Zmarł Fidel Castro. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Znalezione obrazy dla zapytania fidel castro w polsce

Fidel Castro zmarł wczoraj wieczorem w Hawanie w wieku 90 lat. Komendant i przywódca rewolucji kubańskiej zmarł wieczorem o godz. 22.29 – oświadczył w państwowej tv Raul Castro.

zdj. Edward Gierek i Fidel Castro, Kuba, 1972r.

Po przebytej dziesięć lat temu skomplikowanej operacji, Fidel Castro przekazał piastowane funkcje państwowe i partyjne swemu młodszemu bratu Raulowi. W 2006 r. Raul Castro stanął na czele rządu, a w 2008 r. objął oficjalnie stanowisko prezydenta i rozpoczął reformy, nazwane „aktualizacją socjalistycznego modelu gospodarki”.

Gdy prezydenta USA, B.Obama, odwiedził Kubę w marcu br., czyniąc to jako pierwszy przywódca USA od 88 lat, Fidel Castro niechętnie zareagował na jego wezwanie do Kubańczyków, by spoglądali w przyszłość. Napisał później, że amerykański prezydent powinien się zapoznać z historią Kuby oraz że Kubańczycy „nie potrzebują, by imperium im cokolwiek dawało”.

 

Poniżej komentarz – życzenia – przestroga  dla Kubańczyków od Polaka

~antoni j :

DRODZY BRACIA KUBAŃSCY-PRZYJACIELE . !!!!

Gdybym pragnął życzyć Wam źle i co najgorsze, to bym powiedział: NARESZCIE dla was Kubańczycy zapaliło się zielone światło na drodze do zbliżenia i ocieplenia układów z Ameryką. Tak zacieśniajcie i układajcie się z USA … Ponieważ pokochałem Kubę i Kubańczyków od lat 80-ych, odwiedziłem Wasz kraj parę razy. Jesteście prawdziwie wolnym krajem PIĘKNYM, niezależnym, kochającym swobodę i NIEPODLEGŁOŚĆ. Dlatego ostrzegam, proszę, błagam Was: nie zbliżajcie się, nie zacieśniajcie i nie wchodźcie w żadne układy z USA. Dlaczego zapewne zapytacie ??? Mógłbym pisać i odpowiadać wam przez cały dzień DLACZEGO !! Odpowiem wam krótko: jedźcie do kraju położonego w centrum Europy, kraju około 40 milionowego. Jedźcie popatrzcie i porozmawiajcie ale z ludźmi rozsądnymi, starszymi, mądrymi. Zapytajcie, jak wyglądała Polska 40 lat temu, a jak wygląda od 27 lat, kiedy właśnie wywalczyła wolność i dała się uwieść, uległa obiecankom, wizjom wielkości i bogactwa jakie roztaczało to samo państwo, co do Was się już zaleca. ZAPAMIĘTAJCIE, OSTRZEGAŁEM WAS. VENCEREMOS KUBO !!!!!!!!!!!!!!http://wiadomosci.onet.pl/swiat/

________________________

Nie wiem jak zwykli Kubańczycy, ale bracia Castro są świadomi wszelkiej bezczelności ze strony syjonistycznych USA, nawet pozornie przyjaznych gestów.

_____________________________

W 1972r. Fidel Castro odwiedził Polskę. Zachęcam do obejrzenia kubańskiego filmu z tej wizyty.

_______________________________

Tekst z 2014r.  https://wiernipolsce1.wordpress.com/

Teraz Kuba. Syjonistyczna hydra nienasycona.

Tekst optymistyczny z okazji zbliżających się świąt.

Międzynarodowy Żyd – światowy, syjonistyczny, terrorysta poniósł porażkę w Rosji, na Białorusi, w Syrii, Iranu nie odważył się zaatakować, Ukraina – to jedynie połowiczny sukces i nie wiadomo, czy nie będzie zmuszony jej opuścić z obita mordą mimo, że do walki o nią zaangażował najbardziej zaufanych syjonistycznych kundli z IIIRP i Litwy.
Międzynarodowemu Żydowi nie udaje się doprowadzić do przewrotu w Pakistanie, w Indiach, do rebelii w Chinach („rewolucja parasolkowa” w Hong Kongu zlikwidowana), niczego nie osiągnął w Wenezueli.
W wielu podbitych państwach Europy środkowej także ma problemy: na Słowacji, w Czechach, w Bułgarii. Czesi i Bułgarzy domagają się nawet opuszczenia zbrodniczego, agresywnego, realizującego interesy żydowskiej finansjery, NATO.
Na Węgrzech Międzynarodowy Żyd zmuszony jest urządzać manifestacje przeciw rządowi V.Orbana, bo ten nie pali się do popierania polityki żydowskich terrorystów z USA na Ukrainie. – Tu ciekawostka: syjonistyczny PiS i jego duce, J.Kaczyński, nie powołują się już na węgierską, narodową politykę V.Orbana. Syjonistyczne idee, którymi się kierują spowodowały, że sami wydali sobie polecenie, a może przyszło ono z Waszyngtonu: w sprawie Węgier V.Orbana „morda w kubeł”.

Nienasycona syjonistyczna hydra żądna jest jednak świeżej krwi, nowych podbojów, w imię jej „demokratycznych” ideałów. Padło, więc na Kubę, nie bez znaczenia jest fakt, że u wybrzeży Kuby odkryto złoża ropy.
We wprowadzanie zachodniej cywilizacji, demokracji, praw człowieka i obywatelskich wolności na Kubę zaangażował się Kościół. Ten powszechny rozsadnik żydowskiego kapitalizmu swoją szczególna misję rozpoczął na Kubie jeszcze za czasów JPII, który potępiał teologię wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej na rzecz jej zniewolenia przez orędowników zachodniej cywilizacji pod wodzą Międzynarodowego Żyda, czyli syjonistycznej, żydowskiej, światowej, finansjery USA. Jeszcze na pokładzie samolotu lecącego na Kubę w 1998r., odpowiadając na pytania dziennikarzy, JPII akcentował wyjątkowy i historyczny charakter tej wizyty oraz wyrażał nadzieję, że przyczyni się ona do pozytywnych zmian w życiu Kościoła i narodu kubańskiego – tak jak miało to miejsce w Polsce: „Nie lękajcie się”, „Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze Ziemi”, „Polska ma przed sobą wielką europejską przyszłość”. Jak było, to chyba wiemy. Zstąpił Bóg Mamon i sprywatyzował majątek Polaków w żydowskie ręce.

Czy możliwa jest rebelia na Kubie? Tak, ponieważ na Kubie także istnieje żydowska V kolumna, na razie uśpiona i z ograniczoną możliwością kontaktu ze swoją centralą w Waszyngtonie oraz z ograniczonym oddziaływaniem na Kubańczyków.
W wyniku rozmów B.Obama – R.Castro, Kuba zwolniła agentów Międzynarodowego Żyda, m.in. Alana Grossa, pracownika organizacji humanitarnej USAID (-?), który próbował zainstalować Internet w społeczności kubańskich Żydów.

Jednak zainteresowanie Międzynarodowego Żyda Kubą wynika także z czegoś innego.
12 lipca 2014 prezydent Rosji, W.Putin, odwiedził Kubę. Kilka miesięcy wcześniej władze Rosji anulowały Kubie 31,7 mld $USA długów.

0003DLEWBRYHKFG2-C317-F30003DL8ZLIQ7R91C-C116-F4

17.07.2014 dziennik „Kommiersant” poinformował, że Rosja chce wrócić na pozycje z czasu „zimnej wojny”. Według dziennika, Rosja i Kuba uzgodniły, że Moskwa znów będzie korzystać ze stacji nasłuchu elektronicznego w Lourdes pod Hawaną (na zdjęciu poniżej).

adf2a4e89f1ef1ec7e2fad9900c7ad04
Jednak jak twierdzi telewizja „Zwiezda” to nieprawda, informację tę zdementował także W.Putin.
Według amerykańskiej stacji CNN, z Moskwy napłynęły wiadomości wskazujące, że Rosja przygotowuje się do powrotu na Kubę. Miało to być celem rozmów W.Putina w lipcu 2014r. z rządami ośmiu krajów, w tym Kuby, Wenezueli i Nikaragui, na temat budowy rosyjskich baz wojskowych. Jak wyjaśnił cytowany przez rosyjską agencję ITAR-TASS minister obrony Rosji, Siergiej Szojgu, Rosja potrzebuje baz „w pobliżu równika i w innych miejscach”, by zapewnić zaopatrzenie w paliwo swoim okrętom wojennym.
Rosjanie sprostowali te informacje, że nie chodziło o wojskowe bazy, ale o możliwość korzystania z istniejących portów tych państw przez rosyjskie okręty.

Syjonistyczna hydra tak bardzo zaaferowana jest podbojem świata, że nawet nie zauważyła, co dzieje się pod jej własnym nosem. Lekceważy przeciwnika, czy nie jest już w stanie kontrolować całego pola walki? Osobiście obstawiam tę drugą możliwość – to dobry znak.

.
Dariusz Kosiur

 

kubafiatpolski1Blue_FSO_125p_1.5_L_in_Havana,_Cuba

Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze Ziemi” – Zstąpił Bóg Mamon i sprywatyzował majątek Polaków w żydowskie ręce.

_________________________________________

Międzynarodowy Żyd z USA, który dzisiaj chce częstować Kubańczyków „wolnością” – w Polsce dobrze ją poznaliśmy – i który przekazuje Kubie kondolencje przygotowywał kilkadziesiąt zamachów na życie Fidela Castro.

 

Kubańska telewizja podała, że zmarł Fidel Castro Miał 90 lat O śmierci kubańskiego przywódcy poinformował w państwowej telewizji jego brat Raul, obecny prezydent Kuby

za: http://dd.neon24.pl/                       

Urodzony 13 sierpnia 1926 był przywódcą rewolucji kubańskiej.

 W 1959 roku objął stanowisko premiera a w 1965 sekretarza rządzącej Komunistycznej Partii Kuby. W 1976 roku w wyniku reorganizacji rządu utracił urząd premiera i objął przewodnictwo w Radzie Państwa. W latach 1979-83 przewodniczący Ruchu państw niezaangażowanych.

W 2006 roku przekazał władzę młodszemu bratu Raúlowi. W 2008 roku zrezygnował z najważniejszych stanowisk państwowych ze względu na zły stan zdrowia. Faktycznie sprawował władzę na Kubie w latach 1959-2008.

Jako faktyczny przywódca kraju przeprowadził reformę rolną, nacjonalizację obcego kapitału, zwłaszcza amerykańskiego, co przyczyniło się do zerwania stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi. Kuba zacieśniła wówczas relacje ze Związkiem Radzieckim od którego otrzymała pomoc gospodarczą i wojskową.

 

Po inwazji w Zatoce Świń z 1961 roku Fidel Castro proklamował socjalistyczny charakter rewolucji i odwołał się do marksizmu-leninizmu. Prowadził politykę „eksportu rewolucji“, realizowaną między innymi poprzez ekspedycje kubańskich jednostek wojskowych – między innymi do Angoli, Etiopii i Zairu. Po krótkotrwałej liberalizacji polityki gospodarczej w połowie lat 70. i kryzysie społeczno-politycznym w 1981 nastąpiło ponowne zaostrzenie kursu w polityce wewnętrznej.

Pod koniec lat 90. Fidel Castro ponownie przeprowadził pewną liberalizację życia na wyspie. W 2006 roku zrezygnował z władzy, a w 2008 roku ustąpił ze stanowiska przewodniczącego Rady Państwa.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Fidel-Castro-nie-zyje,wid,18608424,wiadomosc.html?ticaid=118278

 

Plany zamachu na Fidela Castro. Operacja Mangusta

Po fiasku inwazji w Zatoce Świń rząd USA i służby wywiadowcze, rozgoryczone porażką, która osłabiła prestiż Waszyngtonu na arenie międzynarodowej, usiłowały jeszcze raz dokonać obalenia reżimu Fidela Castro. Plany zabicia kubańskiego przywódcy pojawiły się jednak już wcześniej, krótko po jego dojściu do władzy, które rozczarowało rząd USA – jeszcze wówczas kierowany przez Dwighta Eisenhowera.

W marcu 1960 roku dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej Allen Dulles i Richard Bissell przedstawili Eisenhowerowi rozwiązanie problemu kubańskiego. Plan był złożony i składał się z akcji sabotażowych oraz propagandowych, a także z działań partyzanckich i dywersyjnych. Zakładał utworzenie sił lotniczych, morskich i lądowych. Całe przedsięwzięcie miała koordynować CIA, a początkowo w akcję miało być zaangażowanych około 30 osób. Agencja miała stworzyć pozory, że operację zaplanowali, zorganizowali oraz sfinansowali tylko i wyłącznie uchodźcy z Kuby, przeciwnicy reżimu Fidela Castro.[1]

Administracja Eisenhowera z niepokojem obserwowała rozwój wydarzeń na wyspie. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach 1960 roku, kiedy stosunki amerykańsko-kubańskie zaczęły ulegać szybkiemu pogorszeniu, planowanie tajnej operacji mającej na celu obalenie Castro nabrało tempa. Rząd Eisenhowera prawdopodobnie jednak nigdy nie planował zabicia lub usunięcia Fidela Castro siłą, w pewnym stopniu także dlatego, by umożliwić Richardowi Nixonowi zwycięstwo w wyborach prezydenckich W sierpniu 1960 roku nastroje w Waszyngtonie zmieniły się do tego stopnia, że część planów CIA została wznowiona. Wtedy także Agencja nawiązała kontakty z czołowymi członkami amerykańskiej mafii i możliwe, że również wtedy zrodził się pomysł zabicia kubańskiego przywódcy. Mafia miała własne powody, by chcieć wyeliminowania Castro, gdyż doprowadził on do zamknięcia należących do niej kasyn w Hawanie, które przynosiły ogromne zyski. Liczba osób zaangażowanych w plany obalenia Castro wzrosła niemal dziesięciokrotnie.

 

Plany Centralnej Agencji Wywiadowczej były opracowywane nadal, nawet wtedy, kiedy Biały Dom opuścił Eisenhower, a jego miejsce zajął John F. Kennedy. Już 10 dni po wygranych wyborach, 18 listopada 1960 roku, Kennedy został formalnie wprowadzony w plany dotyczące Kuby. Ostatecznie pomysły na obalenie Castro zostały zastąpione szerszą operacją. W lutym następnego roku CIA zakończyła przygotowywanie planu operacji, a w kwietniu JFK wydał wstępną zgodę na jej przeprowadzenie. Akcja, której najważniejszym elementem była inwazja w Zatoce Świń, zakończyła się niepowodzeniem. Do planów obalenia Castro powrócono pod koniec 1961 roku. Część z nich miała na celu także obalenie jego brata Raúla i Che Guevary.

Po fiasku inwazji w Zatoce Świń wykluczono możliwość powtórnego przeprowadzenia desantu, a w skuteczność zabiegów dyplomatycznych nikt już nie wierzył. Rząd Kennedy’ego zwrócił się więc do CIA o pomoc w obaleniu reżimu Castro. Agencja skorzystała z okazji, by odzyskać twarz. Utworzono specjalny zespół, któremu powierzono zadanie przeprowadzania akcji sabotażowych i wspierania działań paramilitarnych na Kubie. W listopadzie plan przedstawiono Kennedy’emu i Sekretarzowi Obrony Robertowi McNamarze. JFK zatwierdził operację, której nadano kryptonim „Mongoose” (Mangusta). W akcję zaangażowano 400 agentów CIA i roczny budżet w wysokości ponad 50 milionów dolarów.Szefem operacji „Mangusta” prezydent Kennedy mianował generała brygady Edwarda Lansdale’a, który za prezydentury Eisenhowera był ekspertem do zadań specjalnych w Azji Południowo-Wschodniej.

 

Środki, jakimi zamierzano się posłużyć przy realizacji projektu „Mangusta”, były różne, m. in. sabotaż i tajne operacje na wyspie. Nie wiadomo, czy od razu przy planach operacji brano pod uwagę fizyczną eliminację Castro. Nadal trwają spory, czy bracia Kennedy (John i Robert, który pełnił wówczas funkcję prokuratora generalnego) wiedzieli o planach zabicia Castro, a jeśli tak, to jak dużo. Kwestia ta wydaje się być tym bardziej kontrowersyjna, że sam dyrektor CIA, John McCone, był zdecydowanym przeciwnikiem zabicia Castro i w ogóle zabójstwu jako sposobowi na rozwiązanie konfliktów politycznych. Doradcy Kennedy’ego mówili także, że zaaprobowanie planów morderstwa byłoby sprzeczne z charakterem prezydenta.[6] Początkowo operacja miała mieć skromny charakter, zatem możliwe, że rozwiązania siłowego nawet nie brano pod uwagę. Jednak kiedy Amerykanie przystąpili do realizacji operacji „Mangusta”, CIA dysponowała na wyspie już tylko 28 agentami, ponieważ po inwazji w Zatoce Świń Castro przeprowadził czystki. Zatem eliminacja kubańskiego przywódcy mogła być uważana za warunek powodzenia całej akcji, a faktem jest, że do jej wykonania ponownie zaangażowano członków mafii. Możliwe, że bracia Kennedy byli dokładnie informowani o zamachach na Castro, jednak nie pozostawiali śladów wydania formalnych poleceń.JFK jednak publicznie wyrzekł się mordu politycznego jako narzędzia prowadzenia polityki w wystąpieniu w listopadzie 1961 roku, kiedy powiedział, że „nie możemy, jako wolny naród, rywalizować z naszymi przeciwnikami w stosowaniu taktyki terroru, mordów politycznych, fałszywych obietnic”, a następnie w jednym z wywiadów stwierdził, że „Nie możemy wdawać się w tego typu sprawy, bo wszyscy staniemy się celem ataków”. Zatem kwestia, czy Kennedy wiedział o planach fizycznej eliminacji Fidela Castro czy też nie, nadal pozostaje otwarta.

 

Plany zabicia bądź zdyskredytowania Fidela Castro były często tak absurdalne, że przez to niemożliwe do zrealizowania. Wiele z nich miało na celu wywołanie niepokojów społecznych, a w konsekwencji – wybuch rewolucji na wyspie. Na przykład elementy przestępcze miały atakować kubańską milicję lub za pomocą środków chemicznych osłabiać rolników pracujących przy zbiorach trzciny cukrowej, doprowadzając w ten sposób do upadku słabej gospodarki.[9] Kubańskiemu przywódcy zamierzano podrzucić skrzynkę z zatrutymi cygarami, zainfekować jego kombinezon do nurkowania niebezpiecznymi bakteriami gruźlicy, brano pod uwagę także możliwość zabicia go przy użyciu granatnika przeciwpancernego. CIA wpadła też na pomysł, by nurkową maskę lub buty Castro posmarować środkiem powodującym wypadanie włosów, przez co przywódca, pozbawiony brody, stałby się pośmiewiskiem i straciłby zaufanie narodu. Do zabicia Fidela Castro CIA i mafia zwerbowały Niemkę Maritę Lorenz (która podobno miała z nim wcześniej romans), by otruła go, podrzucając mu tabletkę z prawie niewykrywalną toksyną.Inny plan zakładał, by studio telewizyjne, w którym miał pojawić się Castro, nasycić środkami odurzającymi, które wywołałyby u niego halucynacje. Castro zacząłby wówczas bredzić i skompromitowałby się przed własnym narodem. Agencja miała również plan, by wykorzystać religijność Kubańczyków i by tuż u wybrzeży Kuby okręt podwodny wystrzelił specjalne fajerwerki, które utworzyłyby na niebie wizerunek Chrystusa, będący znakiem, że Bóg jest przeciwny władzy Castro. Planowano także podrzucić przywódcy eksplodujące cygara, zatrucie ich jadem kiełbasianym, podanie mu zatrutego długopisu.

 

Żaden z planów zabicia Castro nie został zrealizowany, a działania CIA kosztowały rząd Stanów Zjednoczonych wiele milionów dolarów. Niektórzy usiłowali policzyć wszystkie próby zamachu na Fidela Castro, jednak trudno uznać te dane za weryfikowalne i wiarygodne. Za prezydentury Eisenhowera prób tych miało być 38, za Kennedy’ego – 43, Lyndona Johnsona – 73, Richarda Nixona – 185, Jimmy’ego Cartera – 64, Ronalda Reagana – 198, George’a H. W. Busha – 16, Billa Clintona – 21.[12]

 

Artykuł opublikowano na wolnej licencji.

Zezwala się na korzystanie z powyższego tekstu do dowolnego celu, również komercyjnego, na warunkach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (znanej również jako CC-BY-SA 3.0 PL), dostępnej pod adresem http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/

Plany zamachu na Fidela Castro. Operacja Mangusta

69 Komentarzy

Filed under Polityka

69 responses to “Zmarł Fidel Castro. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

 1. slawek

  Kubę zawsze porównuje się do najbogatszych krajów kapitalistycznych. A w tym zestawieniu każdy kraj bez względu na formę gospodarki będzie wyglądał naprawdę blado. Pomijam już fakt, że bogactwo najzamożniejszych krajów kapitalistycznych nie bierze się ze świetności ich kapitalizmów czy wspaniałomyślności ich rządów, lecz z militarnego podporządkowania i ekonomicznego drenowania reszty krajów świata. Poza tym zamożność, jako taka mierzona np. wskaźnikiem produktu krajowego brutto nigdy nie odzwierciedla faktycznego poziomu życia społeczeństwa. W każdym kapitalistycznym kraju wysoki standard życia dotyczy tylko garstki społeczeństwa, reszta ludzi żyje, co najwyżej w przeciętności lub biedzie, choć ta przeciętność i bieda ze względu na różny poziom ekonomicznego rozwoju będzie mieć w każdym z krajów różne oblicza. Dlaczego nie porównuje się biednych krajów kapitalistycznych z tymi najbogatszymi? Dlatego, bo w tym zestawieniu wypadną gorzej niż Kuba. Jeżeli porównamy Kubę z innymi państwami karaibskimi, które startowały z podobnego poziomu rozwoju ekonomicznego, to ta, pomimo amerykańskiego embarga okaże się najbardziej rozwiniętym krajem regionu karaibskiego. O tym media zachodnie nie powiedzą.
  Każdy kraj, który w jakiś sposób próbował wyrwać się z totalitarnego porządku ustalanego przez USA i bogatą zachodnią Europę, okrzykiwany był krajem terrorystycznym stanowiącym zagrożenie dla pokoju na świecie. Ale przecież jak wiemy pokoju na świecie nigdy nie było, a w nowoczesnej historii świata zawieruchy wojenne zawsze były bezpośrednim lub pośrednim dziełem amerykanów i NATO. Tak, więc wyrwanie się z dusicielskiego uścisku amerykańskich czy zachodnioeuropejskich łap nie jest zagrożeniem dla pokoju na świecie, lecz jakże pożądanym zagrożeniem dla morderczej hegemoni kapitalistycznego centrum, jest wreszcie szansą na pokój pomiędzy narodami świata. Jedyną wojnę, jaką stoczyła Kuba, to zwycięska wojna z dyktatorskim panowaniem amerykanów na wyspie, to wojna o wolność, którą poparł lud kubański. Idea wolnego świata bez kapitalizmu, bez wyzysku i wojen nie umiera wraz z jej propagatorami, ona jest wiecznie żywa.
  Hasta la victoria siempre!
  /Dawid Kański

  Polubione przez 1 osoba

 2. Pingback: Zmarł ojciec rewolucji kubańskiej. | PrzemexBlog

 3. slawek

  Demonstracja i portret Fidela Castro. Istambuł, Turcja.

  Polubione przez 1 osoba

 4. slawek

  Pochód pierwszomajowy w Hawanie, Kuba.

  Polubione przez 1 osoba

 5. slawek

  …reformować kapitalizm to jak perfumować gówno – napis w Hiszpanii.

  Polubione przez 1 osoba

 6. slawek

  „Walczyć z niemożliwym i zwyciężyć” – motto na dziś!

  Polubione przez 1 osoba

 7. slawek

  potwiedza to:

  Polubienie

 8. Tomasz Wykuty

  Znacie taką blogerkę jak Aximia?
  Pewnie większość z Was zna.
  I okazało się, że to jest ŻYDÓWKA!!!

  https://prawda2.info/viewtopic.php?p=331607#331607

  Polubienie

 9. pablo

  Kontrpikieta – Przeciw terroryzmowi i amerykańskiemu imperializmowi

  Partia Razem, pod flagami działających w Syrii organizacji uznanych przez ONZ za terrorystyczne, przeprowadziła pod ambasadą Rosji pikietę. Pikieta rzekomo była skierowana przeciwko nalotom rosyjskich sił powietrznych na Aleppo, faktycznie zaś wspierała terroryzm i amerykański imperializm. Chyba ze wstydu (bo co to za lewica, która wspiera imperializm?), pikieta odbyła się nie przed dobrze widocznym wejściem do ambasady, ale na nieoświetlonym parkingu pod konsulatem. Nie podnoszono tez w górę partyjnych fioletowych flag, a wódz Adrian Zandberg, nie przemawiał choć był na miejscu, ale skrywał się w cieniu. Zamówione, wykonane? Nie mówiąc już o tym, że od dwóch tygodni naloty zostały wstrzymane, a rząd syryjski utworzył 7 humanitarnych korytarzy, którymi ludność cywilna mogłaby opuścić miasto. Niestety nie pozwalają na to terroryści i „umiarkowani” terroryści sprzymierzeni z Amerykanami. Do próbujących się wydostać z miasta ludzi, strzelają. Stale ostrzeliwują też dzielnice wyzwolone już przez wojska rządowe z rąk terrorystów.
  Aktywiści Zmiany zorganizowali kontrpikietę przeciw wspieraniu terroryzmu i imperializmu.

  Polubienie

 10. pablo

  Dwudziestego piątego listopada 2016 roku, w wieku 90 lat, zmarł Fidel Castro. Rewolucjonista. Maximo Lider lub po prostu Fidel. Syn bogatego plantatora, który nie zgadzał się z niesprawiedliwością panującą w jego kraju – na Kubie.

  Jak było przed rewolucją? …

  CZYTAJ… http://www.socjalizmteraz.pl/pl/Artykuly/?id=1049%2FKuba_i_Fidel

  Polubienie

 11. pablo

  Polska ”wolność” na jednym zdjęciu.

  1000/1000

  Polubienie

  • Jeśli to nie jest fotomontaż, to jedyna możliwość jest taka, że osobnik w środku to kretyn.

   Polubione przez 1 osoba

   • PRLowiec

    Nie bądżmy już dziećmi . To jest zwykły fotomontaż jakich wiele pojawiało się na wykopie gdzie Bolek miał konto wiele lat , ale gimbaza robiła sobie tam z niego jaja i w końcu wyszedł z nerw i tam konto zamknął . Nie przenośmy tutaj idiotyzmów z wykopu . Bolus to jest Boluś , ale takie zabawy to nie poziom WPS.

    Polubienie

   • On jest kretynem obojętnie czy to jest fotomontaż czy nie, gdyby nim nie był na nic by się swoim żydowskim chlebodawcom nie zdał.

    Polubienie

 12. antek.wariat

  Bezczelni żydzi na neon24 zdychają zaczyna być komicznie

  O śmierci Castro pisze tam płatny żyd „haski” aka pejs zbójnicki wielbiciel pis żydostwa i banderowców.

  Żydek tokarski udaje goja a żyd talbot udaje uj wie co, admini z parch neonu ich na czołówkę zamiast bana i tak cały czas.

  To już nie że neon to być może parcharnia teraz to już wiadome w 100% nawet dla ślepego.

  Polubione przez 1 osoba

 13. zydozerca

  nbc.news
  NEWS DAKOTA PIPELINE PROTESTS NOV 21 2016, 4:07 PM ET
  Dakota Pipeline: Protesters Soaked With Water in Freezing Temperatures
  by TIM STELLOH, MOLLY ROECKER, CHIARA SOTTILE and DANIEL A. MEDINA
  KRWAWO TŁUMIONE PROTESTY W USA –
  przeciwko nieuzbrojonym setkom protestujących przeciw budowie ropociągu zagrażającego zatrtuciem wody pitnej. policja używa gazu pieprzowego,armatek wodnych,broni …
  Ponad sto osób aresztowano,przyspieszone wyroki – 45 lat więzienia dla 36-letniej dokumentalistki filmującej zdarzenia ,Polka chyba straciła zmiażdżoną rękę,masakra !!
  W Polsce nikt tematu nie porusza-pojedyńcze,lakoniczne informacje .
  Na Facebooku społeczność międzynarodowa wyraża swoje oburzenie-może pora obudzić Polaków ?

  Polubienie

 14. PRLowiec

  Co do Orbana w tym artykule nie ma całej prawdy, a fakty są takie:
  1. Na zaproszenie Kalksteina odbyła się balanga starego kawalera z Orbanem na koszt gojów . Koszt tej ballangi jak podawał internet to około 15 tysięcy PLN
  2. Po paru miesiącach balanga była na Węgrzech ( rewizyta ) nie wiadomo ile podatnicy węgierscy zapłacili za imprezę , a więc stosunki Kalksteina z Orbanem są wyśmienite , chociaż Orban niby został podsłuchany i powiedział po zabawie , Ze Kalkstein to strasznie dziwny typ ( informacja internet ) .
  Po śmierci Castro cisza o tym w parchatych mediach . No niech by tylko Maliniak wysłał kondolencję na Kubę to pewnie Kalkstein by mu urwał jaja i już rączki nie podał . takiego mamy prezia .
  Nikt tu w Judeopolonii nie będzie płakał po Castro jak po Perskim i pewnie parchy niejeden szampan dziś piją po śmierci tego człowieka .
  Wielkie podziękowania prezydentowi Meksyku za piękne kondolencje .
  Spoczywaj w spokoju wodzu Kuby , który miałeś odwagę zniszczyć potwora w ludzkiej skórze Fulgencio Battistę , który z Kuby zrobił burdel dla Jankesów .
  Spoczywaj w spokoju .

  Polubienie

 15. zydozerca

  Filmmaker Faces 45 Years in Prison for Reporting on Dakota Access Protests | Common Dreams | Breaking News & Views for the …
  http://www.commondreams.org › 2016/10/15
  15.10.2016 – Deia Schlosberg accepting an Emmy in 2014. … felonies carrying a whopping maximum sentence of up to 45 years in prison—simply for reporting …
  Filmmaker Arrested At Pipeline Protest Facing 45 Years In Felony Charges | The Huffington Post
  http://www.huffingtonpost.com › entry › deia-…
  14.10.2016 – Emmy-winning filmmaker Deia Schlosberg was arrested in North … Together, the charges carry 45 years in maximum prison sentences.
  Documentary Filmmaker Faces 45 Years in Prison for Protest Coverage | …
  http://www.indiewire.com › 2016/10 › docume…
  14.10.2016 – Deia Schlosberg was filming a protest at a North Dakota sand tar pipeline. … Documentary Filmmaker Could Spend 45 Years in Prison for Pipeline …
  PressTV-US filmmaker faces 45 years for ‚doing her job’
  http://www.presstv.ir › US › Human Rights
  26.10.2016 – Filmmaker ‚dumbfounded’ as she faces 45 years for filming pipeline … Deia Schlosberg, the producer of the upcoming documentary “How to Let …
  Filmmaker Faces 45 Years in Prison for Documenting Pipeline Shutdown | …
  http://www.democracynow.org › headlines › fi…
  14.10.2016 – In North Dakota, documentary filmmaker Deia Schlosberg has been … two Class C felonies, which combined carry a 45-year maximum sentence.

  Polubienie

 16. konik

  O tym w polin się nie mówi.

  „Spośród 900 tysięcy dzieci umierających na świecie każdego miesiąca w wyniku biedy, żadne dziecko nie jest kubańskie. 200 milionów dzieci na całym świecie śpi każdego dnia na ulicy, a żadne z nich nie jest kubańskie. Na całym świecie 250 milionów dzieci w wieku poniżej 13 roku życia jest zmuszonych do pracy, by przeżyć. Ponad milion dzieci rocznie jest zmuszanych do prostytucji, a dziesiątki tysięcy dzieci padają ofiarą międzynarodowego handlu organami. 25 tysięcy dzieci umiera każdego dnia na odrę, malarię, błonicę, zapalenie płuc i z powodu niedożywienia. Żadne z nich nie jest kubańskie.”

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/27/czego-w-polsce-nie-mowiono-o-fidelu-castro/

  Polubione przez 1 osoba

  • konik

   Bangladesz: kraina wolnego rynku…

   Polubienie

  • Z porównania np. Kuby i USA, w których ogólne nakłady na mieszkańca w ochronie zdrowia są kilkakrotnie większe niż na Kubie, a przeciętna długość życia w obu państwach (a ma na nią wpływ współczesna opieka medyczna) wyraża się taką samą liczbą lat, wynika ważny wniosek, iż decyduje tu system organizacji ochrony zdrowia. (Kubański system ochrony zdrowia, podobnie zresztą i brytyjski, był wzorowany na organizacji ochrony zdrowia PRL) – W oparciu o wystąpienie wygłoszone przez prof. Sir Michaela Marmota w londyńskim Royal College of Physicians 18.10.2006
   za: https://programwps.wordpress.com/2016/05/14/ochrona-zdrowia-narodu-rodz-6/

   USA znajdują się w czołówce państw o najwyższej śmiertelności niemowląt!
   Ochrona zdrowia w USA jest na fatalnym poziomie, ale towarzystwa ubezpieczeniowe (głównie żydowskie) czerpią ogromne dochody.

   Polubienie

   • Panie Darku zawsze w ciemno ide za Panem ,oraz popieram wszystkie panskie artykuly ,ale tym razem polecilbym jednak Panu spedzic zimowe wakacje na Cubie i zapoznac sie z rajem ktory stworzyli los marranos Ruz Cubanczykom.
    Wasze przepiekne wypracowania wychwalajace Fidela zasluguja na piatki w kazdej szkole , ale nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia. Castros ,
    jak i Che ,to kryptozydzi -marranos .
    W Ameryce Lacinskiej fakt ten jest szeroko znany i dziwi mnie ,ze nie sprawdziliscie tego, jak rowniez sytuacji Cubanczykow . Teraz tez w Venezueli (bo tam juz od polowy lat 90-tych masowo kluczowe pozycje sredniego dozoru w panstwie Chaves wymienial na Cubanos).
    Nie bede dalej zanudzal,podesle tylko stary artykul (El Universal ) na ten temat.

    – El Partido Comunista de Cuba se fundó en el Centro Popular Hebreo de La Habana, sito en la calle Zulueta, el 16 de Agosto de 1.925. Fueron sus fundadores los judíos Salomón Mayer (posteriormente muerto en Argentina) y Abraham Zincowich, más conocido por el alias de Fabio Grobart, Comisario de la Komintern para el área del Caribe. En Cuba, como en todos en los países del Mundo, el Comunismo nació en las Sinagogas y las Logias de Sión.

    – Fidel Castro — el tirano asesino, ladrón y narcotraficante — es judío por las dos ramas de su familia. Su abuelo materno, era un judío de Turquía que vivía robándoles las limosnas a los ciegos de Estambúl. Su padre era un judío nacido en una aldea de la provincia gallega de Lugo, España, que tuvo que huir a Cuba porque la Justicia Española le perseguía por robar ganado, es decir, por cuatrero. Como dice el viejo y sabio refrán castellano: „de casta le viene al galgo”. Así se comprende el odio feroz y perverso que el endemoniado sátrapa rojo le profesó siempre a nuestra Patria, llegando en su maldad diabólica a destruirla totalmente. Castro no es Cubano. ¡ Es judío !

    – Fidel Castro era agente de la Komintern desde que en 1.948 participó en el sangriento „Bogotazo”, en Colombia, donde se destacó asesinando Sacerdotes y Monjas. En aquella ocasión sacó a la luz todo el criminal furor talmúdico y anticristiano de su sangre judía. „

    Polubienie

   • @ Waldemar Gegotek

    Panie Waldemarze,
    dobrze wiem, jak fatalną jest sytuacja ekonomiczna Kuby.
    Do czasu istnienia ZSRR i bloku państw socjalistycznych sytuację gospodarczą Kuby ratowała wymiana handlowa i pomoc bloku wschodniego. Po 1990r. Kubie pomagała już tylko Wenezuela, m.in. dostarczając ropę w zamian za pracę kubańskich lekarzy.
    Przyznaję, że nie analizowałem możliwości rozwojowych Kuby. Prawdopodobnie udział przemysłu w dochodzie narodowym winien być zdecydowanie większy (ale czy kierownictwo Kuby przewidywało demontaż bloku wschodniego?). – Co ciekawe, największymi partnerami handlowymi Kuby są współcześnie Holandia, Rosja, Niemcy i Chiny (ze strony Zachodu Holandia i Niemcy -? – tylko).

    Nie zapominajmy jednak o handlowym embargu nałożonym na Kubę przez USA (trwa ono do chwili obecnej, Obama niczego nie cofnął), które po 1990r. obowiązywać zaczęło byłe kraje socjalistyczne (Rosja, podjęła ponownie współpracę z Kubą od 2000).
    Tu warto przypomnieć sytuację Polski z drugiej połowy lat 1970., gdy Zachód celowo wstrzymał wypłatę kredytów, które wcześniej nam zaproponował i uzgodnił. To w pewnym stopniu zaczęło destabilizować gospodarkę – taki był żydowski plan obalania socjalizmu.
    Tak więc nie można bagatelizować zewnętrznego czynnika politycznego (USA), który w przypadku małej Kuby odgrywa istotną rolę w jej sytuacji gospodarczej.

    Cenimy Fidela Castro za jego skuteczną determinację w obronie niezależności Kuby i Kubańczyków od żydowskiego kapitalizmu i kolonializmu USA. Mimo bardzo trudnych warunków życia na Kubie nie występuje bezdomność i bezrobocie, które są udziałem wszystkich byłych państw socjalistycznych. U nas zimą bezdomni umierają na ulicy – na Kubie nie. Kubańczycy nie muszą się martwić jak będą żyć na emeryturze, czy wtedy ich nie wyrzucą na ulicę -? – póki nie pojawi się u nich zachodnia demokracja.

    Nie ulega wątpliwości, że jeśli władza Raula Castro upadnie, to owszem, części Kubańczykom sytuacja materialna nieco się poprawi, ale dla większości będzie to dramatyczny powrót do nędzy sprzed rewolucji. Niestety, nie rozumie tego kubańska młodzież.

    ____________________-
    W filmie Ojciec chrzestny II jest znamienna scena w Hawanie na Kubie:
    Michael Corleone widzi jak aresztowany rewolucjonista rozrywa się granatem w policyjnym radiowozie, w którym giną policjanci reżimu Batisty. Michael mówi: oni muszą wygrać – im nikt nie płaci za walkę.
    Michael przyjechał na Kubę, żeby prowadzić rozmowy z żydowskim gangsterem Hymanem Rothem. Jest zmuszony zlikwidować Rotha, bo inaczej sam zostanie przez niego zlikwidowany – to także znamienny wątek filmu: nigdy nie ufaj Żydom, choć udają przyjaciół i uprzedzaj działania wroga.

    To jest właśnie ta bezwzględna konsekwencja, której brak u polityków doprowadził do likwidacji państw socjalistycznych, a maleńka Kuba przetrwała, nie uległa Żydom z Waszyngtonu.

    Polubione przez 1 osoba

 17. konik

  Rosjanie składają kwiaty przed ambasadą Kuby w Mokswie…

  Polubienie

 18. konik

  Zdjęcie z wizyty Fidela Castro na Śląsku. Edward Gierek mówił wówczas do niego – „Powitaliśmy Was, drogi Towarzyszu Castro, jako wybitnego działacza robotniczego”.

  W trakcie wizyty już na lotnisku na powitanie Fidela Castro zagrała zresztą orkiestra górniczej kopalni Julian. Tow. Castro odwiedził też kopalnię „Jan” w Katowicach, Z samochodu, przebrany w mundur górniczy pozdrawiał też zebrane, pozdrawiające go tłumy.

  Polubione przez 1 osoba

 19. hubalblog

  Gdyby Gomułka i Gierek oczyścili Polskę z V żydowskiej kolumny, moglibyśmy pójść w ślady Kuby i stać się regionalnym mocarstwem. Niestety zostaliśmy kolonią żydozachodu, rynkiem zbytu i źródłem taniej siły roboczej.

  Polubienie

 20. PRLowiec

  Masz rację . Spartololi sprawę po całości . Z tym ,że uważam ,ze Gomułka miał większe i możliwości ,żeby rozbić piątą kolumnę żydowską w pył . Coś tam zrobił , ale to było grubo za mało .
  Niestety dziś są ludzie ( bohaterowie tego portalu WPS ) , którzy opluwają Gomułkę w sposób podły ,a zwłaszcza jego zonę czy szerzej rodzinę .
  Edward Gierek był już słaby pozbawiony charyzmy . taka ciapa . Za jego rządów piąta kolumna harcowała gdzie chciała ( np głodówki w Kościołach , ale nie tylko ) . Była tak rozpędzona ,ze jej nie można było już zatrzymać . Musiał pierwszym by być mąż stanu , a Gierek nie miał charyzmy .
  W latach 90 Gierek udzielał wielu wywiadów dla parchatej TV , że on się nie nadawał na pierwszego bo był kiepskim przywódcą bez predyspozycji przywódczych .
  W dodatku kajał się przed syjonistami wielokrotnie ze swoich wystąpień publicznych gdzie popierał i powtarzał argumenty Gomułki . Wielokrotnie syjonistów w latach 90 za to przepraszał .
  Proszę znależć wywiady Gierka z lat po 89 roku dla żydowskich mediów . Kilka jest dostępnych na YOUTUBE.
  to jak ta piątak kolumna mogła nie wygrać ? no jak ?.

  Polubienie

 21. PRLowiec

  Masz rację . Spartololi sprawę po całości . Z tym ,że uważam ,ze Gomułka miał większe i możliwości ,żeby rozbić piątą kolumnę żydowską w pył . Coś tam zrobił , ale to było grubo za mało .
  Niestety dziś są ludzie ( bohaterowie tego portalu WPS ) , którzy opluwają Gomułkę w sposób podły ,a zwłaszcza jego zonę czy szerzej rodzinę .
  Edward Gierek był już słaby pozbawiony charyzmy . taka ciapa . Za jego rządów piąta kolumna harcowała gdzie chciała ( np głodówki w Kościołach , ale nie tylko ) . Była tak rozpędzona ,ze jej nie można było już zatrzymać . Musiał pierwszym by być mąż stanu , a Gierek nie miał charyzmy .
  W latach 90 Gierek udzielał wielu wywiadów dla parchatej TV gdzie mówił wyrażnie ,” że on się nie nadawał na pierwszego bo był kiepskim przywódcą bez predyspozycji przywódczych .”
  W dodatku kajał się przed syjonistami wielokrotnie ze swoich wystąpień publicznych gdzie popierał i powtarzał argumenty Gomułki . Wielokrotnie syjonistów w latach 90 za to przepraszał .
  Proszę znależć wywiady Gierka z lat po 89 roku dla żydowskich mediów . Kilka jest dostępnych na YOUTUBE.
  to jak ta piątak kolumna mogła nie wygrać ? no jak ?.

  Polubienie

 22. PRLowiec

  Serdeczne podziękowania za piękne kondolencje po śmierci Fidelo Castro dla premiera rządu słowackiego . Dziękujemy .

  Polubienie

 23. konik

  We wczorajszym oświadczeniu Trump nazwał Fidela Castro „surowym dyktatorem” i obiecał, że będzie działać na rzecz Kuby.

  Dyrektor Departamentu Ameryki Łacińskiej MSZ Rosji Aleksander Szczetinin na to:

  „Co się tyczy rozlicznych przejawów oczerniania i chęci wypowiedzenia się bez szacunku na temat człowieka, polityka, który odszedł z tego świata, zostawiam to sumieniu tych osób, które tak postępują” .

  „Jakkolwiek by się do niego odnosiły rozmaite siły polityczne, Fidel Castro był wielkim politycznym działaczem współczesności i zasługuje na szacunek”.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201611274306347-Trump-Fidel-Castro-dyktator/

  Polubienie

 24. konik

  Najlepsze cytaty z El Comendante

  Przywódca rewolucji kubańskiej Fidel Castro zmarł w wieku 90 lat. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi cytatami z El Comendante.
  http://sptnkne.ws/cPrN

  Polubienie

 25. Bracia Castro są świadomi wszelkiej bezczelności ze strony syjonistycznych USA, nawet pozornie przyjaznych gestów.

  Polubienie

 26. antek.wariat

  Bardzo trudno jest znaleźć w polskich mediach jakiś sensowny komentarz odnośnie zmarłego w piątek Fidela Castro (1926-2016). Poziom zideologizowania propagandy na polskich peryferiach świata euro-atlantyckiego przerasta najbardziej skostniałe państwa komunistyczne. Dlatego muszę sobie pozwolić na kilka – nieskromnie powiem niezależnych – słów o Zmarłym.

  Wszędzie czytam i słyszę, że był „komunistycznym dyktatorem”. Szczytem bredni jest sobotni artykuł w „Gazecie Wyborczej”, którego szkoda komentować. Nigdzie nie mówi się, że Fidel nie chciał zostać „komunistycznym dyktatorem”, że rewolucja kubańska nie stawiała sobie początkowo za cel budowania socjalizmu na wzór radziecki i że w objęcia ZSRR została pchnięta tylko i wyłącznie dzięki amerykańskiej agresji na Kubę (inwazja w Zatoce Świń, 17-19 kwietnia 1961 roku). Waszyngton nie dopuszczał bowiem w Ameryce Łacińskiej jakiejkolwiek rewolucji i każda próba emancypacji politycznej narodów latynoamerykańskich była uważana w Białym Domu za „rewolucję komunistyczną”.

  Nawet jeżeli podejmowano próby zmian na drodze pokojowej i demokratycznej, to zawsze spotykały się one z brutalną reakcją USA, czego najbardziej tragicznie doświadczył Salvador Allende w Chile. Przede wszystkim w Polsce nie mówi się o tym, że czym innym były zinstytucjonalizowane partie komunistyczne w bloku socjalistycznym pod przewodnictwem ZSRR, a czym innym inspirowane marksizmem ruchy emancypacyjne w Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce. To były przede wszystkim ruchy antykolonialne oraz narodowowyzwoleńcze.

  I tak należy patrzeć na Fidela Castro, Ho Chi Minha, Muammara Kadafiego, Sukarno, Nelsona Mandelę, Thomasa Sankarę i in. Jako na tych, którzy rzucili wyzwanie kolonializmowi i USA. Po 1989 roku, kiedy doszło do odgórnego demontażu bloku socjalistycznego, podobny demontaż nie nastąpił na Kubie, pomimo usilnych nalegań samego Jana Pawła II podczas „pielgrzymki” w 1998 roku. Stało się tak dlatego, ponieważ Fidel nie był marionetką ZSRR, a jego rewolucja była przede wszystkim rewolucją narodowowyzwoleńczą i dopiero na drugim miejscu komunistyczną.

  Żadna dyktatura – nawet najbardziej represyjna – nie jest w stanie przetrwać na dłuższą metę bez chociażby częściowego, autentycznego poparcia społecznego. Tego nie chcą przyznać zideologizowane media w Polsce i gdzie indziej, ale po 1989 roku – pozbawiona pomocy gospodarczej ze strony ZSRR – kubańska wersja socjalizmu przetrwała nie dzięki dyktaturze, ale poparciu znacznej części tamtejszego społeczeństwa, które świadomie nie chciało i nie chce amerykańskiej wolności. Woli skromną wegetację w autarkicznym systemie. Skromną, ale niepodległą.

  Ja ten wybór szanuję, ponieważ u jego podłoża leży poczucie narodowej tożsamości, zaciekle tępione przez globalizm i jego wolnościową ideologię. Nigdy nie zwalczałem narodowych komunistów. Ceniłem Fidela Castro, Josipa Broz Tito, Muammara Kadafiego, a nawet Nicolae Ceausescu i Envera Hodżę – niezależnie od powszechnie znanych ocen ich rządów – właśnie za to, że byli narodowi, a także na swój sposób konserwatywni i potrafili być niezależni tak od Waszyngtonu, jak i od Moskwy. Fidel Castro był przez pół wieku zmorą Białego Domu, którą straszono amerykańskie dzieci na równi z ich rodzicami. Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że zmienił Amerykę Łacińską. Jego śladem poszli inni – Lula da Silva, Hugo Chavez, Daniel Ortega, Rafael Correa, Cristina Fernandéz de Kirchner… Nie w kierunku socjalizmu, ale emancypacji narodowej właśnie.

  Dzisiaj Ameryka Łacińska nie jest już półkolonialnym peryferium USA i na tym polega wkład Zmarłego w Historię. Tak zostanie oceniony i zapamiętany za jakieś 50 lat, a nie jako „komunistyczny dyktator”. Najbardziej sensownie o Zmarłym wypowiedział się Robert Fico, prezydent Słowacji: „Kuba nigdy nikomu nie zagrażała i chce tylko żyć swym własnym życiem. Wielu ją za tę odwagę bezpodstawnie nienawidziło i nienawidzi. Chciałbym wyrazić narodowi kubańskiemu głębokie współczucie, że stracił Fidela Castro – promotora tej odwagi”. w pełni podzielam te słowa.

  Bohdan Piętka
  http://www.mysl-polska.pl/1078

  Polubione przez 2 ludzi

 27. slawek

  Przy okazji śmierci Fidela Castro, znów na wody wypłynęło prawicowe nieuctwo. A to, że „bieda”, a to że „dyktatura”, a to że (nieśmiertelna w ustach polskiej psychoprawicy) „komuna”. Spróbujmy się jednak do tego odnieść….

  … czytaj https://pl-pl.facebook.com/fanpage412/posts/1246659282072325:0

  Polubienie

 28. slawek

  „Walka polityczna, w wyniku której jeden z kandydatów uzyskuje np. 51% głosów wyborców, wyłania dyktatorski podmiot władzy, choć odziany w szaty demokracji. Albowiem 49% wyborców rządzonych będzie przez podmiot władzy, którego nie wybrali, lecz który został im narzucony. To właśnie jest dyktatura. Taka walka polityczna może prowadzić do zwycięstwa podmiotu władzy reprezentującego jedynie mniejszość. Następuje to w wypadku, gdy głosy wyborców rozkładają się wśród grupy kandydatów, w których jeden otrzymuje większą liczbę głosów niż każdy z pozostałych. Gdyby podsumować głosy uzyskane przez tych, którzy otrzymali mniej od zwycięzcy, dałoby to przeważającą większość. Mimo to zwycięża zdobywca mniejszości głosów, i w dodatku taki sukces uważa się za praworządny i demokratyczny, choć w rzeczywistości wyłania się tu dyktatura ubrana w szaty demokracji! Taka jest prawda o panujących dziś w świecie systemach politycznych. Są one jawnym zafałszowaniem prawdziwej demokracji, są systemami dyktatorskimi.”

  Polubione przez 1 osoba

 29. PRLowiec

  Panie przecież to wiadome jakich komentarzy należy się spodziewać w parchatych mediach zaczynając od Szechtera , a kończąc na mediach Kalksteinianych .
  Tutaj mam lepszy kwiatek i proszę o komentarze . Nawet tacy ludzie głupieją co Janie Gryko :
  Oto słowa Dugina :
  cytat :
  „Ameryka Trumpa jest tradycyjna i konserwatywna, zdrowa i zasługująca na szacunek. Ta Ameryka powiedziała ‚NIE’ globalizmowi i ekspansji ideologii liberalnej. … Trump nie należy do tych elit. Oznacza to, że będzie wspierał inne wartości – konserwatywne, amerykańskie, chrześcijańskie. Jego polityka zagraniczna będzie inna. …”

  Polubienie

  • To właśnie ta konserwatywna, tradycyjna Ameryka kierująca się wartościami chrześcijańskimi, sprymitywizowaną kulturą zniszczyła kulturę Indian, zagrabiła ich ziemie, wybiła ich miliony w trakcie podbojów a resztę zamknęła w rezerwatach. Nie wspomnę o sprowadzaniu Murzynów z Afryki i traktowaniu ich jako ludzi drugiej kategorii i wielu innych sprawach. To najbardziej sztuczne i zbrodnicze państwo na świecie powinno zdechnąć, nigdy osobiście nie będę sojusznikiem Ameryki w jakiejkolwiek postaci. A Dugin to cwany kłamca i nie ufam mu w pełni.

   Polubione przez 1 osoba

  • Wydaje mi że Dugin to wydmuszka puszczona w obieg informcji…podobnie jak Alex Jones….albo politowania godny Max Colonco…Zachwycenie Trumpem i puszcznie tego w obieg – to robienie z ludzi idiotów…Krążą informacje, że Trump ma utorowć drogę dla odbudowy III świątyni dla parchów…

   Polubienie

 30. PRLowiec

  Mam ktoś informację czy Putin wysłał na Kubę jakiś list kondolencyjny , bo gdy odszedł do Lucyfera Perski to do Izraela wysłał list płomienny .
  Może ma być na pogrzebie .
  Oglądam rosyjską Tv , ale tam cisza .

  Polubienie

  • PRLowiec- Fidel Castro Ruz ostro krytykowal Putina i czy Putin zechce sie kompromitowac uczestniczac w pogrzebie tego tyrana ?
   Ciekawe czy pogrzeb w kierkowie ,czy tez calospalenie ? jak general o pseud. Jaruzelski , aby genetycy nic nie odnalezli.

   Polubienie

 31. PRLowiec

  Zapytałem z ciekawości bo oglądam rosyjską TV a tam ani widu ani słychu o tym , a po śmierci Perskiego list kondolencyjny Putina do Izraela był wielokrotnie czytany i był pełny miłości do tego człowieka .
  Może będzie na pogrzebie .
  Nie sądzę , żeby Putin nienawidził Castro . To bzdura .
  Putin również wielokrotnie oferował Jaruzelskiemu stały pobyt w Rosji i luksusowe warunki bytowania Jaruzelski zawsze jednak odmawiał .
  Dziś pooglądam rosyjską TV . Może będzie jakaś informacja . Póki co cisza.

  Polubienie

 32. Re: Jangryko…
  Wie Pan, ze dzwoni, ale nie bardzo Pan w ktorym kosciele…
  Pociesze Pana, ale nie jest to tylko panska przypadlosc…
  =======================
  jasiek z Toronto..

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Na tym swiecie sa ludzie, ktorzy wiedza co mowia I sa rowniez ludzie (*w slusznej wiekszosci), ktorzy mowia (pizza) co wiedza…

  Polubienie

 33. spartakus

  ….no i po Kubie. Mój znajomy z Jugosławi powiedzia kiedyś-jak Tito umrze to będzie koniec Jugosławii.No i stało się

  Polubienie

 34. Ola z Podola

  TU MÓWI FIDEL CASTRO.
  Widzę was, wasze tłumy. O bezrozumni tego ziemskiego świata. Biłem was, katowałem, oszukiwałem,zabierałem wam dzieci i oddawałem zboczeńcom do zabawy, Zrobiłem z was śmieci drżące na wietrze. Upodliłem wasze kobiety robiąc z nich dziwki. Mogłem każdego z was zabić jak psa, poddaliście się…Widzę was upodlonych niewolników jako bezrozumny tłum, żyjący bez Boga. Tu widzę prawdę i moję podłe czyny. Ale inni szatani tu winni to oni mną się posłużyli, moi kuzyni od złotego cielca.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.