Dolar versus rubel

Obecna rozgrywka między amerykańskim dolarem jako walutą rezerwy światowej i międzynarodowej wymiany handlowej a rublem ma swą historię z początku lat 1950.

Ówczesny przywódca ZSRR, Józef Stalin, dobrze rozpoznawał kolonialne uzależnienie całego bloku sowieckiego najpierw od funta brytyjskiego a potem od dolara jako walut rozliczeniowych w transakcjach międzynarodowych. Mimo tego, że w systemie finansowym ZSRR rubel w dużej mierze opierał się w tym czasie na parytecie złota, to był jednocześnie związany z kursem dolara. Wtedy podporządkowanie to było niestety wymuszone, gdyż gospdarki radziecka i krajów bloku sowieckiego, zwłaszcza Polski, odbudowywały się po straszliwych zniszczeniach w drugiej wojne światowej i były o wiele słabsze od zachodnich, zwłaszcza od amerykańskiej.

Po najcięższym etapie uruchamiania produkcji przemysłowej po wojnie wysiłki Józefa Stalina i jego ekipy zmierzały do zrzucenia kolonialnego jarzma handlowego. Od wymiany kilkudzisięciu rubli za jednego dolara obniżono kurs na 14 a następnie na 4 ruble za 1 dolara. Już w kwietniu 1952 roku przywódca ZSRR zaproponował utworzenie niezależnej  strefy wymiany handlowej wolnej od transatlantyckiej hegemonii. Chęć przystąpienia do niej, prócz demokracji ludowych (z bloku sowieckiego), zgłosiły Chiny, kraje Ameryki Łacińskiej, Etiopia, w Europie Zachodniej zaś Austria i państwa skandynawskie. W obradach nad ustaleniem zasad obowiązujących w tym nowym systemie wzięli udział delegaci z 249 państw. Dla obsługi międzynarodowego handlu Stalin zaproponował rubla w oparciu o parytet złota (oraz na czerwońcu, monecie z czerwonego złota, bitej także w Rzeczypospolitej od 1712 – 1797 roku). Wszak niedługo po Rewolucji Październikowej na radzieckich banknotach (1922 – 1937) widniał nadruk ile czerwońców dany nominał jest wart.

Globalistyczne elity USA i Zachodu sprowokowały na Ukrainie interwencję zbrojną Rosji. W wyniku tego nałożono sankcje na to państwo, by go doprowadzić do rozpadu i przejąć jego bogactwa naturalne wraz z tymi na Ukrainie. Dla ludności obu krajów przewidziano los niewolniczej siły roboczej (dla polskiej również). Wskutek tego, przywództwo na Kremlu wraca do wyżej wspomnianych rozwiązań z lat 1950. Są nimi: płatność za węglowodory i metale ziem rzadkich oraz za zboże dostarczane z Rosji w rublach zabezpieczonych w złocie. Nie w dolarach fiducjarnych o wartości papieru, na którym wydrukowane są takie czy inne nominały lub określone wirtualnie w systemie banksterskich spekulacji lichwiarskich. Kolejnym pociągnięciem władz Rosji jest zapowiedziana autarkia gospodarcza (samowystarczalność), możliwa dzięki posiadaniu największej ilości bogactw naturalnych na świecie.

Jeżeli Polska postąpi rozsądnie, to bez dramatycznych i ryzykownych kroków, przyłączy się do tego programu. Musi tylko zrzucić kolonialne jarzmo utrzymywane przez kompradorskich zarządców okupacyjnych by wejść na drogę prawdziwego rozkwitu gospodarczego.  Chcieć to móc, jak się zdobędziemy na wysiłek wniknięcia w istotę tego co się aktualnie dzieje i co jest grane, to ”damy radę.”

Aculeus

56 Komentarzy

Filed under Polityka

56 responses to “Dolar versus rubel

 1. Jeszcze w 2021r. Narodowy Fundusz Dobrobytu, czyli Rosyjski Państwowy Fundusz Majątkowy wschodniego sąsiada Polski, postanowił pozbyć się wszystkich dolarów i aktywów denominowanych w dolarach amerykańskich wartych 186 mld. Rosja mocno inwestuje w Euro, Juana i metale szlachetne, jako alternatywę dla amerykańskiej waluty.
  https://paradyzja.com/panstwowy-fundusz-majatkowy-pozbywa-sie-usd/

  Polubione przez 1 osoba

 2. Jędrzej

  Przegrana Ukrainy to dobra okazja do odzyskania przez Polaków swojej Ojczyzny i nawiązania dobrych relacji polityczno – gospodarczych z Rosją, a zatem i z pozostałymi słowiańskimi narodami.
  Polacy muszą zrozumieć, że innej alternatywy nie mają by żyć i rozwijać się w spokoju.
  To wszystko jest do ziszczenia – tylko trzeba konsekwentnie chcieć, by to wszystko mieć.

  Polubienie

  • To nie jest i nie będzie możliwe bez desyjonizacji i defaszyzacji IIIRP/Polin.
   A kto te procesy zrealizuje – ?

   Może ratunkiem dla nas, Polaków, byłaby jednak federalizacja z Ukrainą, wszak pod warunkiem, że Rosja nie zrezygnuje z denazyfikacji Ukrainy i będzie ją kontynuowała także w Ukro-Polin – to oczywiście żart. Taki sam żart jak pomysły funkcjonariuszy żydowskich reżimów dyktowane z Waszyngtonu na sfederowanie Ukrainy z IIIRP/Polin.

   Polubione przez 1 osoba

  • A jak mieliby to zrobić? System jest banalnie prosty: ogłupia się Polaków tak długo, aż zgłupieją, a potem organizuje im tzw. wybory za pomocą których wyłudza się prawo do decydowania o losach państwa i narodu.

   Jak mieliby Polacy odzyskać swoje państwo w ramach tego systemu?

   Polubienie

  • Jak Rosjanie odbili swoje państwo z rąk wroga? Aleksander Dugin natrafił na teorię Mackindera, to był początek lat ’90. Potem na rosyjską szkołę geopolityki, która tworzyli emigranci z carskiej Rosji.

   Zaczął to popularyzować i w pewnym momencie został zauważony przez kręgi wojskowe (czyli po prostu GRU) i zaczął im to wszystko wykładać. I to było kluczowe, to te kręgi wsparły Putina i jego drogę do władzy.

   Polubienie

  • Jeśli ludzkość chce istnieć, zachować swoją tożsamość ma dwie drogi: pierwsza – wydostać się z przymusu używania dolara, druga – zniszczyć siły zbrojne USA, do takich rozmiarów, żeby nie byli w stanie terroryzować świata.

   Polubione przez 1 osoba

   • Jędrzej

    Wystarczy dość znacznie osłabić wiarę w „moc” dolara, a siły zbrojne USA bez walki same zdechną.

    Polubienie

   • Ale USA ZMUSZA do używania dolara, bo to ludy podbite i zniewolone utrzymują amerykańską armię.

    Konkurencje gospodarek przegrali, konkurencję o rząd dusz/kulturę też. Ostatni atut USA to wojna. Zbrojna napaść w celu zniszczenia konkurencji.

    Polubienie

 3. Jędrzej

  To nie jest i nie będzie możliwe bez desyjonizacji i defaszyzacji IIIRP/Polin.
  A kto te procesy zrealizuje – ?

  Rzeczywiście, tutaj jest problem, może zbyt optymistycznie przyjąłem moje założenie.
  Ale cóż, jeśli są jeszcze jacyś świadomi Polacy, to może istnieje jakaś nadzieja, która jak powiadają, że jest matką głupich.

  Polubione przez 1 osoba

 4. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  Taaaaa ,,wróble,” zwane rublami, które są potrzebne monarchom i żydom do światowego handlu!

  Dienga

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dienga

  Czyja władza, tego szmal!

  Pieniądz carów

  https://www.skarbnicanarodowa.pl/kroniki-numizmatyczne/304-pieniadz-carow

  Ps. To jest bardzo dziwne, że nikt sobie nie kojarzy, gdyż szmal i banksterzy to jest pomysł smakoszy czosnku, który obowiązuje na całym globie.

  Hej!

  Polubienie

 5. batuchan

  Chwała …………………………………………… ruskim.
  _________________________________________________

  Tylko tak możesz tu pisać, ukraińska блядь (ukr. повія). – DK

  Polubienie

 6. kika22

  Tak działa globalna wiocha, stworzona przez miłośników lichwy!

  Is fecit, cui prodest – ten uczynił, czyja korzyść!

  Banki z Wall Street zarabiają miliony na rosyjskich papierach dłużnych

  https://forsal.pl/biznes/bankowosc/artykuly/8400291,banki-z-wall-street-zarabiaja-miliony-na-rosyjskich-papierach-dluznych.html

  USA utrudniają Rosji spłatę długów

  https://www.parkiet.com/gospodarka-swiatowa/art36016121-usa-utrudniaja-rosji-splate-dlugow

  Hej!

  Polubienie

 7. Sławobor

  Decyzja w najwyzszych kregach Rosji zapadła. Lewobrzeżna Ukraina do Dniepru przyłączona do Rosji.W Kijowie władzę nad prawobrzeżną Ukrainą po dokonaniu zamachu stanu przejmuje Azow, Warunek jeden: zlikwidowanie żydowskich oligarchów i polityków oraz przepędzenie NATO za linię Bugu. Nieprawdopodobne?

  Polubienie

  • Jędrzej

   No to zapowiada się ciekawie?

   Polubienie

  • przyjaciel

   no ciekawe jak żydzi pompują AZOW, to jak podcinanie gałęzi na której się siedzi albo gryzienie ręki która ich karmi.

   Polubienie

   • To jest wypracowany przez żydowsko-anglosaskie elity już w latach 1920./30. schemat:
    – stworzenie IIIRzeszy do wojny w Europie i z ZSRR(z Rosją), którą potem USA zwalczało, żeby ZSRR nie wszedł zbyt głęboko do Europy,
    – wyhodowanie Talibanu do walki z socjalistycznym Afganistanem i z ZSRR, potem USA zwalczało talibów,
    – stworzenie ISIS do niszczenia Syrii, potem USA i Israel zwalczały ISIS,
    – podobnie może być z neonazistami z Azow stworzonymi przez żydowsko-anglosaskie elity i nie jest wykluczone, że USA będą chciały w jakimś momencie włączyć się do ich utylizacji jako elementu szowinistycznego zagrażającego zachodniej demokracji w projektowanym w tym celu Ukro-Polin.

    Polubienie

   • Jędrzej

    Gdy zacząłem rozmyślać, jak by tu Polacy mogli na tej sytuacji skorzystać, aby odzyskać swoją ojczyznę?

    Pomyślałem, a jakby dogadać się z Azow i wspólnymi siłami z pomocą Rosji zlikwidować żydowskich oligarchów i polityków na terenie zachodniej Ukrainy i naszego kraju oraz przepędzić NATO za linię Odry, gdy przeczytałem:

    „– podobnie może być z neonazistami z Azow stworzonymi przez żydowsko-anglosaskie elity i nie jest wykluczone, że USA będą chciały w jakimś momencie włączyć się do ich utylizacji jako elementu szowinistycznego zagrażającego zachodniej demokracji w projektowanym w tym celu Ukro-Polin”.

    Jeszcze może być ciekawie…

    ***

    Ciekawi mnie też, dlaczego Rosja odpuściła sobie całą Ukrainę, czyżby wynikało to z jej słabości – wątpię.

    Chociaż powyższa koncepcja, którą przytoczył Sławobor nie jest nieracjonalna. Rosja zagarnia całą Małorosję, a reszta pozostaje przez nią kontrolowana, czyli w jej strefi wpływów.
    Tutaj myślami jestem przy Odessie. Sądziłem, że przypadnie ona Rosji.
    W gruncie rzeczy, ci co czują się Ukraińcami też będą mieli sporo dla siebie, tylko muszą zrobić u siebie porządek, jak i też Polacy.

    Polubienie

   • przyjaciel

    Polacy nie wiedzą co się dzieje, choć obserwując różne fora wiedzą tyle że im się to nie podoba, jakiś progres mimo wszystko jest, ale cos takiego jak konfederacja jest po to aby skanalizować niezadowolonych. do tej pory jakoś panowie niczym się nie popisali, budzą się zwykle na rok dwa przed wyborami i cos powiedzą oczywistego co zjednuje im sobie poparcie.

    Polubienie

   • Jędrzej

    To jest swoisty kibel, do którego przed samymi wyborami trafiają kartki od niezadowolonych, a następnie nazajutrz po wyborach spuszczana jest woda.

    Polubienie

   • przyjaciel

    ale też i żydostwo stworzyło ZSRR, jako przeciwwagę dla USA, w razie czego dosiądą tego konia , który wyjdzie na prowadzenie, teraz doszedł 3 gracz a i 4 stoi za progiem.

    Polubienie

 8. Jędrzej

  Poza tematem, ale sprawa jest istotna, ponieważ globalna żydowska mafia medyczna usiłuje zagłuszać narastające problemy poszczepienne tytułem C-19.

  Wszystko wskazuje na to, że «małpia ospa» ma ukryć V-AIDS powodowany “szczepionkami Covid-19”.

  Nowa, ewoluująca histeria wokół rzekomego pojawienia się “małpiej ospy” w krajach zachodnich nie jest tym, czym się wydaje. Nie jesteśmy bynajmniej świadkami pojawienia się wirusa małpiej ospy w krajach pierwszego świata po raz pierwszy w historii. Zamiast tego jesteśmy świadkami najnowszej próby wprowadzenia drakońskiej polityki bezpieczeństwa biologicznego poprzez monumentalne zatuszowanie niszczycielskich szkód wyrządzonych w układach odpornościowych osób, które otrzymały szczepionkę Covid-19. Uszkodzeń tak poważnych, że można je porównać do zespołu nabytego niedoboru odporności. I jesteśmy w stanie udowodnić to…

  ***

  Ospa małpia u ludzi została po raz pierwszy stwierdzona u ludzi w roku 1970 w Demokratycznej Republice Konga u 9-letniego chłopca. Od tego czasu przypadki ospy małpiej u ludzi odnotowano w 11 krajach afrykańskich. Dopiero w roku 2003 odnotowano pierwsze ognisko ospy małpiej poza Afryką – w Stanach Zjednoczonych.

  Główne wnioski, jakie należy z tego wyciągnąć, są takie, że rzekoma małpia ospa jest niezwykle rzadka, rzadko spotykana poza Afryką i nigdy nie odnotowano jej jednoczesnego występowania w wielu krajach poza Afryką.

  Skoro tak, to czy nie wydaje się wam dziwne, że nagle dowiadujemy się, że przypadki małpiej ospy odnotowano w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Szwecji, Holandii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Niemczech, a wszystko to w tym samym czasie? h ttps://www.who.int/emergencies/disease-outbreak-news/item/2022-DON385

  Więcej na: h ttps://babylonianempire.wordpress.com/2022/05/25/wszystko-wskazuje-na-to-ze-malpia-ospa-ma-ukryc-v-aids-powodowany-szczepionkami-covid-19/

  Polubienie

 9. Sławobor

  Jak to jest: „Ukraina jeszcze nie umarła?” Dzięki wysiłkom Stanów Zjednoczonych na pewno umrze!

  Już z Kijowa pewien „tylko Wowa” napisał do mnie wiadomość. Oddaję w całości, tak jak jest, z przekleństwem na końcu (jak mówią: „nie możesz wyrzucić słów z cudzej piosenki!”):

  „Ukraina walczy o swoje istnienie io przyszłość narodu ukraińskiego. To Wojna Ojczyźniana o Ukrainę, która może mieć tylko 2 skutki – Zwycięstwo Ukrainy lub ludobójstwo narodu ukraińskiego przez rosyjskich faszystów. Dlatego Stany Zjednoczone pomagają Ukrainie przetrwać i wygrać. Zwycięstwo albo śmierć!
  Chwała Narodowi! Chwała Ukrainie!
  A ty – pZda.

  W każdym wersie tej kijowskiej Wowy kryją się żałosne kłamstwa i arogancja, a raczej zombie i wiara we własną wyłączność, co świadczy o wrodzonej lub indukowanej schizofrenii…

  Schizofrenia indukowana zaczęła objawiać się szczególnie silnie wśród wielu Ukraińców wraz z uchwaleniem przez Radę Najwyższą w 2003 r. jako oficjalny hymn Ukrainy pieśni ze słowami: „Jeszcze Ukraina nie umarła, ani chwały, ani wolności, ale my, bracie Ukraińcy stracą nasz udział…”

  Każdy rozsądny człowiek rozumie, że rozpoczęcie czegoś od słów „jeszcze nie umarło…” oznacza natychmiastowe skazanie każdego biznesu na porażkę. „Jeszcze nie umarła, więc i tak niedługo umrze!” – oto, co teraz siedzi w podświadomości tych Ukraińców, którzy z duchowym niepokojem słuchali lub śpiewali ten tak zwany „hymn” Ukrainy.
  Jaką przyszłość zapowiada ten hymn Ukraińcom?

  „…. Nasze małe czarownice zginą jak rosa na słońcu,
  zatrzaśniemy ja, bracie, po naszej stronie … ”

  Jeśli to jest dokładne tłumaczenie, to okazuje się, że Ukraińcy po prostu nie chcą żyć jak wszyscy normalni ludzie. Okazuje się, że na pewno chcą „zapanować” (panovat) na swojej ziemi!

  Jeśli tak rozumie się słowa hymnu ukraińskiego, to zrozumiałe, dlaczego wielu Ukraińców wspomina życie w ZSRR jako „życie w niewoli”, „pod okupacją sowiecką”, jak to mówią! A teraz, przed „ludobójstwem”, zgodzili się: „…ludobójstwo narodu ukraińskiego przez rosyjskich faszystów”.

  W tym samym czasie naziści w całej okazałości zapalili się właśnie na Ukrainie, a nie w Rosji! Oznacza to, że Ukraińcy z indukowaną schizofrenią nazywają „biały” „czarny”, a „czarny” – „biały”!

  Poniżej znajdują się dowody na to, że znaczna część ukraińskiego batalionu narodowego „Azow” („elita Sił Zbrojnych Ukrainy”) składa się z maniaków moralnych, którzy przeszli etap odczłowieczenia, którymi są naziści.

  Kilka słów o wypowiedzi Wowej z Kijowa: „Dlatego Stany Zjednoczone pomagają Ukrainie przetrwać i wygrać…”

  Co ciekawe, o wiele więcej idiotów na Ukrainie uważa, że ​​Amerykanie wydają miliardy dolarów, aby pomóc byłym „sowieckim niewolnikom” stać się „carami” na ich ziemi?

  Kilka dni temu George W. Bush, w przypływie szczerości, wierząc, że komunikuje się z wysokim rangą urzędnikiem na Ukrainie, powiedział: „… Na Ukrainie toczy się wojna świata zachodniego przeciwko Rosjanie. A twoją misją jest zniszczenie jak największej liczby rosyjskich wojsk. Bardzo ważne jest, aby Stany Zjednoczone nadal przewodziły temu ruchowi…”.

  Dlatego skoro Stany Zjednoczone wyznaczyły Ukrainie taką rolę i wyznaczyły takie zadanie: „zniszczyć jak najwięcej rosyjskich wojsk”, to dylemat: „Zwycięstwo czy śmierć!” ma tylko jedno rozwiązanie dla Ukrainy (jako państwa) – śmierć (lub pizda, jak ujął to „tylko Wowa” z Kijowa).

  A dla ukraińskich poborowych żołnierzy walczących z rosyjskimi Siłami Zbrojnymi, którzy prowadzą na Ukrainie specjalną operację denazizacji i demilitaryzacji jej, wciąż pozostaje wybór: śmierć lub szybka kapitulacja.

  Tymczasem prawdziwa sytuacja na Ukrainie jest taka, jak mówią te kobiety:

  I to prawda! Ukrainki i żony nie mają teraz powodu kłamać!

  26 maja 2022 Murmańsk. Anton Blagin
  https://juden-raus.livejournal.com/feed/

  Polubienie

 10. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  Mammon

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mammon

  Już pisałem o niegramotnych gojach (analfabetyzm), który panował w całej ówczesnej jewropie, Oni również nie potrafili liczyć i rachować, ponieważ jeszcze nie było żydowskich szkół.

  Tak onegdaj, krążył ZŁO-ty, pieniądz w posranych żydowskich umysłach!

  Barter

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Barter

  Hej!

  Polubienie

 11. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  Tak onegdaj, krążył ZŁO-ty, pieniądz w posranych żydowskich umysłach!

  Historia pieniądza: Na początku były muszle

  https://finanse.wp.pl/historia-pieniadza-na-poczatku-byly-muszle-6114840060057729a

  ZŁO-to, ZŁO-tówki, ruble, dolary żydowskich handlarzy, które wciskali gojom, za pobrane, wartościowe towary.

  Płacidło

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Płacidło

  Hej!

  Polubienie

 12. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  Żydowski system liczbowy, stworzony z łacińskiego alfabetu, w którym nie było ZERA i nie można się było bawić w lichwiarskie procenty.

  Kreski i patyczki bez ZERA.

  Rzymski system zapisywania liczb

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzymski_system_zapisywania_liczb

  MILIONY, MILIARDY, BILIONY, BILIARDY, TRYLIONY, TRYLIARDY… i ŚWIETLNE LATA, żydowskiej głupoty, którą nam wciskają.

  10 000 TYSIĘCY I KONIEC WIELKIEGO LICZENIA , ORAZ RACHOWANIA.

  Miriada

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Miriada

  Hej!

  Polubienie

 13. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  Kolejni żydowscy cwaniacy, którzy od ,,zawsze” operowali na wielkich liczbach. Oni również nie wynaleźli zera.

  Grecki system liczbowy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Grecki_system_liczbowy

  ,,Superkomputer” do obliczania WIELKICH LICZB.

  Abakus (liczydło)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Abakus_(liczydło)

  Hej!

  Polubienie

 14. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  Aj waj, jak tu można obliczać lichwę i procenty? A gdzie się podziało ZERO, czyli wielkie NIC? Czy na waszym systemie liczbowym, można obliczyć ŚWIETLNE LATA do waszej głupoty i pazerności, podniesionej do kwadratu, albo sześcianu?

  Cyfry hebrkie – Hebrew numerals

  https://no-regime.com/ru-pl/wiki/Hebrew_numerals

  Cyfry hebrajskie

  https://wikipredia.net/pl/Hebrew_numerals

  Hej!

  Polubienie

 15. Jędrzej

  „Ówczesny przywódca ZSRR, Józef Stalin, dobrze rozpoznawał kolonialne uzależnienie całego bloku sowieckiego najpierw od funta brytyjskiego a potem od dolara jako walut rozliczeniowych w transakcjach międzynarodowych.”

  Józef Stalin konsekwentnie rozpoznawał i w miarę posiadanych możliwości uniezależniał politykę i gospodarkę ZSRR od żydowskich wpływów.
  Zaczął od przetrącenia kręgosłupa „religijnego” niezbędnego globalnej żydowskiej mafii, na którym to ona wspiera się.
  Do 1 marca 1930 zburzono 6 715 cerkwi prawosławnych i ok. 9500 meczetów.

  Do 1942 roku, wzrost gospodarczy w ZSRR wynosił średnio 20% rocznie. Produkcja przemysłu ciężkiego i surowców uległa wzrostowi, w wyniku czego na początku lat 40. XX w. gospodarka ZSRR stała się stosunkowo samowystarczalna.

  Stalin przekształcił ZSRR z zacofanego kraju feudalno – rolniczego w potęgę przemysłową, dzięki czemu po wojnie państwo to stało się nowym supermocarstwem z bronią jądrową zdolnym przeciwstawić się hegemonii żydo-anglosaskiej w świecie.

  Dzięki zainicjowanemu wzrostowi gospodarczemu przy samowystarczalności już z początkiem lat sześćdziesiątych ZSRR znacznie wyprzedził razem USA i Wielką Brytanię w technice kosmicznej.

  Dobrobyt na tak zwanym Zachodzie w latach 70 – 80 ubiegłego wieku wynikał przede wszystkim z istnienia bloku państw socjalistycznych na czele z ZSRR, o czym nie zdawały sobie w ogóle sprawy wszystkie mądrale wyjeżdżające z Polski na Zachód.

  Tak zwany wielki terror – zapoczątkowany w latach 30 ubiegłego wieku polegał na likwidowaniu szeroko pojętej V kolumny w szeregach władzy politycznej i w szeregach od zarządzania gospodarką. To właśnie ten terror, czyli czystki, z którymi żydostwo nie może pogodzić się do dzisiaj robiąc w głowach gojów zamęt o Stalinie, ale wiadomo z jakich pobudek.
  Podnosi wrzask, bo utraciło na niebagatelną skalę wpływy, a więc i dochody z grabieży, bo życie zwykłych gojów mają po prostu gdzieś.

  Bez czystek, czyli rozprawienia się z V kolumną nie byłoby rozwoju i wzrostu gospodarczego na pożądaną skalę.
  Stalin zdawał sobie sprawę z nieuchronności takowych działań, aby ratować ZSRR. Alternatywy dla tych działań po prostu nie było, jak tylko fizyczna eliminacja. Najczęściej odbywało się to poprzez pracę w kopalniach na terenie Syberii.

  Z mafią nie układa się – mafię likwiduje się.

  Polubione przez 1 osoba

 16. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  CYFRA/ZERO, czyli jak wielkie NIC się stało LICZBĄ i potokiem LICZB.

  Słownik etymologiczny języka polskiego/cyfra

  https://pl.wikisource.org/wiki/Słownik_etymologiczny_języka_polskiego/cyfra

  Taaaaa, ZERO nie spokrewnione z Zefirem i żydowskimi wyliczankami.

  https://en-wiktionary-org.translate.goog/wiki/zephirum?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc#Latin

  Hej!

  Polubienie

 17. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  Taaaaa, ZERO nie spokrewnione z Zefirem i żydowskimi wyliczankami.

  Szukaj wiatru w polu u Anglosasów, którzy od wieków siedzą na Zachodzie.

  Zefir (syn Astrajosa)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zefir_(syn_Astrajosa)

  ZERO, ZEFIR i żydowskie wyliczanki do dziesięciu.

  Sefira, sefirot

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sefira

  Hej!

  Polubienie

 18. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  Gojów nieszczęścia chodzą parami.

  Procent

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Procent

  Ułamek dziesiętny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ułamek_dziesiętny

  I TAK POWSTAŁA ŻYDOWSKA LICHWA!

  Hej!

  Polubienie

 19. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  ,,Pamiętaj cholero, nie dziel przez zero”…

  https://naukamatmy.pl/artykul/dlaczego-nie-mozna-dzielic-przez-zero

  Dwa zera i ułamkowa kreska, czyli można dzielić ZERA?

  Procent (symbol)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Procent_(symbol)

  Hej!

  Polubienie

 20. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  Żydowski dobrodziej, twórca obecnej lichwy.

  Simon Stevin

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Simon_Stevin

  Bardzo ,,dokładne” liczenie lichwiarzy przy idiotycznych ciągach liczb.

  Czosnkowe liczenie, pi razy drzwi, albo na oko!

  Zaokrąglanie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaokrąglanie

  Hej!

  Polubienie

  • Paweł

   Twierdzenie, że lichwa została stworzona dopiero w XVI wieku w Niderlandach, to absolutne kłamstwo. Hej !
   A to, że w tym czasie Amsterdam był niemal żydowskim rajem, to prawda < Hej !

   Polubienie

 21. kika22

  ,,Dolar versus rubel”

  ŻYDOWSCY CZARODZIEJE OD HANDLU I LICHWY, KTÓRZY WMAWIAJĄ GOJOM, ŻE ICH SZMAL, PANOWAŁ OD ZAWSZE!

  Czy ciapatym były potrzebne cyfry do liczenia stad: wielbłądów, osłów, kóz i baranów?

  Cyfry arabskie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyfry_arabskie

  Nie od razu Rzym wybudowano!

  Hej!

  Polubienie

 22. Paweł

  To, że wpisy kika22 maja cechy zwykłego spamu, to coraz lepiej widać , Hej!
  Więc kika22 uważaj, bo ilość niemal nigdy nie przechodzi w jakość, Hej !

  Polubienie

 23. kika22

  Ad Pawła

  ,,Twierdzenie, że lichwa została stworzona dopiero w XVI wieku w Niderlandach, to absolutne kłamstwo. Hej !
  A to, że w tym czasie Amsterdam był niemal żydowskim rajem, to prawda < Hej !''

  Banki i banksterzy, też powstali w tym samym czasie.

  Bank pobożny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bank_pobożny

  Od 2020 r., oni się nazywają NIDERLANDY!

  Holendrzy to Żydzi Europy

  https://www.wiatrak.nl/10792/holendrzy-zydzi-europy

  Hej!

  Polubienie

 24. kika22

  Ad Pawła

  ,,To, że wpisy kika22 maja cechy zwykłego spamu, to coraz lepiej widać , Hej!
  Więc kika22 uważaj, bo ilość niemal nigdy nie przechodzi w jakość, Hej !”

  Historia ludzkości jest długa, jak żydowska noc i nie da się jej opowiedzieć w jednym linku!

  Świadomość historyczna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Świadomość_historyczna

  Kto chce, niech dalej wierzy w żydowskie brednie, spisane przez wieki na papierze! Jeszcze nie ma ,,przymusu” czytania wszystkich linków, przecież panuje ,,żydowska demokracja!”

  Cała historia ludzkości jest FAŁSZYWA, teraz wszystko stanie się jasne

  Hej!

  Polubienie

 25. Aculeus

  Przepraszam, wkradla sie pomylka. Chodzilo o 49 panstw, nie 249. Dodac nalezy, ze ignorant Nikita Chruszczow zamiast de-dolaryzacji handlu miedzynarodowego przeprowadzil destalinizacje i przygotowal tym samym upadek ZSRR i ponowna kolonizacje Europy Wschodniej.

  Polubienie

 26. kika22

  Ad Jędzeja

  ,,…Tak zwany wielki terror – zapoczątkowany w latach 30 ubiegłego wieku polegał na likwidowaniu szeroko pojętej V kolumny w szeregach władzy politycznej i w szeregach od zarządzania gospodarką…”

  Taaaaa, to był tzw. WIELKI TERROR, ponieważ była potrzeba wielu milionów ludzi do budowy żydowskiej INDUSTRALIZACJI!

  Plany industrializacji. Stalinowska industrializacja ZSRR

  https://coppershop.ru/pl/how-to-choose/industrializaciya-plany-stalinskaya-industrializaciya-sssr.html

  Zabrał za dużo ludzi z kołchozów do budowy żydowskiego przemysłu, więc nastał głód, ponieważ nie miał kto pracować na roli!

  Wielki głód na Ukrainie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_głód_na_Ukrainie

  Hej!

  Polubienie

 27. kika22

  Ad paziem

  ,,Kika22, nie uprawiaj żydowskiej dezinformacji , ostatnie ostrzeżenie, hej!”

  To chyba nie był pomysł Sowietów na nową, żydowską rzeczywistość, która rozwaliła pierwotny świat?

  Rewolucja przemysłowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_przemysłowa

  Józef Stalin, też nie zapoczątkował procesu żydowskiego uprzemysłowienia w byłym ZSRR!

  Индустриализация в Российской империи

  https://ru.wikipedia.org/wiki/Индустриализация_в_Российской_империи

  Hej!

  Polubienie

 28. Jędrzej

  „Józef Stalin, też nie zapoczątkował procesu żydowskiego uprzemysłowienia w byłym ZSRR!”

  Kika22

  Dobrze prawisz, bowiem zapoczątkowane przez Stalina uprzemysłowienie ZSRR służyło narodom związkowym na czele z Rosją, a nie wiecznie nie nasyconym żydo-anglosaskim oszustom.
  Stąd ten cały giewałt po dzień dzisiejszy.
  Takie były ówczesne realia polityczno-gospodarcze po I żydowskiej wojnie światowej. ZSRR musiał przejść industrializację, aby przeciwstawić się żydo-anglosaskiej hegemonii. Innej możliwości w tamtych latach po prostu nie było.
  Twoje nabijanie się z procesu uprzemysłowienia w ZSRR nie wynika przecież z jakichś alternatywnych projektów na szeroko rozumianym zachodzie. Tam po prostu było to samo. Więc dlaczego Twoim zdaniem Rosja i pozostałe kraje związkowe miałyby funkcjonować w gospodarczym niebycie?

  Polubienie

 29. Jędrzej

  Kika22

  Żydostwo do swoich rozgrywek z gojami już dawno zrezygnowało z bazy, którą stanowiła kiedyś tak zwana klasa robotników i chłopów.

  Ostatnie wykorzystanie tych warstw społecznych w Polsce miało miejsce w latach 80 ubiegłego wieku.
  Wraz z uchwyceniem przez żydostwo władzy w 1989 robotnicy stali się bezużytecznymi wyrobnikami.

  Ażeby nie przyszła im do głów chęć powrotu do socjalizmu zlikwidowano im więc miejsca pracy i wypędzono na tułaczkę za chlebem.

  Sam pewnie zauważyłeś, że prawa jakichś robotników, o których wyżej napisałeś przeszły już do przysłowiowego lamusa. To stare brednie dla naiwnego ludu.

  Polubienie

 30. Jędrzej

  To ciągłe mówienie o prawach robotników przypomina mi mówienie o Rosji, która podobno jest komunistyczna.

  Polubienie

 31. kika22

  Ad Jędrzeja

  Kilka przykładów, z tzw. ,,kopiowania” anglosaskiej technologii.

  Douglas DC-3

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Douglas_DC-3

  Onegdaj w Polin też latały.

  Li-2

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Li-2

  Hej!

  Polubienie

 32. kika22

  Ad Jędrzeja

  Kilka przykładów, z tzw. ,,kopiowania” anglosaskiej technologii.

  Warszawa da się lubić, czyli Chevrolet Fleetmaster, Pobieda i Warszawa M-20.

  Chevrolet Fleetmaster

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Fleetmaster

  Kłopotliwy protoplasta Pobiedy i Warszawy

  https://dziennikbaltycki.pl/klopotliwy-protoplasta-pobiedy-i-warszawy/ar/3428437

  Sieg!

  Polubienie

 33. kika22

  Ad Jędrzeja

  Kilka przykładów, z tzw. ,,kopiowania” anglosaskiej technologii.

  Kolejne fruwające ,,kopie.”

  Rockwell B-1B Lancer

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rockwell_B-1B_Lancer

  Tu-160

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tu-160

  Sieg!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.