Życzenia z okazji Jarych Godów i Świąt Wielkiej Nocy

 Wszystkim Czytelnikom i Sympatykom publicystyki WPS

najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy lub słowiańskich Jarych Godów,

.

niestety, w klimacie politycznej i medialnej, wściekle antyrosyjskiej, kampanii

narzuconej nam przez światowy syjonizm i miejscowy żydowski reżim,

.

tradycyjnie już składa

Stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej

______________________________________

________________

.

W tradycyjnej piątkowej Drodze Krzyżowej organizowanej przez Stolicę Apostolską udział wzięły Ukrainka i Rosjanka, które razem niosły krzyż oraz przygotowały wspólne rozważania. Jednak ich tekst został zmieniony i zdecydowanie skrócony na żądanie szowinistów żydowsko-banderowskiego reżimu Ukrainy oraz szowinistycznego Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK). Kobiety chciały mówić o pojednaniu, bo przecież ani Rosjanie nie są wrogami dla Ukraińców, ani Ukraińcy nie są wrogami dla Rosjan. Zwierzchnik UKGK, abp Światosław Szewczuk, ten sam, który 9.01.2014r. w Naszym Dzienniku dziękował Episkopatowi żydo-katolickiego Kościoła IIIRP za poparcie dla Euromajdanu, stwierdził, że pojednanie z Rosjanami jest możliwe pod warunkiem ustania zbrodni i ukarania winnych zbrodni wojennych – niby słusznie. Ale czyje zbrodnie miał na myśli abp Szewczuk, bo przecież to nie wojska rosyjskie ostrzeliwują od 2014r. ludność ukraińskich republik separatystycznych, to nie rosyjskie wojsko strzela do ukraińskiej ludności próbującej opuścić okrążone przez Rosjan od 24 lutego br. miasta na wschodzie Ukrainy -?

Niektórych prawdopodobnie zastanawia fakt, że papież Franciszek do tej pory nie wymienił publicznie nazwy i nazwiska agresora na Ukrainie. Jest to dość banalnie oczywista polityczna taktyka Watykanu. Gdyby papież wskazał na Rosję jako agresora, tym samym jednoznacznie zdradziłby się, że stoi po stronie wrogów Rosji, po stronie syjonistycznego Zachodu i nazistowskiego, żydowsko-banderowskiego reżimu Ukrainy. A Watykan ma przecież wobec wschodu niezmienne plany – ewangelizacja Rosji to projekt o ponad tysiącletniej historii i niezmiennie aktualny, więc Watykan nie chce zbyt ordynarnie zrażać do siebie rosyjskojęzycznej ludności oraz prawosławnych żydo-katolików. W tej polityce ewangelizacji Rosji miała swój udział również I RP – wojny z Rosją w latach 1609-1618 zakończyły się ostatecznie naszym niepowodzeniem. Nie udało się Polakom narzucić Rosji zachodniego żydo-katolicyzmu. Te przegrane wojny są jednak naszym sukcesem, bo gdyby Rosja poddała się zachodniemu żydo-katolicyzmowi, to prawdopodobnie Polska nie istniałaby dzisiaj na mapie świata, a i nie wiadomo, w jakiej kondycji politycznej byłaby sama Rosja, o ile by przetrwała.

Dariusz Kosiur

8 Komentarzy

Filed under Polityka

8 responses to “Życzenia z okazji Jarych Godów i Świąt Wielkiej Nocy

 1. Janka

  —– Szczęśliwych Jarych Godów wszystkim Sławianom życzę . DARZ nam się po wsze czasy, i we wszystkich niebach.

  Polubienie

 2. Emilian58

  Prezes watykanu Franek Majdanek jak i jego poprzednicy to jedni z ustawiaczy świata. I to dość wysoko w hierarchii wśród tych chorych psychicznie obywateli bagien.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Emilian58

  Dziękuję za życzenia i życzę również na przekór wszystkiemu Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych! 🐣

  Polubienie

 4. Kaz Dziamka

  Albo “wielkanocne” (czyli dzisiaj) albo “Słowiańskie” (czyli 20. marca, czyli w dniu równonocy). Ale nie jedno i drugie naraz. To dziwny brak konsekwencji u tak słowiańskiego redaktora. Ale chyba lepsze takie niż żadne. Pozdrowienia z Kraju Apaczów, ostatnich wolnych Amerykanów.

  Polubienie

 5. Arkaim

  Ja obchodzilam Jare Gody w marcu. Jednak jest mozliwe ze nasi poganscy przodkowie obchodzili je po pierwszej wiosennej pelni czyli tak jak obecnienie Wielkanoc. To przeciez bylo zwiazane z Pierwsza Orka a tej nie mozna bylo raczej robic u nas 21 marca. Za zimno. W mojej rodzinie byl zwyczaj sadzenia ziemniakow czy przesadzania kwiatow w wielki piatek. To musial byc prastary rytual. Dzis zostalo tylko przesadzanie kwiatow doniczkowych.
  Wesolych Swiat tym co je obchodza i Jarych Godow dla Wszystkich Slowian. Jar to wiosna a ta trwa do czerwca

  Polubione przez 1 osoba

 6. Wszystkiego Najlepszego dla całego WPS i Czytelników!

  Polubienie

 7. Rosja wzywa ONZ, OBWE i MKCK do wpłynięcia na Kijów, aby zapobiec potwornym prowokacjom z obstrzałem cerkwi na Ukrainie w Prawosławną Wielkanoc 23/24 kwietnia https://rusvesna.su/news/1650273704

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.