskich i neonazistowskich. To jest powód powolnej wojny Putina, która wyklucza użycie ciężkiej broni na obszarach cywilnych.

  Cywile to Rosjanie i, jak powiedział Putin, „weszliśmy, aby uwolnić tych ludzi, a nie ich zabijać” .
  cd..

  Polubienie

 20. MatkaPolka

  cd..
  The West’s media whores and government officials misrepresent the Russians’ intention of avoiding the death of Russian civilians as a sign of a “stalled Russian invasion,” as CNN and the NPR whores proclaim. Some of the Western media whores go even further and say it is a “Russian defeat.”

  If there is a Russian defeat, it will happen in negotiations, not on the battlefield. Russians are too trusting to be negotiators and never do well.

  Dziwki medialne Zachodu i urzędnicy rządowi fałszywie przedstawiają zamiar Rosjan, aby uniknąć śmierci rosyjskich cywilów jako znak „zatrzymanej inwazji Rosji”, jak głoszą dziwki CNN i NPR. Niektóre dziwki z zachodnich mediów idą jeszcze dalej i mówią, że to „rosyjska porażka”.

  Jeśli dojdzie do rosyjskiej porażki, stanie się to w negocjacjach, a nie na polu bitwy. Rosjanie są zbyt ufni, by być negocjatorami i nigdy nie radzą sobie dobrze.

  The battlefield has a higher standard of performance. Before any Russian troops entered Donbass, the Ukrainian military infrastructure, air force, and navy were completely destroyed. The Ukrainian army is incapable of action. It has no communication, no air cover, and is cut off from supplies.

  Russia’s reason for the peace negotiations is to avoid destroying the Ukrainian troops that the neo-Nazi commissars require to fight to the last man. Russia doesn’t seem to understand that they are negotiating with a “government” that is not in control of anything.

  Pole bitwy ma wyższy standard wykonania. Zanim jakiekolwiek wojska rosyjskie wkroczyły do Donbasu, ukraińska infrastruktura wojskowa, lotnictwo i marynarka wojenna zostały całkowicie zniszczone. Armia ukraińska jest niezdolna do działania. Nie ma łączności, osłony powietrznej i jest odcięta od dostaw.

  Rosja prowadzi negocjacje pokojowe, aby uniknąć zniszczenia wojsk ukraińskich, których neonazistowskim komisarzom potrzebują do walki do ostatniego człowieka. Rosja zdaje się nie rozumieć, że negocjuje z „rządem”, który nie kontroluje niczego.

  The Russians have deployed 200,000 troops against Ukraine’s 600,000 soldiers trained and armed by the US and UK.
  The Ukrainian army, which outnumbered the Russians 3 to 1, was destroyed as a fighting force even quicker than the Russians destroyed the US and Israeli armed and trained Georgian army that invaded South Ossetia in August, 2008.
  The only reason that any building, any Ukrainian exists in Ukraine is Russian restraint.

  The Kremlin is confident that Russia can achieve its objectives without destroying Ukraine. This is true militarily, but I do believe that the Russian government is too gullible to be successful in negotiation. Russia still has a moral fiber and mistakenly inputs one to the West.
  The West does not have any moral fiber.
  Russians do not know how to negotiate with Satan.

  Rosjanie rozmieścili 200 tys. żołnierzy przeciwko 600 tys. ukraińskich żołnierzy wyszkolonych i uzbrojonych przez USA i Wielką Brytanię. Armia ukraińska, która przewyższała liczebnie Rosjan
  3 do 1, została zniszczona jako siła bojowa nawet szybciej niż Rosjanie zniszczyli uzbrojoną i wyszkoloną armię amerykańską i izraelską, która najechała Osetię Południową w sierpniu 2008 roku.

  Jedynym powodem, dla którego na Ukrainie istnieje jakikolwiek budynek, jakikolwiek Ukrainiec, jest rosyjska powściągliwość.

  Kreml jest przekonany, że Rosja może osiągnąć swoje cele bez niszczenia Ukrainy. To prawda pod względem militarnym, ale wierzę, że rosyjski rząd jest zbyt naiwny, by odnieść sukces w negocjacjach. Rosja wciąż ma włókno moralne i przez pomyłkę wprowadza je na Zachód. Zachód nie ma żadnego włókna moralnego. Rosjanie nie wiedzą, jak negocjować z Szatanem.

  Remember Hugo Chavez’s speech at the UN. Remember the Jewish-American Secretary of State saying on national TV that America’s murder of 500,000 Iraqi children “was worth it.”
  Yes, worth it for Israel’s dominance of the Middle East.

  Americans, British, French, Germans, Japan, all of the US empire do not understand how they have been betrayed, how they have been implicated in monstrous crimes, how they have been brainwashed by lies from a media that they stupidly trusted, how Washington has destroyed the reputation of the United States, or why most of the world hates America.

  Przypomnij sobie przemówienie Hugo Chaveza w ONZ. Przypomnijcie sobie, jak żydowsko-amerykański sekretarz stanu powiedział w krajowej telewizji, że zamordowanie przez Amerykę
  500 000 irackich dzieci „było tego warte”. Tak, warto za dominację Izraela na Bliskim Wschodzie.

  Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Japonia, całe imperium USA nie rozumieją, w jaki sposób zostali zdradzeni, w jaki sposób zostali zamieszani w potworne zbrodnie, jak wyprali im mózgi kłamstwami z mediów, którym głupio ufali, jak Waszyngton zniszczył reputację Stanów Zjednoczonych lub dlaczego większość świata nienawidzi Ameryki.

  Neither do the dumbshit fools understand that the American Empire is at its end. What the sanctions have done is to destroy the dollar-based world that allowed the Americans to impose the financing of their huge trade deficit, due largely to US corporations offshoring their production for the US market, on the rest of the world. Russia, China, central and east Asia will now create their own methods of payment separate from the West. This will destroy dollar hegemony and American power.

  We come full circle. The American hubris created an arrogance that could not prevail over Russian, Chinese, and Indian determination to exist as sovereign nations. American globalism, Washington’s method of exercising hegemony, is collapsing.

  Ani głupi głupcy nie rozumieją, że Imperium Amerykańskie jest u kresu. To, co spowodowały sankcje, to zniszczenie świata opartego na dolarze, który pozwolił Amerykanom narzucić finansowanie ich ogromnego deficytu handlowego, głównie dzięki amerykańskim korporacjom, które przenoszą swoją produkcję na rynek amerykański reszcie świata.
  Rosja, Chiny, Azja Środkowa i Wschodnia stworzą teraz własne metody płatności, odrębne od Zachodu. To zniszczy hegemonię dolara i potęgę Ameryki.

  Zataczamy koło. Amerykańska pycha stworzyła arogancję, która nie mogła zapanować nad determinacją Rosjan, Chińczyków i Hindusów, by istnieć jako suwerenne narody. Amerykański globalizm, metoda Waszyngtonu na sprawowanie hegemonii, upada.
  Idioci w Waszyngtonie sami zniszczyli swój system rządów przez bezmyślne sankcje, które wypierają Wschód z systemu dolarowego
  .

  The idiots in Washington have themselves collapsed their ruling system by mindless sanctions that are driving the East out of the dollar system.

  Russia has only one problem. Russia’s problem is internal.The problem consists of elements of the intellectual and upper class and financial system who see their interests allied with the West. These traitors, tolerated by the Kremlin, are de facto Western agents created during the Yeltsin regime by the American overlords.

  Idioci w Waszyngtonie sami zniszczyli swój system rządów przez bezmyślne sankcje, które wypierają Wschód z systemu dolarowego.

  Rosja ma tylko jeden problem. Problem Rosji ma charakter wewnętrzny. Problem składa się z elementów intelektualnych i wyższych klas oraz systemu finansowego, którzy widzą swoje interesy w sojuszu z Zachodem. Ci zdrajcy, tolerowani przez Kreml, to de facto zachodni agenci stworzeni za rządów Jelcyna przez amerykańskich suwerenów.

  In the Russian government their most powerful person is the head of the Russian central bank whose policies serve the West and not Russia. Putin, despite the warnings from Russia’s only economist, Sergey Glazyev, trusts the pro-American head of the Russian central bank with Russia’s future. The Russian central bank, which has never served Russia, is Washington’s greatest asset in its hopes to defeat Russia. It is Putin’s blindness to this threat that is the dagger at Russia’s heart.

  W rosyjskim rządzie najpotężniejszą osobą jest szef rosyjskiego banku centralnego, którego polityka służy Zachodowi, a nie Rosji. Putin, mimo ostrzeżeń jedynego rosyjskiego ekonomisty, Siergieja Głazjewa, ufa proamerykańskiemu szefowi rosyjskiego banku centralnego co do przyszłości Rosji. Rosyjski bank centralny, który nigdy nie służył Rosji, jest największym atutem Waszyngtonu w jego nadziei na pokonanie Rosji. To właśnie ślepota Putina na to zagrożenie jest sztyletem w sercu Rosji.

  Polubienie

 21. MatkaPolka

  O ZDRAJCACH WOKÓŁ PUTINA – Putin ostatnio zdymisjonował 20 generałów

  O aktualnej sytuacji w Rosji oczami Piakina plus (BARDZO ZŁE)wideo o historii Putina
  w dniu kwietnia 10, 2022
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/04/o-aktualnej-sytuacji-w-rosji-oczami.html

  Atak na Bielgorad : ewidentna krecia robota dowództwa, może maczał w tym palce sam gen. Fiomin. Atak był możliwy po otwarciu korytarza powietrznego gdzie rosyjskie PWO nie mogło interweniować. Cel : pokazanie gotowości zdrajców w armii rosyjskiej, że są w stanie otworzyć takie korytarze do ataku jądrowego na Rosje. Dowód : atak na Bielgorad teoretycznie można było przeprowadzić skrycie ale te helikoptery nie miały już prawa wrócić na ukropie a spokojnie wróciły. Dlaczego? Był rozkaz nie atakować. Ktoś wydał rozkaz żeby nie było przykrycia rosyjskimi Awacs-sami i żeby nie było dyżurujących myśliwców.

  Mój komentarz na temat Fiomina. To on wydal rozkaz wstrzymujący natarcie w kierunku Hostomela aby ukry mieli czas zmiażdżyć rosyjski desant. Jak już pisałem często bezprzykładna odwaga szeregowego żołnierza niweczy plany zdrajców – mały oddział komandosów stawiał przez 48 godzin twardy opór 10-20 krotnie silniejszemu przeciwnikowi z ciężką bronią aż do przybycia odsieczy zadając mu w tym czasie poważne straty. Dowódca polowy odsieczy olał po 24 godzinach rozkazy dowództwa i zrobił samowolkę ruszając na Hostomel i rozbijając w pył zgrupowanie ukrów (nie znalazłem info czy już został postawiony przed sadem wojennym za złamanie rozkazu) Kolejny rozkaz który wydal Fiomin to niezabezpieczanie z powietrza kolumn zaopatrzeniowych bo mogą ukry strącać helikoptery. Wydał tez pewnie w c..h.uj innych rozkazów które doprowadziły do klęski operacji północnej.

  Polubienie

  • markglogg

   No, dotarła z Rossii OFICJALNA wiadomość, że przebywający w odległości ok. 90 kilometrów od Odessy krążownik „Moskwa” został przedwczoraj w nocy trafiony nalatującą z terytorium UA rakietą (i w rezultacie wybuchłego na nim pożaru, po około 24 godzinach zatonął, holowany do Sewastopola). Dokonano tego ulepszoną (dosłyszałem, że w Polsce), sowiecką rakietą typu Neptun. Dowództwo tegoż, super uzbrojonego krążownika nie przedsięwzięło jakichkolwiek działań obronnych przed tym atakiem, bo sądziło, że w tej odległości od Odessy ta jednostka jest BEZPIECZNA. (A może to była zwykła Toczka U, której zasięg wynosi 130 km?)

   Jak tak dalej będzie walczyć Putinowską Rossija, to bye bye z „Ruskim Mirem” na zachód od Uralu. (A przecież to już w połowie lat 1960 na ambasadzie chińskiej w Warszawie wywieszono mapę Euroazji, gdzie granica między Chinami (oczywiście Ludowymi) a Polska (wtedy też Ludową) przebiegała właśnie na URALU…

   Polubienie

 22. MatkaPolka

  Rezydent Polin. Andrzej Juda – OBOWIĄZKI MAM ŻYDOWSKIE
  Opublikowano: 11 Dec 2017 03:21
  http://www.wicipolskie.org/?p=28811

  Materiał ten z 2016 r., jest ciągle aktualny – z pewnością dla niektórych będzie kontrowersyjny – z tym, że już większość wyartykułowanych tu zarzutów wobec prez. Dudy już się potwierdziła. Niestety, to dla prawdziwych Polaków, którzy głosowali na Dudę jako prezydenta Polski jest bardzo bolesne – zawiódł Polaków całkowicie – natomiast służy wiernie interesom żydowskim – dlatego trzeba często przypominać o tym wydarzeniu! bo oficjalne media w Polsce na ten temat milczą…

  Polubienie

 23. MatkaPolka

  WOBEC BEZPRECEDENSOWEJ DEZYINFORMACJI SPOŁECZEŃSTW W POLSCE I NA ZACHODZIE POLECAM
  Jurij Podoliak – reporter wojenny – rosyjski „Ukrainiec” i brifingi Ministerstwa Obrony Rosji – gen Igor Konaszenkow

  https://www.youtube.com/channel/UCWBzYPMkLrp2KgL-Co-I33Q
  https://www.youtube.com/channel/UCjGWjv13xMAtXDMrtg1FvqQ/featured

  Polskojęzyczny – bacalogia.wordpress

  Polubienie

 24. MatkaPolka

  KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ 03/04/2022

  Czy Prezydent Władimir Putin jest globalistą i marionetką Chabad Lubawiczerów ? Dla domorosłych politykierów zaplątanych w „teorie spiskowe” i własne miazmaty umysłowe !
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/04/czy-prezydent-wladimir-putin-jest-globalista-i-marionetka-chabad-lubawiczerow-dla-domoroslych-politykierow-zaplatanych-w-teorie-spiskowe-i-wlasne-miazmaty-umyslowe/

  Propaganda i dezinformacja na temat Prezydenta Rosji Władimira Putina jest oszałamiająca od co najmniej kilkunastu lat. Przypisuje mu się, że jest globalistą, żydem, marionetką żydowskiej satanistycznej sekty Chabad Lubawicz, zbrodniarzem, satrapą itd. itd.

  Jeśli ktoś jest tak oczerniany, od tak wielu lat, przez globalistyczne ścierwomendia w rękach żydowskich, to powinno, samo to uwiarygodnić go, jako największego i najpotężniejszego przeciwnika Nowego Satanistycznego Porządku Świata. Powiedział już o tym publicznie w 2013 roku ( jest artykuł na naszej stronie), że Zachodem rządzą sataniści. Ale o jego ocenie dowodzą jego czyny, a nie zdjęcia z różnymi gremiami globalistycznymi.

  Należy tu dodać, że przywódcy ZSRR i następnie Rosji: Michaił Gorbaczow i Borys Jelcyn, którzy doprowadzili do upadku Związku Radzieckiego i następnie prawie samej Rosji, byli nieustannie chwaleni przez Zachód… za zdradę swoich krajów. Tak samo jest i w Polsce, zdrajcy są chwaleni, a patrioci dbający o własny kraj są oczerniani, a nawet zabijani, jak Andrzej Lepper.

  Polubienie

 25. Paweł

  A taki, niewątpliwie utalentowany, błazen rosyjskiej polityki , niedawno zmarły W. Żyrinowski, w takim stylu 20 lat temu w Bagdadzie groził Ameryce, a jeszcze niedawno, w ostatnich dniach życia bredził o kilkudniowej wojnie z Ukrainą.

  Przytaczam ten filmik z Żyrinowskim tylko po to, aby pokazać meandry współczesnej ” oficjalnej” polityki rosyjskiej.

  A niżej rosyjskie oceny ” mniej bezkrytyczne” wobec obecnej polityki Rosji i kwalifikacji elit Rosji często na najwyższych poziomach władzy:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.